Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1-3 éves korú gyermekek anyukái! Nálatok hogy van a napirend? Mikor jut időtök magatokra a házimunkára...stb? fórum

1-3 éves korú gyermekek anyukái! Nálatok hogy van a napirend? Mikor jut időtök magatokra a házimunkára...stb? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. tari (válaszként erre: 39. - D1c22a4b75)
2010. okt. 12. 14:26
Szandra már 13-14hónapos korától ágyon alszik, igaz egy nagy fekvő kutyus oda van téve, hogy ne essen le!
45. mimmo33 (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2010. okt. 12. 14:25

"Szerintem aki akar az tud időt szánni magára, 1gyerek mellett nem olyan vészes egy nap főleg ha még nem dolgozik az ember lánya..."

Szerencsés vagy;)

Máté egy két lábon járó energia vámpír volt kicsinek, és most az nagynak.Mellette szinte SEMMIT nem lehetett csinálni.

Áron pont az ellentéte;)úgyhogy most én is szerencsés vagyok, hogy két gyerek mellett megtudok csinálni szinte mindent

2010. okt. 12. 14:24

Sziasztok!

Mi együtt csinálunk mindent a kisfiammal. Amíg én főzök, ő ül mellettem a konyhában, játszika mérleggel, pudingot, sütőport, ilyesmiket kever(zacskóstól) játszik az edényekkel, ő is főz velem... Minden reggel felporszivózunk ő jön előttem- utánam, vagy épp a porszivó helyére bújuk be, segít sepregetés után a piszkot összeszedni, ő is tereget velem, kirázza és adogatja a ruhákat, vagy épp kiteriti a kisebb darabokat. Szóval teljes mértékben együtt dolgozunk, és amikor ő alszik, én akkor szoktam pihenni, olvasni, netezni... Pici korától kezdve együtt csináljuk.

2010. okt. 12. 14:24

Sziasztok!

Én 6-kor kelek apjával, ő elmegy dolgozni, én kávézok és "farmozok". Baba 7 körül kel, 8-ig reggelizünk. Utána bevásárlunk a kisboltban, hinta, friss levegő. 10 körül 10óraizik, majd alszik délig Ebédelek, majd ő is, ezután mosogatás mosás teregetés, közben játék. 3-tól fél 5-ig alszik itt is van időm egy pici. Aztán fél 6 körül uzsonna neki, apja hazajön, porszívózok, meg egyéb, kimegyünk játszani, aztán vacsora nekünk, majd neki. Utána fürdetem, aztán én is, közben apja adja az utolsó tápszert.Erre elalszik, aztán farmozok még, meg sorozatot nézek, és nekem is alvás. A kaja körül forog az egész nap. A védőnőnk azt mondta, hogy legyen meg nála a napi 5-szöri étkezés. Most lesz 1 éves a fiam. Lassan járni fog. Ez hosszúra sikerült, bocsi mindenkinek.

42. egypt (válaszként erre: 39. - D1c22a4b75)
2010. okt. 12. 14:23
Mi 2 éves kora után átalakítottuk kisággyá (a miénk átalakíthatós). Egyébként nekünk volt egy nagy járókánk, tudom, sokan ellenzik, de nagyon bevált, mert míg kicsi volt, betettem, és ott jól eljátszott egy darabig és nappal el is aludt benne, én meg rá tudtam nézni, közben meg tudtam főzni, takarítani... Nálunk 2 szint van, a gyerekszoba fent, nappali-konyha lent, így a kiságyat csak alvásra használtuk.
41. tari (válaszként erre: 35. - Egypt)
2010. okt. 12. 14:23
Mintha az Én kis örökmozgómról írtad volna!:)
2010. okt. 12. 14:22

Sziasztok!

Nálunk minden reggel fél7kor van kelés. Akkor reggeli, húgom indítása suliba, utána takarítás, addig kicsi fiam az ágyában játszik, ha végeztem a dolgommal, akkor kiveszem az ágyból és elvan a játékaival, jön-megy a lakásban ide-oda. Délben evés előtt vagy után leteszem aludni, akkor alszik másfél-két órát. Délután séta, játszó, közben uzsonna. Este 7kor fürdés, előtte vacsora, és ameddig nem kezd nyűgösködni, addig játszik még. Legkésőbb 9kor már alszik minden esete. Éjjel még sokszor kel, most 14hónapos.


Én emellett nappali tagozaton járok főiskolára (mentem volna levelezőre, ha átvettek volna). Mondhatom, hogy ezek mellett van időm magamra.

Persze ilyen-olyan programok nekünk is közbejöhetnek, de ritka, folyamatos és állandó rendszerünk van.

2010. okt. 12. 14:21
Szerintetek hány éves korig lehet használni a kiságyat ( hagyományos, rácsos )? Mert addig míg beteszem, nyugodt vagyok, hogy ott is marad. Ha már rendes ágy kell, hát nem tudom mit fog csinálni majd egyedül a szobában, ha éppen nem fog elaludni.
38. egypt (válaszként erre: 36. - Tari)
2010. okt. 12. 14:20
Tök mindegy szerintem, a lényeg, hogy valahogy megegye!:)
37. d1c22a4b75 (válaszként erre: 35. - Egypt)
2010. okt. 12. 14:19
Az enyém sem játszik nagyon egyedül, és nem is lehet magára hagyni.
36. tari (válaszként erre: 30. - Egypt)
2010. okt. 12. 14:18
Én örülnék ha főzelékként is megenné de nyersen eszik mindent!Sárgarépa, krumpli stb. még a sütőtököt is :) sülve nem kellett Neki!
35. egypt (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2010. okt. 12. 14:17
Csak minden gyerek más, és nem mindegyik játszik el egyedül túl sokáig. Az enyém nagyon eleven és rohangálós, nagyon nagy mozgásigénnyel, nem az a sarokba leülős és csendben játszogatós fajta. És életkortól is függ, mit tudsz megcsinálni a gyerek mellett. És mivel nagyobb, nem alszik 3 órát napközben.
2010. okt. 12. 14:17
Ami kimaradt: mikor a gyerekek elalaszanak, akkor még elmosogatok, feltörlök, ne azzal kezdjem a napot reggel.
2010. okt. 12. 14:16
Én 6-kor kelek, reggelit készítek a családnak, nagynak tízórait, apának ebédet csomagolok. 6.15-kor ébresztem a nagyot (9 éves), fél 7-kor a kicsit, ő csak tejet reggelizik, + szárazon eszik utána gabonapelyhet. Apa magától ébred:) 7.10-kor elvisszük a kicsivel a nagyot suliba, 8-ra hazaérünk, ekkor szépen eljátszik egyedül 1-2 órát. Ilyenkor szoktam beágyazni, porszívózni, ha nincs ebéd, akkor főzni, netezni. 10-11 körül kimegyünk udvarra, vagy játszóra, fél 12-re itthon vagyunk, majd ebéd. Attól függ, a nagyért mikor kell suliba mennünk, de az a normális, mikor a kicsi ebéd után alszik 2,5-3 órát. Mikor a suliból hazajövünk, nagy ebédel, leckét ír, kicsi játszik, én mosogatok, és megint belopva egy kis net:) Du. várjuk apát, 4 körül uzsira csak gyümölcs, keksz, ha jó idő van, kimegyünk. Így ősszel már 6-kor bent vagyunk, játék, fél 8 vacsi, 8 fürdés, kicsi fél 9-kor már alszik is, persze ha nem jön épp a foga, mint most is:( Persze ez csak a nagy átlag, sokszor közbejönnek apró dolgok, és borul minden.
32. egypt
2010. okt. 12. 14:15
Mellette egyáltalán nem tudok takarítani, teregetni együtt szoktunk, mert mosógép-mániás, meg vasalni is szoktam, de kétszer annyi ideig tart, mert mindig félbe kell szakítanom miatta, ha valaki nem figyel rá.
2010. okt. 12. 14:15

Szerintem aki akar az tud időt szánni magára,1gyerek mellett nem olyan vészes egy nap főleg ha még nem dolgozik az ember lánya.


Nálunk is 8-9közt van az ébredés,reggeli kenyér,felvágott,tápszer,délelőtt lehet főzni vagy mosni akármit,a lányom ügyesen eljátszik maga is,ha kell.Ebéd amit főzök neki vagy bontok üvegeset,alszik1-2 néha 3órát addig tudok magammal is foglalkozni,netezek,rendet teszek.Du-n sétálunk,bevásárlás stb.Este meg közösen játszunk,még befejezem ha van valami,és 10fele fekszik.Még ekkor is van időm 1óra hogy netezzek vagy bármi.

30. egypt (válaszként erre: 28. - Tari)
2010. okt. 12. 14:12
Az sem baj, inkább csak hogy egyen zöldséget-gyümölcsöt, csak az enyém nem eszi meg máshogy, csak főzelékként, azért ragaszkodom hozzá.
2010. okt. 12. 14:12

ja, együtt reggelizünk. az ebédemet akkor eszem meg, amikor ő végzett, de még az alvása előtt. ugyanígy a mosogatást is még azelőtt csinálom.

mosás, teregetés, porszívózás általában délelőtt, míg játszik


többi esetleges házimunka ebéd utáni alvás időben, de vasalás inkább este, miután lefeküdt


nagyobb takarítások (pl. fürdő), amikor vki segítségem van

28. tari (válaszként erre: 20. - Egypt)
2010. okt. 12. 14:11
Szerintem teljesen mindegy az időpont!Szandrának van olyan, hogy nem is aszik főtt ételt mert nem akarja megenni!
2010. okt. 12. 14:10

nálunk így néz ki:

8-9 között ébredés, majd reggeli (kenyér/kifli, felvágott/virsli, 220ml tejci)

10.30 séta, fél banán vagy vmi gyümölcs itthon v. séta közben a banán

12.00 teljes értékű ebéd:), desszertnek heti 1-2szer fél túró rudi

alvás 12.30/13.00-14.00-ig kb.

15.30 egy natúr joghurt+banán, alma, barack, eper+2 házt.keksz+néhány kölesgolyó/kukoricapehely

ezután séta,

17.00/17.30 uzsi: fél kifli + esetleg vmi felvágott, paradicsom

19.20 körül vacsi (u.az, mint ebédre)

20.30 lefekvés, közben ágyban 2dl tejci

26. tari
2010. okt. 12. 14:10

Nekünk reggeli még nincs csak kakaó, majd 10óra körül 1db tejszelet vagy valami kis müzli közben játszózunk sétálunk, 12-13óra körül ebédelünk persze néha 14órára csúszik!Ebéd után alvás, majd eszik valamit abonettet vagy kenyeret utána megyünk játszózni!Vacsira eszik kenyeret szalámit stb. az éjszakai alvás előtt még kb. 200ml tejecske is lecsúszik!

Persze nem 1-2alkalommal van változás!

25. d1c22a4b75 (válaszként erre: 17. - Kevian)
2010. okt. 12. 14:09
Az enyém másfél éves
24. mandy
2010. okt. 12. 14:08

Van egy 1.5 és egy 3.5 évesem.

Na jó, mostmár csak a kicsi van itthon, a nagyobbik ovis lett egy hónapja. Magamra és a házimunkára a déli alvás alatt van időm, és este amikor elaludtak. Ez általában sosem elég, de ez van :)

23. d1c22a4b75 (válaszként erre: 12. - Niki1)
2010. okt. 12. 14:08
Az esti alvás van kicsit hamarabb nálunk.
2010. okt. 12. 14:07

Mi fél 8 körül kelünk (2 éves) vagyis csak a fiam, ekkor kimegy a nappaliba megnézi a Bárnit (bocs hogy fonetikusan írom) én addig lustizom, 8-kor reggeli, öltözés stb. Aztán vagy elmegyünk a boltba, vagy az udvaron játszunk. Míg jó idő volt, mindíg kint készítettem elő a főzést, amit csak lehetett, most bent vagyunk, mikor főzöcskézek mindíg hintázik, a konyha bejáratánaál szoktuk felrakni, ez így tök jó. Délben ebéd, aztán megint egy kis udvar, ha jó az idő, fél 2kor alvás, kb. 3 ig. Uzsi, játszótér, vagy udvar, vagy benti közös játszás. Fél 7 körül vacsi, utána 8 körül fürdés, 9 kor már alszik.

Én csak mosogatni szoktam mikor alszik, a többit mindent megtudok csinálni mellette. Lásd főzés.

Porszizni imád velem, teregetni is, pedig fiú :))

21. d1c22a4b75 (válaszként erre: 12. - Niki1)
2010. okt. 12. 14:07
Nálunk is hasonló az időbeosztás. Csak az a baj, hogy gyerekkel nem tudok csinálni semmit, mert mindent leránt, sütőbe bebújik, kirántja a tányérokat....hiába mondom el neki, hogy nem szabad...sajnos. Így csak annyi kis időm van takarítani, ha alszik, vagy este :((
20. egypt (válaszként erre: 16. - Kevian)
2010. okt. 12. 14:04
Na akkor nem vagyok annyira deviáns!:)) Már nem is szoktam mondani, hogy ő fél 4 körül ebédel, mert mindig kiakadnak rajta.
19. Andyka888 (válaszként erre: 9. - Éva1951)
2010. okt. 12. 14:04
Mi is szoktunk ilyenkor ebédelni,ha későn kel a déli alvás előtt még nem igazán éhes!!!
18. egypt (válaszként erre: 9. - Éva1951)
2010. okt. 12. 14:03
Így jött ki. 9 körül reggelizik (tea és kenyér, kifli, stb...), délig nem éhezik meg. Viszont az 5 étkezést szeretném tartani, tehát ő délben kap "tízórait" (gyümölcs meg joghurt általában), és alvás után ebédel (valami főzeléket). Aztán uzsonna 6-7 körül (gyümölcs, túró) és 8 körül vacsi, valamilyen kenyér (melegszendvics, vajas kenyér, stb...) Az szerintem teljesen mindegy, hogy amit ebédnek nevezünk, azt mikor kapja, inkább az a fontos, hogy legyen minimum egy meleg étkezés. Ha megcserélném a déli kajával, akkor kétszer egymás után kapna egy ugyanolyan kisebb fajta kaját (gyömülcs, túró, joghurt, stb...). Az angolszász országokban ugye teljesen máshogy vannak a főétkezések, mint nálunk, mert ott más a szokás. Nálunk ez így alakult ki, mert későn kel, majd ha ovis lesz, akkor úgyis át kell állnia a "normálisra".
17. kevian (válaszként erre: 1. - D1c22a4b75)
2010. okt. 12. 14:03
Neked mennyi idős/ek a gyerek/ek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook