Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Frankfurti leves fórum

Frankfurti leves (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 16. 08:50

Frankfurti levest akarok csinálni. A lenti receptet találtam a neten, még sohasem csináltam ilyet és nem írja mennyi vízzel engedjem fel+ nem tudom, hogy hogyan kell tejfölből habarást csinálni. Megköszönném, ha segítenétek.


Ha valakinek van jobb vagy még egyszerűbb receptje rá, azt is megnézném.


Hozzávalók:

40 dkg kelkáposzta

pár szem krumpli

20 dkg virsli

2 dl tejföl

1 kicsi vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

majoranna

őrölt bors

fűszerpaprika

delikát vagy leveskocka

kevés liszt


Elkészítés:

A kelkáposztát kettévágom, kiszedem a torzsáját, és a leveleit laskára szeletelem. Beleteszem egy lábosba, mellédobok két bármilyen leveskockát(tyúk, marha, csirke), megszórom majorannával, picike borssal, teszek mellé két gerezd fokhagymát és egy kevés vöröshagymát. Megtisztítok két-három szem krumplit, és apró kockákra vágva azt is a lábosba teszem. Felengedem vízzel, és odateszem főni. Amikor a kelkáposzta és a krumpli is megpuhult, beledobom a karikára vágott virslit. Míg egyet forr, addíg a tejfölből és lisztből pici piros paprika hozzáadásával habarást készítek, és óvatosan a leveshez öntöm. Kiforralom, és máris lehet tálalni. Ilyenkor étdemes kihalászni belőle a hagymát és fokhagymát, mert nem mindenki látja szivesen a tányérjában.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook