Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szerettél óvodába járni?Milyen emlékeitek vannak? fórum

Te szerettél óvodába járni?Milyen emlékeitek vannak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. febr. 20. 15:54
Amúgy jó volt az ovi, mert gyerektársaságban lehettem! Ez a fontos, a barátok, a közös ünnepek, lányomnak is most volt az első Farsangja, hihetetlenül boldog volt a másik 25 rózsaszín hercegnő közt! :D
2012. febr. 20. 15:47

Bölcsibe jobban szerettem, az oviból már inkább lógtam, ha lehetett. Emlékszem, ha reggel bementünk valamiért a mamához, addig könyörögtünk nővéremmel, míg anyu megengedte, hogy aznap ottmaradjunk. :)

Meg rossz is voltam, viszont ott talált rám az első szerelem. :)))

2012. febr. 20. 15:41

Nem szerettem.

Az egyik csaj tökfejnek nevezett, Kriszti mindig a hajamat babrálta, anyámék meg néha elfelejtettek értem jönni. Marha jó volt. :)

2012. febr. 19. 22:29
engem az egyik ovonö utált ....anyám mindig kirittyentett az ovis bulikra....talán azert...a másik pedig nagyon szeretett....ezek a halvány emlékeim vannak :-))
2011. nov. 14. 21:03

Én nagyon nem szerettem óvodába járni... Mind a két óvónő már a nyugdíjt várta és idegesítette őket az egész csoport.

Az egyik kisfiúnak annyira megrángatta a fülét, hogy még a mai napig is látható nyomai vannak és ez sajnos nem vicc.

2010. nov. 18. 13:02

Én erre már nem nagyon emlékszem de a halvány emlékek arra utalnak hogy annyira nem utálhattam :)


Az óvónénik jófejek voltak. Erre biztosan emlékszem :)

Szerintem minden gyerek másként éli meg a dolgot és a közösség is mérvadó. Ha olyan zárkózott fajta mint én voltam az is elboldogul ha jó a "banda". én szerencsésen túléltem :))


Bölcsis is voltam lehet emiatt nem ért akkora sokként az ovi. hozzászoktam az "idegenekhez"

18. Neenaa
2009. aug. 24. 18:32
Az ovi rettenetes volt nekem.. Nagyon sok olyan gyerek járt oda, akik nem közösségbe (voltak) valók, hanem a tehénistállóba (a szüleikkel együtt)..
2009. jún. 1. 19:05
én szerettem, nekem még érdekes módon bölcsiből is van pár homályos emlékképem:) Én mindkettőt imádtam:)
2009. jún. 1. 19:04
Alig van emlékem:((
2009. jún. 1. 18:52
Szerettem óvodába járni, de zárkózott, félős gyermek voltam.
2009. jún. 1. 08:33

Én imádtam oviba járni!! A közösséget a helyet egyszerűen mindent. Még az ételeket is- az ovis kakaót, zöldborsó fözit fasirttal. hmmm. Soha senki nem csinálta nekem olyan finoman (pedig valszeg elég gáz lehetett mindkettő)

Szívesen visszamennék az időben és lennék 4-5-6 éves. Én nagyon szép emlékekkel vagyok tele erről az időszakról.

2009. máj. 23. 09:10

Sziasztok!

En szerettem oviba jarni...jatszani, rajzolni es vegre nem egyedul! mivel egyke vagyok...sok emlekem van, szepek es rosszak is... mostani ket nagyon jo baratnommel akkor konfliktusban voltam...es haraptuk, csiptuk egymast es verekedtunk :) tudom hogy letepertem egyiket a foldre es fekudt a foldon es sirt...en meg nagy buszken karbatett kezekkel alltam es mondtam neki, nah ezt megkaptad! vagy kersz meg, kersze meg?! :)) nagy udvar volt ott meg sok fak...es a tanitoneni is nagyon aranyos volt...hat szep volt jo volt...szeretnek meg olyan kicsi lenni :) tuti mashogy alakitanam az eletem is :P

2009. máj. 22. 13:40
Szia, én szerettem, a karácsonyi készülődést, az udvaron a játékot, emlékszem volt egy fákkal körül vett nagy asztal, azt játszottuk hogy az a műtő, és ott operáltuk egymást :-)
2009. máj. 22. 08:25
Csak 3 napot jártam, de annak a 3 napnak a rossz emlékképei a mai napig megvannak.
2009. máj. 22. 06:22
Utáltam, semmi szép emlékem nincs róla. Max. amikor nem kellett menni.....
2009. máj. 22. 06:07

Volt egy lány, a Laura. Na ő főnökösödött felettem folyton, én hülye meg még azt is bevállaltam, hogy játsszuk azt én vagyok Tarzan és megmentem őt, Janet.

Bencével szerettem legózni (transformerst is építettünk), pedig mindenki büdösbencének csúfolta. Ő tanított meg leírni az M betűt.

Aztán volt, amikor azt játszottuk, hogy a sár csoki és megettük.

Meg egy bokor, amire azt mondták, hogy aki alatta játszik, annak nem lehet gyereke:)

Egyszer összevesztem az ovónénivel, mert nem értette meg, hogy ha van egy ház, amire 10 sor ablakot rajzolnak az nem 10, hanem 9 emeletes, hiszen földszint is van.

Ő meg elmagyarázta anyukámnak, hogy értelmes kislány vagyok, csak nem vagyok képes felfogni a verset és folyton azt mondom, hogy "Anya mosdik, apa főz". Anyu meg mondta, hogy de hát nálunk az apja főz:D


Imádtam az ovit, szívesen visszamennék oda meló helyett. Nyilván vannak konfliktusok, de ha te is úgy állsz hozzá a kislányodnak nagy élmény lehet. Barátok, első szerelem;)

2009. máj. 22. 05:35

ovba = oviba

szi, patikus = szimpatikus

ilyyet = ilyet

Bocs még nagyon reggel van, ezért a néhány elütés.

2009. máj. 22. 05:32
Csak néhány emlékképem van, de azok jók. Játékok, barátok, ünnepek, amelyek mind- mind nagyon jók voltak. Neked viszont rossz a hozzáállásod. Nem szabad ilyen előítéletesnek lenni, mert majd előre megutáltatod a gyerekeddel is az ovit ha nem tudod pozitívan felkészíteni rá. Ma már szinte minden óvodában vannak nyílt napok, tájékozódj előre és olyan ovba vidd a a gyerekedet, amelyik valóban szi,patikus lesz. Biztosan találsz majd ilyyet.
2009. máj. 22. 03:22
Nekem borzalmas emlékeim vannak. Semmi pénzért nem lennék újra ovis. Egyszer például kényszerítettek, hogy egyek, pedig fájt a hasam, és sírtam is, de ott állt az óvónéni, és mondta, hogy siessek már. Hát nem tudtam mit tenni, ettem. Tejbe gríz volt. Fölálltam az asztaltól, és lehánytam mindent, ami elém került... Hááát. Jobb lett volna, ha békén hagy. De nem csak ez volt. Fujj. Utáltam az egészet.
2009. máj. 22. 03:03

vannak:))

Nagyim volt a Dadus,bár nem az én csoportomban,de azért sokszor akadt olyan,hogy nekem nem kellett aludnom a többiekkel,hanem a többi dolgozó csemetéivel kint játszottunk:D


Az első nap mikor ovis lettem,gondoltam egyet és elszöktem:)

Kint volt a délelötti foglalkozás és majdnem mindenki a homokozóban csücsült..eleinte én is,aztán gondoltam egyet és irány a kapu.Ezt meglátta az egyik ovónéni is...de én gyorsabb voltam és sikerült elötte bezárnom a kapunk ajtaját (uabban az utcában volt az ovi is,ahol laktunk:D)

Ő meg csengetett!! :)))


MOndjuk nem csak jó emlékeim vannak...

Pl. nem szerettem az iskolára felkészitő foglalkozásokat..emlékszem az első szerelmem mellé ültettek és annyira izgultam,hogy nem tudtam figyelni a magyarázatokra:))


Többre nem emlékszek:)

2009. máj. 22. 02:35

Nekem olyan emlékeim vannak, hooogy... Volt egy cseresznyefa az udvaron, felmásztam rá, vittem magammal egy féltéglát, hát hogy más ne egyen belőle. (Amúgy sosem voltam irigy) Hja volt egy medence is az udvaron, oda löktem bele mindenkit... Akkor egyszer kiszöktem az ovodából a kerítésen, elmentem egy haverhoz és elloptam a teknősét. Nos, 5 évesen elszöktem Harkányba 2 napra, bár ez nem szervesen kapcsolódik az ovihoz... Hát ennyi így hirtelen, a teljesség igénye nélkül.:)

Minden jót!

2009. máj. 22. 02:29

Szia!

Én szerettem, de kevesen örültek neki rajtam kívül...:)

2009. máj. 22. 02:21
Horrorra akarsz akadni??:))))))))
2009. máj. 22. 02:16
Sziasztok! Azért indítom ezt a fórumot mert elgondolkoztam hogy a most 20 hónapos lányom nemsokára óvodás korú lesz.Nekem nagyon sok rossz tapasztalatom/emlékem/ van az óvodáról,iskoláról és görcsbe áll a gyomrom ha arra gondolok hogy oda kell adjam a gyerekemet egy vadidegennek.Nem azt akarom hogy bárki is megnyugtasson,hanem hogy elmeséljétek az emlékeiteket és hogy hogyan éltétek meg az óvodát,iskolát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook