Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
60381. gabikka
2019. jan. 7. 11:16

A hülyeség nem pók, mégis behálózza a világot !


Graffiti

60380. gabikka
2019. jan. 6. 20:56

Vigyázz a magánnyal, mert van az a szelíd és igaz magány, mely magatartás az emberek felé; s ez jó.

S van a tragikus, mikor jegesedni kezd körülötted a világ, az utakat, melyek az emberekhez és az emberihez vezetnek, belepi a jég. Akkor eltévedsz, és meg kell fagyni.


Márai Sándor

60379. 16b5d6ae34
2019. jan. 6. 20:04

"Csókod festi kékre az eget,


Szemed színétől zöldülnek a fák,


Nélküled üres minden képkeret,


És világtalan az egész világ!"



/Weöres Sándor/

60378. Zsókica21
2019. jan. 6. 19:06

Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet. Együttérzés nem létezik szeretet nélkül.

Hioszi Tatiosz

2019. jan. 6. 18:30

˝Mi a türelem? Az emberiség osztályrésze. Gyarlóságokból és tévedésekből vagyunk összegyúrva valamennyien, bocsássuk meg hát kölcsönösen ostobaságainkat: ez a természet legfőbb törvénye.˝

/Voltaire/

60376. Kajati
2019. jan. 6. 16:29
A belső érték számít csak, az nem pótolható semmi öltözékkel, semmi múló csillogással.
60375. dorotea54
2019. jan. 6. 12:52

Minden csodáért tenni kell. Ha többet nem is tehetsz, legalább annyit, hogy várod. Kitartóan, hittel. Nem elég "valamire" vágyni, tudnod kell pontosan, mire vágysz. És így történhet meg a csoda. Az év bármely napján. Akár az utolsón is. Ezt a csodát kívánom neked a következő évre.

(Csitáry-Hock Tamás)

60374. Kajati
2019. jan. 5. 19:48

"Hagyd a lelkemnek meg

ezt a pillanatnyi csendet,

amire vágyik,

mert a fa sem terem szüntelenül,

és a virág sem állandóan virágzik.

Szüksége van mindennek

és mindenkinek a csendre,

megnyugvásra...

Hogy csak önmagába figyeljen...

belülre...

és semmi, semmi másra."

(Lénárth Mária: Kell a csend)

60373. Kajati
2019. jan. 5. 19:46

Lennék dalod és táncod

vagy csak síró hegedűmuzsikád.

De csak csönd vagyok

és a csöndedben telis-teli kétség.

Boda Magdolna

2019. jan. 5. 17:29

˝A földi lét önmagában lenyűgöző élmény, ha mégoly természetesnek fogadjuk is el, aligha tudunk betelni a csodával. Talán ezért igyekszünk újra és újra megörökíteni a megélt mozzanatokat, megállítani a pillanatokat.˝

/G. Fábri Zsuzsa/

60371. Kajati
2019. jan. 5. 16:08
Ha futunk a félelem elől, utolér, befog és ő használ minket: kihasznál és elhasznál. De ha szembefordulunk vele, akkor mi használjuk fel a félelmet, mint sas a rázúduló vihart: szembefordul vele és fölébe emelkedik - éppen a vihar ereje segítségével. Minden legyőzött félelem fölfelé emel!" / Gyökössy Endre /
60370. Pipi57
2019. jan. 5. 10:39

Mert az élet repül velünk,

ha szárnyalunk vagy csak megyünk,

andalogva, kézen fogva,

emlékeket felkarolva,

sóhajokba kapaszkodva...

60369. Pipi57
2019. jan. 5. 10:38
Nő vagyok. Csak így, egyszerűen, remekül. Nem kell hogy kinyisd nekem az ajtót, megy ez nekem egyedül. Nem kell, hogy keress helyettem, a saját két szép lábamon állok. És bármilyen hihetetlen, nekem fontosak az álmok. Mert bár két lábbal a földön járok, senki sem parancsol nekem-azért persze nekem is jól jön, ha valaki fogja a kezem. Szeretem tudni, hogy fontos vagyok és szép, ezért ha naponta elmondod, nekem az sem elég. Mutasd ki, legyél velem ha nehéz és ha könnyű is az élet, mert a nők igazán társas lények. Kell nekünk hogy amikor csacsogok és a szemedbe nézek, magamat lássam ott és ne a messzeséget. Nem kell sok ahhoz, hogy boldoggá tegyél-csak a szíved legmélyén mindig velem legyél. Szabad vagy, ha akarsz repülhetsz, mint a madár de olyan madár legyél, aki mindig hazatalál.
60368. Pipi57
2019. jan. 5. 10:38
Nem minden vihar rossz..van ami felkavarja a szunnyadó avart, megmutatja rejtett a színeket..felszínre hozza,kisöpri a halott dolgokat..és utána csak a csend és a béke marad...
60367. Pipi57
2019. jan. 5. 10:37

Ritkán előfordul, hogy egyszer az életben rábukkansz arra, akiért mindent hátrahagynál, aki mindenki előtt van, aki a józanságot elviszi a fejed felöl, aki szétszed, szétszakít, beléd mar és átölel, akivel a poklot és a mennyországot egyszerre járod meg.

Néha elég pár óra vagy pár nap, hogy az ember életét megváltoztassa valaki. Nem számít az idő sem a tér, nincsenek miértek, nincsenek kérdések és nincsenek válaszok sem, csak van valami. Találkozol valakivel akinek nem kell semmit mondanod. Pár perc és a vesédbe lát. A gátlások leomlanak, a képmutatás álarca megreped az arcodon. Nincs többé hazugság, csak az őszinteség, csak a csupasz lelked, minden védelem nélkül, és félsz, halálra rémülsz, mit keres valaki pár órán belül a szíved közepében. Félsz, hogy vissza fog élni a kiszolgáltatottságoddal. Nem teszi, mert a markodban van, ahogy Te is. A józan ész meg eltűnik. Bármit mond, megteszed. Bármit kérdez, válaszolsz. Kivetkőzöl magadból, és mindent a fonákjáról látsz. Olyasmit teszel, amit el sem hiszel, olyanokat mondasz amit utólag sem értesz. Tükröt állít eléd, amiben meglátod magad. Az igazi énedet. A valóságot, amit senki más szemében nem láttál meg. Talán azt is tudja, hogy milyen leszel. Még a jövődet is látja benned, te meg meglátod a saját arcképedet a szemében. Boldog vagy és félsz, együtt. Nem tudod, hogy mit hoz a holnap, de nem is érdekel, mert tudod, hogy Ő ott lesz melletted, nem vagy benne biztos, de érzed,hisz olyan mint Te.....

60366. Pipi57
2019. jan. 5. 10:36
Mindig azt mondják az élet megy tovább.. persze,hogy megy...de az nem mindegy kivel,ki nélkül és hogy?!
60365. Pipi57
2019. jan. 5. 10:36
Szokatlan ebben a világban olyan emberre lelni, akinek a kezébe tennéd az életed…
60364. Pipi57
2019. jan. 5. 10:35

Minden nap el kell mondanom magamnak, hogy érdemes élni.


Hogy a szenvedés, a könnyek, amelyeket hullajtok, mind olyan ár,

amiket megéri megfizetni.

Hogy képes vagyok felépíteni egy olyan világot magam köré, amelyből nem akarok menekülni.


Hogy teszek valamit, valami jót és érdemeset, minden egyes nap. Másokért és önmagamért egyaránt.


Hogy a szeretteim ne csak sejtsék azt, hogy szeretem őket, hanem érezzék is.


Hogy megkaphatok mindent, amire vágyom, és lesz erőm hozzá, hogy elérjek odáig.


Minden nap el kell ismételnem magamnak, hogy nem érdemlek kevesebbet, csak olyat, ami igazi.


Hogy a legszomorúbb napot is túlragyoghatja valami szépséges.

Hogy a szívemet nem adhatom másnak, csak olyannak, aki tudja értékelni, és vigyáz rá.

Éreznem kell, hogy célja van a létezésemnek, az álmaimnak, és mindennek, ami velem történik. És az emberek, akik az én kis világom részei mind-mind tanulságomul szolgálnak, okkal vannak benne.


És aki elment, okkal nem a része többé.


Mondogatnom kell, hogy nem vesztegethetem el az időmet, mert túl értékes ahhoz, és őszintének kell lennem önmagammal szemben, akár munkáról, kapcsolatról, vagy bármilyen élethelyzetről is legyen szó.


Mert az a kisgyerek, ott mélyen, aki rácsodálkozott a világra, és aki nagyon is jól tudta, mit akar az élettől, még mindig ott van.

A maga tisztaságával, megtéveszthetetlen tudatosságával, beleérző képességével most is mutatja nekem az utat.

Csak hallgatnom kell rá.

Ennyi az egész.

60363. Zsókica21
2019. jan. 5. 10:33
Az élet attól lesz jó , hogy szereted . Attól lesz még szebb , hogy éled . És akkor lesz igazán kegyes hozzád , ha kellőképpen meg van a beléje vetett hited ......
2019. jan. 4. 17:49

˝Aki a történelmen végignéz, nem lát semmi haladást. A civilizált ember semmivel sem kevésbé agresszív, mint barlanglakó őse, csak a formák változtak.˝

/Szerb Antal/

60361. gabikka
2019. jan. 4. 12:32

Az élet mindig a hétköznapokon múlik. Szépek az ünnepek, jó várni őket, jó a vakáció, a szabadidő, de az élet a hétköznapok szépen csinálásából áll. És ez a legnehezebb."



Für Anikó Pálné.

60360. 5cdc8ea747
2019. jan. 4. 11:06

"Minden szabad nekem,de nem minden használ.

Minden szabad nekem,de ne váljak semminek a rabjává."

60359. dorotea54
2019. jan. 4. 07:31

Van valami lelket simogatóan egyszerű és üdítő abban, ha a természetben lehetünk, ha kihasználjuk a szabad ég adta lehetőségeket, ha odafigyelünk Természetanya ajándékaira, és két kézzel ragadjuk meg a tavaszt, a nyarat és az ősz, a tél friss, derült napjait.

Sarah Ivens

60358. Kajati
2019. jan. 3. 20:09
"Amikor Isten egy álmot ültet a szívedbe, akkor elkezd felkészíteni annak beteljesülésére."
60357. Kajati
2019. jan. 3. 18:20

"Föl kell építeni a békességet ezen a világon.

És békességet építeni csak jóindulatból lehet."

Wass Albert

60356. Kajati
2019. jan. 3. 18:15
A szerelemre való képesség az élet legnagyobb ajándéka. Ha kiveszik valakiből, akkor, ha él is, valójában halott már... Van még egy hasonló kegyelem, a sírás képessége. Hogy örömben, bánatban legyenek könnyeim."
2019. jan. 3. 17:11

"Ahogy a vándor, aki céljához ért, hátra­tekint, hogy végignézze az utat, amelyet, ha­bár arcának verejtékével megtett, nekünk is úgy illik, hogy az év végén még egyszer visszanézzünk az óévbe. Némely nap bár eső és vihar nehezítette meg utunkat, egy év se volt olyan rossz, hogy ne hozott volna egy kevés napsugarat is."

/Cinkotai Nagy Ince/

60354. dorotea54
2019. jan. 3. 06:40

"Szívedben őrizd az álmodat, csendes, biztos helyen. Tápláld, locsold, hol sose ront rá a gond, kétség és félelem. Törődj vele sokat, óvd, és majd gyümölcsöt ad."

Louise Driscoll

60353. gabikka
2019. jan. 2. 20:12

"Vigyázz a magánnyal, mert van az a szelíd és igaz magány, mely magatartás az emberek felé; s ez jó. S van a tragikus, mikor jegesedni kezd körülötted a világ, az utakat, melyek az emberekhez és az emberihez vezetnek, belepi a jég. Akkor eltévedsz, és meg kell fagyni."


Márai Sándor

2019. jan. 2. 18:38

Csákváry Zoltán: "Újévi imádság


Ki jelen vagy a tűzben és a jégben,

Csillagok közt és bányák mély ölén,

Sötét árnyékban, fénylő napsütésben,

Madárdalban és kis gyermek szemén.

Ki igazgatod sorsok fordulását,

Romokból építsz boldog holnapot,

Hozzád küldjük ma szívünk imádságát

Uram, ne hagyd el árva magyarod!


Ne hagyd el őket, akik téged hívnak

A mélységből kiáltva szent neved.

Megváltást váró rongyos rabjaidnak

Add meg, Uram, a napi kenyeret.

Segítsd őket, kik mindig másnak vetnek,

Kiknél az éhség elsőnek kopog,

Mert áldásodból csak akkor ehetnek,

Ha a zsarnok vérebje jóllakott.


Takard be őket tél hidege ellen!

Hozz sebeikre enyhe gyógyulást!

Adj, Uram, nekik áldó két kezeddel

Bő szüretet és gazdag aratást!

Légy velük, akik verejtékben ázva

Az új Bábelhez hordják a követ,

S mentse meg őket irgalmad csodája,

Amikor a torony mindent eltemet.


Minden áldásod, amit nékünk szántál

Oszd ki közöttünk az újév során,

Hogy túl a tél lidércnyomásos álmán

Élőket köszöntsön a napsugár.

Add, hogy túléljék, amit rájuk mértek,

Keresztre verték, adj hozzá erőt.

Adj nekik, Uram, száz kísértő fénynél

Fénylőbb csillagot, égi vezetőt.


Vezesd őket, hogy soha, soha többé

El ne tévelyedjen a mi nemzetünk.

Légy velük, Uram, most és mindörökké,

Akkor is, mikor mi már nem leszünk.

Akkor is, mikor jő a boldog holnap,

S parányi sorsunk emléke sem él,

Sárga csontvázunk felett zöld fű sarjad,

Szívünk porával messze szállt a szél.


Ki jelen vagy a tűzben és a jégben,

Csillagok közt és bányák mély ölén,

Sötét árnyékban, fénylő napsütésben,

Madárdalban és kis gyermek szemén,

Ki igazgatod sorsok fordulását,

Uram, ne hagyd el árva magyarod,

Hallgasd meg szívünk újévi imáját,

És legyen minden úgy, mint akarod."

❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook