| Név: | Tökös lecsó Update1 |
| Kategória: | UPDATE diétás ételek |
| Hozzávalók: | 1db kisméretű tök
3 db zöldpaprika
3-4 db paradicsom
1 nagyobb és jó fej vöröshagyma
2-3 pár virsli
5 db tojás
tengeri só
őrölt fekete bors
piros paprika |
| Elkészítés: | A sosem elég apróra vágott hagymát, forró olíva olajon aranybarnára pirítjuk. A tököt meghámozzuk, félbe-, majd nagyjából fél centis csíkokra vágjuk.
Gondosan megmosunk másik két főszereplőt: a paprikát és a paradicsomot. Előbbi ugyanúgy jár, mint a tök (félbevágjuk, magjától megtisztítjuk, cca. fél centis csíkokra vágjuk).
A paradicsom viszont macerásabb. Ha nem hámoznánk meg, meleg hatására összezsugorodna a héja. Bosszúból gerezdekre aprítjuk.
Tök, paprika és paradicsom erősen hiányolja már a pirított hagymát. Összekeverjük hát őket, s miközben tovább sütjük, rafináltan ízesítjük sóval, borssal, piros paprikával. Bő 15 percig fedő alatt, közepes lángon pároljuk.
Ekkorra a karikára vágott virslit a félkész zöldségágyra tesszük, aztán fedő alatt 5-10 percig tovább sütjük.
Utolsó felvonásként a tojásokat egy kis tálkában villával habosra verjük, majd ráöntjük a kész lecsóra. 2-3 percig sütjük, mire végre tálaljuk. |
| Tanácsok: | Javasolt köret: puffasztott rizs vagy búza, savanyúság.
Javasolt ital: száraz bor vagy pezsgő |
| Felvitte: | Manon, 2006-06-29, 12:25 |
|