Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gmailen kapott gyanús levelek okozhatnak problémát? Vírus, kéretlen tartalom telepítésére gondolok például. fórum

Gmailen kapott gyanús levelek okozhatnak problémát? Vírus, kéretlen tartalom telepítésére gondolok például. (tudásbázis kérdés)


2021. okt. 7. 06:30
Én is kaptam legalább ötöt, de töröltem is.
2021. okt. 6. 22:50
Én is úgy tudom, hogy ha csak olvasod a levelet azzal még nincs gond. A csatolmányokat nem szabad megnyitni. Én is kaptam már mindenfélét, a levelet néha megnyitottam, de a képet amit csatoltak sosem. Nem is volt gondom még.
2021. okt. 6. 22:46
Általában rögtön a spamba mennek az ilyenek. A lényeg töröld azonnal ne nézegessed.
2021. okt. 6. 22:20

Sziasztok! Tegnap óta 3 furcsa levelet is kaptam a Gmail postafiókomba. Mindegyiknek külföldi feladó volt a neve, különböző nevek, a levélben értelmetlen zagyvaság, betűk egymás mellett, és elvileg volt csatolmány is. Az első levelet sajnos megnyitottam, mert a telefonom kijelzőjére jött az értesítés, és nem gondoltam semmi rosszra, hirtelen rányomtam, soha még csak hasonló levelet sem kaptam, viszont a mellékletet (elvileg volt, mert láttam a meg nem nyitott leveleknél a csatolmány jelet), azt természetesen nem nyitottam meg és az utána érkező kettőt már érkezés után egyből töröltem, még a kukából is. Ti nem kaptatok mostanában ilyet?

Én úgy tudom, ha vírus, vagy adathalász dolog, akkor melléklet megnyitásánál van gond, maga a levél olvasásával nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook