Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
114165. ibi75
2011. szept. 12. 22:59

a suli is érdekes téma, remélem még sokára lesz benne részem.

félek tőle már előre. olyan régen tanultam.

hogy fogok én segíteni kiscsajnak? hajjajjjjj


bár ha olyan szép, okos, ügyes és jól nevelt lesz mint én, akkor nem lesz gond :DDDDDDD

114164. Laryan (válaszként erre: 114163. - Ibi75)
2011. szept. 12. 22:57

:))) fel kell rázni ezt a jó kis csapatot :D ahogy az előbb beszéltük a facen :D


Mi meg sulit kezdtünk immár :)

114163. ibi75
2011. szept. 12. 22:53

na, a dinoszauruszok is kihaltak :)


öööö


ovi? immár másodszor is jól kezdődött :)

114162. davider
2011. szept. 6. 10:11

Csajok néha kukk be ne haljon meg a topik????!!!


Nos ovi ki hogyan kezdte ????

114161. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114160. - Egypt)
2011. júl. 1. 18:09

Nálunk más volt, mert ugye pótolni kellett az anyatejet. De a dokinőnk szerint a HA tejporok biztonságosabbak, mint a sima tehéntej. Illetve később a Nestlé junior tápját használtuk. Aztán meg semmit, mert Dodi nincs odáig a tejért. Szerintem életében összesen két decit ha megivott.

Helyette van Actimel és sajtok, néha joghurt.


Az ujjszopás szerintem semmivel se jobb a cuminál, sőt több szempontból macerásabb. De belátom, hogy ha Dorka így döntött, akkor te sokat nem tehettél.

114160. egypt
2011. júl. 1. 16:04

Köszi, csajok!


Tudom, hogy ráérünk, csak előre gondolkodom...:)

Dorka is nagyon sokszor szopi közben alszik el, éjjel, ha felébred, mindig.

Úgy látom, ezzel szinte mindenki így van, aki szoptat igény szerint, mármint hogy szopi kell az elalváshoz, és sokszor nem az evés miatt szopizik.

Szerintem 7 hónaposan ezzel nincs is semmi gond, a nyugtató funkció is ugyanolyan fontos, pláne hogy nincs cumija, mint más gyereknek, ami ezt pótolná. (Nem kellett neki, én meg nem erőltetem. Igaz, ott van helyette az ujjszopás.)

Viszont ha már elmúlik egy éves, lassan-lassan próbálom majd leszoktatni a szopiról valahogy, akkor már szerintem sem fog ez neki lelki törést okozni, főleg ha úgy csinálom, hogy ne okozzon neki megrázkódtatást. Pl. ha nagyon sír és kéri, akkor hagyom persze.

Anyatej helyett mit adtok? Sima tejet?

Én azt 2 éves korig nem szeretnék.

114159. vikasz (válaszként erre: 114156. - Egypt)
2011. júl. 1. 14:21

Szia Egypt,


Iza tényleg felkel még mindig, bár ebben a fogzásnak is nagy szerepe van. Szopizással hamar megnyugszik. Nekem meg nincs semmi erőm éjszaka is ringatgatni, inkább engedek neki. Jó lenne már abbahagyni, mert kezd teher lenni számomra.

Azért ti még ráértek ezzel...

114158. vikasz (válaszként erre: 114157. - Zelmalány)
2011. júl. 1. 14:10

Szia!

Én is így próbáltam, de sikertelen volt az akcióm. Iza hihetetlenül akaratos, hosszú ideig képes bőgni, sőt visít, sikít az ágyában. Nem volt annyi lelkierőm, hogy megtiltsam neki. Mondjuk ő is inkább cuminak használ. Ha anyóssal van itthon, akkor simán elalszik, csak ha én vagyok vele, akkor kell szopizni.

114157. Zelmalány (válaszként erre: 114156. - Egypt)
2011. júl. 1. 14:03

:)

Arra várhattam volna...

Lili 14 hónapos volt, amikor rájöttem, csak akkor kell neki alaváskor a cici, ha én fektetem, és akkor vadul kereste, másnál nem csinálta.

Egyik este gondoltam egyet és pici ringatás után letettem aludni, sírdogált, másnap még kereste, harmadik napra el is felejtette...szóval így választottam el.

A másik problémám meg már az volt, hogy néha huzogatta a pólom és mondta, hogy memme...na mondtam azt már nem.

Az én elveimmel már nem egyezik, hogy egy öntudatra ébredt, okos, 10 foggal rendelkező, normálisan étkező gyermek, csupán élvezetből szopjon.

Természetesen amíg ez a táplálékot jelentette neki, na és mikor beteg volt és mást nem evett (8 hónaposan), akkor ok, de így már nem.


A kapcsolatunkban ez semmilyen kisiklást nem eredményezett, szerintem ez így helyes, mondom ezek az én elveim...

114156. egypt
2011. júl. 1. 11:28

Mindig lemaradok a naplóolvasásokkal, két gyerek meg 3 saját napló mellett nehéz... De mindig pótolom utólag.:)

Vikasz, akartam is kérdezni az elválasztást, de olvastam, hogy Iza még szopizik. Basszus, és hogy még mindig felkel éjjel...

Azt várjuk már, hogy Dorka végre átaludja az éjszakát, de egyszer minimum felébred mindig.

Lehet, hogy csúnya dolog, de én max. 18 hóig szeretnék szoptatni (közben baromira örülök, hogy van tejem még mindig és 6 hónapig kizárólag ezt kapta Dorka, és remélem, még lesz is pár hónapig).


Akik szoptattatok, hogy volt a befejezés? Megvártátok, míg elválasztotta magát?

114155. egypt (válaszként erre: 114154. - Vikasz)
2011. júl. 1. 09:04

Szerintem oltástól nem igen lesz pöttyös. Legalábbis én senkitől nem hallottam ilyen reakciót.

Úgy tudom, kb. egy hét, mire kialakul a védettség, de bárányhimlőnél egy oltás nem véd még annyira. Simán elkaphatta már sajnos, mert 3 hét a lappangási idő, tehát már oltáskor is fertőzött lehetett. De reméljük, nem kapta el.

114154. vikasz
2011. júl. 1. 07:00

Sziasztok!


Nagy itt a pangás. Aki esetleg erre járna, érdekelne a véleménye. Oviban bárányhimlő van, ráadásul pont Lilien kis barátai betegedtek meg. Iza múlt szerdán kapta az oltás első adagját. Szerintetek ez mennyire védi? A dokink szerint ha pöttyös lesz, nem tudjuk majd, hogy az oltás miatt, vagy azért mert elkapta.

114153. Zelmalány
2011. jún. 19. 14:00

Sziasztok!


Hát szégyen, de ide jutnom...:((((((((

Remélem mindenki jól van a naplókat azért olvasom ám:)

Milán sajna megint beteg, egész télen semmi baja sem volt, most meg minden hétre van valami, hasmenés, láz, kötőhártya gyulladás.

Pedig elvileg már csak két hét lenne az oviból, de így asszem már nem megy.


Lili művésznő, hatalmas kis akaratnok lett, olyan kemény hisztiket vág le, iszonyat, és meg tud sértődni, nagyon nagy NŐŐŐ:)

Viszont Milánnal imádják egymást, persze azért van huza-vona a járművek miatt, mivel Lili főleg azzal akar játszani amivel Milán:)


Nekem márciustól kéne visszamennem dolgozni, a közgazdaságba, de asszem döntöttem és pályát változtatok, annyiban hogy maradna a közgáz, de inkább tanítanék.

Ez ügyben nyomozok, hogy egy helyi alapítványi közgáz suliba felvennének-e, nem is most szeptembertől, hanem inkább jövő évtől.

MAjd meglátjuk.

Uyganis az én munkámat a könyvvizsgálatot két gyerek mellett és a háztartás mellett nem lehet végezni, illetve akkor valami a másik rovására megy.

Na ezek vannak!!!

Sok puszi Nektek és Jó nyarat

114152. egypt (válaszként erre: 114151. - Mandula71)
2011. jún. 19. 09:46

Ó, szegényem...:(

De az a lényeg, hogy használ és látjátok az eredményét.

Szerintem sem kell az ovis fejlesztés mellett még a torna is, valószínűleg elég lesz az is.

114151. Mandula71 (válaszként erre: 114145. - Egypt)
2011. jún. 18. 22:26
TSMT-re járunk. Most már Norbi egyedül megy be, én kint várom. Ő nem szereti, ha megemlítjük neki a tornát, akkor azonnal közli, hogy NEM. Viszont sírás ide vagy oda, Ildi elmondása szerint a feladatokat végülis rendesen csinálja. Kintről hallom végig, ahogy Ildi kezeli a hisztijeit, úgyhogy nem aggódom:) Különösképp, hogy tudom, hogy nem a tornával, nem Ildivel van baja, hanem azzal, hogy kötelezően kell csinálnia valamit. Emellett pedig látjuk a fejlődést minden téren,mozgásban és beszédben is és az egész az ő érdekét szolgálja, még akkor is, ha nyilvánvalóan ő erről mit sem tud. Augusztus végéig fogunk járni, szeptember elején nyaralunk egyet, aztán 19-től ovis lesz. Az oviban elvileg heti 3 alkalommal kapja a fejlesztést, most úgy gondolom, hogy ez épp elég nagy változás lesz az ő életében, így a tornát abbahagyjuk majd. Ha az óvodában úgy látják, hogy nem elég, amit ők tudnak nyújtani, vagy mi nem látjuk a fejlődést, akkor majd megoldjuk valahogy, hogy tornára is járjon, de egyelőre nem akarom túlterhelni őt.
114150. egypt (válaszként erre: 114149. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jún. 17. 15:48
Szerintem sem, ráadásul minden vágya, hogy oviba mehessen, főleg mióta volt egyszer és nagyon élvezte.
114149. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114148. - Egypt)
2011. jún. 17. 15:28

:D

Igen, tudjuk. Barni már volt egyszer ovis!

Már olyan nagy, hogy szerintem mindent könnyen megért és nem lesz neki nagy törés, mert meg lehet vele beszélni. Szerintem még élvezni is fogja a változást.


Inkább a piciknél szokott gond lenni, akik nagyon ragaszkodnak még és elvileg még nincsenek felkészülve az elválásra. Meg ahhoz is kicsik, hogy teljesen megértsék, hogy miért mennek ők oviba.

114148. egypt (válaszként erre: 114147. - Egypt)
2011. jún. 17. 15:09
Ja,már írtam egyszer az ovilátogatást, na mindegy...:)
114147. egypt (válaszként erre: 114146. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jún. 17. 15:08

Remélem. Szerintem úgyis a minibe jelentkeznek többen, mert az van a 3 éveseknek, akiket normál időben íratnak be oviba, és szerintem ők többen vannak, mint akik kicsit később mennek.

Egyébként semmit nem kérdeztek, hogy mit tud és mit nem, így ez nem szempont, bár tud mindent, amit kell.


Múltkor anyósom elvitte oviba egy fél napra, annyira ügyes volt! Nem volt semmi probléma, csinált mindent, amit a többiek, végig ott ült az asztalnál evéskor (pedig ott mindenki akkor tízóraizott, amikor akart), szóval tök ügyes volt, dicsérte is az óvónő, hogy milyen aranyos meg szófogadó. (Itthon bezzeg nem nagyon szokott szót fogadni...)

114146. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114145. - Egypt)
2011. jún. 17. 12:21
Szerintem minibe nem teszik be, ha már induláskor elmúlt három és mindent tud (nem pelusos, viszonylag önálló és jól kommunikál).
114145. egypt (válaszként erre: 114144. - Mandula71)
2011. jún. 17. 12:19

Na, ez tök jó!

Milyen a torna, ahová jártok?


Barni is megy szeptembertől, nálunk csak augusztusban lesz szülői meg beíratás, így egyenlőre semmi konkrétumot nem tudok. Azt sem, hogy a kiscsoportba vagy a minibe vették fel, mi a kicsit jelöltük meg, hiszen már 4 éves lesz, remélem, lesz hely.

114144. Mandula71
2011. jún. 16. 23:00

Sziasztok!


Norbi szeptembertől megy az oviba, csiga csoport és autó lesz a jele. A szükséges fejlesztést meg fogja kapni az oviban, így délután már nem kell külön vinnünk. Az óvó nénije nekem szimpatikus, ráadásul fejlesztő pedagógus is, úgyhogy pillanatnyilag úgy néz ki, hogy jobb helyre nem is kerülhetett volna. Ja, az oviban vegyes csoportok vannak, az ő csoportjában mindössze 3-an lesznek kiscsoportosok, ami szerintem neki kifejezetten jó lesz, mert ő a nagyobbakkal jobban elvan.

114143. davider
2011. jún. 16. 09:12

Írj ám ha van eredmény:)


Hahooo sehol senki Babis megint merre jársz???:)

114142. vikasz
2011. jún. 8. 22:23
Azt nem tudták pontosan megmondani, hogy mikor lesz eredmény. Remélem minél hamarabb.
114141. davider
2011. jún. 8. 19:49
Szoritok mikor derül ki???
114140. vikasz
2011. jún. 8. 11:47

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van.


Izát sajnos nem vették fel bölcsibe, csak várólistára tették. Tegnap adtam be a fellebbezést. Lécci szorítsatok, hogy sikerüljön!!! Ősztől másképp nem tudjuk megoldani a felügyeletét, magánbölire meg nincs pénzünk.

114139. davider
2011. jún. 1. 10:09
jajaja én vagyok a gonosz mostoha ő pedig hamupipőke:-DD
114138. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114137. - Davider)
2011. máj. 31. 15:37
Persze, hogy nincs ideje enni szegénykének, ha neki kell mosni-valani, takarítani! :D
114137. davider
2011. máj. 31. 11:19

Lídiának sincs ideje itthon enni,fürdeni stb.de az oviban szépen betartja a szabályokat persze vannak frontok mikor nehezebb vele de hát nekik is lehet rossz napjuk:)))


Nem lesz gond Barnival:)

114136. egypt (válaszként erre: 114135. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 30. 15:21
Ő egyébként jó gyerek, nem arról van szó, csak nem nagyon volt közösségben a gyerektornát leszámítva, nem tudtam, hogy reagál. Pl. itthon állandóan felugrál az asztaltól, nem ér rá enni, és féltem, mi lesz így az oviban, meg anyósom is ijesztgetett... Bár titkon bíztam benne, hogy ott csinálja, amit kell, mert iszonyú nagy megfelelési kényszer van benne, nagyon akarja utánozni a többieket, és ez be is jött szerencsére.:)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook