Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jó időben lehet-e kint tartani a Bichon Havanese-t? fórum

Jó időben lehet-e kint tartani a Bichon Havanese-t? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. aug. 26. 21:31
Kedves andi6020... nem akarok mogorvának tűnni, de teszek a véleményedre. Ha visszaolvasnál, rájönnél, hogy írtam a másik fórumon is, hogy anya lehet hogy télen beengedi, mert próbálom rávenni... Amúgymeg komolyan annyi időd van, hogy folyton nekem osztod az észt? Törődj inkább a drága kutyáiddal... rakd bele az ágyadba is őket. Puszillak.
2013. aug. 26. 18:51

Lelkiismeret kérdése.

Én biztos, hogy nem tenném ki ilyen 'kutya' időben. :(

2013. aug. 26. 17:59
Érdekes, eddig kint tervezted tartani télen is, pont úgy, ahogy a tenyésztő, meg a többi gazdi....
2013. aug. 25. 10:41

Nekünk is havanesénk van, Szotyoska, most 5 éves. Nem állítom szakemberek más véleményével szemben, hogy nem lehet kint tartani, de ha ránézek a foltos csupasz hasára, ami talán 10 centire van a földtől, én nem bírnám megtenni. Arról nem is beszélve, hogy ők egy össze-vissza keresztezett, agyontenyésztett származékok és tapasztalatból mondom, hogy nem az erősebb, szívósabb fajtából valók.És azzal, ha kint tartjuk, szerintem nem fognak edződni, hanem inkább lesz többször bajuk, mint nem.


Az is tapasztalat, hogy tüzelések idején, szinte nem lehet őket kordában tartani, mert vagy ők szöknek, vagy beszöknek hozzájuk teljesen elképzelhetetlen módon.


Mindent figyelembe véve, több fajta konkrét ismeretében én nem bírnám kint tartani.

2013. aug. 25. 10:38
az enyém is imád kint lenni :D de sokan megszólnak érte, hogy a Havanese benti kutya, és állatkínzás ha kint tartom, meg ilyenek... de hát miért? jó idő van, és még ha eisk is az eső, a háza jó meleg nyárra, télen meg bent van a konyhában, de akkoris visszük majd sétálni.
2013. aug. 25. 10:31

nem baj. nyugodtan lehet kint.

Nekem westiem van, de tavasztól őszig nem lehet bekönyörögni se szinte.

2013. aug. 25. 10:23
A kutyus télen a hátsó konyhában lesz, ami fűtve van. Jó időben kint van, a háza többszörösen szigetelt, közel a bejárathoz, így nagyon sok időt is töltünk vele. Naponta több órát játszunk vele, és szinte mindennap elmegyünk egy másfél órás sétára. A szőre mindennap ápolva van, de anyukám azt mondta, hogy nem jöhet be mindig a házba csak télen. Ez most akkora baj?
2013. aug. 25. 10:22
Jó időben lehet-e kint tartani a Bichon Havanese-t?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook