Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszegény és zsírszegény édességek a jó alak és megelégedés érdekében fórum

Kalóriaszegény és zsírszegény édességek a jó alak és megelégedés érdekében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
87. wanda2
2009. nov. 8. 06:40

Bólyi túrós másképp


Hozzávalók: 10 dkg zabkorpa, 10 dkg fruktóz, 25 dkg túró, 1 csomag mazsola, vanília aroma, 1 tk. sütőpor, 5 dkg vaj, 2 dl tej, 3 tojás.


Elkészítés:A zabkorpát, a fruktózt és a sütőport elkeverjük. A vaj felével vastagon kivajazunk egy kisebb tepsit. A túrót elkeverjük a mazsolával. A zabkorpás keverék felét egyenletesen eloszlatjuk a tepsi alján, és erre pedig egyenletesen a túrótöltekéket halmozzuk. A tejet a 3 tojással és 1tk. vaníliaaromával kissé habosra keverjük és ennek a keveréknek a felével meglocsoljuk a túrót. Majd erre megy a zabkorpás keverék másik fele ismét a tejes keverék, majd a vaj másik felét rádaraboljk. Előmelegített sütőben 25-30 percig sütjük... ISTENI!!


Forrás: NLC, Timcsi80

86. wanda2
2009. nov. 8. 06:38

MEGGYES –MÁKOS


1,5 dl zabpehely liszt,1,5 dl teljes kiőrlésű tönköly liszt és kb 2 evőkanál zabkorpa, 1 bögre darált mák, édesítő, 1 bögre tej, 2 csomagsütőpor , 10 dkg margarin, 2 tojás, 1 narancs reszelt héja, 1kk őrölt fahéj, pici só

elkészítés: a hozzávalókat összekeverjük (vaj-édesítő-tojás-mák-tej sorrendben+ a többi) és a végén jön hozzá a sütőporral elkevert liszt jól kikeverjük és kivajazott lisztezett tepsibe öntjük,beleszórjuk a meggyet, 180 fokon 35-40 percig sütjük.


Ezt csináltam muffin formában is.


Forrás: NCL Snöcy

85. wanda2
2009. nov. 8. 06:34

Poharas mákos


1 pohár darált mák /2dl/


1 p.tej


1 p.zabkorpa


1 dl.oliva olaj


1 kávéskanál szódabikarbóna


édesitő/vagy ami neked bevált/


Mindent összekeverünk,tortaformába rakjuk,előmelegitett sütőbe sütjük,


2-es fokozaton 30-35 perc


Én keverek hozzá mindig valamilyen gyümölcsöt,ami savanykásabb, azzal finomabb.


/meggy,ribizli/


Forrás: Nők Lapja fórum (Tündiiiiii)

84. wanda2
2009. nov. 8. 06:33

Pofonegyszerű túrótorta


1 cs.natúr puffasztott rizs /10g/


2,5dl tej


keserű kakaópor


édesitő


TÚRÓKRÉM


1/4 kg.túró


vanilia aroma


folyékony édesitő


u1-es gyümölcs pl.--eper


/gyümölcs nélkül is finom/


pici citromlé


A tejet felforraljuk,beleszórjuk a kakaóport és az édesitőt.

Elkeverjük,majd beletördeljük a puffasztott rizst.

Ebből jó kis massza lesz.

Lapos jénaiba szétteritjük

Habverővel simára keverjük a krém hozzávalóit,majd a rizses-csokis alapra kenjük.

Végül betesszük a hűtőbe.

ILYEN EGYSZERŰ,ÉS NAGYON FINCSI!!!!!


Forrás: Nők Lapja fórum

83. wanda2
2009. nov. 8. 06:23

Roxa mákos sütije:


Hozzávalók:

8 dkg zabpehelyliszt, 4 dkg durumliszt, 3 dkg teljes kiőrlésű liszt, fél csomag sütőpor, 1 evőkanál folyékony édesítőszer, 1 tojássárgája, 1 evőkanál joghurt, 5 dkg light margarin


Töltelék:

4 deci tej + 3 deci víz, 20-25 édesítőtabletta, 8 dkg gríz, fél csomag vaníliás vagy tejszínes pudingpor, fél csomag sütőpor, 5 dkg darált mák (270 kcl), reszelt citromhéj, 2 tojásfehérje, ízlés szerint 10 dkg meggy


Elkészítés:

A liszteket elvegyítjük a sütőporral,majd gyorsan összegyúrjuk a többi hozzávalóval.

20x30 cm-re nyújtjuk(én úgy csináltam,hogy a tészta alatt méretre vágott sütőpapír volt,fölötte meg frissentartó fólia,majd a fóliát szépen lehúztam róla,a kinyújtott tésztát meg sütőpapirostól együtt átemeltem a tepsibe).

Előmelegitett sütőbe tesszük 5 percre,aztán kivesszük,és közben elkészitjük a tölteléket.

A tej-víz keveréket felmelegítjük,feloldjuk benne az édesítőtablettákat,majd beleszórjuk a grízt.A pudingport elkeverjük egy pici vízzel,és a sütőporral,és gyorsan belezuppintjuk ezt is a grízes tejbe.Kevergetve addig főzzük,míg besűrűsödik(nálam ez 8-10 perc volt),majd hozzákeverjük a darált mákot,citromhéjat reszelünk bele,és lehúzzuk a tűzről.A tojásfehérjékből kemény habot verünk,óvatosan a mákos tejbegrízbe forgatjuk,és az egészet rákenjük a tésztára.Én szórtam a töltelék alá egy maréknyi meggyet is,szerintem nagyon jót tett neki.

Visszatesszük a sütőbe,és 200 fokon 35 percig sütjük.Kihűlés után szeleteljük.


Az egészben 1447 kcl van, nekem 24 kis kocka lett belőle - darabja 60 kcl

82. wanda2
2009. nov. 8. 06:20

Roxa-féle keksztekercs


Tészta" : 20 dkg korpovit keksz (darálva), két kanál natúr kakaópor, 10 dkg fagyasztott meggy (turmixolva), egy evőkanál folyékony édesítő, rumaroma, 1 dl tej és annyi víz, hogy jól össze lehessen gyúrni.


Krém: 5 dkg light margarin, 5 dkg kókusz, fél deci tej


Két rudat készítettem belőle. A kekszes tésztát két folpack között kinyújtottam, majd rákentem a kókuszos krémet és a folpack segítségével feltekertem. A tetejét is megszórtam kókusszal.


Az egész süti össz. 1336 kcl. Ezt 12 részre osztottam, így egy adag 112 kcl lett.

81. wanda2
2009. nov. 8. 06:13

Almás zabpelyhes süti


Hozzávalók:

1/2 kg zabpehely

10 dkg ligh margarin

reszelt citromhéj

1 tk. vanília őrlemény

(A tészta puhaságát zabpehely vagy tönkölybúzadara hozzáadásával szabályozhatjuk.)

1 kg reszelt alma

édesítőszer

fahéj


Elkészítés:

A zabpelyhet és margarint jól összedolgozzuk. Ízesítjük reszelt citrom héjával, 1 tk. vanília őrleménnyel. (A tészta puhaságát zabpehely vagy tönkölybúzadara hozzáadásával szabályozhatjuk.) Jól összekeverjük az 1 kg reszelt almával, édesítőszerrel, fahéjjal. Kiolajozott magas oldalú tepsibe nyomkodjuk a masszát, tetejét almaszeletekkel fedjük le. Kb. 20 percig sütjük, míg a teteje szép aranybarnára sül. Esetleg szórhatunk a tetejére ízlés szerint fahéjas-édesítős keveréket.

Kalóriatartalom: 169 kcal


Köszönjük Danya!

80. wanda2
2009. nov. 8. 06:09
Meg kell adni, Roxa egyéniség a javából :)
79. wanda2
2009. nov. 8. 06:08

Roxa túrógombóc:


-fél kg krémes túrót

-2 egész! tojást

-kevés vanília aromát ( helyettesíthető citrommal)

-2 evőkanál folyékony édesítőt

egy műanyag tálban kézzel összekevertem.

Majd hozzáadtam

- 5 dkg zabkorpát ( búzadarával helyettesíthető)

-és kevés citromhéjat.

Összekevertem és 25 percig hagytam állni, hogy a zabkorpa megszívja magát kellőképpen.


Majd kettő evőkanál segítségével a foró vízbe szaggattam.

A jó túrógombóc és a jó grízgaluska alapja, hogy a vizünk sosem szabad felforrjon!! Csak és kizárólag forró legyen.

Amikor a gombócok feljönnek a víz tetejére onnantól számítva 8 percig hagytam őket még a forró, de nem lobogó vízben, majd szűrőkanállal kiszedtem.

Időközben szárazon pirítottam búzacsírát, amibe beleforgattam a gombócokat.

78. wanda2
2009. nov. 8. 06:07

Roxa-túrós:


Egy tálban robotgéppel kikevertem

-75 dkg túrót

-2 egész! tojást

-1 dl tejet

-kevés vanília aromát

-2 evőkanál folyékony édesítőt


Szárazon kikevertem

-1 csomag vaníliás pudingport( helyettesíti 40 gr étkezési keményítő)

-1 teáskanál sütőport

és egyszerre ugyan, de lassú keverés mellett hozzákevertem a túrómhoz.


A krémem felét kivettem egy másik tálba és hozzáadtam még:

-2 dkg natúr zsírszegény kakaóport és összekevertem.

Így lett egy tál vaníliás és egy tál kakaós túrókrémem.


Aztán a teflonos kapcsos torta formámat bevetésre előszedtem (24 cm átmérőjű az enyém) Majd ahogy a zebra kalácsnál illik elkezdtem rakni a krémemet.


A krémet mindig pontosan a torta formánk mértani közepébe rakjuk, soha, de soha nem segítünk neki elterülni!!

Ezt, ahogy rakjuk, majd a krémeink megteszik magától!

Tehát tilos elkenni!

Csak rakni egymás tetejére így:

1 kanál vaníliás, majd 1 kanál kakaós és így tovább, majd a súly már nyomta lefelé, de akkor sem kell elteríteni!

A legvégén elkaptam a torta formámat a kezeim közé és egy kicsit összeráztam..de nem vagyunk mi bármixerek, csak finoman rázogassuk!

Majd fogtam egy fogpiszkálót, amivel a tortám szélétől indulva, befelé kb másfél centinként egymástól egy csíkot húztam a tortám közepén lévő nagy csokis pötty széléig. Majd, mikor ez megvolt, összekapartam még egy egy teáskanálnyit a vaníliás krémemből és beleraktam a középső nagy kakaós folt közepébe.


170-175 fokos sütőbe tettem.

65-70 perc kell neki ilyen lassan.

20 perc környékén, kihúztam és a tejére terítettem egy alufóliát.

Ezt a műveletet ne felejtsük el, mert ha hagyjuk megsülni, megfeketedni a túrónk tetejét.


Tehát 20-25 perc környékén LETAKARNI!!!!

És 65-70 perc után venni csak ki.


Sülés után kb fél órát illik hűlni hagyni!!!!!!!!

77. wanda2
2009. nov. 8. 06:01

Roxa-ropi:


18 dkg graham liszt

-12 dkg zabliszt

-só ( egy csapott teáskanálnyi)

-1 tojás

-5 dkg light margarin

-0,3 deci tej

-3 gramm szalalkáli,

- kb egy csapott teáskanál

víz

a 0,3 dl tejet mikróban, magas falú pohárban megmelegítettem és beleraktam a szalalkálit.

Ne legyen forró a tej és magas falú legyen a pohár, mert fut a szalalkáli.

Kézzel piff-puff összegyúrtam és egy löttyintésnyi vizet adtam hozzá.

Vizet csak akkor adjunk hozzá, ha anélkül a tészta keménynek tűnne.

Folpack alatt, ahogy mindig:) Egészen vékonyra kb 2 mm vékonyra kinyújtottam a tésztát.

Megkentem a tetejét tojással, még egyszer haloványan megsóztam.

Majd a felét szezámmaggal, a másik felét reszelt alexandrás sajttal megszórtam.

Derelyevágóval először 3-ba, majd hosszában sok vékony kis stanglira vágtama tésztám.

Előmelegített sütőben, 220 fokon sütöttem, egészen pirosra.

3 és fél tepsi lett belőle, vágás szélességtől függően kb 90-110 darabot lehet belőle kihozni.

76. wanda2
2009. nov. 7. 21:22

Roxa-féle répás muffin:


12 dke tk búzalisztet ( lehet rozsliszt is)

-1 csapott teáskanál szódabikarbónát

-1 kávés kanál mézes fűszerkeveréket

szárazon összekevertem.

ehhez raktam

- 1 egész tojást

- bő másfél deci vizet

-1 evőkanál folyékony édesítőt

-5 deka lájtos margarint( ligát).

Majd kézi mixerrel habosra kevertem.

Ha valakinek nincs kéznél mézes fűszerkeveréke, tegyen bele egy teáskanál fahéjat mindenképpen.

Előre lereszeltem 15 deka répát sajtreszelőn, kb 2 darab volt.

És egy kevés mogyoró aromával kézi habveővel beleforgattam a masszába.

Ha nincs mogyoró aroma, jó a dió vagy a csoki is.

Kispricceltem olajjal a szilikonos muffin formámat és 190 fokon kb 20 perc alatt kisütöttem.

75. wanda2
2009. nov. 7. 21:21

Roxa-féle madártej:


Egy álló turmixgépbe beleütöttem:

-1 egész!! tojást

-4 tojás sárgáját

-1 evőkanál folyékony édesítőt

-és 2 dl tejet.

Majd közepes fokozaton hagytam, hogy egészen fehérre, habosra verje nekem, ez kb 5-8 perc volt.

Természetesen, ha nincs ilyen turmixgép a háztartásotokban, megfelel a kézi robotgép, viszont ha kézi mixert használsz, sokáig kell verni..habosra.Egy nagyobb fazékba beleöntöttem 6 dl tej és 2 dl víz keverékét, egy kevés folyékony édesítőszert, és vagy fél doboz vanília aromát.

Felmelegítettem ezt a tejes-vizes aromás keveréket és hozzáöntöttem az előzőleg turmixxal kikevert tojásos-tejet.

Majd folyamatos keverés mellett, a legkisebb lángon főztem.

Közben egyszer sem hagytam, hogy túlhevüljön a tojásos tejem, ugyanis sokan azért nem tudnak madártejet csinálni, mert túlforralják és túrós, darabos lesz a végeredmény.

Egyszerűen csak szutyorogni hagytam és folyamatosan kevertem addig, míg elkezdett sűrűsödni és már a hab is úgyahogy eltűnt a tetejéről.

megnéztem ez nekem jelen esetben 11 perc volt.

Ha hevül nagyon a tejünk, húzzuk le a lángról és úgy keverjük, majd toljuk vissza, de ne hagyjuk túlforrni, akkor nem lesz csomós!


11 perc után egy mártás szerűen besűrűsödött isteni finomságot kaptam.Nem lesz túl sűrű, de olyan szép krémes kinézetű.

Kiöntöttem kisebb jénai tálba.Közben a maradék 4 tojás fehérjémet kőkemény habbá vertem úgy, hogy apránként verés közben hozzáadtam 2 evőkanál porédesítőt. nemes egyszerűsggel, betettem a habom a mikróba úgy, hogy a wattját 500-ra, azaz közepesre állítottam.

egyszer 30 másodpercet volt benn, akkor megnéztem, visszatettem még 10 másodpercre, pont jó lett.

Vigyázzunk, a mikro teljesítménye tényleg legyen alacsonyra állítva, különben egy fél pillanat alatt ehetetlenül keményre fő a felvert tojásfehérje!

Majd szépen a kanalammal galuska formára rákanalaztam a jénaiban lévő madártejre:

74. wanda2
2009. nov. 7. 21:17

Roxa-almás


11 deka zablisztet és 11 deka tk lisztet

összekevertem 2 csapott teáskanál sütőporral szárazon.

Beleraktam 10 deka natúr 1,5 %-os joghurtot

7 deka light margarint( ligát )

és egy löket, kb fél evőkanál folyékony édesítőt majd gyorsan összegyúrtam. Kiborítottam a deszkára és egy negyedét levágtam róla, és félretettem. A nagyobb darabot kinyújtottam lisztezett deszkán, de folpack alatt, körülbelül 3 mm vékonyra!!!

Utána beletettem egy tepsibe úgy, hogy egy nagyon pici pereme maradt körben. Majd a tetejét haloványan megszórtam zabpehellyel.75 deka almát legyalultam beleraktam egy nagyobb fazékba, tettem rá egy púpos evőkanál zsírszegény natúr kakaóport, egy kevés folyékony édesítőt és egy teáskanál fahéjat, majd ráöntöttem egy pohár, kb 2-2 és fél dl vizet, nem többet, majd felraktam főni. Amíg felforrt, egy kis pohárban kevés vízzel kikevertem fél zacskó karamellás pudingport.

Kb összesen 6-8 percet főztem az almát így, nem többet, utána ráöntöttem a kikevert pudingport. Kicsit kevergettem, hogy ne legyen tűzforró, de még jó melegen rákanalaztam a kinyújtott tésztalapomra a tepsiben. A maradék 1/4 tésztát szintén kinyújtottam egészen vékonyra folpack alatt és derelyevágóval csíkokra vágtam. Végül szépen rácsot csináltam a sütim tetejére..Egy evőkanál natúr joghurtot egy kevés folyékony édesítővel kikevertem és szilikonos ecsettel bekentem a rácsokat. 200 fokon előmelegített sütőben, egészen addig sütöttem, míg a rácsok megpirultak, kb 20-25 perc volt, de mint mondtam a sütőt, már a kezdetekkor bekapcsoltam.

Én ugyan teflonos tepsiben csináltam, de mivel vékonyra nyújtjuk a tésztát, így az alja is teljesen ropogósra megbarnul, megpirul.

Ha valaki nem teflonos tepsiben csinálja, feltétlen kenje ki lájtos margarinnal, bátran.

73. wanda2
2009. nov. 7. 12:51

Roxa. zserbó:


Tésztához:

9 deka zabpehelyliszt

9 deka tk liszt vagy graham liszt

9 deka fehér liszt

1 egész tojás

1 1,5 dl langyos tej

1 zacsi szárított élesztő

5-6 dkg light margarin (delma vagy liga)

1 evőkanél édesítő


Tehát összesen 27 deka lisztet vettem, ha valaki ki szeretné hagyni a tk lisztet vagy a graham lisztet a sütijéből, akkor zabpehelyliszttel vagy zabliszttel kiválthatja.

Tehát egy tálba beleszitáltam a 27 deka lisztkeverékem és szárazon hozzákevertem egy tasak élesztőt.

1 dl tejet felmelegítettem a mikróban belekevertem egy kanál folyékony édesítőt és ráöntöttem a lisztre, majd beleütöttem a tojást és hozzáraktam egy evőkanál light margarint.Majd összegyurjuk. A tészta ne legyen kemény, inkább adjunk hozzá még kicsi tejet, különben nehéz lesz nyújtani. Amikor kész volt, enyhén megliszteztem a tetejét és félreraktam 20 percre.

Után lisztezett deszkára raktam és 3 részre vágtam. A tésztát hihetetlenül vékonyra kell nyújtani, mert sütés közben meg fog kelni!

A dió helyett, valami mást kellett belerakni.....búzacsíra. minden bio boltban vagy herbáriában kapható. Kimértem 5 dekát belőle és a serpenyőmben szárazon megpirítottam. A végeredmény egy dió ízű, illatos akármi, épp úgy néz ki, mint a dejós zacsiban ami van, annyi különbséggel, hogy ez cukormentes volt.Amikor kész volt, hozzákevertem kettő csapott kanál dejót és 3 kanál porédesítőt. Egy üveg diabetikus sárgabarack lekvárból kivettem 30 dekát egy kis lábosba és pár kanál vízzel elkeverve felmelegítettem.

Azt akartam, hogy folyósabb legyen, csússzon tőle a sütemény a végén majd.

Az első lapomat beleraktam egy teflonos tepsibe, de előtte egy nagyon kevés lájtos margarinnal kikentem. Ráraktam a lekvárom felét.

Majd rászórtam a diós keverékem felét. Aztán a következő lap, majd megint a lekvár és a dió majd megint a lap.

Tehát lap-töltelék-lap-töltelék.

Ne féljünk a lapokat jól egymásra nyomni, akár tenyérrel keményen.

Amikor mindannyian a tepsiben voltak, beraktam a sütőbe kb 200 fokra , 30 percre..annál több nem kell a kelt tésztának.

Hagytam hűlni egy kis ideig, de közben csináltam csokimázat a tetejére.

Két csapott evőkanál kakaót, 3 csapott evőkanál porédesítőt 5 kanál vízzel egy bögrében összekevertem, majd betettem a mikróba 30 másodpercre. Majd végül egy szilikonos ecset segítségével rákentem a sütemény tetejére.

72. wanda2
2009. nov. 7. 12:50
Az előző recepttel kapcsolatban kérdezném, hogy szerintetek ezt kell sütni? Mert nem írt róla semmit, gondolom kell.
71. wanda2
2009. nov. 7. 12:50

Roxa-muffin 2:


Ez egy kis adag csak, 6 darabra elegendő. lehet duplázni.


Egyik tál:

1 kis joghurt-150 gr

1 tojás

folyékony édesítő

rumaroma


Másik tál:

7 deka zpehelyliszt

1 púpos evőkanál zabkorpa

20 gramm, kb 4 teás kanál natúr kakaópor

fél sütőpor

késhegynyi szódabikarbóna, a lazításért.


Összekevertem és hagytam kb 10 percet, hogy a korpa dagadjon.


Formába tettem és mindegyik közepére raktam egy meggyet.

70. wanda2
2009. nov. 7. 12:48

Roxa-muffin:


A muffinról annyit, a száraz alapanyagokat és a nedveseket mindig külön tálban kell összekeverni, majd a végén gyors mozdulatokkal a kettőt egybe.


Egyik tálban:

20 dkg joghurt

fél deci tej

1 tojás

1,5 evőkanál édesítő-folyékony

1 evőkanál olaj


Másik tál:

12 dkg zabpehelyliszt vagy garaham liszt

1/2 csomag csokoládés pudingpor

1 púpos teáskanál kakaó

1 sütőpor


majd a kettőt összekevertem.

A végén belekevertem 10 deka meggyet.Ebből a mennyiségből 10 muffinom lett.A zabpehelyliszttől és a benne lévő tejtől-pudingportól olyan krémes és lágy lett.

69. wanda2
2009. nov. 7. 10:53

Bocsi csajok az offolásért, de a rántott husiról már volt szó, és itt van egy újabb remek recept Roxától:


a hagyományos panírt felejtsük el, jöhet az új:

Szóval zabpehelyliszt, tojás és tönkölykorpa.


a husi sem mindegy:

disznóból a combot választom, csirkéből a mellett-persze, pulykából meg mindegy, az úgy jó, ahogy van.


akkor jöhet a készítés:

Tehát a húst kiklopfolom, zabpehelyliszt-tojás-tönkölykorpa.

Mindkét oldalát megspriccelem olajjal,aztán besorakoztatom őket a tepsibe, letakarom alufóliával és betolom a sütőbe.

Így hagyom fólia alatt kb fél órát, majd rákukkolok és leveszem róla a fóliát, hogy pirosodjon.Csirkemellnél még fél óra sem kell fólia alatt.

68. wanda2
2009. nov. 7. 10:52

Roxa-féle almás golyó:


Lereszeltem egy jó nagy almát(15 dkg),raktam bele egy kevés folyékony édesítőt, egy teáskanál kakaóport, egy marék zabpelyhetés egy kis rumaromát, hagytam egy kicsit állni, hogy a zabpehely megszívja magát az alamalével és kókuszba gurigáztam.

67. wanda2
2009. nov. 7. 10:51

Gyümölcsös-túrós joghurttorta:


1/2 kg túró

1/2 liter natúr joghurt, lehetőleg zsírszegény

1 csomag azaz 2,5 deka étkezési zselatin

1 dl tej

gyümölcs

gyümölcskocsonya

esetleg aroma


A túrót a joghurttal egészen krémesre keverem, teszek bele édesítőt(folyékonyat), citrom vagy vanília aromát, esetleg reszelt citrom héját.

1 deci tej és 1 deci víz keverékében felfőzöm a zselatint, majd hozzákeverem.

Beteszem a hűtőbe és amikor már puding sűrűségű,akkor teszem a tetejére a gyümölcsöt, hogy egy kissé belesüllyedjen a túróba, de ne merüljön el benne.

Erre azért van szükség, mert a túrós massza egyébként egészen keményre köt meg és szeleteléskor lecsúszna a tetejéről a gyümölcs.

Vigyázat hamar köt.

Visszateszem a hűtőbe és amikor teljesen megkötött, akkor öntöm a tetejére az időközben elkészített gyümölcskocsonyát.


Szoktam pl 40 deka gyümlcsöt venni, amiből kb 25 dekát rakok csak a tetejére és 15 dekát beleturmixolok a túróba.Akkor a túró értelemszerűen rózsaszín lesz kissé, ha pl ebből az eperből is turmixoltam volna bele.

Télen rendszeresen csinálom úgy, hogy 2 kisebb narancsot leturmixolok és azt rakom a túróhoz..kellemesen kesernyés és látszanak benne az apró rostok.

Lehet a túróba pl egy marék turmixolt szilva vagy barack és a tetejére másik gyümölcs.

Ha szilvát turmixolok a túróba, akkor héjastól és akkor olyan szép kis lila pöttyök vannak benne.

Nyáron mehet citrommal, kevés citrom darált húsával a túróba, mellé kicsi aroma.

Gyümölcskocsonyából is érdemes az ízben hozzápasszolót választani...


Köszi Roxa!

66. wanda2
2009. nov. 7. 10:49

Most egy pár receptet Roxa naplójából fogok bemásolni, köszönjük Roxa!


Puding:

A pudingot is tehetjük lájtosabbá.

Az elkészítés szerint kell a pudinghoz, 40gramm cukor+5 deci tej, na a tejet felezzük meg. Fele víz, fele tej.

Saját vélemény: fanatikusok a cukor helyett édesítőt is használhatnak.

65. wanda2
2009. nov. 6. 06:36

Diétás amerikai palacsinta


Hozzávalók:

2 tojás

1 csapott kávéskanál sütőpor

csipet só

8 dkg darált zabpehely

1 dl sovány tej

folyékony édesítő ízlés szerint


Elkészítés:

Fehérjéket kemény habbá verjük. Sárgájákat a darált zabpehellyel, sütőporral, tejjel, édesítővel simára keverjük. Hozzáadjuk a kemény habot. Teflon serpenyőbe kis halmot teszünk, kicsit "elkörítjük" kevés olajat teszünk alá. Mindkét oldalán megsütjük. Tálalni diabetikus lekvárral, pudinggal lehet.

Tanácsok: Biztos lehet zabkorpával is készíteni, de én úgy nem próbáltam. Ez kb. 2 személyes adag.


Köszönjük Vvicus!

64. wanda2
2009. nov. 6. 06:34

Almás-túrós diétás süti


Hozzávalók:

3 db alma 25 dkg sovány túró

2 tojás

reszelt citrom héj

édesítő v. gyümölcscukor

Kevés margarin a tepsi kikenéséhez


Elkészítés:

Az almát megpucoljuk, vékonyan felszeleteljük. A tepsit vékonyan kikenjük margarinnal, majd egy sor almát bele helyezünk. A túrót a tojással, citromhéjjal, cukorral kikeverjük, majd az almára tesszük. Erre kerül még egy sor alma, a tetejére esetleg finoman hinthetünk barna cukrot, hogy karamellizálódjon.


Elkészítési idő: 15 perc


Köszönjük Vov!

63. wanda2
2009. nov. 6. 06:33
Köszönjük Valcsi!
62. wanda2
2009. nov. 6. 06:33

Almás krémes diétásan



Hozzávalók:

1 cs.detki teljeskiörlésű cukormentes háztartási keksz

3 nagy alma

fahéj

édesítő

1 cs.vaníliás pudingpor

4 dl zsírszegény tej

édesítő


Elkészítés:

Egy szögletes tálban 1 sor kekszet lerakok, ráteszem a féldeci vízben, 5 percig párolt almát, amit közben ízesítettem. Az almára rácsurgatom a megfőzött pudingot, és egy sor keksszel betakarom a pudingot.Legalább félnap kell, hogy puhuljon, de nekem ropogósan is nagyon ízlett.


Tanácsok:

Érdemes dupla adagot csinálni, mert mire megpuhulna lehet, hogy elfogy!És nem utolsó szempont, pofon egyszerű, és gyorsan elkészíthető!

Csináltam már korpovit keksszel, úgyis fini.

Az almatöltelékbe lehet tenni 1-2 kanál zabkorpát is.

61. wanda2
2009. nov. 6. 06:24

Sütőtökös (fittnes) muffin


Hozzávalók:

- negyed kiló zabkorpa (mivel ez drága én szoktam búzakorpával vegyíteni)

- két evőkanál olaj,

- ízlés szerint méz, vagy lehet vaniliás cukrot is beletenni

- egy csomag sütőpor

- egy tojás

- két szelet sült sütőtök

- reszelt narancs, vagy citromhéj

- egy fél narancs leve (vagy egy kis citromlé)

- lehet mazsolát, diót, vagy egyéb magvakat is tenni a muffin tésztájába ízlés szerint

- kb 2 dl víz, hogy a tészta állaga könnyen keverhető legyen.


Elkészítés:

A sütőt felmelegítjük (200 fok), közben a hozzávalókat összekeverjük (kb 5 perc), a muffinsütő formába a papírokat belehelyezzük és a tészát belekanalazzuk, és kb. 15-20 percig sütjük (lehet hurkapálca próbát is végezni, hogy a közepe megsült-e már), kivéve a sütőből a muffinokat a formában hagyjuk néhány percig hűlni, majd kivesszük belőle.

Tanácsok: A tésztához annyi vizet tegyünk a végén, hogy az könnyen keverhető, inkább folyósabb, mint szilárdabb legyen.

Elkészítési idő: 30 perc


MiskolcJudit köszönjük!

60. wanda2
2009. nov. 5. 07:14
Köszi csajok;)
2009. nov. 4. 18:25

Mikrós light piskóta


Hozzávalók:

3 tojás

4 evőkanál liszt

6 evőkanál édesítőpor

2 evőkanál víz

2 evőkanál olvasztott light vaj

1 evőkanál diétás lekvár

fél evőkanál cukrozatlan kakaó

csipet fahéj

fél csomag sütőpor


Mindent összekeverek egy mély műanyag tálban,

és 6 percre maximumon a mikróba teszem.

Miután letelt a 6 perc még egy picit a mikróban hagyom.

(Mindmegettés recept)

A fiamnak már többször elkészítettem,teával vagy kakaóval nagyon fincsi.

2009. nov. 4. 18:04

Zabkoch


Hozzávalók:

130-150 gr zabpehely

3,5 dl tej

2 tojás

édesítő

1 citrom reszelt héja,esetleg narancs héj

vanilia aroma


Elkészítés:

A zabpehelyől tejjel,édesítővel,a 2 tojás sárgájából,vanilia aromából és a reszelt citrom héjából jó sűrű tejbezabit főzünk.

Megvárjuk,hogy kihűljön,majd hozzakeverjük a felvert tojásfehérjéket.

Egy kerek jénait kivajazunk és beleöntjük.

Forró sütőben 1 órát sütjük.



Diétás gofri:


Hozzávalók:

7dkg zabkorpa

2dl tej

2 tojás

édesítő

vanilia aroma


Elkészítés:

A tojásokat szétválasztjuk.

A sárgáját összekeverjük a zabkorpával,a tejjel

az édesítővel és a vanilia aromával.

A fehérjét habbá verjük és óvatosan a masszához keverjük.

Gofrisütő formába merjük és kisütjük.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook