Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


12472. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:48

Nem szabad viszonzás nélkül hagyni mások tetteit. Erre való a hála és a bosszú.


Feleki László

12471. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:48

- Buta vagyok én, Karak?

- Nem vagy buta, csak még keveset tudsz.


Vuk

12470. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:47

Az álom magában véve gyógyít.

Ő a mi valónk titokzatos működésének ráadásszerű ajándéka.

Nem kell tudnod miről szól, akkor is segít.

Olyan, mint a mesékben a varázsszerszám: még ha nem érted is, mire való, időben veled lesz. Különben is: a fontos álom újra jön.

Újra, meg újra, míg fel nem fogod, mit akar mondani. Ami a beszélni tanuló csecsemőnek az anyai szó, az a felnőtt embernek az álom.

Súgnak odaföntről.



( Kornis Mihály: Vigasztalások könyve)

12469. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:47
"A Fény harcosai megőrzik szemük csillogását. Itt vannak köztünk, részt vesznek az életünkben, olyanok mint mi, ők is üres kézzel jöttek a világra. Sokszor gyávák. Nem mindig cselekszenek helyesen. Ostobaságok miatt szenvednek, kicsinyesek, néha úgy érzik képtelenek fejlődni. Gyakran érzik méltatlannak magukat Isten áldására és a csodára. Sokszor nem is értik mit keresnek ezen a világon. Éjszaka álmatlanul forgolódnak és nem találják életük értelmét. Éppen ezért harcosok ők. Mert hibáznak. Mert kérdeznek. Mert keresik az élet értelmét. Bizonyára meg is találják egyszer." (Coelho)
12468. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:46

Nagy István Attila


Választás



Hányszor választhattál volna magad,

de hagytad, hogy téged válasszanak.

12467. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:46

Csurai Zsófi mint...( négysorban)

Mint édesvízi szivacsok

hajnali könyörgése a szökőkútban,

úgy szaporodik bennem az összevisszaság

mikor az alkalmazkodás útjára lépek.

12466. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:46

"Az élet, kedvesem, teljesség. Az élet, hogy egy férfi és egy nő találkoznak, mert összeillenek, mert olyan közük van egymáshoz, mint az esőnek a tengerhez, egyik mindig visszahull a másikba, alkotják egymást, egyik feltétele a másiknak. Ebből a teljességből lesz valami, ami összhang, s ez az élet."


/Márai Sándor/

12465. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:46

Baranyai Csaba:

Neked X.


Lángolva parázslik lelkemben,

- A szó -

Mosolyogva csillan szemedben.

Azt mondod, szeretsz,

Azt mondom, szeretlek.

Megértjük egymást ketten.

12464. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:46
"Ma már mindannyiunkban van egy dal, egy vers, - egy kép ... Valami szép... Ami emlékeztet, hogy kit szerettünk, ki tette boldoggá, - ha csak egy percre is - az életünket ... Néha rátalálunk az igazira, de már késő, - pedig belül tudjuk, - ő az, - a lelkünk másik fele, ki a szívünket igazán megérintette ... Hogy megéri e a sok fájdalom? - Soha nem tudhatja meg az, aki nem járt a másik oldalon ... Nekem is van több ilyen dalom, - megírtam sok fájdalommal és szerelemmel ...A dalok őrzik örökké a lángot, s oly mindegy, hogy toll írta, vagy valaki hegedűn játszott, a sebek helyei - a hegek - megmaradnak, soha be nem gyógyulnak... Vigyázni kell minden lépésedre, mert egy új fájdalom, csak só a sebre ... Nehéz elszakadni, a boldog perceket, órákat feledni, búcsút inteni a tegnapnak, és remélni, hogy jövője lesz a holnapnak, és remélni, hogy jövője lesz a holnapoknak "...
12463. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:46

Gyermeklándfű



Egy ember, aki roppant büszke volt a pázsitjára, bosszankodva látta, hogy a gyepe tele lett gyermekláncfűvel. Kipróbált minden ismert módszert, hogy megszabaduljon tőlük. Mindhiába.


Kétségbeesésében végül a Mezőgazdasági Minisztériumhoz fordult levélben. Felsorolta mindazt, amit addig tett a gyermekláncfű kiirtására, s azzal a kéréssel zárta levelét, hogy mit tegyen?


Postafordultával megérkezett a válasz: "Azt ajánljuk, tanulja meg szeretni a pitypangot!"


.


Nekem is volt egy pázsitom, amire nagyon büszke voltam, s azt is ellepte a gyermekláncfű. Énis küzdöttem ellene minden lehetséges eszközzel.

Nem volt hát könnyű megtanulnom szeretni.

Azzal kezdtem, hogy minden nap beszéltem a pitypangokhoz. Szívélyesen és barátságosan. Baljós csenddel válaszoltak. még szenvedtek az ellenük folytatott háborúmtól. És valószínüleg a motivációimat is gyanakvással fogadták.

Nem telt el azonban sok idő, és visszamosolyogtak rám. És már nem voltak feszélyezettek, mi több, még válaszoltak is arra, amit mondtam nekik. Hamarosan jó barátok lettünk.

A pázsitom persze tönkre ment. De milyen gyönyörű azóta a kertem!


/Anthony de Mello/

12462. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:45

Nekem is volt egy pázsitom, amire nagyon büszke voltam, s azt is ellepte a gyermekláncfű. Énis küzdöttem ellene minden lehetséges eszközzel.

Nem volt hát könnyű megtanulnom szeretni.

Azzal kezdtem, hogy minden nap beszéltem a pitypangokhoz. Szívélyesen és barátságosan. Baljós csenddel válaszoltak. még szenvedtek az ellenük folytatott háborúmtól. És valószínüleg a motivációimat is gyanakvással fogadták.

Nem telt el azonban sok idő, és visszamosolyogtak rám. És már nem voltak feszélyezettek, mi több, még válaszoltak is arra, amit mondtam nekik. Hamarosan jó barátok lettünk.

A pázsitom persze tönkre ment. De milyen gyönyörű azóta a kertem!


/Anthony de Mello/

12461. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:45

"Az utcán megpillantottam egy kislányt, aki didergett vékonyka ruhájában. Szemmel láthatóan semmi reménye sem volt arra, hogy tisztességes ételhez jusson. Dühömben így szóltam Istenhez:

- Miért engedted ezt meg? Miért nem teszel valamit?

Egy darabig Isten semmit sem szólt. De akkor éjjel, egészen váratlanul, Isten válaszolt:

- Én tettem valamit. Megteremtettelek téged."

12460. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:45

Tornay András:


Ha elindulsz, ha elmész


Ha elindulsz

meghosszabbodnak az árnyékok

Amikor elmész

megszaporodnak az ablakon az ujjlenyomatok

Ha elindulsz

idegenebb lesz a világ

Amikor elmész

sárgán sírnak az üvegek

Ha elindulsz, ha elmész

senki nem tapsol majd a kudarcoknak


Ha elindulsz

váratlanul kiürül a legtömöttebb fülke is

Amikor elmész

kavarog a szentimentális valóság

Ha elindulsz

megáll minden időmérő

Amikor elmész

nem indulnak, s nem érkeznek többé

a költöző madarak

Ha elindulsz, ha elmész

megdermednek az évszakok

és egyetlen másodperc alatt

elszegényedek.

Hajléktalanná válok

ha elindulsz, ha elmész.

12459. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:43

Ha majd átölelsz...


Ha majd átölelsz

És én átölellek...

Akkor,

A világtól

Nagyon távol

Egy ölelésnyi térben

Szememmel szemednek

Kezemmel kezednek

Hadd mondjam

Először én...

Mert ezért születtem

Tanultam beszélni

Csak ezért tudtam

Remélni.

Kérlek, engedd meg

Először hadd mondjam én...

Szeretlek.


Balázs László

12458. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:43

Mindazt, amit másoknak adsz, önmagadnak adod.



Anthony de Mello

12457. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:40

Néztem a nőt, aki addig voltam, és láttam, hogy gyenge, bár próbálja azt a látszatot kelteni, hogy erős. Mindentől fél, de elhiteti magával, hogy ez nem félelem, hanem annak az embernek a bölcsessége, aki ismeri a valóságot. Befalazza az ablakokat, nehogy besüssön a nap a szobájába: kifakítaná a régi bútorokat.


Láttam, ahogy a Másik a szoba sarkában ül: gyenge volt, fáradt és kiábrándult. Uralma alá hajtotta és rabszolgaságban tartotta azt, aminek mindig szabadon kéne szárnyalnia: az érzelmeit.


Paulo Coelho

12456. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:40
Talán csak a távolság mutatja meg, mennyire hiányozhat valami. Talán messzire kell utazni, hogy kiderüljön, milyen becses is az a hely, ahonnan elindultunk.
12455. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:40

Térképeket terítek magam elé, számolok. Verset írok,

gitározom, lüktetek. És megremeg és megpendül és

újra zúg, zakatol, cseng-bong az idő. Hallhatatlan hangja

szétfeszíti a teret, a léleknek zenél.

Megint elmúlt egy nap nélküled.


Kovács Ákos

12454. Angyalka20
2011. jan. 22. 00:40

Könnycsepp (11)


Pillám szememre zárul

a látást szomjazom,

de kifelé nézni

már rég nem tudok.

A szívem vak.

Csak könnyeim peregnek arcomon.

12453. csirike57
2011. jan. 21. 12:58
Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után: a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...) Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed.
12452. Lolita63
2011. jan. 21. 11:21

Jó annak akit szeretnek, aki hiányzik valakinek.

Akit gyakran hívnak, akit sokszor keresnek.

Aki még félig másban él, akiben nem céltalan a remény.

Aki tudja, várják valahol, akit valaki szelíden átkarol.

Aki élhet egy másik emberért,

Akinek nem kell sírnia egy másik emberért.

Akinek nem kell sírnia egy apró kis támaszért,

Akiben nem kételkednek soha,

Aki megnyugodhat, ha távol is otthona.

Aki igazat mond és van aki elhiszi,

Aki megóvja, s kiben újra megtanulhat élni.

12451. Lolita63
2011. jan. 21. 10:47

Ha van egy szív, mely érted dobban,

Szeresd őt mindenkinél jobban.

Mert ki tudja, lesz-e idő,

Mikor fáj a szíved érte, de már késő.

12450. b7086b1501
2011. jan. 21. 10:34

... Szívesen szánkóznék lefele veled, de engem nem vonz már a meredély....



Quimby

12449. b7086b1501
2011. jan. 21. 10:30

..Tudom szeretet nélkül minden ház üres,

Minden városka lakatlan.

Minden zseni ügyetlen,

Félős nyuszi csak a kalapban....



Quimby

12448. b7086b1501
2011. jan. 21. 10:11

Minek maradnál két tűz között

A lehetetlen egy tévhit, semmi több

Döntsd el, hogy merre mész

Ne veszítsd el a fejedet semmiért..


Kowalsky meg a Vega

12447. csirike57
2011. jan. 21. 00:54
"A tündérek úgy születnek, hogy minden hetvenhetedik esztendőben, tavaszi reggelen, mikor az erdők alján illatozik a medvehagyma, a szerelmes tündérfiúk meg a szerelmes tündérlányok kirepülnek a tisztásokra, átkarolják egymást és csókolózni kezdenek szépen. Na, erre aztán minden hetvenhetedik esztendőben gyönyörű szappanbuborékok szoktak hullani az égből - ezekben a szappanbuborékokban érkeznek a világra a tündérgyerekek. Hogy ki a csuda eregeti őket, a Jóisten vagy valaki más, azt senki se tudja. Én is már csak arra emlékszem, hogy javában szállingózok lefelé az égből" :)
12446. a1584ceb2e
2011. jan. 20. 06:03
A szeretet azokat a könnyeket is meglátja, amelyeket nem sírtak el, és azokat a kéréseket is meghallja, melyeket nem mertek kimondani.
12445. Lolita63
2011. jan. 19. 14:29

Engem nem érdekel, hogyan éltek az emberek hajdanában. Azt mondjátok meg, most hogy kell élni!


Makszim Gorkij

12444. Babi11
2011. jan. 19. 13:32

"Ha veszel,megtelik a kezed,

Ha adsz,megtelik a szíved!

Ha szívből szeretsz,boldog lesz a lelked!"

12443. 270a06dab6
2011. jan. 19. 06:45

Soha ne tartsd természetesnek valaki barátságát.

Tartsd minden barátodat a szívedhez közel,

Mert lehet, hogy egy napon felébredsz és rájössz,

Hogy elvesztettél egy gyémántot, amíg Te túl elfoglalt voltál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook