Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kondenzációs gázkazánt használtok? Milyen típust érdemes venni? fórum

Milyen kondenzációs gázkazánt használtok? Milyen típust érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


11. Bichter1 (válaszként erre: 8. - Bichter1)
2019. jan. 6. 10:27
..egyébként az Immergas és az Ariston kazánon vacillálunk :)
10. Bichter1 (válaszként erre: 3. - Magdalénia)
2019. jan. 6. 10:25
Köszönöm a válaszodat, erre a kazánra is rákeresek majd.
9. Bichter1 (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2019. jan. 6. 10:24
Köszönöm a választ, rá fogok keresni erre a márkára :)
8. Bichter1 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. jan. 6. 10:23

Köszi Guruljka. Nyilván találtunk már mi is gázkazánt, de egy korábbi kíváncsiskodó posztomat ( a márka megjelelőssel) a hoxa törölte. Ezért nem írtam most bele.

A ház gáztervei most készülnek (mivel nincs gáz a házban) nyilván a tervezővel kell egyeztetnem kazán ügyben.


Most csupán a típusokra lettem volna kíváncsi,hogy kinél melyik jött be" illetve nem.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Sanyinak)
2019. jan. 5. 23:20

Persze.

Azért nem nagyon sokra megy egy itteni véleménykutatással.

Én ilyen helyzetben valamiféle energetikai tanácsadást keresnék. Ahová elvinném a ház műszaki adatait.

6. sanyinak (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. jan. 5. 23:10

Ugyanazon típusú gázkazánból gyártanak különbözik teljesítményűeket a fűtési igénynek megfelelően.

És nem csak a légköbméter, de a szigetelés, illetve a fűtési mód is fontos.

5. Magdalénia (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. jan. 5. 22:34

Igen, az a lényeg.

Nekünk kb.100 m2-es a ház és padlófűtés van rákötve. A melegvíz átfolyós rendszerű.

A fiamék szintén Baxit vettek, de víztárolósat. Ők is kb.100 m2-t fűtenek. Földszinten padlófűtés, emeleten radiátorok vannak. Nagy család vagyunk. :) Hasonló a fogyasztásunk. Átalányban havi 140-150 köbmétert fizetünk.

2019. jan. 5. 22:07
Gondolom, azt is jó lenne tudni, kb. mennyi légköbmétert fűt ki vele, a melegvíz mekkora családot lát el.
3. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Bichter1)
2019. jan. 5. 21:54
20 kW-os Baxi kazánunk van. 8 éves, semmi gondunk nem volt vele, meg vagyunk elégedve. A meleg vizet is onnan kapjuk. A gázszerelő nászuram ajánlotta, nem bántuk meg.
2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Bichter1)
2019. jan. 5. 21:03

Rengeteg féle kazán van a piacon, minden szerelő másikra esküszik.

Nekünk pl egy Ariston okos kazánunk van, amit telefonról is tudok vezérelni, illetve a szerelő is távolról bele tud nézni a kazán memóriájába.

Másfél éve üzemel, így hosszú távú tapasztalataim nincsenek. A típust saját magam választottam ki sok ajánlatból.

2019. jan. 5. 17:52

A következő kérdésem: milyen kondenzációs fűtő gázkazánt használtok? Milyen tip.márkájút érdemes venni? Tervezés előtt állunk és jó pár tipust találtam.

Köszönöm a válaszokat :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook