Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te hogyan tartottál ki? Hogy lehet erősebbnek lenni? fórum

Te hogyan tartottál ki? Hogy lehet erősebbnek lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. okt. 7. 12:04
14 évesen lettem beteg (dokik temettek....), de Anyukám mellettem volt, sosem láttam sírni, mindig biztatott, látta, hogy az orvosok nem veszik komolyan a betegséget, keresett magándokit (27 éve vidéken, nem volt egyszerű), bekerültem egy speciális osztályra, másik városba, ahol tudtak segíteni. Később sokat beszélgettünk erről az időszakról, mondta, hogy rengeteget sírt és aggódott, mikor nem láttam, de a reményt sosem vesztette el! Erőt adott neki a család többi tagja, az ismerősök, ők tartották benne a lelket, amit tovább tudott nekem adni, örök hála ezért neki!!!! Nem volt erőszakos, de ott volt mindig, ha szükség volt rá (gyógyszerek mellékhatása elég erős volt), de ha látta, hogy magányra vágyom, akkor visszavonult és hagyott. Sajnos akkoriban nem volt divat a lélekgyógyász, pedig egy ilyen szituációban nekem és Neki is nagy segítség lett volna......maradtak lelki sebek sajnos, de elmondhatom, hogy teljes életet tudok élni és az együtt átélt betegség nagyon meg is erősítette a kapcsolatunkat, ami azelőtt is nagyon jó volt szerencsére.
2018. okt. 7. 10:45

Szia!


Nehéz erre bármit is írni, főleg jó tanácsot adni. Én Anyukámat ápoltam. Sosem gondoltam arra, hogy mennyire beteg vagy, hogy mi lesz. Csak arra koncentráltam, hogy neki minél kényelmesebb, jobb legyen és minél több "kívánságát" teljesíteni tudjam. A legfontosabb a betegek számára, hogy biztonságban érezzék magukat és nyugalom legyen körülöttük.

Hagyni kell őket, hogy egy kicsit most ők hadd legyenek önzők. Remélem nem bántalak meg, de amikor az ember arra gondol, hogy mi lesz velünk a jövőben, akkor valójában magáért aggódik, de neked most a pároddal kell törődnöd, nem magaddal.

2018. okt. 7. 09:52

A párom beteg, szüksége van rám. A legrosszabb az állandó rettegés, félelem a haláltól.

Minden új nekem és félelmetes, felemészt a tehetetlenség és csak sírok folyamatosan.

Nem tudom hogyan legyek erősebb, hogyan ne bolonduljak ebbe bele.

Ha valaki valamilyen betegségben valaki mellett volt már kérem ossza meg velem hogyan legyek pozitív, hogy vészeljem át a rossz napokat, hogyan tartsam benne jobban a lelket, hogy iktassam ki a negatív gondolataimat és tudjak bízni abban, hogy minden rendben jön, hogy újra boldogok lehetünk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook