Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "-SOKKILÓ BLOG" Norbi diétás csapata fórum

"-SOKKILÓ BLOG" Norbi diétás csapata (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
30080. e792523100 (válaszként erre: 30079. - Az álarcos)
2009. dec. 9. 10:28
Merre van az a "világgá"?:)))
30079. az álarcos (válaszként erre: 30078. - E792523100)
2009. dec. 8. 20:47

De jó, azt hittem, végleg világgá mentél! :-)

Én is úgy vagyok, mint ti.

30078. e792523100 (válaszként erre: 30077. - Ciccke)
2009. dec. 8. 20:01
Detto:))
30077. Ciccke (válaszként erre: 30076. - E792523100)
2009. dec. 8. 19:20
Én vagyok, jövök, benézek, aztán megyek. Azért létezem. :-)
30076. e792523100
2009. dec. 4. 11:34

Azt hiszem lemaradok a hoxa tájáról,mert senki sincs már itt.


Pusza.

30075. e792523100 (válaszként erre: 30074. - Ciccke)
2009. dec. 2. 18:56

Szia:)


Én nekem sincs időm. Most 1 hete gép sem lett bakapcsolva. Nagy bent a hajtás..itthon meg örülünk gymásnak,senki sem a gép előtt ül. Ez egy ilyen hajtós időszak.


De élvezem,szeretem a pezsgést.

30074. Ciccke (válaszként erre: 30073. - Od)
2009. nov. 23. 16:05

Nem tudom. :-)

Nagyon keveset vagyok a neten mostanában. Egész nap ülök a gép előtt, de nincs időm sajnos netezni. :-(((( Brühühü....

30073. od (válaszként erre: 30071. - Ciccke)
2009. nov. 22. 13:50
Mikor? Mikor?:)
30072. e792523100 (válaszként erre: 30071. - Ciccke)
2009. nov. 20. 10:54
Na ez jó ötlet:)
30071. Ciccke (válaszként erre: 30070. - E792523100)
2009. nov. 18. 09:45

Írok, de nem tudom, mikor. :-))

Össze kellene már hozni egy traccspartit. Álarcos szokott felénk tekeregni, és Od is kirándulhatna egyet. ;-)

30070. e792523100 (válaszként erre: 30067. - Ciccke)
2009. nov. 18. 09:38

Szia,de örülök neked:))


Én nem oltottam magam,Tom igen. Berci nem lett leoltva.

Jó kis ramazuri ez az oltásos mizéria.


Ciccke várom a prividet:)

30069. Ciccke (válaszként erre: 30065. - E792523100)
2009. nov. 18. 09:38

Én minden évben oltatom magamat a szezonális ellen. Ezen a mostani "extra" dolgon sem filóztam egy pillanatig sem. Az pedig, hogy üzlet-e, az egy percig sem kérdéses.

Addig, amíg az orvos által felírt havi 2500 Ft-os allergia gyógyszer helyett, (amit ráadásul úgy írt fel, hogy kértem, hogy olcsóbbat írjon) a gyógyszerész kérésre (nem magától) 400 Ft-os helyettesítőt tud ajánlani, addig nem kérdés, hogy üzlet-e.

Az egyik legnagyobb üzlet...

30068. Ciccke (válaszként erre: 30064. - Az álarcos)
2009. nov. 18. 09:28
Most volt róla szó, hogy attól mert valaki oltott, és nem betegszik meg, vírusgazda, hozza-viszi a kórságot. Szerintem, gondold meg...
30067. Ciccke (válaszként erre: 30062. - E792523100)
2009. nov. 18. 09:27

Sziasztok!

Itt vagyok, élek...

Igen, H1N1, már egy hete túl vagyok rajta. Fluval AB-t talán most sikerül szereznem.

Zajlik körülöttem az élet, majd írok priviket...

30066. e792523100
2009. nov. 14. 18:02

Mi van csajok,mi ez a gubbasztás.


Gyertek már elő.


Ciccke,hol a búbánatban vagy?

30065. e792523100
2009. nov. 14. 13:43

Sziasztok:)


Én még nem vettem-vettük fel. Nem tudok dönteni,pedig kéne.


50-50% a mérlegen . Most kivárom,hogy a 3 bezárt suliban levő gyerekek,(amiben 6-14 éves korig vannak a fiatalok), hogyan vészelik át,lesz e szövödmény,stb.


Van mikor azt érzem,hogy ha oltasz ha nem ugyan ott vagy...

Mert sokszor hiszem azt ,hogy ez üzlet.


Pedig tudjátok,én oltásokat mindig is pártoltam. Most ellenérzés vegyült e felé a vakcina felé.


De az a baj,hogy sokan kérdeznek,és nem igazán szeretek erről nyilatkozni (most kivételt tettem)..


Kezd olyanná válni ez,mint az,hogy "ki kire szavazott"...


Nem szeretem ezt a bizonytalanságot magamban most. Amúgy Tamás ma beoltja magát azt tudom.


Mondtam is neki ő olt,én nem,így biztos egy valaki életben marad,és felneveli a gyereket:))


Tudom rossz vicc, de nem hagyhattam ki.


A többiek meg hol vannak?

30064. az álarcos (válaszként erre: 30062. - E792523100)
2009. nov. 11. 10:53

Helló, itt vagyok.

Én ma viszem oltatni a fiamat. Egyébként nem szoktunk oltatni, és még soha nem kaptuk el, de most

azért döntöttem így, mert ez most egyrészt ragályosabbnak tűnik és (ha ne adj isten, elkapná) súlyosabbak lehetnek a szövődmények, másrészt immunológustól hallottam, hogy nagyon erős immunreakciót válthat ki (tüdőödémával) pont azokban, akiknek erős az immunrendszere. Szóval nálam ez a megfontolás döntött.

Én meg csak azt kapom el, amit Leóka hazahoz a suliból, úgyhogy most kimaradok.

30063. od (válaszként erre: 30062. - E792523100)
2009. nov. 11. 06:15

Sziaaaa!


Én nem. A "simát" sem szoktam fölvenni, úgy gondoltam, kihagyom ezt is..egyelőre.

Te?

30062. e792523100
2009. nov. 10. 19:49

Sziasztok :) Oltatta magát valaki H1N1 ellen?


Ciccke és Álarcos hová lett?

30061. od (válaszként erre: 30060. - 1731424aa5)
2009. nov. 9. 21:21
Őszintén..köszönöm!:)
30060. 1731424aa5 (válaszként erre: 30058. - Od)
2009. nov. 9. 20:19

Őszintén!

GRATULÁLOK!

Szép napot!

Váradi Laci

30059. d3b7982380
2009. nov. 9. 18:12
egyetértek, nekem is bejött a módszer. és ugyebár az ember alapvetően önző, engem pl nem érdekel, miből alkotta a módszerét, ha egyszer használ, és ezerszer jobban érzem magam tőle. ha valaki valamibe bele akar kötni, úgyis beleköt. elolvasom, átgondolom, tudomásul veszem, és folytatom azt, amitől jobban érzem magam. Kb ennyit hat rám a dolog. Lehet, hogy túl sokszor találkozom irigy és rosszindulatú emberekkel?!
30058. od
2009. nov. 8. 21:12

Kedves varadilaci!


Köszönjük a terjedelmes tájékoztatót, egyelőre nem volt időm/türelmem elolvasni, de ígérem el fogom..

Bár kritika ide vagy oda (hozzáteszem, nem vagyok elvakult update-követő)de tény és való, hogy én személy szerint ennek a módszernek köszönhetően intettem búcsút 15-16 kilónak, ami azóta sem jött vissza (kb 2 év), ellentétben a többi diétával, amit kipróbáltam.

Jó..ez most nagyon kampányszagú hsz volt, de ez van na!:)

30057. 1731424aa5
2009. nov. 8. 16:24

A Norbi Update-étrend kritikája

forrás:

[link]


"A Norbi Update népszerűsége „A Norbi-titok” 2004-es kiadása óta töretlen a lakosság körében. Norbi Update-jelzéssel 2004 decemberétől több olyan termék kapható, amely „elsősorban – de nem kizárólagosan – azon fogyasztók részére készült, akik e szerint a módszer szerint állítják össze étrendjüket”. (1) A táplálkozással szakemberként foglalkozók azonban az „életmódrendszerben” több hibás értelmezést, megalapozatlan állításokat fedeznek fel, a termékek kódjában pedig nem látják a rendszert.


A Schobert Norbert által kidolgozott étrend elméleti hátterét „A Norbi-titok”, illetve a „Norbi Update-zsebkönyv 2005” című könyvekből ismerhetjük meg. E művekben az anyagcsere endokrin szabályozásának élettani alapjai olyan szinten elnagyoltak (vö. például [2, 3]), hogy azok az ok-okozat összemosásával válnak „világossá”. Terjedelmi okok miatt egyetlen kiragadott példára kényszerülünk: „A kor előrehaladtával egyre kevesebb növekedési hormont termel [agyalapi kapitány], ezért van, hogy az idősebbek lassabban fogynak.” A növekedési hormon (GH) hiánya valóban okoz a kisdedkortól kezdve növekedési retardációt, valamint az egyébként részarányos testalkatú gyermekeknél bizonyos fokú – főként törzsre lokalizálódó – elhízást is eredményezhet, azonban idősebb korban jellemzően nem okoz lassúbb fogyást. (4) Az idősebbek lassúbb fogyásának hátterében az életévekkel arányosan és fokozatosan csökkenő izomtömeg áll: hatvanöt éves kor után az izomzat tömege tízévenként 10%-kal csökken, nyolcvanéves korra az izomsejtek száma fele a fiatalokénak, húsz-huszonegy éves korban a test tömegének kb. 45%-a a vázizomzat, s ez az arány hetvenéves kor felett 27%-ra csökken. (5) Az izomsejtek energiaszükséglete és -felhasználása nyugalomban is nagyobb, mint a zsírsejtek energiaigénye. Bár az alapanyagcsere a testfelülettel van lineáris kapcsolatban, mértékét alapvetően a zsírmentes testtömeg határozza meg (ezen belül a vázizomnak mintegy 20%-os részesedés jut). (6)


A „szénhidrátszegény aminosavak” kifejezés ugyan tudományosnak látszik, de nem létezik. A fogyókúrában indokolatlan és hiba kiemelni egyedül az l-karnitin szerepét, hiszen bizonyítva van pl. a cink (7) és a konjugált linolsav, azaz a CLA (8) hasonló hatásossága is.

Az aerob testedzést a vércukorszint normalizálásának lehetséges módjaként említi a szerző diabétesz mellitusz esetén (bár a korlátairól nem tesz említést [9]), ugyanezt alacsony vérnyomás esetén már nem teszi meg, helyette az energiaitalokat javasolja. Az energiaitalok preferálása túlzó („kifejezetten ajánlott”), a mellette felsorakoztatott érvek egyoldalúak. A „megjelentek az édesítőszerrel készült italok, elmondhatjuk: az energiaitalok nem hízlalnak” megszövegezés ugyan igaz, azonban a hazánkban forgalomban levő harmincegyféle energiaital közül mindössze öt termék cukormentes (10). Bizonyos összetevőikről (koffein, taurin) csak pozitívumokat említ, másokról (pl. ginszeng, glukuronolakton, guarana, inozit) egyáltalán nem szól, s a „mértékkel” mennyiség igen kevés tényt tartalmaz. A hazánkban forgalomban levő energiaitalok már említett összetevői és egymáshoz viszonyított arányuk miatt bekövetkező stimuláló hatás rokon lehet a pszichostimuláns (legális) kábítószerek (11), illetve doppingszerek (12) hatásával. A túladagolás szorongást, izgatottságot, pánikrohamot, fejfájást, alvászavarokat, remegést, szívdobogásérzést, vérnyomás-emelkedést és szapora pulzust okozhat.

Kritikát fogalmaz meg más étrendekkel (pl. a vércsoportdiétával és az Atkins-diétával) kapcsolatban is. Az ovolakto-vegetáriánus étrend káros voltát szintén egyoldalúan „bizonyítja be”, a jótékony hatásairól elfeledkezve, valamint minden vegetáriánus irányzatot egyszerűen egy kalap alatt említ. A szerző egy-egy mondatban igyekszik hangzatos megállapításokat tenni, mint: „a szója sem jobb a többi növényi eredetű tápláléknál, a közhiedelemmel ellentétben nem ugyanaz a fehérje van benne, mint a húsban” – azonban a kevés tény mellett igen sok mellébeszélést találunk, hiszen a különböző élelmiszerek, alapanyagok és ételek eltérnek a többitől, vegyes étrend esetén kiegészítik egymást, s nem jobb vagy rosszabb egyik a másiknál. A szójabab fehérjében gazdag, s ez a fehérje az összes növényi eredetű fehérje közül az egyik legértékesebb, mivel a legkedvezőbb arányban tartalmazza a fontos aminosavakat. Értékes az olajtartalma is, mert élettanilag fontos telítetlen zsírsavak (pl. linolénsav) vannak benne. Ugyanakkor a szójabab olyan anyagot is tartalmaz, amely a fehérje értékesülését gátolja. Ezt hőkezeléssel közömbösítik. Bár a szójafehérje biológiai értéke csaknem azonos a húséval (13), a legtöbben tudják, hogy a szója nem hús.


Bántó, személyeskedő gondolatot szintén találunk a könyvben: A „vegetarianizmus (…) nevében benne van a lényege. A vegetáláshoz jó.” A latin eredetű vegetus szó ugyanakkor azt jelenti: erejében levő, erőteljes, élénk, eleven, vidám. Vajon mire gondol a szerző, amikor vegetálást emleget?

Azt állítja, hogy van működő alternatívája a fogyókúrák helyett: az Update olyan étrend/életmód, amely mellett nem kell egy életen át edzeni, diétázni (mint kiderül, egy kicsit azért mégis: „lényegében és esetenként csökken a kalóriák és szénhidrátok mennyisége…”, illetve „feleannyit a bármennyihez képest”). A vércsoportdiétánál említett pozitívumot – „rendszert vittek az addigi rendszertelen életükbe” – az Update-nél nem említi, viszont aki nem tartja be a módszert, annak nem segít. Itt arról is ír, hogy milyen nehéz megváltoztatni a felnőtt ember szokásrendszerét, amellyel egyetértünk.


Az Update-diéta/életmód, véleményünk szerint több divatos étrend összevágásából született. Az Atkins-diéta hangsúlyozza pl. a szénhidrátok szerepét az elhízásban, így szénhidrátszegény, de zsírgazdag fogyókúrás étrendet hoz létre, amelyről már bizonyították (14), hogy nem igaz az elméleti háttere. A táplálékok glikémiás indexét is figyelembe veszi az Atkins-diéta. Kerülni kell e szerint a magas glikémiás indexű (GI) táplálékokat a fogyókúrában (ezzel egyetértünk), de a kisebb glikémiás indexű fruktóz fogyasztása, illetve a glükóz helyettesítése fruktózzal a fogyókúrában semmi esetre sem célravezető. A zsírban gazdag Update pedig a zsírdús pontdiétára emlékeztet, amelyben kisebb pontszámot kapnak a zsíros, de szénhidrátban szegény ételek, s fordítva: nagyot az alacsony zsírtartalmú, de szénhidrátgazdagok. Ez az „elmélet” arra a hibás és elnagyolt nézetre épül, hogy csak a szénhidráttól hízunk (el), a zsírtól nem. A Zóna-diéta is felfedezhető benne (szintén a vércukorszint és inzulinszint meg az elhízás kapcsolatából indul ki). Az Update felhasználja az elválasztó étrendek sajátosságait is (pl. Testkontroll, Paleo-diéta), amelyek szerint a különböző napszakokban más-más tápanyagot kell enni. Célszerű továbbá ezen étrendek szerint a különböző tápanyagokat egymástól is elválasztani. Az Update rendszerét őseink táplálkozásával is magyarázza, azonban ez az érvelés az antropológusok kutatásai szerint nem állja meg a helyét. (15) Hibás az a nézet, hogy őseink a vadászás miatt csak este ettek többet, illetve a nyersanyagokat (gyümölcsöket, zöldségeket, húst) külön fogyasztották. Minden fogyókúrás termékbe fruktózt és édesítőszert tenne, pedig a fruktózt fogyókúrában nem ajánljuk.


Az Update-et rendszernek szánta Schobert Norbert, de jelen állapotában inkább egy rendszer nélküli halmaz. Sem táplálkozástudományi alapelvek, sem logika nem fedezhető fel benne (pl. egy helyen amellett érvel, hogy nem kell a jól összeállított étrendet vitaminokkal és ásványi anyagokkal kiegészíteni, máshol pedig: „a bevitt pluszok jótékony hatást eredményezhetnek”). „A Norbi-titok 1. kötet” az elméleti alapot tartalmazza, a Zsebkönyv – amelyet a tervek szerint évente frissítenek – a táplálékokat sorolja be.

A szerző megfogalmazza az Update-életmódrendszer tízparancsolatát is. Egyetértünk a 3. ponttal (amely szerint az orvosokkal együtt kell működni, főleg ha diétával együtt járó betegsége van valakinek), az 5. ponttal (amelyben a napi ötszöri és kiegyensúlyozott étkezésre hívja fel a figyelmet), a 6. ponttal (amelyben a mértékletes, rendszeres sportról ír), a 7. ponttal (fogyasszunk kevesebb cukrot) és a 9. ponttal (eszerint nem kell az étrendet vitaminokkal és ásványi anyagokkal kiegészíteni, ha jól állítjuk össze), s elméletben a 10. ponttal is egyetértünk, hiszen ez a család szerepét, az idősek megbecsülését taglalja, bár nehéz beilleszteni az előző kilenc pont koncepciójába.

A szerző a táplálékokat három osztályba sorolja rendszerében. Az 1-es gyakorlatilag korlátozás nélkül fogyasztható, a nap bármely szakaszában. A 2-es korlátozva fogyasztható, de csak du. 3 óráig, míg a 3-as kódúak csak délig és minimális mennyiségben fogyaszthatók. Az élelmiszercsoportok kód szerinti felosztása számunkra nem világos, Norbi bevallása szerint ezt ne is firtassuk. Mint említettük, a táplálékok napszaki szétválasztásával nem értünk egyet, azonban a táplálékok besorolása olyan formában jó is lehetne, hogy korlátlanul, korlátozva, illetve minimális mennyiségben fogyaszthatók. Ha valaki alaposan átnézi a konkrét ételeket az Update kódrendszerében, nem talál benne logikus felosztást, pl. ha nem ehető szénhidrát, akkor miért 1-es a BB muskotályos bor, vagy miért 1-es a bő zsírban sütés a teflonban sütéssel szemben a fogyókúrában. Zsebkönyvében a szerző részletesen besorolja a kódrendszerbe az élelmi anyagokat, élelmiszereket és ételeket. Sajnos, az ételek mellé csak egy-egy esetben ad részletesebb leírást, pl. hogyan készül, ill. miért kapott mondjuk 1-es kódot, annak ellenére, hogy az ételeknél – az alapanyagokon túlmenően – fontos az ételkészítés is.

Érthetetlen, hogy Schobert Norbert miért preferálja (ráadásul már-már túlzásokba esve) az alkoholos italokat és a dohányzást.


Összességében: néhány pontot ki tudunk emelni az Update-étrend pozitívumaként, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a rendszer igazolásául szánt kutatási eredmények gyakran félreértelmezettek; nyilvánvalóan öncélúak, s egyelőre hiányoznak a szerző igazolását alátámasztó eredmények."

30056. Ciccke (válaszként erre: 30055. - Az álarcos)
2009. okt. 23. 13:40
Látod, látod. :-))) Nem is olyan sokára nagy is lesz!
2009. okt. 20. 19:08
Cicckeeee! Rám jött a naciiiiid! :-DDD
30054. Ciccke (válaszként erre: 30053. - Az álarcos)
2009. okt. 18. 14:18

Helyette is aláírom a jelenléti ívet. :-)

Jól van, ennyit tudok. :-)


A mérlegelőddel kapcsolatos dolgokat szívesen olvasom, de oda is írj egy-két szót, hogy összefoglalva lásd a történéseket.

30053. az álarcos (válaszként erre: 30050. - Ciccke)
2009. okt. 17. 17:29
Szia! De hol van od?
2009. okt. 17. 17:26

Lassan már annyi kommentárt írok a mérlegelőmben, hogy teljesen szétcsúszik az egész, lévén terjedelmes testsúlycsökkentő múlt áll mögöttem. Ezért úgy döntöttem, hogy ide fogom dokumentálni bővebben, ha nincs ellenetekre, ott pedig csak címszavakban. Valószínűleg jó hosszú történet lesz.

További jó hétvégét nektek, pussz.

30051. az álarcos (válaszként erre: 30048. - E792523100)
2009. okt. 17. 17:19
Volt tegnap született feleségek, nem?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook