Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a csiráztatással és csiraevéssel kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a csiráztatással és csiraevéssel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 18. 14:45
A csíráztatás maga nem igényel különösebb technikát, csak egy tálat és vizet :) Először a magvakat 12 órára be kell áztatni annyi vízbe, amennyi ellepi. Utána ezt leöntöd róla és alaposan átmosod. Majd naponta 2 alkalommal kell bő vízzel átmosni a csírákat, de ekkor már szárazon kell őket tartani. Létezik külön csíráztató tál, aminek az alja lyukacsos, és így nem kell szitába öntögetni meg lecsöpög a víz, de mivel én még nem találtam ilyet sehol, sima tálkában csinálom, és tökéletesen működik :)
2008. ápr. 18. 14:43

Szia! Én nemrég kezdtem otthon csíráztatni. Eddig búzát és retket próbáltam, de már tervezek mást is, mert ez nagyon bejött :) Gyakorlatilag bármilyen magot lehet csíráztatni, de fontos, hogy olyat vegyél, amit kifejezetten erre a célre árusítanak (pl. biobolt), mert a sima vetőmagokat vegyszerrel kezelik, és sokszor ki sem csíráznak.

Hogy milyen egészséges? Nagyon :) Rengeteg bennük a vitamin és ásványi anyag. Kb. 4-5 napos korukban a legmagasabb a vitamintartalom. Ha sötétebb helyen tartod őket, B6 vitaminban lesznek gazdagabbak, ha világosban, akkor C-ben.

2008. ápr. 18. 14:29

Engem az érdekelne, milyen magvakat lehet csiráztatni, ami emberi fogyasztásra is alkalmas, és milyen egészséges a csira evés, és mire van jó hatással.?

A másik dolog ami érdekelne, hogy lehet, ezeket a magvakat csiráztatni, és milyen technikát igényel.

: ))))

2008. ápr. 18. 14:24
Milyen tapasztalatok vannak a csiráztatás és csira evéssel kapcsolatban....(?!)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook