Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Önálló élet fiatalon - hogyan? fórum

Önálló élet fiatalon - hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 12. 11:22
Nem albérlet, sajátban lakunk, ezen van némi hitel, de kombóban van egy lakáskasszával, így "csak" 4 évig fizetjük annyival, amennyi egy albi is lenne és a miénk. Nem nagy lakás, de kis tőkének jó lesz majd valamikor...
2016. máj. 12. 11:16

Piacképes végzettséggel, jól fizető céggel a hátad mögött (családomban több ilyen fiatal van).

Aztán hogy szerencse dolga......szorgalom dolga......jókor volt jó helyen......ki tudja....?

2016. máj. 12. 11:04
Jogos a kérdés, de ezt a csodát sajnos nem csak ma, hanem soha nem lehetett segítség nélkül kivitelezni. Albérletben laktok?
2016. máj. 12. 10:57

Sziasztok!


Egy nagyon egyszerű kérdés: hogyan érheti el egy mai Magyarországon élő (Borsod megye ráadásul) fiatal, hogy egy kisebb családi házhoz jusson úgy, hogy mindent meg tud adnia gyerekének/gyerekeinek? Tudom, tudom, majd jönnek a válaszok, hogy sehogy, meg csak akkor, ha kimentél külföldre dolgozni, stb... De mégis? Most jelenleg itthon vagyok pici babával, ha két éves lesz szeretnék visszamenni dolgozni (új munkahelyet kell keresnem, mert az előző határozott idejű volt) és nem tudom milyn kilátásaim vannak. Most csinálom a 3. diplomámat (Humánmenedzser), van 2 nyelvvizsgám, de egyszerűen most olyan kilátástalannak tűnik, hogy adott esetben jó munkahelyem legyen... Spórolós típus vagyok, de ezekből a kevés pénzekből szinte művészet vagy varázslat félrerakni, ha sikerült, magam is meglepődöm rajta... Szóval nem tudom, nincsenek nagy álmaink, egy takaros kis családi házat szeretnék a köcsög panel helyett, a kocsinkat 20 évesen lecserélni egy fiatalabbra (10 évesre :) ), és nevelni szépen a gyermekem.


Más ezt hogyan csinálja, csinálta? Nem zárkózom el a hiteltől sem (igaz most fizetünk egy 4 éves lakáskasszát), csak ne legyen orbitálisan nagy összeg, hogy belátható időn belül visszafizessük, meg ne horribilis összeggel...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook