Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MOSÁS-Mit, mivel együtt, hány fokon mosol? fórum

MOSÁS-Mit, mivel együtt, hány fokon mosol? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. máj. 3. 18:14

Anyós dilemmája, hogy a zoknikat külön mossa mindentől, összevár egy adagot.

Én nem hagyom 2 hétig poshadni a zoknikat, minden vasárnap mosok, általában 4 adagot.

1: ágynemű+törölköző 60 fokon

2: melegítők, pulóverek, munkásgatyák

3: fehérek, plusz a halvány sárga, halványkék(kb. a színe sem látszik), fehérneműk, fehér zoknik

4: fekete+piros egyben, munkába járós ruhák, zoknik


Sokak szerint nem szabad együtt mosni a zoknikat és a bugyikat, de hát ez van, soha semmi bajom nem volt még.

2010. máj. 3. 18:05
munkaruha 60fok, fehér, és a színes alsóneműk 60 fok, nadrágok polók 40 fok, ágynemű, türcsik 60 fok
2010. máj. 3. 17:55
szia nem kell külön külön mosnod ha veszel venist az meggátolja hogy a szinesruhák befogják egymást. van aki hidegvizben mos és épp olyan tiszták a ruhájai mint aki 40 60 fokon mos.
2010. máj. 3. 17:55
Szerintem a mosás nemcsak a mosópor minőségétől, a hőfoktól, de magától a mosógép típusától is függ. Nekem AEG típusú mosógépem van, és Ariel mosóport használok, általában 40 fokon mosok, csak a nagyon koszos (munkásruha, fehér színű ruha, törülköző, törölgető ruha) ruhákat mosom 60 fokon, esetleg előmosással.
2010. máj. 3. 17:52

Hali!

Én a fehéreket 50,a színeseket 40,törölköző-konyharuha 60 fokon szoktam mosni.Nálam napi 2 adag mindig van,4 gyerköcöm van.

2010. máj. 3. 17:52

Ja, arra nem válaszoltam, mit mivel mosok együtt: nálunk mindenből van elég cuccunk, ezért nem keverem őket. Van annyi fehérneműnk, hogy összevárjak egy mosást, ugyanígy a póló, nadrág, törölköző, csak hasonlókat teszek egy mosáshoz, mindenből előbb-utóbb összejön egy mosógépnyi adag szennyes.

És csak gyorsmosást használok.

2010. máj. 3. 17:50
Én nemsoká kipróbálom a mosódiót.Sok jót hallottam róla.
2010. máj. 3. 17:50
színesek 30 fok, fehérek 60
2010. máj. 3. 17:48

Ágyneműt 50 fokon, fehérneműt és munkás ruhát 40 fokon, minden mást 30 fokon mosok. Igaz, a munkás ruhák is csak porosak, téglapor meg ilyesmi, nincs rajtuk különösebb szennyeződés.

Régen magasabb hőfokon mostam, de így sokkal takarékosabb, és ugyanúgy tiszta lesz. Szerintem a túl nagy hőfok amúgy a ruhákat, szövetet is roncsolja, már nem mosnék semmit magasabb fokon.

2010. máj. 3. 17:45
legtöbbet a 40 fokos 1 órás programot használom és a 30 fokos félórás gyorsmosást
2010. máj. 3. 17:44
Én sem válogatok a színes ruhák között. Mindegyiket más programon mosom. Fehéreké a leghosszabb.
2010. máj. 3. 17:44
ja, mosószerben van külön fehár ruhákhoz, színes ruhákhoz, fekete ruhákhoz és babaruhákhoz... néha én is belekeveredem:-)
2010. máj. 3. 17:44
én nem válogatom külön a fehérneműket, azok vagy mennek a törölközőkkel-ágyneművel 60 fokra, vagy ha épp nincs ilyen, akkor a fehérekkel 40 fokra. Sötét fehérnemű meg a sötét cuccokkal.
2010. máj. 3. 17:43

én 98%-ban 40fokon mosok.

Kivéve a függöny,a cipők, a lepedők-törölközők-konyharuhák.


Szín szerint van fehér, színes és fekete. A színesből van, hogy a pirosat különveszem.

Illetve egy külön kategória nálunk a gyerekruha. A 2 gyerekét mosom egybe, nem válogatok színeket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook