Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Babapiskóta receptjét keresem, tud valaki segíteni? fórum

Babapiskóta receptjét keresem, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 31. 14:47
Sziasztok!Kipróbáltátok a receptet?Hogy sikerült?
2008. dec. 12. 12:16
Nagyon szépen köszönöm Kislányok ha kell valami én is szivessen segítek Nektek Írjatok Puszi Lívi
2008. dec. 11. 17:24
edesek vagytok,de jobb ketszer,mint egyszer sem,koszonom,en is ki fogom probalni a picinek,kosz!
2008. dec. 11. 16:38
Na, most megelőztek...
2008. dec. 11. 16:38

Babapiskóta


30 db tojásfehérje

30 db tojássárgája

0,80 kg cukor

0,90 kg sima liszt

kevés vanília

Körülbelül 150 darab. Munkamenete ugyanaz, mint a hideg felverteké. Az elkészített piskótaanyagot nyomózsákkal a szokásos piskótaformákra alakítjuk, papírosra. Terülésének megakadályozására porcukrot szitálunk rá, 180 C°-ú páramentes sütőben sütjük, kihűlés után vékony pengéjű késsel választjuk el a papírosról.

Hibalehetőségek: párás sütőben ráncossá, fonnyadttá válik. Ugyanilyen lesz a piskóta akkor is, ha sütéskor rázkódtatás éri. Túl forró kemence esetén apró hólyagocskák keletkeznek a felületén.

Ha a sütőlemez zsíros, a piskóta alátétpapírja elég és az aljára tapad. Akkor is hozzáragad a papíros, ha kisütés előtt hosszabb ideig áll.

2008. dec. 11. 16:36

30 db tojásfehérje

30 db tojássárgája

0,80 kg cukor

0,90 kg sima liszt

kevés vanília


Körülbelül 150 darab. Munkamenete ugyanaz, mint a hideg felverteké. Az elkészített piskótaanyagot nyomózsákkal a szokásos piskótaformákra alakítjuk, papírosra. Terülésének megakadályozására porcukrot szitálunk rá, 180 C°-ú páramentes sütőben sütjük, kihűlés után vékony pengéjű késsel választjuk el a papírosról.

Hibalehetőségek: párás sütőben ráncossá, fonnyadttá válik. Ugyanilyen lesz a piskóta akkor is, ha sütéskor rázkódtatás éri. Túl forró kemence esetén apró hólyagocskák keletkeznek a felületén.

Ha a sütőlemez zsíros, a piskóta alátétpapírja elég és az aljára tapad. Akkor is hozzáragad a papíros, ha kisütés előtt hosszabb ideig áll.


remélem tudtam segíteni:))

2008. dec. 11. 16:36
Akkor te azt keresed, amit meglehet tölteni lekvárral is? És nyersen is nagyon finom a tésztája?
2008. dec. 11. 16:27
Nagyon aranyos vagy de én az igazi babapiskota receptet keresem nem a szalakálisat olyat amit nyomózsákba tesznek és ugy nyómják ki a babapiskotát.Ilyet sokat sütöttem már jó de nem kisbabának. A bolti piskótába rengeteg a cukor.
2008. dec. 11. 16:20

Hozzávalók:

15 dkg porcukor,2 cs.vanília,3 tojás,7 dkg margarin,40 dkg finomliszt,2 ek.tej,1 dkg szalakálé.


Elkészítés:

A szalakálét a tejben feloldjuk,majd a többi hozzávalóval összedolgozzuk.

Sütőlemezen,tetszőleges formában sütjük,ill.szárítjuk.

2008. dec. 11. 16:04
Szeretném ha van valakinek meg van a babapiskota receptje és leírná nekem . Előre is köszönöm Lívi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook