Főoldal » Klubok » Sci-Fi rajongók klubja!

Sci-Fi rajongók klubja! (nyílt klub)

Ezt a klubot mindenki olvashatja, de csak a klubtagok írhatnak bele.

Szeretnék csatlakozni ehhez a klubhoz!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
340. SF (válaszként erre: 339. - Lego.andi)
2014. febr. 5. 19:27
Persze, csak mi régiek már ritkán járunk fel:-(
2014. jan. 25. 00:15
koszonom hogy itt lehetek:)
338. SF
2012. dec. 15. 21:58

Felhőatlasz - megvolt filmben. Nagyon tetszett, nem értem, miért nem tetszik egyeseknek, no de ízlések és pofonok különbözőek.

A könyv - ezt kapom karácsonyra. Nagyon várom!

337. SF
2012. márc. 16. 13:14

Élménybeszámoló, előbb az IMAX-ről:

Mondanék én jókat, de annyira nem volt jó. Az alakokat plasztikusabbnak vártam, a távlatokat kevésbé makettszerűnek. Nem mondom, hogy nem éri meg az árát egy valóban 3D-ban készült filmnél. A John Carter csak konvertált volt, és ez nagyon meglátszott rajta. A gyorsabb jelenetek iszonyúan elmosódtak, a távoli tájképek mintha makettek lettek volna egy asztalon, szóval ez a része nem tetszett.

A film:

Egyértelműen nem sci-fi, hanem fantasy. Így nézve, no meg figyelembe véve, hogy egy majd 100 éve íródott könyvből készült(ragaszkodva a könyv főbb történéseihez), egy korrekt filmet láttam. Azért mentem, hogy egy jót szórakozzak, és ezt meg is kaptam. Szimpatikus főhős(nem a csapból is ő folyó), fenséges hercegnő, győz a jó, mi kell még? Igen, némi humor, ami szintén megvolt benne.

Az Avatar nem volt a szívem csücske, a John Carter már majdnem az.

Kalandra vágyóknak, meseimádóknak kihagyhatatlan.

336. SF
2012. márc. 10. 16:55
14-én este megyek az IMAX-be John Carter-t nézni. Kíváncsi leszek, milyen (a film és az IMAX).
335. Megan O'Conell (válaszként erre: 334. - T.Ili)
2012. jan. 10. 20:43
Megnéztem, szépek. Szerintem tehetséges vagy. :)
334. t.Ili (válaszként erre: 333. - Megan O'Conell)
2012. jan. 2. 14:22
Majd nézd meg a festményeimet a naplómban. Kb. egy hónapja csinálgatom,ha nagy ritkán van egy kevés időm :)
2011. dec. 17. 20:09
Az Sci-fi megértéséhez - mindig is tudtam, hogy - kell bizonyos fokú intelligencia. A Star Trek-hez meg pláne. :) Ne szégyelljük, hogy még mindig szeretjük a Science-Fictiont, mert az nagyon is hasznos. Köszi Ili, hogy megosztottad ezt a cikket velünk. :)
332. Megan O'Conell (válaszként erre: 330. - T.Ili)
2011. dec. 17. 19:59
Sajnos az összes elemünk lemerült... így nem sikerült képet készíteni sajna.
331. t.Ili
2011. dec. 14. 09:05

Érdekes dolgot találtam :)


Két agyféltekés olvasás

Tücsi a galaktikus | 2011-12-14 06:00:00

Címkék: A világ érdekes, agy, agyfélteke, olvasás, SF, sci-fi


Ha mindkét agyféltekénket tudjuk használni az olvasáshoz, az olyan, mintha meditációs gyakorlatot végeznénk, melynek célja, rövid távon egy komplexebb létmegélés, hosszútávon pedig a nyugalom és a bölcsesség elérése. Melyik zsánerrel lehet ezt elérni?


Egy 2005-ös felmérés szerint Amerikában a tudományos-fantasztikus irodalom teljes piaci részesedése az összes könyvforgalomnak csupán 6%-át teszi ki. Miért nem gyakorol hatást az SF az olvasni amúgy kedvelőkre? Miért válaszolják, ha erre rákérdezünk azt, hogy őket ez a téma nem érdekli? Hiszen a legnagyobb pénzbevételt az olyan filmek vetítésével zsebelik be a mozik, mint amilyen az Avatar, a Harry Potter sorozat vagy a Csillagok háborúja. Ha viszont nem arról van szó, hogy a téma nem érdekes a ma embere számára, akkor miért van az, hogy olyan nagyon kevesen olvasnak tudományos-fantasztikus könyveket?


Talán arról van szó, hogy a tudományos-fantasztikus könyveket nehezebb követni, megérteni?


A science-fiction megkérdőjelezi előzőleg megalapozottnak hitt tudásunkat, világképünket, s gyökeresen új elképzelésekkel, gondolkodásmóddal ismerteti meg az olvasókat. Egy idegen világ részletekben gazdag leírása korántsem könnyed olvasmány. Ráadásul a tudományos fantasztikus irodalom elnevezésében szerepelő „tudományos” szócska az iskolára, a munkára, a tanulásra asszociál, valami komoly dologra, semmiképpen nem olyasmire, amit a kikapcsolódni vágyó olvasó a strandon, vagy a metrón szívesen olvasgatna.


Sokan egyszerűen keveset tudnak egy-egy mű tudományos kontextusáról. Nem értik, mit jelent, például az, hogy „párhuzamos univerzumok”, nincsenek tisztában a biológia vagy a fizika alapjaival sem. Ha olvasás előtt valaki elmagyarázná nekik az adott műhöz kapcsolódó alapokat, akkor talán könnyebben lelnének kikapcsolódásra az olvasás során. Ezért is működhetnek jobban a filmek, hiszen a film rendezője a képi világ segítségével számos támpontot, magyarázatot ad, amelyek segítenek megérteni egy a miénktől oly sokban különböző világot.


A tudományos fantasztikus irodalom olvasásához talán egyfajta készség szükségeltetik, aminek nincs mindenki birtokában. A legtöbb olvasni szerető embert inkább olyan regények érdeklik, amelyek itt és most játszódnak, nem pedig egy „időben és térben távoli galaxisban”.


A tudományos-fantasztikus irodalom olvasásakor az olvasónak mindkét agyféltekéjét intenzíven használnia kell. Roger W. Sperry Nobel díjas pszichológus munkája az agyféltekék működéséről rávilágított, hogy az emberi agy két alapvetően eltérő gondolkodásmódot használ. A kutatók szerint mindez a beszéd kialakulásával van kapcsolatban. Az emberi agy úgy specializálódott a bonyolultabb kommunikációra és az absztrakt gondolatok feldolgozására, hogy asszimetrikussá vált: a bal agyfélteke felel a test jobb oldalának kontrollálásáért, és egyben a beszéd feldolgozásáért is, emiatt az emberek többsége jobbkezes és jobblábas. A bal agyfélteke a verbális, a logikus, az elemző, a racionális stb., míg a jobb agyfélteke a non-verbális, az észlelő, a vizuális, az intuitív, a kreatív, a holisztikus szemléletű. A jobb agyfélteke funkciói közé a megérzés, a képzelő erő, a gyakorlati tudás, a vallásos gondokozás, a tág perspektívákban történő vizsgálódás tartozik. A bal félteke funkciói közé pedig az elméleti tudás, a logika, a részletek megfigyelése, az alapos megértés, rendszeresség, meggyőződés, a stratégiai gondolkodás tartoznak.


Egyszerűen az, aki tudományos-fantasztikus irodalmat olvas átvált egy a hagyományostól eltérő gondolkodás, illetve látásmódba. Hiszen egyrészt a leírt tudományos és fantasztikus világ alaptörvényeit, feltételezéseit, az ismert jelenségek extrapolálását kell elsajátítania, ami tipikus bal agyféltekés feladat, miközben a szereplők érzelmi változásait is követniük kell, ami a jobb agyféltekét dolgoztatja. Következésképpen a science-fiction két agyféltekés aktivitást igényel.


Ha sci-fit olvasunk, akkor „bekapcsoljuk”, munkára fogjuk mindkét agyféltekét. A mindennapokban inkább a logikusan gondolkodó bal agy felünket használjuk, kevésbé figyelünk a játékos, az alkotó jobb agyféltekénkre. Ha mind a racionális gondolkodásunkat, mind a kreativitásunkat készséggé fejlesztjük, megtanulunk bízni az intuíciónkban, miközben racionálisak maradunk, képesek leszünk örömet szerezni és elégedettséget megélni – mi többet várhatunk az irodalomtól? A sci-fi fejleszti kritikai gondolkodásunkat miközben számtalan ötletet, inspirációt ad, ami jótékony változásokat idéz elő az olvasóban. Egyszerre használva mindkét agyféltekét egy sokkal intenzívebb, komplexebb tapasztaláshoz juthatunk. Ha pedig ez így van, akkor felfoghatjuk a sci-fi olvasását egyfajta szórakoztató meditációs gyakorlatnak is, melynek célja a nyugalom és a bölcsesség elérése a hétköznapokban.


Sokan olvastak tudományos fantasztikus regényeket gyermekkorban, de felnőttként mindezt már cikinek érzik. Gyakran hallom, hogy ez a zsáner gyerekes, olyan kamaszoknak való, akiknek túlságosan élénk a fantáziája, de komoly felnőtt ilyesmivel már nem foglalkozik. De hisz éppen a gyermekek azok, akik oly tökéletesen benne élnek a világban, olyan intenzíven élik meg tapasztalásaikat, hogy csak tanulni lehet tőlük.


Szellemi és spirituális válságban lévő emberek egy része kényszert érez, hogy elvonuljon Tibetbe, Indiába, rejtett helyekre, hogy ott a civilizációtól távol lecsendesíthessék elméjüket, leállíthassák a bal agyfélteke zakatolását, hogy végre érvényesülhessenek a jobb agyfélteke képzetei, s a bal agyfélteke megtanuljon figyelni rájuk. A cél, hogy végül kialakuljon a kettő egyensúlya.


Nem szükséges azonban a Himalaya barlangjaiban kucorognunk ahhoz, hogy elérjük a megnyugvást, a két agyfélteke harmonikus működését. Az is jó, ha leüljünk kényelmes karosszékünkbe a kályha mellett, s elkezdünk Sci-fit olvasni! Persze ezt csak azok a kiváltságosok tudják megtenni, akik képesek mindkét agyféltekéjüket használni.

330. t.Ili (válaszként erre: 329. - Megan O'Conell)
2011. nov. 23. 07:55

Látom,jó sokan voltak! :)

Lájkoltam is a hegedűszólót :)

Képeket se csináltál?

2011. nov. 20. 13:32

Oké! Hát, szóval most 13-án volt az Őszi Trek találkozó, és kimondottan jól sikerült. Különösen a Star Trek dallamok élőben, hegedűn. Annak olyan nagy sikere volt, hogy 2x kellett leadni. A Bat'lethes harc is jól sikerült, de sajnos arról nem készült videó, mind a hegedű szólóról. a Youtube-on fent van itt:


Star Trek violin medley:

[link]


Érdekes előadások voltak az andóriaiakról, a klingonokról, az Enterprise sorozatról, és a VI. mozifilmről ( ST - A nem ismert tartomány) mivel ennek a 2 sorozatnak/filmnek volt évfordulója. Meg persze vicces videók, dokumentumfilm a rajongókról, audió trivia (ST hangok) ... ilyesmik. :) Tavasszal kibővítjük a palettát, a Conunk előtt kiállítás is lesz 1 hónapig, mely majd ingyenesen lesz látogatható. :)

328. t.Ili (válaszként erre: 326. - Megan O'Conell)
2011. nov. 16. 22:13
Majd mesélj! :)
327. Megan O'Conell (válaszként erre: 322. - Wheat)
2011. nov. 8. 19:42
Hello! Üdv a fedélzeten! Remélem jól érzed majd köztünk magad! :)
326. Megan O'Conell (válaszként erre: 319. - T.Ili)
2011. nov. 8. 19:40
Köszi! Drukkoljatok! :)
325. wheat
2011. nov. 6. 18:04
Legutóbbi könyv amit olvastam Asyron-tól a Yethan legenda. Nagyon tetszett. Néha az elképzelésemet módosítani kell a könyveknél, de nem baj :)
324. wheat
2011. nov. 6. 17:57

Az biztos, de ez igaz minden stílusra... Csak ugye az ember már hozzászokott a látványhoz, a különleges effektekhez stb.


A könyvekkel egy a baj, hogy kevés időm van olvasni :( Pedig imádok...

323. SF
2011. nov. 6. 17:47
Pedig az igazán jó történetek írva vannak. Néha csak pislogok, miféle szemeteket adnak el sci-fi filmnek:-(
322. wheat
2011. nov. 6. 15:03

Sziasztok!


Köszönöm, hogy soraitokba tartozhatok. És mint ti is én is sci-fi, fantasy stb. rajongó vagyok. És igazából mindegy, hogy könyv vagy film. Bár a sci-fi-t jobban szeretem filmen.

321. SF (válaszként erre: 318. - Megan O'Conell)
2011. nov. 5. 21:35
Én is kitettem.
320. SF
2011. nov. 5. 21:31
Üdvözlünk itt, Wheat!
319. t.Ili (válaszként erre: 318. - Megan O'Conell)
2011. nov. 5. 06:59

Gratulálok! Nagyon ügyes vagy!

Már fel is tettem az üzifalamra!

Sajnos én nem leszek ott, de kívánom,hogy minden úgy sikerüljön ahogy szeretnétek.Sőt,még jobban! :)

2011. nov. 4. 23:02

Sziasztok! Tudjátok a szívem csücske a Star Trek (Trekker vagyok), és nem sokára a klubommal (Star Trek Baráti Társaság) rendezünk egy klubnapot.

November 13-án 11-16 óráig Csepelen a Királyerdei Művházban.

Részletek itt:

[link]


A programokból:

- Élő ST zene hegedűn prezentálva

- Bat'lethes élő harci bemutató

- Előadások a Klingon és az Andóriai kultúráról

- Dokumentumfilm rajongókról rajongóknak

- TNG Werkfilm

- Valamint érdekes és vicces előadások és videók


Akit érdekel és ráér, szeretettel várjuk.

Have a Nice Day!

Live long and prosper! :)

317. SF
2011. okt. 23. 18:44

Egy majdnem jó filmet láttam, a címe: Skyline.

Csak a vége nem tetszett igazán.

2011. okt. 20. 18:54

Köszi lányok! Már rég meg kellett volna tennem, hisz kitudja annyi idő alatt hányan szerettek volna jelentkezni, de mivel én nem voltam, nem tudtak.

Gyűjtögessétek csak a tagokat. :)

315. SF
2011. okt. 18. 09:15
Köszönöm a megtiszteltetést!
314. t.Ili (válaszként erre: 313. - Megan O'Conell)
2011. okt. 18. 08:28
Köszönöm ! Megtiszteltél! :)
2011. okt. 18. 07:58

Sziasztok!

1000 éve nem voltam, magánéleti problémák miatt...de kezdek kilábalni. Ha nem is oly sűrűn, de szeretnék újra aktívkodni. Ezenkívül fontos számomra ez a fórum, hogy ne menjen kárba. Ezért 3 embert Hjaniko, T.ili & SF - amennyiben elvállalják, kineveztem klubadminná, hogy mikor nem vagyok, az új jelentkezőket fel tudják venni ide a fórumba. Köszi! Szép napot! :)

Meg

312. SF
2011. aug. 20. 22:27
Ma láttam a Forráskód-ot. Tetszett az alapgondolat, a kivitelezés, a végén úgy álltam fel, hogy végre egy jó film.
311. SF (válaszként erre: 310. - Zane73)
2011. aug. 18. 22:18
Az elsőt megnéztem a fiammal. Egész jó volt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook