Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ép testben ép lélek fórum

Ép testben ép lélek (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 25. 15:57
Először is, hagy kezdjem azzal, hogy soha, de soha, de soha nem diétáztam. Nem feltétlenül azért, mert nem kellett volna, hanem mert abban hittem, hogy egy-egy érzelmi löket sokkal inkább beindítaná a felesleges kilóim elengedését. Szándékosan írom azt, hogy elengedés. Valahogy úgy gondolom, a hízással " védelmet" kreálunk magunknak, ahol vélt biztonságban érezzük magunkat. Amikor pedig belefogunk a diétába, egyfajta erőszakot alkalmazunk. Miért gondolom így? Azért, mert úgy hiszem, minden fizikai változást a testünkön egy pozitív vagy negatív gondolat, esetleg egy lelkünket ért akármilyen hatás vált ki. Azaz a folyamat először lelki, gondolati formában van jelen, és csak ez után a fizikai valóságunkon, a testünkön. Ebből kiindulva viszont a diétával éppen az ellenkező irányból közelítjük meg a dolgot, így hát a lelkünk szempontjából ez egy erőszak. Pontosan ez az oka annak, hogy egyszerűen muszáj beszélni róla. Felelőtlenség figyelmen kívül hagyni azt, hogy van lelkünk. Ebből a szemszögből nézve felmerül bennem, hogy a jo-jo effektus sem véletlen, és az sem, hogy egyeseknek sikerül másoknak pedig nem a diétával elengedett súly, örökre távol tartása.
2012. jan. 25. 15:49

szia

nekem addig nem volt baja s sulyommal még tudtam mozogni...

de 16évesen ízületi gondjaim alakultak ki...

nem bírtam mozogni és meghíztam, de akkor sikerült egy évre rá leadnom...

de az elmúlt 11hónapban 20kg híztam...

de elegem lett belőle...

most kezdtem el egy diétát és amennyit tudok mozgok újra 70kg akarok lenni...(most 83vagyok...már 1kg lement)

2012. jan. 25. 15:43
A történetek mellett, jó lenne, ha megosztanánk egymással, ki mit él meg egy-egy diéta alatt, amikor éppen nem mozdul a mérleg, pedig kéne neki.
2012. jan. 25. 15:39

avagy beszéljünk egy kicsit arról, milyen folyamatok játszódnak le lelkünkben, a diéta során.


Szeretettel üdvözlök minden idelátogatót!


Kissé kényes témát szeretnék veletek együtt boncolgatni. Ha csak néhányunkat foglalkoztatnak az okok, miért is hízunk el, és aztán miért és vajon mikor kezdünk bele a diétába már akkor sokat segíthetünk sorstársainkon és magunkon. Személy szerint én fontosnak tartom megismerni és megérteni önmagamat. Ha neked is fontos mindez, akkor itt a helyed, hogy elmond a te történetedet, függetlenül attól,

hogy világosak -e a számodra mi, miért történt. Lehet, hogy még nem agyaltál rajta annyit, mint én, de az is előfordulhat, hogy már többet is, mint kellett volna. Sokaknak már van gyerekük és a terhességgel illetve az azt követő időszakkal magyarázzák a túlsúlyukat. Mások egy egész életen át tartják a súlyukat, majd a menopauza időszakában szednek fel jó néhány kilót. Engem igazán érdekel, egyes esetekben mi játszódik le bennük, mert nekem se gyermekem nincs még, és nem vagyok a klimax korban sem. Súlyproblémám 14-18 éves korom közt volt, majd ezt követően 27 éves koromig nem volt vele különösebb gondom. Ezért nekem egyéb okokat kellett találjak, arra, miért is hízok. Kisebb nagyobb történetekbe megosztom veletek ezeket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook