Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a megoldás? - Kezd eltűnni az a bizonyos szikra... fórum

Mi a megoldás? - Kezd eltűnni az a bizonyos szikra... (beszélgetős fórum)


30. nana06
2011. aug. 17. 15:41

Én is csak a többiekhez tudok csatlakozni...beszélj vele mindenképp, szerintem minden rendben fog menni, csak próbáld meg nem felidegesíteni magad, ha esetleg valami olyasmit mond, mindent gondolj végig szépen, és simán fog menni az egész :)


És szerintem is erre a legmegfelelőbb olvasmány Csernustól a Nő, és a Férfi című könyve...szerintem ezt a két könyvet évente egyszer mindenkinek el kellene olvasnia :)

Sok sikert!

2011. aug. 16. 17:01
Köszönöm a sok tanácsot,nagyon aranyosak vagytok! Eldöntöttem, hétvégén beszélek vele erről. Remélem hogy meg tudjuk majd beszélni a dolgot.
28. de43ee73fc (válaszként erre: 1. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 16. 13:41

Saját tapasztalat alapján: mondd el neki, mire vágysz, mit szeretnél másként, stb! Ha erre Ő úgy reagál, hogy elhagy, mert azt hiszi, már nem szereted, akkor nem is ismer igazán!

A legfontosabb, hogy hangot adj a vágyaidnak, az (ellen)érzéseidnek! Ha magadban tartod, a vége az lesz, amit már mások is írtak: a "kis bolhából" "óriási elefánt" lesz.

Beszéld meg vele!

27. f54c6b8a8d (válaszként erre: 18. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 15. 01:52

A konfliktus kerülés pont arra visz,hogy ne "csak" konfliktus legyen a dologból később,hanem óriási nagy baj..

Önmagától is vannak dolgok amik megjavulnak,de nem az ilyen jellegűek.

Mondjuk szerintem/ az esetek nagy részében /eleve kivitelezhetetlen harmonikus párkapcsolatot kialakítani ,úgy,ha egy pár nem él külön.Tudom,hogy nem azért van így,mert konkrétan ezt szeretnétek,hanem a körülmények miatt.Viszont

valamit valamiért..

Én például el sem tudom képzelni,hogy így éljek.. Nem évekig,fél évig sem.

De az,hogy egy programra elhívja a családját is szinte minden esetben,nagyon gáz.Neki kell jelezni a családjának,hogy hova alkalmas a szülőknek elmenni,és hova nem.Te nem szólhatsz nekik,h."bocs,most ne gyertek már",

A leírásodból az tűnik ki,hogy nagy befolyással van a pasidra a családja.Biztos főleg az anyukája.Sajnos ez elég tipikus ..Azt hiszik,hogy az a jó,ha kontroll alatt tartják a felnőtt korú fiuk életét folyamatosan,pedig pont azt fogják evvel elérni,hogy a srácnak csak az évei száma fogja megmutatni ,hogy felnőtt...,az érettsége,önállósága nem.

Mindenképp beszélni kell őszintén a szituról.Annyi nehézsége ennek már eleve van,hogy egyből felmerül majd a kérdés/jogosan/ hogy eddig miért nem szóltál... De valahogy el kell kezdeni..

2011. aug. 14. 21:32
Szerintem is beszéljétek meg ezt a dolgot. Ez nem kapcsolat fiatalok számára. Nem azt mondom, hogy ne segítsen otthon, de az már nagyon furcsa, hogy kettesben nem tudtok elmenni sehova. Amennyiben a párod továbbra is ilyen marad, akkor jobban teszed, ha keresel magadnak másik fiút.
25. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 23. - Retsze92)
2011. aug. 14. 20:06
Ez a könyv talán útmutató a férfiakhoz?
24. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 22. - 53dfddad18)
2011. aug. 14. 20:04
Ez a meglátás tetszik Bucika! :-)
23. retsze92 (válaszként erre: 18. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 19:56

Sajnos a gyávaság több rosszat szül, mint jót. Amíg nem mersz a félelmeid ellen tenni, addig nem lesznek sikerélmények.

Ajánlom: Csernus Férfi című könyvét. :)))

2011. aug. 14. 19:50
Szikra csak a begyújtáshoz kell...utána már táplálni kell a tüzet, és némi oxigén sem árt...
21. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2011. aug. 14. 19:34
Oké. Keresek valamit.
20. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 15. - Kiscsillag73)
2011. aug. 14. 19:34
Teljes mértékben igazad van kiscsillag73, de ez az ő családjukban valahogy nem így működik, sajnos. :-(
19. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 19:30

a beszélgetés nem feltétlen vita:DDDDDDD


szervezz egy romantikus vacsit valahová

2011. aug. 14. 19:29
Tudom, hogy igazatok van, akinek eddig ezt elmondtam, ő is azt mondta hogy beszélni kell róla. Csak én olyan vagyok, hogy nagyon kerülöm a konfliktust, senkivel nem szeretek veszekedni vitatkozni. Lehet ez a baj, hogy ennyire félek a konfliktustól, de valahogy muszáj lesz erőt vennem magamon, és azt hiszem a mai kis előbeszélgetésünk jó alapja lesz neki.
17. Fille (válaszként erre: 14. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 19:15
jól látod. hajrá! lehet h lesz belőle egy kis durci, de ha szeretitek egymást, akkor most még ez kis probléma, nm szabad hagyni h elhatalmasodjon!
16. Bichi
2011. aug. 14. 19:14
Szerintem, ha már most nem mersz neki egy ennyire egyszerű dolgot elmondani, akkor ennek az egész "kapcsolatnak" semmi értelme. Mi lenne, ha tényleg komoly gond lenne. Így áldozod fel a legszebb éveidet? Hülyeség lenne...
15. kiscsillag73 (válaszként erre: 14. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 19:12
Dehogynem.Arra van időnk,amire akarjuk,hogy legyen.
2011. aug. 14. 19:11
A másik az hogy így, hogy sehova nem járunk, barátaink sincsenek... Közösek egyáltalán, egyéni is alig akad...A családdal sem azért van annyit együtt, mert nagy, és sok a családi program. A családi ebédekkel, vacsorákkal, kirándulásokkal semmi gondom, de emellett kell kettesben is lenni. Vagy ezt nem jól látom?
13. 7eb8f49c7d (válaszként erre: 6. - Szöszke40)
2011. aug. 14. 19:07

Nem, ez még ha így is tűnik, pont fordítva van. Én mennék, ő meg a rengetek otthon munka és állás mellett semmire nem akar időt szánni. Mert hogy még ezt is meg kell csinálni, azt is meg kell... Hogy helyette nem csinálja meg senkise. Felhoztam, hogy menjünk el valahova kirándulni. erre ő, hogy az anyja két havi teendőt felsorolt neki...Én nem azt akarom hogy minden idejét velem töltse. Dehogyis! Csak épp annyit vagyunk együtt, amikor lefekszünk aludni, reggel pedig felkelünk...akkor ha én megyek. A nyáron egyszer voltunk az állatkertben (az apjával hármasban...romantikus), és egyszer moziba nővérével, unokahúgával... ennyi. Most hogy mondtam menjünk ketten... már az anyja sorolja a programokat...


Bocs, ha kicsit összevissza amit írok, csak most nagyon bennem van az hogy mindenre időt akar szánni csak épp rám nem talál? Ő nem így gondolja, a férfiak nem érzik ezt? nekik nem hiányzik hogy kettesben legyenek?

2011. aug. 14. 18:57
Beszéljünk a párodról is!Lehet,hogy ugyanez őt is foglalkoztatja,csak ő sem mer szólni.Valakinek meg kezdeményezni kell.Minél előbb.
2011. aug. 14. 18:47
Ha ezt nem mered neki elmondani, akkor rég rossz, ha emiatt elhagy akkor meg még nagyobb a gond.
10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Sercegnő)
2011. aug. 14. 18:44
Igen? :o))
9. sercegnő (válaszként erre: 8. - Zizisicc)
2011. aug. 14. 18:44
ziziiiisiiiiiicc! :)
8. Zizisicc (válaszként erre: 1. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 18:42

Hát, egyrészt beszélned kéne vele ..... de ne úgy kezdd, hogy mi nem jó, hanem úgy, hogy mi lenne ha ...... hogyan lehetne még jobb, azt mondd el, Te mit szeretnél, mi okozna örömet ..... szóval ne lecseszd, hanem csinálj kedvet a változtatáshoz .....

Másrészt legyél kicsit aktívabb, kezdeményezőbb ..... hátha vevő rá .....

7. mamcili (válaszként erre: 1. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 18:41

egyikőtökkel sincs baj...

mindketten úgy vagytok jók, ahogy vagytok...

a bennetek lévő érzésekkel van gond...

azon kell felemelkedni, hogy jól érezzétek magatokat...

6. szöszke40 (válaszként erre: 1. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 18:41
a soraidból olvasva nekem az tűnik ki,hogy Te nem szereted inkább a társasági életet,csak ketten szeretnél lenni a pároddal! akinek sok barátja van vagy nagy a család,biztos nem fog mindenkiről lemondani csak egy emberért akárhogy szereti4 próbálj társasági lény lenni,mert szerintem elöbb-utóbb megunja a párod ha kiakarod sajátítani őt! biztos vannak olyan idöszakok is mikor csak ketten vagytok,azt viszont használd ki akkor és élvezzétek egymás társaságát:)
2011. aug. 14. 18:40
Az összeköltözés persze csak akkor, ha pozitiv eredménnyel zárul a megbeszélés, és mindketten úgy érzitek, van folytatás!:)
2011. aug. 14. 18:40

beszéld meg vele mindenképp,hogy több kettesben töltött percre vágysz!

ennyi..

3. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - 7eb8f49c7d)
2011. aug. 14. 18:39

Őszinte beszélgetést, összeköltözés.

Hivd meg egy romantikus vacsorára, amit te szervezel, oda biztos nem hiv rokonokat..:)

2011. aug. 14. 18:39
leülni megbeszélni kerek perec, de nem támadóan. mi lassan 3 éve vagyunk együtt, több mint 2 éve együtt élünk, és nekünk pont az együttélésből voltak problémáink. megtanultuk elég hamar h kimondani h mi a bajunk, és még ha veszekszünk is icipicit, akkor is megbeszéljük, h ez most miért is volt? teljesen jól müködik most már a kapcsolatunk, és örülök h dolgoztunk érte, és dolgozunk érte :)
2011. aug. 14. 18:36

A párommal több mint 6 éve vagyunk együtt. Mindketten elég fiatalok vagyunk még. Én még egyetemre járok, ő már dolgozik. Mindketten otthon élünk még. Amikor suli van, ott lakom náluk hétköznap, onnan járok be. Amikor pedig nyár van, én megyek csak hétvégén.


Mostanában egyre jobban azt érzem, hogy kezd a kapcsolatból eltűnni az a kis szikra, aminek ott kellene lenni. Sajnos nem járunk el sehova, ha netán el is megyünk az biztos nem kettesben történik. Elég keveset beszélgetünk. Ha valami programot szervezünk, akkor a rokonai mindig csatlakoznak hozzánk...nem gondolnak arra hogy talán szeretnénk ketten lenni.Most én hogyan mondjam nekik hogy ne gyertek már, ha ő nem mondja. Biztos velem is baj van, mert nem beszélem meg vele az ilyeneket, sőt igazán valamiért szinte semmit, mert félek attól, hogyha elmondom hogy valami bánt, akkor elhagy mert azt hiszi hogy már nem szeretem. Nem tudom mi lehetne a megoldás. Hogy hozhatnám fel a témát, vagy mikor, hogy kicsit többet kellene erre a kapcsolatra áldozni... Meg így hogy nem együtt élünk, hanem "társasággal" nehéz is pl. vacsorát főzni, fehérnemű bemutatót tartani, romantikázni. Annyira sok mindent vár tőle a családja, hogy lassan teljesen eltávolodunk egymástól... :-(


Mit tanácsoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook