Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szolnok megyében hol és mennyiért veszik át a kartonpapír hulladékot? fórum

Szolnok megyében hol és mennyiért veszik át a kartonpapír hulladékot? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 15. 08:39

Pesten 4, 6, 13 Ft-ért veszik át a kartont, attól függően, hova viszem.

Számolj azzal, hogy rengeteget kell összegyűjteni, mire összejön 60-80 kg. Kevesebbel nem érdemes vacakolni. Tárolni, kötegelni kell, aztán autóval elszállítani. Nézz utána, hol van átvevőhely, nehogy több kerüljön a benzin, mint amennyit kapsz érte.

Én a szórólapokat gyűjtöm (most 9 Ft kilója, de van, ahol csak 6-ot adnak érte) úgy, hogy 4 ismerős is nekem adja. Akkor viszem el - a szerencsére útba eső átvevőhelyre -, amikor legalább egy mázsa összegyűlik. A boltból a kartondobozokat azért hozom el, hogy ne kelljen madzaggal összekötni, hanem azokban gyűjtöm a papírt.

Kartonpapírral nem foglalkozom, csak ha valamelyik szomszéd bútort, gépet vesz és nem tudja a göngyöleget hova rakni, odaadja nekem, én meg elviszem, amikor egyébként is megyek.

Sokkal nagyobb biznisz a sörös dobozok gyűjtése, mert annak 130 Ft kg-ja. Nálunk nem keletkezik, két szomszédomnál annál inkább. Ők örülnek, hogy nem kell a szelektívbe cipelni, én is örülök, mert a papír mellé szép kiegészítés, mert ugyanott veszik át. 8-10 kg hamar összejön.

2010. szept. 13. 09:24
Férjemmel ma bolti bevásárlás közben az az ötletünk támadt ,hogy minden héten egyszer elhozzuk a boltból a kidobásra szánt papírkarton.Gyűjtögetjük és mikor elég sok összegyült leadjuk.Szerintetek??Gondoljatok bele a boltok évente mennnyi pénzt dobnak ki!!Esetleg vannak Szolnoki vagy Szentesi Hoxázók akik tudnak nekem ezzel kapcsolatban átvevőhelyet??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook