Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tippek, hogy minél hamarabb elmúljon a szánkról a herpesz? fórum

Tippek, hogy minél hamarabb elmúljon a szánkról a herpesz? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 9. 10:06

Rátaláltam a legmegfelelőbb herpesz elleni kenőcsre, ez pedig a Zovirax, vagy bármi más, aminek ugyanaz az összetevője, csak olcsóbb. :D

Nekem a szememen is szokott herpesz lenni, erre is a Zovirax krémje vált be, az alsó szemhéjam kell lehúzni, oda benyomni egy csíkot a kencéből és kész.

A lényeg, hogy 5% aciclovir legyen az összetevője és működni fog. Rengeteg herpesz elleni dolgot próbáltam már, de ez a leghatásosabb.

15. Mia 74
2009. szept. 9. 09:52
Nekem se vált be eddig egyik kence sem (még a fogkrém se, a fülzsírt igaz még nem próbáltam)... sztem ha az ember le van gyengülve (ti az immunrendszere), akkor nincs az a gyógyír, ami jó lehetne. :( bár a remény hal meg utoljára! :) Kérdésem: a reklámozott tapaszt (compeed) próbálta már valaki?? Milyen?
2009. aug. 28. 12:39
s.o.s! melyik a leghatékonyabb:richtofit,vectavir,lizin c, epavir,egiferon, meyik tünteti el leghamarabb?
13. Heni86
2009. júl. 27. 09:52
Nekem semmi krém és csodaszer nem szokott használni. :( Sót vagy alkoholos vattát tartok oda és akkor legalább a gyulladást lehúzza a sebbel meg már elvagyok. :(
2009. júl. 27. 09:30

Nekem a fokhagyma megelőzi a "csúnyásodását", ha időben érzékelem, hogy most jönni fog. Ha már kialakult, akkor meg svédcseppel szárítgatom, mert attól hamarabb gyógyul. Az egyéb kenceficék sosem segítettek, így én már nem is költök rájuk.

Amiket az előzőekbne leírtam, kicsit fájdalmasak, mert ugye marja azt a részt, de ez csak kezdetben van így (nem beszélve arról, hogy a herpesz is fájdalmas ugye, de ez attól az idegesítően fájdalmas érzéstől eltörpül), mert utána megszűnik a rossz érzés és ami a leglényegesebb, hogy nekm téleg bejön!

2009. jan. 30. 12:04

Gyógycsókkal

és leragasztással.

2009. jan. 30. 11:57
Van már egy ilyen fórum vagy tudásbázis, ott rengeteg tipp olvasható. (Épp a herpeszes téma végett találtam rá a Hoxára.)
2009. jan. 30. 11:55

Sziasztok,

Nekem a doki Herpesin 400 tablettát írt, de kiderült, h. érzékeny vagyok rá, semmilyen tablettát nem szedhetek. Eladnám, ha vkit érdekel, 2000 Ft-ért, csak 2 db hiányzik belőle,

(2558Ft-ba került, a blokk is megvan).

2009. jan. 29. 22:43
Egyszer olvastam valahol hogy a foghagyma jó rá meg a jég.Kipróbáltam,szerintem hamarabb elmúlt mint amúgy.Először dörzsöld át a hagymával,utána jéggel,így váltogasd pár percig.Remélem neked is segít.
2009. jan. 29. 22:24
Szia! Szociális gondozóként végeztem, és az egészségügyin az egyik tanár azt mondta, a legjobb ellene a saját fülzsír. Nekem szerencsére nem szokott lenni, tapasztalatot nem tudok mondani.
2009. jan. 29. 22:24
Nekem a fogkrém nem hatott, én a Vectavir kenőcsöt használom... Nagyon jó, este bekenne reggelre már jele nincs , h nekem volt herpeszem.
2009. jan. 29. 22:21
Szia!Egyszer egy doki azt mondta,hogy a legolcsóbb fogkrémmel kezeljem,mert abban van olyan "hatóanyag",amely gyógyítja.Próbáld ki!
2009. jan. 29. 22:19

Szia!Nekem 2 tipp van amit szoktam csinálni.

1.- egy pici esences vattát összeszorítasz a szád azon részéhez, ahol a herpesz kijött kb. 5 percig.

Ezt már legjobb, akkor ha mihelyt érzed, hogy kezd viszketni.

2. szódabikarbónát teszel oda és összeszorítod a szád szélét mindaddig míg nem érzed, hogy éget.Meg kell egy kicsit nyalni-vizezni, hogy oda tapadjon a szód. bik. b.

Sok szerencsét hozzá :)

2009. jan. 29. 22:15
Szia.Nekem most pont van, és Zovirax-al kenem, már szebb.Egy simerősöm mondta h amikor már érzed h jön ki, B vitamint kell szedni.
2009. jan. 29. 22:14
Ha még csak most kezdődik, homeopátiás Bórax.
2009. jan. 29. 22:10
Tippek hogy minnél hamarabb elmúljon a szánkról a herpesz. segítsetek !!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook