Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önéletrajz fotó!Érdekelne a véleményetek!Szerintetek milyen? fórum

Önéletrajz fotó!Érdekelne a véleményetek!Szerintetek milyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 9. 18:57
Nagyon ügyi vagy:)) Gratula :)
2011. nov. 8. 14:04

Hát még sem volt olyan gáz az a fotó.

Már több mint egy hónapja melózom és amikor elküldtem ezzel a képpel az önéletrajzomat 4 helyre hívtak be interjúra és 3ra fel is vettek.:)

52. Csiga78 (válaszként erre: 51. - Anyuccci)
2011. aug. 22. 22:41
Na,akkor jól van,ügyi vagy Te!!!
51. anyuccci (válaszként erre: 49. - Csiga78)
2011. aug. 22. 16:14

Nem ugyan az!:)

Csak nagyon hasonló.

Nem akarok elkiabálni semmit,de lehet hogy nincs is az önéletrajzommal olyan sok baj mint ahogy azt hittem!;)

50. Krilion (válaszként erre: 49. - Csiga78)
2011. aug. 22. 15:04
Szerintem is kell a fotó egy önéletrajzhoz, laikus ésszel is úgy gondolom, ha nincs mit titkolnia egy embernek, akkor miért ne vállalná az arcát egy önéletrajzban, meg most amikor akkora harc folyik egy-egy állásért alap, hogy minden eszközt be kell vetni, és a fotó is egy ilyen egyszerű eszköz.
2011. aug. 22. 11:52

Te Csajszi,hát ez ugyanaz!Vagy nem jól látom?

Régen azt mondták nekem fehér háttérhez sötét ruha(ez igaz is).Kipróbálhatod fekete felsővel.

Azért azzal viszont veszekednék,hogy ha nem kérik nem kell kép.Nálunk(szoktam hallani és látni,amikor a vezetők önéletrajzot olvasnak)alapból teszik külön azokat,amin nincs kép,sőt a 3.soros önéletrajzokat is.

Én mikor nekiálltam keresgélni bízza 2 oldalas volt az önéletrajz,de sablonos,nem regényt írtam benne magamról,hanem 12 évig visszamenőleg összes munkahely beosztással feladatkörrel,sőt motivációs levelet is csatoltam hozzá(azt ha akarják elolvassák,hanem kidobják).


[link]


Itt vannak egyszerű,de nagyszerű önéletrajz minták,én is ehhez hasonlót küldtem a mostani munkahelyemre és 1,5 hét alatt behívtak és felvettek.Megsúgom majdnem olyan helyen dolgozok,ahová te szeretnéd beadni és mai napig 3-5 db. önéletrajzot hoznak be napi szinten(némelyiken én elhűlök milyeneket adnak be).Ezért nem rossz annyira az internet.

Professionon meg találsz tanácsokat mire figyelj,mit küszöbölj ki:)

2011. aug. 19. 18:12

Pár jó tanács:

- készíts színes fotót

- semleges színű háttér (lehet színes, de ne legyen rikító, élénk szín, inkább vmi matt szín)

- a háttértől távolabb legyél, kb 1m-re

- a képet távolabbról készítsd

- szemmagasságban legyen a fényképező

- lehetőleg teljesen szemből legyél lefotózva

- ne féloldalas mosoly legyen!!! elég negatív jelentése van

- egy egyszínű, komoly blúz jó benyomást kelt.

47. Krilion (válaszként erre: 46. - Df2a740c00)
2011. aug. 19. 15:01
Persze, én is egyszínűre gondoltam, ha színesben csinálja mégis, akkor nem árt kipróbálni a lakásban lévő falszíneket, hátha valamelyik jobban kiemeli az arcát.
46. df2a740c00 (válaszként erre: 45. - Krilion)
2011. aug. 19. 14:53
Ezek jó tanácsok, kivéve a háttért. Az szerintem jó, hogy egyszínű.
2011. aug. 19. 14:48

Én nem láttam az előzőt, de ezt igen:


1. kicsit távolabbról kellene fotózni

2. jó lenne, ha kiengednéd a hajad, vagy legalábbis lazább copf!

3. javasolnék valami hivatalosabb öltözéket, mondjuk egy világos blúzt

4. és húzd ki magad!

5. próbáld meg inkább színesben, valami jó háttérrel, ami illik a hajadhoz, ruhádhoz, arcodhoz, még ha fekete-fehérben lesz is kinyomtatva, látszik a harmónia:)


Egyébként a mosolyod jó, szimpatikus az arcod, szupi lesz, ha megpróbálod, amiket írtam:)

2011. aug. 19. 14:22

Sok olyan vélemény jött hogy nincs baj a fotóval csak fekete fehérben jobb lenne

Na raktam fel az adatlapomra fekete fehéret.Erről mi a véleményetek?

43. rohiani (válaszként erre: 42. - Sanka02)
2011. aug. 14. 09:46
Önéletrajzra csak akkor kell fénykép, ha kimondottan kérik.
2011. aug. 14. 09:35
Én is sokat gondolkodtam, hogy tegyek e fényképet az önéletrajzaimra. nekem minden hónapban szinte más a hajam. Úgy érzem, hogy nem biztos, hogy a valós énemet mutatná. Kép nélkül küldtem. De a gerilla módszer (Baráth András) is ezt tanálcsolja, ha nem jó a kép inkább anélékül.
41. 91d4989ab9 (válaszként erre: 39. - Nikike1988)
2011. aug. 13. 23:29
nyugi:D
40. Nikike1988 (válaszként erre: 39. - Nikike1988)
2011. aug. 13. 22:35
nagyon mérges vagyok magamra
2011. aug. 13. 22:35

Biztos hogy mindenhol annyira számít a fénykép? az olyan helyekre gondolok mint pl T*sco, sp*r,L*dl stb.....?

én egy olyan fényképet tettem az önéletrajzomra aminél nem teljesen fehér a háttér hanem egy picit látszik a szekrény ugyanis nem épp arra az alkalomra készült csak egy spontán kép volt..Viszont nem akartam az időt húzni azzal hogy fényképezgessen valaki(nehéz normális képet csinálni rólam)de már nagyon megbántam hogy nem szántam a dologra több időt:S maga a kép nem gáz anyyira de ezekszerint meg kell adni a módját

38. rohiani (válaszként erre: 2. - Anyuccci)
2011. aug. 13. 20:14

Bocsi, de szerintem is borzalmas. Olyan mintha hiányozna az arcod egyik fele.

Gáz, hogy látszik, hogy te készítetted.

Szerintem egy jó frizura egy szolid smink és úgy csináljon valaki rólad több képet és abból válogathatsz. Én így csináltam annó.

37. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Anyuccci)
2011. aug. 13. 20:06

vannak trükkök azért:d



pl ha te ülsz a fotós meg magasabban van akkor felülről fotóz és vékonyabbnak hat az arc, nem látszik a toka ha van, pl nekem van:d


meg ha ugy érzed széles a vállad akkor lehet ugy hogy a test elfordul kicsit de az arc szembe néz


vagy test picit elfordul egyik irányba, tehát nem szemben ülsz, az arc meg pont a másikba, de csak picit és áll leszegve


nekem ezek jönnek be , ha fotoznak mindig igy ültetnek be


ja és ne karosszékbe ülj hanem inkább szék szélére vagy hokkedlire és huzd ki magad:d

36. anyuccci (válaszként erre: 34. - 91d4989ab9)
2011. aug. 13. 20:01

Megfogadom amiket írtatok és felrakom azokat is.

Aztán majd meglátjuk.Nem sok időm van munkát találni.Így tutira kell mennem.

35. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Anyuccci)
2011. aug. 13. 20:01
ha van türelme csináljatok több képet, egy modellról száz képet is csinálnak mire meglesz az ami az ujságba megy:D
2011. aug. 13. 19:59

a képpeddel a legnagyobb gond hogy látszik hogy te csináltad felemelkedik rajt a vállad és az egyoldali mosoly kicsit cinikus gunyos arckifejezést ad a képnek


ha ezeket kiküszöbölöd már jó lesz


esetleg még visszavennék a száj csillogásából is


és csinálnék egy kibontott haju meg egy félig felkötött haju képet is


és akkor már tudsz választani

2011. aug. 13. 19:58

Hát csak én nem tudok "pózolni".

Holnap apa beveti magát és beáll fotósnak.

Szerintetek sminkeljek?

Akkor ne oldalról legyen hanem szemből?

Kicsi mosoly.

Így talán jó lesz?Majd azt is fel teszem.

32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 29. - Anyuccci)
2011. aug. 13. 19:56
ne erre gondolj, szerintem tudsz te kedvesen aranyosan nézni ahogy egy jó pénztároshoz illik, menni fog, nem modellnek jelentkezel:d
31. anyuccci (válaszként erre: 28. - 91d4989ab9)
2011. aug. 13. 19:55
Ezt én is olvastam és e szerint meg ilyen a kép.Vagy nem?
30. 91d4989ab9 (válaszként erre: 25. - Cilumiluci)
2011. aug. 13. 19:55
nem az a kérdés hogy normális vagy nem , hanem hogy jóbenyomást keltsen elsőre:DDDDD
29. anyuccci (válaszként erre: 25. - Cilumiluci)
2011. aug. 13. 19:54
Na ez a baj velem is.Rólam is szinte lehetetlen normális képet készíteni.
2011. aug. 13. 19:54

Nem kell egész alakos, elég az igazolványkép-szerű felvétel, vagyis egy portréfotó, ha csak nem modellügynökséghez jelentkezünk.


Próbáljunk szűrt fény keresni, ne a déli erős napban fotózzunk - világos árnyékos hely ideális lehet.


Homogén háttér legyen, - zöld bokrok, fák, - ne olyan, ami elvonja a figyelmet a modellről.


Kerüljük a túl vidám, de a túl komor arckifejezést - a pozitív kisugárzásra nagyon ügyeljünk!


A megpályázott álláshoz/beosztáshoz megfelelő öltözékben ajánlatos a fényképet elkészíteni, ezzel is sugallva: fel vagyunk készülve a munkára.


Amennyiben mégis a meglévő felhozatalból vagyunk kénytelenek válogatni, 2 évesnél ne legyen régebbi a felvétel!

Ha pedig nem kötelező a fényképet csatolni és nincs a tarsolyban előnyös kép, inkább ne erőltessük a dolgot, csak ronthatunk az esélyeinken.

2011. aug. 13. 19:53

Egyáltalán nem fontosak például a mesterséges körülmények, lámpák, műtermi háttér, sőt egy természetben készült profi portré még sokkal jobb benyomást is kelthet. "Arra viszont nagyon kell ügyelni, hogy a fotó stílusán az látszódjék, hogy vettük a fáradságot, és kifejezetten az alkalomra készíttettük a képet. Nem egy partin, nyaraláson készült, esetleg a haverokkal/barát/barátnővel összeborulós képből lett kivágva, photoshoppolva." Zsuzsa szerint, ha még sincs időnk, lehetőségünk profival fotóztatni, egy jó szemű, érzékű barátunkat, ismerősünket megkérhetjük, hogy digitális géppel az alábbi alapvető tanácsokat figyelembe véve készítsen jó néhány fotót, amiből válogathatunk.


egy fotos irta

26. anyuccci (válaszként erre: 24. - 91d4989ab9)
2011. aug. 13. 19:53

Azt gondoltam hogy nem fogom a fogaimat kivillantani.Bár a nővérem szerint az az előnyös.

De ő nem mérv adó.

Hát én nem is tudom mi lenne a jó,mert a googlen van aztán minden féle.

Ez szerintem attól is hogy az annak aki nézi és embert keres milyen napja van.

25. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - 91d4989ab9)
2011. aug. 13. 19:52
Szerintem nem rossz.Én nem kritizálok mert rólam pl,nagyon nehéz normális képet készíteni:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook