Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 0,6 AFP (MOM) érték! Lett még valakinek ilyen alacsony? fórum

0,6 AFP (MOM) érték! Lett még valakinek ilyen alacsony? (beszélgetős fórum)


30. Ágica111 (válaszként erre: 29. - Rita993)
2013. ápr. 15. 17:26
Dorottya szép név :) Nálam Soma a kedvenc de a páromnak nem tetszik annyira.:)
29. Rita993 (válaszként erre: 28. - Ágica111)
2013. ápr. 14. 21:53
Én szeptember 3-ra. Gondolkodtunk már, eddig a Dorottya jött szóba, de még lehet, hogy ez megváltozik. :) Na és ti?
28. Ágica111 (válaszként erre: 27. - Rita993)
2013. ápr. 14. 20:01
Igen, ha minden igaz kisfiú :) Te mikorra vagy kiírva?Én Augusztus 22.Nevét tudjátok már?:)
27. Rita993 (válaszként erre: 26. - Ágica111)
2013. ápr. 14. 19:49
Köszi! :) Te tudod már, hogy a tiéd mi lesz? :)
26. Ágica111 (válaszként erre: 24. - Rita993)
2013. ápr. 14. 16:57
De jóó!Gratulálok a kisleányhoz és a jó hírekhez is.:)
2013. ápr. 14. 12:19

Nekem a fiammal 0.4 volt, vettek megzatvizet, minden oké volt. NE AGGÓDJ!

Még mindig van ilyen vizsgálat? Külföldön sok helyen már nincs.

2013. ápr. 14. 12:15

Bocsi, hogy ilyen későn jelentkezem, de valahogy nem maradt időm soha arra, hogy leüljek a gép elé :)

Voltam pénteken az Istenhegyi Klinikán, és mindent rendben találtak, nem küldtek el amniora, sőt, még a négyes tesztet sem ajánlották, mert azt mondta a genetikus, hogy az egészséges terhes nők 50%-ának alacsony az AFP szintje, ezért nem kell önmagában törődni ezzel az eredménnyel. Nagyon megnyugtatott, és kiderült az is, hogy egy kicsi lányka lapul a pocakomban. :)))

23. Babeck (válaszként erre: 21. - Rita993)
2013. ápr. 11. 20:16
Írj majd, hogy mi volt!
22. Ágica111 (válaszként erre: 21. - Rita993)
2013. ápr. 11. 19:46
Remélem csupa jót mond a genetikus és megnyugtat.Majd írd meg.Én megnyugodtam egy kicsit de azért keretem új orvost 24-én megyek hozzá.:)
2013. ápr. 11. 17:59
Nem lettem sokkal okosabb ma sem, ugyanazt elmondta az orvosom, mint telefonban, hogy kérjek tanácsot egy genetikustól. Felhívtam az Istenhegyi Klinikát, holnap megyek, remélem sikerrel járok:)))
2013. ápr. 10. 19:54
Most hívott a doki!Mondta,hogy beszélt a genetikussal és megnyugodhatunk ,mert a down szűrés felülírja az Afp eredményt.Kicsit megnyugodtam de azért keresek mást nem volt szükségem az elmúlt 24 óra parára.Jahn Ferencben tud valaki ajánlani jó orvost?:)
19. cimoka
2013. ápr. 10. 17:44

Nekem ilyen eredményekkel születtek egészséges lányaim. Az első érték a 4 hónapos Bogimé, a zárójelben lévő a 2 éves Emmáé.


AFP 0.27 (0.73)

hCG 1.77 (1.98)

SP1 1.34 (0.65)

PAPP-A 0.96 (1.09)


Boginál "megijedtünk" 1:20-ra becsülték a Down kór esélyét. Az UH-on mindent rendben találtak, nem kértem a magzatvízvételt. Úgyse hagytam volna 23-24 hetesen megindítani a szülést... Imádtam már akkor, betegen is akartuk volna őt!

Az Istenhegyin végül voltunk - Tesóm unszolására - Hajdú Krisztina uh-zott, mindent rendben talált, s a négyes teszt is 1:7600-as becslést adott.

18. Babeck (válaszként erre: 8. - Rita993)
2013. ápr. 10. 16:04
Na igen :)
17. Ágica111 (válaszként erre: 16. - Rita993)
2013. ápr. 10. 15:35

Hú köszi!:)

Most voltam a védőnőmnél, ő is nyugtatott és javasolta váltsak orvost.Kicsit már jobb de azért sikerült a dokinak belém ültetni a ideget.Tényleg írd meg mi volt, kíváncsi vagyok.:)

16. Rita993 (válaszként erre: 15. - Ágica111)
2013. ápr. 10. 15:05

Szia!

Ne aggódj, 0,7-2,5 között kell, hogy legyen az érték, és akárhogy is nézem, a 0,7 még belefér :)))) Én is most már kezdek megnyugodni, nekem 0,6 lett, nem túl alacsony, az ultrahangon minden rendben volt, és elavult ez a vizsgálat. Szóval nincs se itt, se ott semmi baj ;)

Szerintem válts orvost! Én is holnap megyek a dokimhoz, majd megírom, hogy mit mondott! :)

2013. ápr. 10. 11:04

Sziasztok!

21. hetes kismama vagyok.Meg vagyok ijedve!Érdeklődtem a 19.héten az Afp eredményről a dokimnál, Ő nem találta az eredményemet ezért megkért én menjek el érte az I.számúra, el is mentem ahol egy nő duzzogva a kezembe nyomta szó nélkül.Nem tudom ti ,hogy vagytok vele de én nem értek ezekhez a "leletekhez" .Tegnapra volt időpontom az orvosomnál ahol közölte,hogy nem találja az eredményem. Mondtam neki,hogy nálam van ,mert Ő megkért ,hogy hozzam el.Nézegeti és kikerekedett szemekkel megkérdezi,hogy nekem eszembe sem jutott szólni,hogy ez az érték ilyen alacsony?Én meg majdnem elbőgtem magam!Megkérdeztem miért ez rossz eredmény? (korrigált 0,7 mom)Nem válaszolt.Mondtam neki,hogy nekem ezek számok és betűk és nem értek hozzá és ,hogy úgyis megbeszéltük ,hogy megyek hozzá ...az mondta ismét :nem érti miért nem szóltam előbb amikor még tud vele mit csinálni...

Alig aludtam az éjszaka ,mert nem tudom most mi van, olyan sok mindent olvas az ember az Afp értékekről.Ráadásul úgy érzem neki kellett volna értesítenie az eredményről időben ,mert ha az várandós ambulancián látták az alacsony eredményt akkor a 2 ajtóval arrébb rendelő a dokit nem igaz nem értesítik ilyen esetben, mikor minden egyéb eredményt azonnal küldenek neki is.Volt valaki hasonló helyzetben?Amúgy a down szűrés negatív lett 1:50000 és az ultrahangon sem találtak semmit.

14. Mariet
2013. ápr. 10. 07:46
A magzatvízvétel szerintem sem vészes, én is könnyen túl estem, nem fájt. Utána sem volt semmi probléma. Én utána két napig feküdtem otthon. Többet én se mennék vérvételre, csak idegesítettem magam vele. Abból nem tudni meg az igazságot. A magzatvízvétel 99,9 %-os, mert a baba sejtjeit tenyésztik ki.
2013. ápr. 9. 21:36
Nekem is 0.6 volt, 10 hónapos egészséges kislányom van.
12. Ede71
2013. ápr. 9. 21:12
Ja elfelejtettem megírni, hogy több kismama is volt aznap magzatvíz vételen és nem feltétlenül 35 év felettiek, sőt 26 évesen a 3. gyerkőccel jött ki neki a rossz AFP eredmény.
11. Ede71
2013. ápr. 9. 21:09

Sziasztok!

Nekem a 12. héten a kombinált teszt első része mondta hogy 1:35 hogy down-szindrómás a babám. ( A korom miatt is kijöhetett ez az eredmény, 41 éves voltam a terhesség alatt. Nagyon megijedtem, a helyi kórházban adtak beutalót az I. Női Klinikára, amikor felhívtam őket, a 20. hétre kaptam időpontot elbeszélgetésre! A dokim épp szabin volt, de szerencsére a 15. hétre visszajött és mondtam mi a helyzet megkérdezte vállalom-e a magzatvíz vételt (már van egy egészséges 2 éves kifiam, semmit nem akartam kockáztatni és egy beteg babát bevállalni.), mondtam igen,(kérdezte Győrbe vagy Zalaegerszegre akarok-e menni, Zeget választottam mert ott egy napig be kell feküdni és az nekem nagyobb biztonságot jelentett) felhívta a zalaegerszegi kórházat és a következő héten mentem is magzatvíz vételre. Volt előtte egy kis elbeszélgetés, aztán meg is csinálták a szúrást, egy nap szigorú fekvés után hazajöhettem Nekem is alacsony lett az AFP eredményem 0,65 (ezt a vérvételt is ott a kórházban csinálták meg).Két hét múlva kellett telefonálnom hogy állnak az eredményeim, mondták rendben fejlődnek a sejtek, a 3. héten megkaptam az eredményt hogy negatív, és hogy kisfiam lesz.

A magzatvízvétel túl van misztifikálva, nem volt fájdalmas és ha lenne még egy babám nem fizetnék egy kanyit se bármilyen tesztért. A dokik és nővérek nagyon rendesek voltak, le a kalappal előttük. A zalaegerszegi kórház még a biztonság kedvéért beutalt a I. Női Klinikára szívultrahangra is, oda is lementünk minden oké volt.

2013.01.19-én a 36. héten 3450 kg egészséges kisfiam született.

10. Mariet
2013. ápr. 9. 09:26
Nekem a második babánál alacsony volt, 0,48. Ráadásul voltam négyes teszt vérvételen, aminek az eredménye 1:25 votl. Javasolták a magzatvizvételt. Ennek az eredménye jó lett! A kisbabám 7,5 hónapos és makk egészséges.:))))
2013. ápr. 8. 20:22
Minden 2.-3. embernek rossz lesz az afp-je,nekem már előtte mondta a védőnő,hogy ha rossz lesz ne ijedjek meg,mert ez egy elavult vizsgálat,amit senki nem ért,miért erőltetnek Magyarországon.Minden máshol meg már nem.Járjatok utána,ha kell magzatvízvétellel,de szerintem semmi gond nem lehet,ha a genetikai szerint (mindkettő szerint ráadásul) minden rendben.
8. Rita993 (válaszként erre: 7. - Babeck)
2013. ápr. 8. 18:52
Az én orvosom Dr. Joó Józsefet ajánlotta. De velem is kb. ez volt. Megkérdezték, hogy hány hetes terhes vagyok, mondtam, hogy 19, aztán megkérdezték, hogy mennyi idős vagyok, mondtam, hogy 20. Erre azt mondták, hogy AKKOR 25.-ére tudnak időpontot adni... :)
2013. ápr. 8. 18:47

Persze. Én is csak szülés után nyugodtam meg (vagyis akkor se igazán, mert a gyerekem úgy nézett ki, mint egy kis kínai, olyan puffer volt a buksija :D)


Amúgy én először a Bajcsy genetikáját hívtam, mondtam, hogy mi a helyzet, megkérdezték hány éves vagyok, majd jól kiröhögtek az aefpémmel együtt. :D


Aztán hívtam az egyes nőit, ott kaptam egy időpontot három hétre... Majd mikor ez eljött, jól letoltak, hogy miért nem mentem korábban -.-

Feltett pár kérdést a genetikus doki, csináltak egy ultrahangot, és kaptam egy időpontot magzati szívultrahangra is. Mivel ott is minden rendben volt, akkor nagyjából megnyugodtam.

6. Rita993 (válaszként erre: 4. - Roza78)
2013. ápr. 8. 18:47
Remélem, hogy velem is így lesz! Gratulálok a babádhoz! :)
2013. ápr. 8. 18:45

Tehát: az AFP vizsgálat a terhesség 16-18. hete között végezhető (és végzendő) el. A kórosan magas értéket 2, 5 MoM felett mondjuk ki, ekkor a "nyitott gerinc" kockázata magasabb. Az alacsony érték általában 0, 7-0, 8 MoM alatt értendő, ekkor a kromoszóma rendellenességekre kell fokozottan figyelni.


Ezt egy hasonló fórum kérdésre egy doki válaszolta.

2013. ápr. 8. 18:44
Az enyem is 0,6 volt senki nem mondta, hogy rossz azt mondtak rendben van. Baba 3 hete megszuletett egeszsegesen.
2013. ápr. 8. 18:42

Olvasgattam én is, az orvosom is mondta, hogy elavult már ez a vizsgálat, de azért félek, mert mi van ha...? :/

De azért sikerült egy kicsit megnyugtatnod, köszi. :)

2013. ápr. 8. 18:39

0,46 AFP-vel makkegészséges, gyönyörű gyerekem született. Az AFP egy nagyon elavult vizsgálat, és ha alacsony is, az önmagában semmit nem jelent!


Ha a 12. heti UH rendben volt (volt orrcsont, kicsi volt a tarkóredő), meg most sem láttak kórosat, ne aggódj!


Én a helyedben elmennék dr. Hajdu Krisztinához (Istenhegyi) egy genetikai ultrahangra, ő az egyik legprofibb genetikus-ultrahangÁSZ. Ha valaki, akkor ő meg tud nyugtatni.

2013. ápr. 8. 18:35
Sziasztok! Ma voltam 19 hetes kötelező genetikai ultrahangon, ahol megkaptam az AFP leletet is. Az orvos az ultrahang során mindent rendben talált, de azt mondta, hogy a 0,6-os AFP érték alacsony, ezért genetikai konzíliumot javasolt. Felhívtam az orvosom, nem igazán tudott megnyugtatni. Az I. Női Klinikára április 25-re tudnak időpontot adni, szóval egy magánorvost ajánlott, aki majd eldönti, hogy kell-e a magzatvízből mintát venni, vagy sem... A 12 hetes ultrahangon is minden oké volt, fiatal is vagyok, szóval remélem, hogy nincs semmi baj. Van/volt még valaki ilyen helyzetben, mint most én? Nagyon aggódom... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook