Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért is? fórum

Miért is? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért is?

11. winny
2009. márc. 6. 18:57

Nagyon szeret a férjem.Számtalanszor bebizonyította,de nem tudja - akarja kimondani,hogy szeret.

Egyszer azt mondta:- Jó veled élni.

Vallomás? -Igen:)

2009. márc. 6. 00:56

Gyerekek a szeretetrδl:



Egy tudományos felmérés részeként kutatók megkérdeztek néhány 4 és 8 év közti gyermeket arról, hogy szerintük mi a szeretet. A kérdésekre adott válaszok mélysége és komolysága sok esetben a kérdezőket is meglepte.


"Ha jobban szeretnél szeretni, akkor egy olyan baráttal kezd, akit utálsz."

Nikolett - 6 éves


Mi a szeretet?


"Amikor nagyinak begyulladtak az izületei, nem tudott már előrehajolni, hogy kifesthesse a lábán a körmeit. Most mindig a nagypapa festi a nagyi körmeit, pedig neki is izületgyulladása van. Ez a szeretet."

Rebeka - 8 éves


"Tudom, hogy a nővérem szeret engem. Onnan tudom, mert nekem adja az összes régi ruháját, és emiatt neki el kell mennie, majd újakat venni.

Laura - 4 éves


"A szeretet az, amikor a kutyusom megnyalja az arcom akkor is, ha egész nap nem foglalkoztam vele."

Marika- 4 éves


"Amikor szeret valaki, akkor máshogy mondja ki a neved. Valahol érzed, hogy az ő szájában biztonságban van a neved."

Zsolti - 4 éves


"A szeretet az, amikor anyu a legfinomabb csirkehúst odaadja apunak."

Eszter - 5 éves


"A szeretet az, amikor egy lány bekölnizi magát, a fiú pedig borotválkozó arcszesszel bekeni magát, aztán elindulnak, hogy szagolgassák egymást."

Karesz - 5 éves


"A szeretet az, amikor apa izzadt és büdös, de anya akkor is azt mondja neki, hogy sokkal helyesebb, mint Robert Redford."

Krisztián - 7 éves


"A szeretet az, amikor az étteremben odaadod másnak a sült krumplidat, anélkül, hogy te kérnél az övéből."

Kriszti - 6 éves


"A szeretet az, ami Karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani."

Robi - 7 éves


"A zongoravizsgámon egyedül voltam a színpadon és nagyon féltem. Odanéztem a közönségre, és apu ott mosolygott és integetett. Csak ő mosolygott. Ezután már nem féltem."

Csilla - 8 éves


"Szeretet az, ami megnevettet, amikor fáradt vagy."

Teri - 4 éves


"A szeretet az, amikor elmondod egy fiúnak, hogy tetszik neked az inge, erre ő ezután minden nap csak azt hordja majd."

Nóri - 7 éves


"A szeretet olyan, mint amikor egy kicsi öreg néni és egy kicsi öreg bácsi még mindig barátok, még azután is, miután jól megismerték egymást."

Tomi - 6 éves


"A szeretet az, amikor anyu kávét főz apának, de belekortyol mielőtt odaadná neki, csak a biztonság kedvéért, hogy ellenőrizze, hogy biztosan finom-e."

Dani - 7 éves


"A szeretet az, amikor két ember állandóan csókolózik. Amikor pedig már belefáradtak a csókolózásba, még akkor is együtt akarnak maradni és beszélgetnek. Apa és anya ilyenek. Szerintem gusztustalan, amikor csókolóznak."

Emília - 8 éves


"A mamim jobban szeret engem mindenkinél. Senki más nem ad nekem esti puszit mielőtt elalszom."

Klári - 6 éves


"Amikor szeretsz valakit, akkor sokat pislogsz, és apró csillagocskák jönnek ki belőled."

Judit - 7 éves


"A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan."

Márk - 6 éves


"Ha nem gondolod komolyan, akkor nem is kéne kimondanod, hogy szeretlek. De ha komolyan gondolod, akkor szerintem sokszor ki kell mondani. Az emberek hamar elfelejtik."

Júlia - 8 éves

2009. márc. 6. 00:10

Sziasztok!Èn 1990.12.24-èn születtem..Igen szèp nap ès még ràadàsul van egy iker testvèrem,fiù.Szüleink elvàltak mikor 7èvesek voltunk.Apukàmmal èlt a testvèrem èn meg anyuval.A tesomat nagyritkán làtam,mert màsik vàrosban èlt.Akkor talàlkoztam vele amikor ö jött anyuhoz èn meg mentem apuhoz!!5 perc ha wolt...Apukàmnak sohs sem mondtam,hogy szeretlek!Nem tudom mièrt.?!De már kèsö,hogy mondjam neki,mert lassan 2ève,hogy meghalt..Igy a testvèrem hozzànk költözöt.Nekem a szemmemben idegen,nem tudom miért,de talán azért,mert 16èves koromig nem is beszèltem vele.Ahogy mondtam lassan 2ève,h nàlun van ès mèg mindig nem tudok ugy nèzni rà mint 1 bátyus(testvèr).Remèlem,az idö megvàltoztat ès egyszer tesonak fogom szolitani....

Üdv mindenkinek Tündi

2009. márc. 3. 13:58

Nekem sincs még gyerekem, de tőlem is kérdeztek már fogós dolgokat az unokaöcséim. A legemlékezetesebb talán az volt, amikor az 5éves nagyfiú nem igazán értette, hogy a Dédimami a temetőben van, s közben a Mennyországban is. Sikerült elmagyaráznom neki:)


Szerintem a szeretlek egy gyerek szájából a legszebb! (pláne amikor tudod, hogy nem elérni akar vele valamit)

2009. márc. 3. 13:51

Jó a cikk!

Tündéri lehet, ahogy kérdezősködik. Nekem még nincs gyermekem, de remélem, hogy majd neki is lesznek kérdései!


Hát igaz az, hogy sokan azért nem mondják ki, hogy szeretlek, mert akkor sebezhetővé válnak, és gyengének mutatkoznak. Ez különösen a férfiakra igaz.

Bár én büszke vagyok, mert az én párom minden nap elmondja, hogy szeret.!

Szerelmes napot Mindenkinek! És szeretetben gazdag évet!!!

2009. márc. 2. 20:28

Nagyon tetszett amit írtál.És tényleg jó lenne ezen változtatni.Az emberek többsége fél kimutatni a szeretetét,mert ezáltal sebezhetőbbnek gondoljuk magunkat.


"Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát.

Bátorság, csaknem hősiesség.

A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól.

Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát.

Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle. "(Márai Sándor)

2009. márc. 2. 14:21

Szia!

Köszönöm a cikket, és azt is, ahogy megírtad! Élmény volt olvasni.

Valóban, a gyermeki ártatlanság csodálatra méltó. Kislányom épp mostanában kapott rá a leírtakhoz hasonló, elgondolkodtató kérdések megfogalmazására. És annak ellenére, hogy nem tudok rájuk reflex-szerűen választ adni, örömmel fogadom őket. :)

A szeretet kimondása-kimutatása védtelenné tesz, és azt tapasztalom, hogy ezt kiszolgáltatottságként éli meg a legtöbb ember. Talán ezért használjuk ritkán még ezt a szót is - az érzések árnyalása pedig csak fokozná a veszélyérzetünket. Sajnos legtöbbször időnk, energiánk sincs pontosan megfogalmazni a bennünk megbúvó érzéseket. Jó lenne változtatni ezen!

2009. márc. 2. 13:56

Szia! A cikk olvasása közben az jutott eszembe amikor kisfiam a villamoson mindenképpen az ablakhoz akart ülni, és azt szerette volna ha én szemben ülök,de így nem volt hely, csak mellette. Először morcos, durcás volt emiatt, majd rámnézett és azt mondta: Anya így sokkal jobb! Én: Mért? Azért mert így hozzád tudok bújni!

A szeretetet sokféleképpen ki lehet mutatni és igaz hogy a gyerekektől sokat tanulhatnánk, hogy a dolgokat jobban és sokkal egyszerübben szemléljük. Szerintem is szükséges kimondani, hogy szeretlek, mert ha sokáig nem mondjuk leszokunk róla. Természetesnek veszük, hogy a másik tudja, pedig....

2009. márc. 2. 13:56
Aki szeret kinyílik, és talán védtelenné válik ezáltal, vagy ezt hiheti, hogy azzá válik. Vagy félnak a viszonzatlanságtól, nem könnyű feltétel nélkül, elvárások nélkül szeretni. Vagy igen?
2009. márc. 2. 12:59

Sajnos sokan büszkeségből nem mondják ki azt, hogy "szeretlek" annak ellenére, hogy tiszta szívből szeretnek valakit.

Talán ujabban nem divat, kimutatni söt kimondani se ha valakit szeretünk..vagy nem is tudom...mintha sokan szégyelnék bevallani, hogy igenis szeretnek valakit..vagy talán félnek az elutasítástól, csalódástól?

2009. márc. 2. 11:03
A szeretet nagyon fontos dolog, és kortalan. Szüksége van rá mind felnőttnek, mind pedig gyermeknek egyaránt. A különbség kis és nagy ember között csupán az őszinteségben rejlik. Ők nemcsak kérik, de ontják magukból ezt a kincset, ezért (is) csodáljuk őket.

"Mindenki annyit él, amennyit szeretett. Aki szeretetet nem adott, semmit nem adott. Aki szeretetet nem teremtett, semmit nem teremtett" (Lev Tolsztoj)

Ugrás a teljes írásra: Miért is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook