Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsöde - Én vagyok túl finnyás, vagy tényleg nem stimmel valami? fórum

Bölcsöde - Én vagyok túl finnyás, vagy tényleg nem stimmel valami? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. márc. 17. 11:04

Sziasztok! Azért indítom ezt a topikot, mert fenntartásaim vannak a bölcsinkkel kapcsolatban, és szeretnék tanácsot kérni.

A párom is és én is tanulók vagyunk, a kisfiunkat januárban vittük először bölcsibe. A beszoktatás nagyon elnyúlt, most március elején mondhattuk ki, hogy már majdnem beszokott. Rengeteg betegséget kaptunk el, ami valamelyest normális is, persze csak egy bizonyos határon belül.

Több problémám is van a bölcsivel, amire semmi megoldást nem találtunk, hiába szóltunk már emiatt többször a gondozónőknek. Részletezve:

Ki kell rakni egy vállfára a kabátot/overállt, amit szeretne a szülő, ha a gyermeke megkapna a kintlétnél. Ki is rakjuk rendszeresen, ámde nem egyszer láttuk már, és a gondozónők se tagadják, hogy össze vissza adják rájuk, nem törődve vele, hogy melyik kié. Össze vissza használják a pelenkákat, cumikat, popsitörlőket is, pedig minden gyerkőcnek van szekrénye.

Nem adnak nekik inni, csak ha uzsonna/ebéd van, akkor is csak pohárból, és ez még nem elég, a gyerek akkor eszik, iszik, ha egyedül képes rá (Az én fiam 15 hós, és még nem eszik/iszik egyedül, ha nem, akkor éhen marad.

Altatásnál ha megnyikkan, ölberveszik, és ahelyett, hogy megpróbálnál az ágyon tartani, inkább elringatják őket.

Valamint mintha azt hinnék, hogy hobbiból viszik a gyerekeket bölcsibe, eleinte olyan képtelenségekkel telefonáltak, hogy menjek érte, mint pl elszomorodott, nem megszokottan mozog, kicsit nyűgös, nem akar aludni, folyik kicsit az orra, nem olyat kakilt mint szokott, 37 fokos hőemelkedése van, stb, mintha csak le akarnák passzolni. Ma pl azért mentem érte, mert elkapta ott a kötőhártygyulladást, de reggel még semi baja nem volt (a szeme piros volt, de mivel folyton ölbe altatják, itthon nem akar aludni, és folyton piros-álmos a szeme, cseppet sem különbözött).

Azonnal hívnak tehát, ha ilyen baj van, amivel semmi gondom, csak úgy vesszük észre, hogy más gyerekek szüleit nem hívják, és félek, hogy ez a korom miatt is lehet. Arról már nem is beszélve, hogy a páromnak a hátam mögött "szidnak", hogy mekkorát csalódtak, meg szegény gyerek, meg ilyesmi.

Ez mindenhol így van, vagy sz*r a bölcsi??

Hamarosan elköltözünk, tehát már úgysem maradunk itt sokáig, de erősen gondolkozom, hogy nem viszem be többet.

Segítsetek, kérlek!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook