Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Autósülés a babának - de milyet? fórum

Autósülés a babának - de milyet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Autósülés a babának - de milyet?

1 2
2009. márc. 23. 09:12

Sziasztok!

Lányom 8 hós, és 9.5 kg, a hordozóból már kilóg a lába,ez a kisebbik baj. Utálja a hordozót mióta egyedül áll, nem szereti azt a félig ülő félig fekvő pozt.

Milyen autósülést vegyünk neki, egyáltalán lehet már ebben a korban?

Isofixes vagy sima??

segitséget kérek!

2009. márc. 23. 09:10
Autósülés.De milyen?
2008. aug. 28. 08:13

[link]


A fenti oldalon egy kicsit másképp van írva a dolog. Engem az érdekel, hogy gyermekülésben (kategóriától függetlenül) ülhet e első ülésen menetiránnyal szemben a gyermek. A válasz a totalcar szerint egyértelmű nem, csak olyan személy ülhet előre kortól függetlenül, aki legalább 150 cm magas, míg a lenti cikk szerint akár ülésmagasítóval is ülhet a gyermek első ülésre. Jó lenne ezt tisztázni!

2008. aug. 28. 07:01

Ez a cikk jó tényszerű. Én szívesen várnék tapasztalatokat ebben a témában. A babánk most 4 és fél hónapos, majdnem 7 kg, és jelenleg egy ilyen 0-13 kg-ig jó kagyló alakú ülést használunk. Hát mit mondjak, vehettünk volna jobbat is. Mikor még újszülött volt, nem mertük beletenni, mert annyira ülő helyzetű volt (vagyis félülő), de autóba köthető mózesre meg nem áldoztunk. Viszont most ennyi idősen majdnem végig ér benne a lába. Nem hiszem, hogy 13 kg-os koráig jó lesz neki. Ráadásul még most sem igazán kényelmes neki.


Azóta láttunk ebben a kategóriában jobbakat is, ami nem ennyire ülő helyzetű, nem ennyire műszálas a bélése (ebbe eléggé beleizzad, és ebbe nem gondoltunk bele, mikor vettük), még szerencse, hogy azért olyan sokat nem használjuk.

2008. aug. 27. 11:03
Ma már mindenki tisztában van vele, hogy mennyire fontos a biztonság szavatolása akkor is, amikor a baba velünk utazik az autóban és különböző jogszabályok is köteleznek minket erre! A választás ugyanakkor nem egyszerű. Összegyűjtöttem az ülések kategóriáit, hogy jól átlátható legyen, milyen súlyhatárig melyiket használhatjuk.

Ugrás a teljes írásra: Autósülés a babának - de milyet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook