Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
114135. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114134. - Egypt)
2011. máj. 30. 14:59

Ahogy mondod, óvónő és gyerek kölcsönös viszonya a mérvadó.


Egyébként meg pont Barni mi rosszat tudott volna produkálni egy pár óra alatt?! :D


Elég nagy már, ebből is látszik. Remélhetőleg szimpatikus óvónőt fogtok ki és az igazi ovijával sem lesz gond.

114134. egypt
2011. máj. 30. 14:57

Sziasztok!


Képzeljétek, anyósom elvitte Barnit oviba (vannak képek a naplómban), simán ott maradt egyedül, nem volt semmi gond, és tök jól érezte magát! Evéskor végig ott ült az asztalnál, míg el nem fogyott a kaja (pedig elég "modern" ovi, mindenki akkor eszik gyakorlatilag, amikor akar), szépen játszott a gyerekekkel, elment velük játszóházba is, és tök jól érezte magát. Az óvónő megdicsérte, hogy milyen okos, aranyos, stb. (mondjuk anyósom jóban van vele, nyilván nem mond rosszat róla neki), szóval minden oké volt.

Remélem, a saját oviját is szeretni fogja és ott sem lesz probléma.

Szerintem egyébként minden az óvónőn múlik, ez meg sajnos elég lutri.

2011. máj. 29. 22:04
Mármint, ha ráérsz telefonon dumálni, mert Dodi is velem lesz.
114132. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114129. - Davider)
2011. máj. 29. 22:04

Beszéljünk majd, olyan történt velünk a héten, hogy ketté áll a füled!

Holnap itthon vagyok, ha ráérsz...

114131. vikasz
2011. máj. 29. 11:30

Nálunk csak 3 hétre zár be az ovi, valamikor július végén - augusztus elején. De még akkor is van egy ovi kijelölve ahová lehet vinni a gyerekeket a kerületben.

Persze Lilien csak akkor lesz itthon, nyáron visszük oviba. A szünetben megpróbáljuk, hátha végre hajlandó lesz a szekszárdi mamáéknál aludni.

114130. weberkitti (válaszként erre: 114126. - Davider)
2011. máj. 29. 09:58
Nálunk júni 27-aug.24-ig van azt hiszem, de 2 hónap az fix! :( Már előre félek, mert napi minimum 4 órában anyósomnál lesz Lizi...
114129. davider
2011. máj. 28. 22:37

:-DD


Édesek igy is ugy is:)

114128. vikasz (válaszként erre: 114127. - Davider)
2011. máj. 28. 17:02

:DDDDDDDDDD


Nálunk nem volt beszólogatós gyerek. Egy kisfiú volt, aki állandóan felállt, nem bírt a fenekén ülni, így állva adta elő a verseket miközben mindenki más ült. :-))

114127. davider
2011. máj. 25. 08:56
Ja igen még az előzőhöz Tereza Lídia is be be szólogatott és oldotta a feszültséget mire vége lett a műsornak már mindenki tudta melyik gyereken mi az új ruha darab,mert Lídia folyamatosan azt kiabálta be Zsombornak új cipője van,Vandának kopogós stb.stb.de jó kis nyerítések lettek belőle:)))
114126. davider
2011. máj. 25. 08:53

Sziasztok:)

Babis köszi jól vagyunk Lídia egy kis ördög fióka utoljára orr mandula műtétünk volt végre 8 nap után kivittem játszóra erre eltörte a csuklóját két helyen de hétfőn leszedték a gipszet neki úgy hogy frankó kis 1 hónap van mögöttünk:)))


Anyák napja Én sem sírtam csak mosolyogtam én is nagyon büszke voltam rá plusz Lídia folyamatosan szemmel tartott ,hogy figyelem-e és mikor látta,hogy figyelem olyan kis büszke volt magára édesem.....itt egyben volt az évzáró először amiket tanultak,versek,mondókák,ének annak a felét adták elő(még sokáig nem lehet lefoglalni őket,hogy 20-30 perces műsort előadjanak.....)Mire az anyák napi részhez értünk szét is esett a banda:))Elmondták a Kiskertemben kinyílót....című verset,majd a nagymamáknak mondtak verset és végül az anyukám,anyukám.....című versikét és belepattantak az ölünkbe.....Hát nem tudom de én nem sírtam pedig édesek voltak meghatottam,büszke voltam ....lehet így vagyok össze rakva:)))


Kitti kérdezd meg,hogy mikor gyakorolnak beviheted-e,mert én is úgy vittem Lídiát pont akkor tört el a keze,hogy 8 bevittem és 10 mentem érte,mert reggel gyakoroltak....avagy nekünk még ovo néni odaadta a verseket és mondta szigorúan apa tanítsa neki,hogy nekem meglepi legyen ......


Barátok szerintem ez egy érdekes kérdés és mi csajos anyukák nehezebb helyzetben vagyunk hisz a lányaink NŐBŐL vannak gondoljunk csak bele ha sok nő együtt dolgozik.......Lidinek van két állandó barátnője Adél,Johanna Adél hasonló habitusú kislány így ők ha együtt vannak sokat vitáznak,veszekszenek stb.Johanna egy kicsit félénkebb csendesebb kislány vele jobban elvan hisz tudja irányítani de persze vele is összekapnak néha.....kíváncsi leszek lesz-e ebből barátság vagy majd ő is a fiukkal jön ki jobban:-D

Na ennyi .....:)


Csajok nálatok,hogy van nyáron az ovi???

114125. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114121. - Vikasz)
2011. máj. 24. 16:03

Én már két anyáknapján voltam. A fiam az ügyeletes bohóc olyankor. Na, nem rontja el az egész ünnepséget. Szépen szerepel, de azért egy-egy beszólást mindig elereszt, amin az egész közönség jót nevet. Oldja a "feszültséget".


Nálunk az anyáknapja és az évzáró két külön előadás. Illetve van még egy karácsonyi show is.


Mindegyik nagyon jó szokott lenni.

114124. weberkitti
2011. máj. 24. 14:27
Nekünk most szombaton lesz az évzáró+ballagás. Lizi nem megy a héten, mert beteg, szombaton meg ugye... Mit csináljak?? Lehet 4 körül bemegyünk az oviba megkérdezni, hoyg mit gyakoroljunk itthon, ha kell egyáltalán vmit?! Amúgy egyfolytában azokat a mondókákat énekeket duruzsolja, amit ott tanult! :D
114123. Szilvia.21 (válaszként erre: 114121. - Vikasz)
2011. máj. 24. 13:40

Szia!

Igen,nagyon kis édesek! :)


Nekem végig folyt a könnyem,annyira meghatott,életem első igazi anyák napja volt és annyira megható volt, meg olyan büszke voltam rá. :)

114122. Babis (válaszként erre: 114121. - Vikasz)
2011. máj. 24. 13:38

Szia Vikasz,


édesek, igen!


Nálunk egyenként kellett bemenni a csoportszobába az anyukáknak, egy kis székre ültettek, bekapcsolták a zenét és a kisfiam elém állt, hogy elmondja az Anyukám, anyukám kezdetű versikét. A végén az ölembe csüccsent.


Én is inkább mosolyogtam, de azért potyogtak a könnyeim, nagyon megható volt.


Mondjuk, nem ért váratlanul, mert otthon már kb. 2 hete ezt a verset mondogatta.


Annyira szeretem a kisfiamat, mint még életemben soha senkit...:-)

114121. vikasz
2011. máj. 24. 10:59

Sziasztok!

Tegnap volt az ovis anyák napi ünnepség és évzáró. Tüneményesek ezek a kis apróságok. Én nem bőgtem, pedig arra számítottam, hogy potyogni fognak a könnyeim. Inkább mosolyogtam végig, annyira jó volt látni a lányomat ilyen felszabadultan, lámpaláz nélkül szerepelni.


Ti hogy éltétek még?

114120. vikasz (válaszként erre: 114114. - Weberkitti)
2011. máj. 24. 10:56

Hát lehet még picik ahhoz, hogy fix barátjuk legyen. Legalábbis az oviban valahogy így mondták. Majd idővel kialakulnak barátságok.

No meg Lilien csak március vége óta jár egy január óta együtt lévő csoportba. A többi gyerek mostanra állt össze csoportokba, akik együtt játszanak, és Lilien még nem találta meg a helyét. Ezért próbálkozik mindenhol, ahol úgy érzi.

114119. Babis (válaszként erre: 114118. - Davider)
2011. máj. 24. 10:13

Szereti! És ez a lényeg. Jó kedvvel megy, még a morcos dadust is szereti (valószínűleg vele nem morcos, csak velem... :-).


Ti jól vagytok?

114118. davider
2011. máj. 20. 11:27

Jó volt újra hallani rólatok írj majd néha .....lehet le kell ülni ovo nénivel beszélni és csak elbeszéltetek egymás mellett...


Matykó mit mond az oviról?????

114117. Babis
2011. máj. 20. 10:46

Sziasztok,

köszönöm szépen a hozzászólásokat! Azóta megint beszéltem az óvónővel, hogy én simán kiveszem innen a gyereket, ha azt mondja, hogy szét kell választani a másik kisfiútól..


Erre, kicsit rebbent a szeme és mondta, hogy neeeem, dehogy veszem ki, nincs ám itt olyan nagy baj, majd középsőre biztos megkomolyodnak (?), meg hát még kicsik, persze, hogy szaladgálnak, stb...


Khm... mondtam neki, hogy mi partenerek vagyunk a problémák megoldásában, tudjuk, hogy nem egy angyal a gyerekünk, hanem egy normális, hús-vér kisfiú, akinek hibái is vannak.


Úgy láttam, hogy örült a hozzáállásnak...


Na, mindenkinek szép napot, jövő héten benézek.


Davider, fogok képeket közölni, de egyelőre nincsenek a gépemen... pótolok... :-)


Kitti, szerintem simán betudható a bepisilés az óvónőváltásnak, ha megszokta és megszerette, biztos megszűnik! :-)


Sziasztok!!! :-)

114116. davider (válaszként erre: 114115. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 20. 09:40
Dehogyis hívjál csak nyugodtan:)))
114115. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114109. - Davider)
2011. máj. 19. 15:01
Akkor ez lehetett. Mert emlékszem, hogy sokáig vártam, hogy felveszed. Aztán úgy voltam vele, hogy egy picit elnapolom (nehogy nyaggatásnak vedd, hogy állandóan telefonálok :D).
114114. weberkitti (válaszként erre: 114111. - Vikasz)
2011. máj. 19. 14:49
Lizi is tegnap mesélte, hogy a nagyfiúk nem engedték be a házba (nagybabaház) és nem játszhatott ott/velük. És sztem ő sem játszik mindig ugyan azokkal. Én pl. mikor megyek érte ő mindig egyedül játszik. Mondjuk mászókázik, vagy csúszdázik, van ott más is de nem kifejezettem vkivel csinálja mindezt, csak vhogy odakerülnek.
114113. egypt (válaszként erre: 114111. - Vikasz)
2011. máj. 19. 09:31
Nem hiszem, hogy a szemüveg miatt... Inkább csak visszahúzódóbb, és több idő kell neki, hogy feloldódjon.
114112. davider (válaszként erre: 114110. - Weberkitti)
2011. máj. 19. 09:22
Hallod tegnap vissza néztem és nem volt nem fogadott hívásom csak 6.-án pénteken de akkor sikerült is beszélnünk és utána csütörtökön 12.-én taliztunk volna de nem volt nem fogadott hívásom nem értem.....
114111. vikasz (válaszként erre: 114076. - Egypt)
2011. máj. 18. 22:46

Sziasztok!

Bocs,Egypt, csak most válaszolok. Alig van mostanában időm itt lenni.

Szóval szemüveg:

Állítólag nem csúfolják a gyerekek az oviban, azt mondta az óvónéni. Lilien sem panaszkodik ilyesmire. Talán egy-két gyerek akarta megfogni a szemüveget, de senkinek sem engedik. Alvásnál is az óvónéni veszi le, majd adja vissza rá.


Egy dolog aggaszt. Az óvónő szavaival élve Lilien csapódik ide-oda, nincs állandó gyerek, akivel játszana. Lilien mesélte, hogy ellökték vagy elküldték némelyik gyerekek, hogy ő nem játszhat velük. Most erre mit mondjak? Talán a szemüveg miatt is ilyenek vele? Nem tudom. Olyan boldogan jár oviba, csak nincs olyan barátja akivel nap mint nap játszik. Lehet még idő kell neki hozzá, hogy valakihez kötődjön.

114110. weberkitti
2011. máj. 18. 21:59
Sógornőm is járt így! Pont velem. Valamiért allergiás lett rám a telefonja, még látta is, hogy hívom, de nem tudta felvenni, és amikor visszahívott volna nem is jelezte a készülék, hogy volt nem fogadott hívása. És ezt csak velem csinálta meg, de láttam is nem csak kitalálta vagy ilyesmi! :D Érdekes dolgokat produkálnak a szolgáltatók! :D
114109. davider (válaszként erre: 114105. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 18. 20:34
Ne már nem volt nem fogadott hívásom......Már többen jelezték,hogy hívtak és nekem nem csörgött ki vagy nem kaptam meg sms-t itt van mikor nincs térerő....Bocsi rendben hívj ha lesz időd most már holnaptól Lídia oviban alszik úgy hogy fél négyre megyek érte addig ráérek:)))
114108. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114107. - Weberkitti)
2011. máj. 18. 15:10
Világos. Addig nincs értelme egy vállalkozást elindítani, amíg nem tudsz elég időt szánni rá, mert csak kiadásaid lennének, eredményed meg semmi. De azért majd vágj bele!:)
114107. weberkitti
2011. máj. 18. 13:23

Köszi!


Ugri-bugri. Jelentem gerinctrénerként is működhetnék már. De most munkaügyin keresztül végzek egy tanfolyamot. Angol középfokút tehetek le októberben ezzel. :D Az aerobikhoz meg ki kéne váltani a vállalkozóit, de most az angol fontosabb nekem.

114106. egypt (válaszként erre: 114104. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 17. 22:45
Szerintem is. Ez egy jelzés, lelki oka van, nem szabad büntetni miatta. Nem azért pisil be, hogy bosszantson, nem szándékos a dolog. Az okát kéne megtalálni.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook