Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek, mandulaműtét előtt állok! fórum

Segítsetek, mandulaműtét előtt állok! (beszélgetős fórum)


2012. szept. 6. 19:26

Én ma vagyok 15. napos, de már a 7. nap óta nem szedek fájdalomcsillapítót.

Aki műtét előtt áll, annak azt mondom, ne féljen!

Én féltem szerintem a világon a legjobban, de mostmár azt mondom kár volt!

Nekem az 5. és 6. nap volt a legfájdalmasabb, aztán 7. éjszaka bevéreztem, így a 8. 9. és 10. napot újra kórháznan töltöttem, de mostmár minden rendben.

Még 3, 5 hónap, amíg kiürül a szervezetemből a gyulladás és csúcsszuper lesz :-)


Szóval hajrá annak, aki műtét előtt áll! Nem érdemes húzni-halasztani, mert úgy is túl kell esni rajta, ha az orvos azt mondja és kár hagyni, hogy mérgezze a szervezetet!

Sok sikert annak, aki most esik át rajta. Jobbulást pedig azoknak, akik már túl vannak a műtéten!:-)


Ja és ha igazán jó orvost szeretnétek, akkor figyelmetekbe ajánlom


!!!!!! Dr. Szabadka Hajnalkát !!!!!!


a Bajcsy Zsilinszky Kórházban! (Budapest, Maglódi út 89-91)

28. Babeck (válaszként erre: 27. - Jázmin84)
2011. aug. 21. 10:54
Lényeg, hogy túl vagy rajta :) És már csak jobb lesz! :)
2011. aug. 20. 11:02

Sziasztok!

Túléltem! Tegnap engedtek haza a kórházból, 5 napig voltam benn!Most is borzasztóan fáj, enni nem bírok,és még mindig hőemelkedésem van!Amúgy minden rendben:)Talán már a jövő héttől életképesebb leszek és akkor leírok mindent, persze csak, ha valakit érdekel!Köszönöm a jókívánságokat!

2011. aug. 15. 09:06
Nem a műtét fáj,hisz érzéstelenítenek.Az utána következő hetek a kellemetlenek.
25. Babeck (válaszként erre: 24. - Katus3)
2011. aug. 14. 13:56

Szerencsére ez nem a lehúzásról szól :)

Legalábbis nagyon remélem :)

24. katus3 (válaszként erre: 23. - Babeck)
2011. aug. 14. 13:35
Komoly? Azt hittem,ez is valami lehúzós dolog,mint mondjuk az altatásos fogászatnál. Viszont jobban belegondolva az magánrendelő,ez viszont sztk-ra megy.
23. Babeck (válaszként erre: 22. - Katus3)
2011. aug. 14. 13:29
Nekem nem kellett fizetni.
22. katus3
2011. aug. 14. 13:19
Sziasztok! Szeretném megkérdezni azokat akiket altattak,hogy az mennyibe került? Köszönöm!
2011. aug. 14. 10:31

Szia Jázmin!

Nekem is most fogják kivenni a mandulámat, én 32 éves vagyok.Muszáj ,mert ráment az ízületeimre,és sokszor be van gyulladva a mandulám.:(A kislányomnak is a múlt héten vették ki,ő hamar átvészelte.Én is félek,de szeretnék minél hamarabb túlesni rajta.Ne aggódj,nem lesz semmi gond!

2011. aug. 14. 08:43

Nyugi! Nem egy kellemes dolog a mandula műtét, de túl lehet élni. 21 évesen vették ki a garatmandulámat, azt mondta az orvosom, ne kérjek altatást, mert így lesz a jobb. Az érzéstelenítő szurik után nem érzeni semmit az egészből. Műtét után egyből kaphatsz fájdalomcsillapítót.

A műtét után 2 órával már beszélhetsz kicsit és ha nincs semmi gond 1-2 nap és haza is engednek a kórházból.

Nagyon féltem én is a műtéttől, de annyira tényleg nem volt horror! Szóval, csak nyugi! ;)

19. e705905164 (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2011. aug. 14. 05:51

ne olvasgass feleslegesen negatív véleményeket,ha muszáj meg kell csináltatni és kész! ne stresszeld magad,semmi baj nem lesz,mások is átvészelték!ne félj:)


nemtom ,hogy melyik mandulád,de amikor nekem a garatmandulám kivették nem éreztem valami fényesen magam,véreset hánytam stb,azt mondták egyek rá fagyit és 1-2 napig kevesebbet beszéljek a szokásosnál:XD

na szóval ennyi és kész,ha nem leszel utána lázas stb,nem vérzik meg semmi akkor nincs semmi baj!


mondjuk műtét után úgy is elmondják mit szabad meg mit nem csinálnod!

2011. aug. 13. 23:07
Köszi mindent!Jó éjt!
17. Cinci4 (válaszként erre: 15. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 22:20

Elképzelhető, hogy Neked is azért hullik! Ha jól tudom, rengeteg probléma áll összefüggésben a mandulával. Emlékszem, egy barátnőmnek azt mondta az orvos, hogy a szívével is gond lehet, ha nem veteti ki.

Még annyi, hogy mivel altattak, azt az egész napot majdnem végigszunyáltam, kisebb-nagyobb megszakításokkal, szóval annyi már el is megy gyorsan a kórházi tartózkodásból:D

16. Babeck (válaszként erre: 14. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 22:10
Ez igaz! Majd sms-eztek :))
15. Jázmin84 (válaszként erre: 13. - Cinci4)
2011. aug. 13. 21:59

Nekem is piszkosul hullik a hajam!

Már mindent kentem rá, de semmi nem segített!

Talán ez fog!

14. Jázmin84 (válaszként erre: 12. - Babeck)
2011. aug. 13. 21:57

De,persze a szüleim és a barátaim velem lesznek!

De azért a szerelmem nélkül mindenki kevés!

13. Cinci4
2011. aug. 13. 21:50

Szia!

29 voltam, amikor kivették, altatásban. A műtétből így semmit nem éreztem. Utána egy-két napig alig tudtam beszélni és két hétig fájt. Nem mondom, hogy életem legjobb két hete volt, de túl lehet élni és örülök, hogy túl vagyok rajta. Ami nekem nagy segítség volt, az a párásító. Először még nem volt, és éjjel nagyon kiszáradt a torkom. Na, az rossz volt. De amikor beüzemeltem egy párásítót, az sokat javított a dolgon.

Műtét után pár héttel jó lett a vérképem, később abbamaradt a hajhullásom és elmúlt a térdfájásom (állítólag ráhúzódik az ízületekre, de hogy emiatt fájt-e a lábam, azt nem tudom).

Kitartás és egy nagy kalappal!

12. Babeck (válaszként erre: 11. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 21:48

Az gáz :(

Nincs senki, aki be tud veled menni és tud "istápolni"?

2011. aug. 13. 21:46
Az is nagyon bosszant, hogy péntekig a kórházban kell lennem! 7 éves koromban voltam vakbélműtéttel, azóta egyáltalán, most meg 26 vagyok!Plusz, a férjem külföldön van, talán csütörtökre hazaér!Kemény ez így egyedül:(
2011. aug. 13. 21:44
Ne aggódj, a zöm túléli:) Nekem is 24 körül vették ki altatás nélkül. Kicsit elbohóckodott a doki, az érzéstelenítő tökéletes volt, az altatással még kevesebb inger fog érni.:) Nekem kb. egy hétig volt nagyon fájdalmas, aztán lassan elcsitult.
9. ZiZi81 (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 21:44

Én 25 éves voltam, amikor kivették altatásban. Nekem több hétig nagyon fájt, enni sem tudtam, olyan vékony életemben nem voltam. Műtét utáni reggelen két ropogósra sült zsömlét hoztak:S Ez nagyon megmaradt bennem. A pici gyerekek, akiket előttem műtöttek már délután ugráltak az ágyakon, én nem...

Gyors felépülést.

2011. aug. 13. 21:43

a nővéremnek minden évben volt mandulagyulladása, 1-2 hétig használhatatlan volt, de nem bírta rászánni magát a műtétre, rettegett.

Mindenkitől azt hallotta, hogy felnőtt korban horror, nem altatnak, stb.

Aztán a háziorvos megfenyegette mindennel: szívbillentyűzavart okozhat, hajhullést, meg a sok antibiotikum sem annyira jó... 32 éves volt, amikor rászánta magát.

Altatták, kicsit fájt utána, ő maga is mondta, hogy hülye volt amiért ennyi ideig várt. Mert kb annyira sem fájt, mint a rendes évenkénti mandulagyulladása.

7. gne2
2011. aug. 13. 21:40

Igaz, hogy engem nem altattak, 25 évesen vették ki a mandulámat, állandóan lázas voltam, beteg lettem tőle. Nem kábítalak: nagyon fájt. Még hónapokig szenvedtem utána, de muszáj volt.

A lányomnak bő egy hónapja vették ki az orr- és garatmanduláját is, egy hét után semmi baja nem volt! Azóta sokkal többet eszik! Még kímélni kell, fertőzésektől óvni, de nincs semmi gond. :) Akik felnőttek ott voltak, mind elég lassan regenerálódott.

6. 116212323c (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 21:40

Szia én 23 voltam vagy 24 amikor kivették a mandulámat, én is féltem előtte, hidd el teljesen felesleges...

az altatás alatt úgyse leszel magadnál :D és utána se amikor felkelsz :D vannak akik énekelnek, vannak akik sírnak, én hülyeségeket beszéltem

A továbbiakban a gyógyulás egyén függő

kalappal

5. Babeck (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 21:39

Szia!


Ne félj :) Nekem 24 éves koromban vették ki őket, altattak. Kapsz utána fájdalomcsillapítókat, mondjuk az első pár óra kellemetlen, mert rengeteget kell inni (és nem túl jó nyelni)


Nem leányálom, de ha én kibírtam (hisztikirály vagyok), biztos Te is ki fogod :))

4. Jázmin84 (válaszként erre: 2. - Volpertinger)
2011. aug. 13. 21:39
Lehet igazad van,akkor csak jókat írjatok!:)
2011. aug. 13. 21:37

Úgy emlékszem, volt már hasonló fórum, keress rá, ott sok jó tanács van.

Sok sikert a műtéthez!

2. Volpertinger (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2011. aug. 13. 21:37
Biztos, hogy most horror-sztorikat akarsz olvasgatni, hogy kinek mennyire fájt? :)
2011. aug. 13. 21:34

Sziasztok!

Néhány napja regisztráltam, még nem igazán érzem otthon magam a portálon!A legnagyobb gondom, hogy hétfőn kiveszik a manduláimat!Minden pozítív és negatív infót szívesen vennék és megköszönnék,mert borzasztóan félek az altatástól és a fájdalomtól!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook