Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek közös vagy külön kassza? Érveket kérnék mindkét oldalról, kinek mi a tapasztalala, melyik a jobb? fórum

Szerintetek közös vagy külön kassza? Érveket kérnék mindkét oldalról, kinek mi a tapasztalala, melyik a jobb? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. nov. 30. 12:53

Mi 8 éve vagyunk együtt, az elejétől közös kasszán. A fizut mindketten betesszük egy dobozkába, onnan fizetjük a rezsit, a vásárlásnál mikor kinél van pénztárca :) Persze mindkettőnknek marad saját pénze, amiből azt vesz amit akar, nincs számonkérés.

Nálunk ez sosem okozott gondot, az egész pénzünket egyben számoljuk, mindenre úgy kalkulálunk. Mondjuk két gyerekkel elég nehezen lenne kivitelezhető szerintem, hogy ki , mikor, mennyit fizessen...

2009. nov. 30. 12:50

Szerintem egy együttélésnél már illik annyira komolyan venni egymást, hogy nincs a pénzen vita.

El sem tudom képzelni, milyen lehet külön kasszán, főleg, ha belegondolok a saját helyzetemben. Gyesen vagyok, ez még a rezsi felére sem lenne elég, nemhogy az egyéb kiadásokra!

2009. nov. 30. 12:50

mi külön, de mégis egy kasszán vagyunk.

Albérleti díj, rezsi felezve, a teló és mobilnet számlákat mindenki magának fizeti.

Vásárlásnál az fizet, aki előbb találja meg a pénztárcáját.

Én szoktam fizut kapni hamarabb, olyankor én vásárolok.

A fölös (már ha van) pénzt egy kis dobozba tesszük, az a közös, abból, ha kell, veszünk el valamennyit.

2009. nov. 30. 12:49
Mi külön kasszán vagyunk, bár együtt élünk 2 éve. Megegyeztünk, hogy ki mit vállal a közösből, én a bevásárlást, párom a rezsit, emellett ha programunk van, akkor fele-fele fizetjük. vagy ha ő fizeti a mozijegyet, akkor én a kukoricát mellé. Nálunk működik a dolog, eddig még soha nem volt belőle probléma, vagy vita.
2009. nov. 30. 12:49

Előző kapcsolatomban külön kassza volt, tönkre is ment a kapcsolatunk, mert az exem kétszer annyit keresett, mint Én, és ha adott, azt is kölcsön.

A férjemmel közös kasszán vagyunk, vagyis nem dobjuk össze a pénzt, mindenki fizet magának, de ha úgy van, hogy nincs pénze a másiknak, akkor adunk, és nem kérjük vissza. amúgy ő fizeti a számlákat és a lakáshitelt, a többit általában Én, de ha marad neki, akkor Ő is fizet.

2009. nov. 30. 12:48

Mi közös kasszán vagyunk.

Hogy miért jobb?

Mi például együtt vettünk lakást és hamarosan összeházasodunk így semmi értelmét nem látnánk a külön kasszának.

Nekem most nincs is munkám.

De szerintem ha valaki párkapcsolatban él akkor ossza meg a másikkal azt ami van.Nálunk ez bevált és működik.

2009. nov. 30. 12:48
Szerintem is közös kassza.Házasságban biztosan.
2009. nov. 30. 12:46
Mi közös kasszán vagyunk mióta összeköltöztünk, és ez így jó szerintem, nem vitázunk. Kicsit bonyolult lenne kitalálni, h ki mit fizessen, ebből már kialakulhat vita is.
2009. nov. 30. 12:46
Nyilván közös.
2009. nov. 30. 12:43
Szerintetek közös vagy külön kassza? Érveket kérnék mindkét oldalról, kinek mi a tapasztalala, melyik a jobb?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook