Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskámnak merjek adni a nagyon szálkás halból, ha a macskusz türelmetlen és mohó? fórum

Macskámnak merjek adni a nagyon szálkás halból, ha a macskusz türelmetlen és mohó? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 22. 00:06
Részemről,annyit tudok írni,nyersen nyugodtan adható a hal akár macskának,akár kutyának(nem beszélve,hogy mennyi mindent tartalmaz)-sülve,főve,semmiképpen,mert a szálkák megerősödnek a hőkezeléstől.-így már veszélyes.Arról nem is beszélek,hogy hányszor vettünk filézett halat,amibe igenis volt szálka!(-és a pult mögött álló emberke,mennyire ért ehhez,vagy akár még véletlenűl is)-lehet ebbe is szálka,-és egy pici gyerek-mikor már ehet halat/mert ugye....nem sorolom,hogy miket tartalmaz,vagyis...nagy szükségünk volna rá,hát ott is meggondolom,hogy hogyan,miképpen adom oda azt a falatot.A jószágomnál megint nem fogok kísérletezni.-de tudva,hogy a szálka hőkezelés nélkül teljesen más állagú...macska-kutya,nyersen eheti.
2011. aug. 14. 21:02

Nem szabad szálkás halat adni neki, mert megfullad. Szálkamentes halfilét szoktam sütni,én is úgy csinálom, hogy a sült halat jól áttapogatom és akkor kapnak a macsekok, ha biztos vagyok benne, hogy szálkamentes. (úgy mint a gyerekeknél)

Nyers halat sem szoktak a macsekoknak adni, mert lehet benne bélféreg fertőzést okozó pete.

Az, hogy a félig elvadult macsekok megeszik / kihalásszák a halakat az egy dolog, de nem is élnek szegények olyan hosszú ideig mint a mi kedvencként / családtagként tartott jószágaink.

A féregfertőzést mi is elkaphatjuk kutyától macskától is, ha nincsenek rendszeresen féregirtóval kezelve.

18. Aville
2011. aug. 14. 20:03
Most lehet, h hülyének néztek, meg gusztustalan, de mivel tudom, h milyen az, amikor a cicád néz és kér, és mivel sokszor kapnak is a vacsoránkból, én a halat úgy szoktam nekik adni, h kiszálkázom, beveszem a számba, átforgatom, h tutira nincs benne szálka, és úgy adom nekik falatonként. Veszélyes, de ha már nem bírod tovább, ez talán egy megoldás. De ha feladta a kunyerálást, akkor az a legjobb! Szegényke :)))
2011. aug. 14. 19:55
Nagy macskabarát vagyok, sőőőt a macskám (nem tudom hol...) időnként maga is fog halat!!! Törpeharcsát. Hazahozza és simán megeszi... Már 16 éves... Sült halat is kapott már, de nem a szálkát, hanem a farkát, uszonyát, "nyakát", azt simán megeszi. Főtt halból is ugyan ezt kapják, szálkát nem, de a többit simán.
2011. aug. 14. 19:49
szerintem ne! Mi sosem szokunk hiába kedveskedik:))))!
2011. aug. 14. 19:29
Neeeeeeeeeeeeeee! :((
14. Fille
2011. aug. 14. 19:16
nem adtam neki, én még jvában eszegetem apránként, ő meg már alszik, feladta...
13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Macsek.)
2011. aug. 14. 19:16
nyersen simán megeszik:D mármint az ilyen utcamacskák, szoval szobacicának én se adnék, az maradjon cicakaján:d
12. Macsek. (válaszként erre: 1. - Fille)
2011. aug. 14. 19:15

Isten ments!

Ha annyira mohó, akkor adjál neki macskakaját, amíg te a halat eszed. Ezzel elvonod a figyelmét a te kajádról.

De szálkás halat semmiképpen sem! Se nyersen, se főve, se sütve, SEHOGY!!!!

11. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Fille)
2011. aug. 14. 19:12
Csakis nyersen!
2011. aug. 14. 19:11

amugy a nyers halat simán megeszi az udvarimacska, de sültet főttet én se adnék neki


kutyának meg egyenesen tilos

9. Fille (válaszként erre: 8. - Bichi)
2011. aug. 14. 19:10
feltettem, m adnék neki, de féltem... viszont mintha a cicafajták megennék a halat a természetben is, ezért kérdeztem. d eén is a nemre szavaztam magamban, csak kellett a megerősités.. és ne támadj!
8. Bichi (válaszként erre: 5. - Fille)
2011. aug. 14. 19:09
Az sem lenne kisebb szenvedés, ahogy fuldoklik a szálkától. El sem hiszem, hogy ezt a kérdést valaki komolyan teszi fel...
2011. aug. 14. 19:05
Neeeee! Pár éve a barátnőm cicája így pusztult el, elcsórta a halat az asztalról...
2011. aug. 14. 19:05
Én nem adnék,nem is adtam soha nekik.
5. Fille (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2011. aug. 14. 19:05
magamnak se győzöm :) de akkor hagyom szegénkézt szenvedni h enne belőle, vacsira meg kap vmi finomat. :(
2011. aug. 14. 19:04
en biztos nem adnek.
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Fille)
2011. aug. 14. 19:04
szerintem ne, vagy szálkázd ki neki:d
2011. aug. 14. 19:03
félek h megakad a szálka, vegy kiszúrja a nyelőcsövét, de annyira kéri...
2011. aug. 14. 19:02
Macskámnak merjek adni a nagyon szálkás halból, ha a macskusz türelmetlen és mohó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook