Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogzásról fórum

A fogzásról (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2014. máj. 7. 08:47

Sziasztok!

Az lehet, hogy 3 hónapos babának fogzás miatt van hasmenése? Nem korai még? Vagy már a "láthatóság" előtt kezdődik a hasmenés? Azt hittem csak akkor,mikor már bújik ki a fog. Az ínyén nem látok semmi szokatlant, talán egy icipicit dudorodik alul, de nem vagyok benne biztos, hogy az egyáltalán dudor. Köszi előre is! :)

2010. szept. 13. 08:58
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Fiamnak ha jól láttam bújik az alsó (egyben első) két foga. Nem sír, nem ordít, mosolyog, huncutkodik, játszik. Viszont hőemelkedése van. Valószínű emiatt alszik többet napközben mint amennyit szokott. Mit tehetnék a hőemelkedése ellen? Kúpozzak, hűtő fürdőzzek??? A választ előre is köszönöm!
63. kingi7
2009. dec. 10. 10:33
Szintén fogzási gondok... 5 hónapos a kislányom kb 2 hete jött ki az alsó 2 foga, most szerintem már fölül is jön a kettő, eléggé belehúztunk... éjfélig jól alszik, de onnét kezdve 1,5-2 óránként teáztatás... tud valaki segíteni a nyugodtabb éjszakában?
2009. dec. 1. 14:05
Kinek mi vált be a fogzási fájdalmak enyhítésére?
61. mikltun (válaszként erre: 60. - Andeeka111)
2009. szept. 21. 15:34

Szia!


Az én kislányom 8 hetes és az éjszaka nagyon nyugtalan volt. Kapkodott az arcához a kezével, nyöszörgött, de nem ébredt fel rá. Én is elkaptam párszor, hogy rágja az ujját és hogy buborékokat fúj. A fogínye fehérlik, és felül mintha érdes lenne. De ez nem korai?

2009. márc. 12. 19:49
Sziasztok, a kislányom 9 hetes, 4 hete nyáladzik, a keze állandóan a szájában van, és látok a szájában alul egy világos foltot. Ez már a fogzás lenne?? Egyébként semmi baj vele, nem sír nagyokat alszik.
59. Bné Zsazsa (válaszként erre: 50. - Wendy87)
2009. febr. 9. 08:33
Szia! Az én fiamnak 1 éves korában kezdtek jönni a fogai. Most 28 éves ,fogorvost nagyon ritkán lát.
58. 4e6546fe63 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2009. febr. 9. 08:27

SZia


Nekünk 4 hónaposan kezdte a fogzás okozta "kínokat" ,10 hónapos és még mindig nincs foga!-,vagyis áttört már neki,de nem bújt ki még teljesen!

2009. febr. 8. 17:38
Afiam egyik pillanatról a másikba keservesen sírt . Bevittük a kórházba az ügyeletre és mnda a doki h fogzik 4 hónapos most a kicsi. Teljesen vígasztalhatatlan csak ringatásra alszik el és akkor is 1-1,5 órára( Amikor az éjszakát is átaludta) a dentinox nem nagyon segít a nurophen sem. Nem tudtok valami jó megoldást erre? Érdekes módon a kezét már nem rágja...
2008. nov. 16. 16:59
Sziasztok!Nekem van egy 5 hónapos kisfiam,aki rengeteget kakil(napi 8-10szer)Amióta az eszemet tudom Guttalaxon élek.Ez lehet az oka,vagy a fogai jönnek?
2008. nov. 11. 16:59
Milyen sorrendben bujnak ki a fogacskák?
54. borbelya (válaszként erre: 53. - Ivett73)
2008. szept. 21. 14:48

Én erről mindig a doktornőnket faggattam. Egyébként lehetséges. Én a homeopátiás Viborcullal próbálkoztam, valakinek bejött valakinek nem, de a leírtak alapján igen könnyen előfordulhat hogy kibújik az első fogacskája.

Amikor jött az én kisfiam foga, akkor a széklettel volt gondunk. Hol hasmanéses volt, hol székrekedése.

Sőt mostanág, hogy a 7.-8. fogacskája jön az étvágya nem a régi, és elég rosszul alszik.

2008. szept. 21. 09:42

Sziasztok!

Az én kislányom 4,5 hónapos. Már 3 hónaposan nyáladzott. Sokat van a keze a szájában, az ínye meg van duzzadva, a foga helye ki van fehéredve.Már egy hete nem sokat alszunk, felsírt éjszaka. Most Panadol baby-t használunk, szerencsére nem sírt fel a kicsi. Ki fog jönni hamarosan bújni a foga? Várom a hozzászólásokat.Előre is köszi.

2008. szept. 11. 21:21

Sziasztok

Az én kisfiamnak 15 hetesen jött ki az első foga majd másnap a második.Most 16 hetes és mindíg meg van duzzadva alól az ínye.

Kicsit korai ,nemigaz??!!

51. borbelya (válaszként erre: 50. - Wendy87)
2008. aug. 28. 13:18
Nekem van egy kolleganőm, akinek ugyanígy ennyi idősen nem volt a kisfiának egyetlen egy foga sem, most egy éves és kint van 6. Szóval ne aggódj!
2008. aug. 28. 07:20
Szerintetek az normális dolog, hogy a 10 hónapos fiamnak még most sincs egyetlen foga sem? Semmi jele, hogy ki akarna bújni... Öt hónapos volt, amikor kb. egy hétig mintha feszült volna az ínye, mert hirtelen nyűgös kezdett lenni, rágta az öklét, és amikor bekentem Dentinox géllel, akkor megnyugodott tőle és el is aludt. De ez az egész egy hétig tartott, aztán ahogy jött, úgy el is múlt. Az ínye mindenhol egyforma, semmi változást nem látok rajta. A nyála azóta is folyik, de semmi jele annak, hogy egyszer majd foga is lesz. Normális dolog ez?
2008. júl. 27. 22:55
Az én legkisebbem most 16 hónapos. Már van 5 foga, de ezek nem viselték meg. Most egyszerre jön 4 rágófoga, és már 3 napja szinte folyamatosan sír, szenved. Sokszor úgy feldagad az arca, mintha be lenne gyulladva. Én is a kupot adom neki, mikor már végképp nem bírja sem ő, sem én. Az megnyugtatja egy időre. Csak az az érdekes, hogy nem akkor volt nyűgös, mikor átszakították a fogacskái az ínyét, hiszen már kint vannak majdnem teljesen a fogak.
2008. jún. 20. 16:43

Szerintetek mi lehet a baj a fogacskájával??

kislányom most 10 hónapos, és 7 hónaposan bújt ki az eslő fogacskája. Akkor még nem vettem rajta észre semmi különöset, azaz akkor is feltűnt, hogy rózsaszines, de gondoltam, majd befehéredik. Most, hogy már nagyobbak a gogai (az asló kettő), így nagyon szenbetünő a különbség. Olyan, mintha be lenne vérezve, vagy....mintha látnám a benne futó ereket. A belső oldalán sokkal erőteljesebben észervehető ez a rózsaszines "elváltozás". :(

Nem itattam vele cukros dolgokat, azaz valamennyit kapott, de abszolút nem azt az óriási mennyiséget. Szerintetek mi lehet a baj??? Vigyem el gyerek fogorvoshoz??

47. borbelya (válaszként erre: 46. - Lauri09)
2008. jún. 19. 15:56
szia! olvastam valahol, hogyha nagy a gáz, akkor adhatsz neki egy fél kúpot! Remélem tudtok már azóta aludni :)
2008. máj. 20. 08:27
Sziasztok!Az én kislányom,most volt 7 hónapos.Végre kibújt az első fogacskája,a második pedig még nem szakította át az ínyét.Nagyon nyügös,sokat sír és nem akar enni.Napközben inkább csak játszik,mászik.A rágóka nem jön be neki és a Dentinox N gél sem.S.O.S!!!!!!!!Mit tegyek???3 hete nem alszunk éjjelente.:-((((További szép napot kívánunk nektek és a Babáitoknak!!!
45. panni80 (válaszként erre: 10. - Andreamano)
2008. ápr. 23. 08:49

Szia!


Mi is hasonló problémával küzdünk! 3 és fél hónapos a kislányunk. Már vagy 5 hete nyáladzik, rágja az öklét. De ami a leaggasztóbb az, hogy változó az étvágya. Vannak napok mikor jól eszik, ám van mikor jóval kevesebbet. Normális ez? Valószínű jön a foga. Ez okozza ezt a változékony étvágyat? Mit tegyünk?


Köszi a segítséget.

2008. márc. 19. 12:01
sziasztok!Az én kisfiam 5 hós,folyton rág,picit piros az inyje,már 2x adtam neki wiburcolt,de sztem nem nagyon használt...mit csináljak?Adjam még?Elég nyugtalan szegénykém,és alig alszik!Köszi
2008. márc. 11. 23:59
Sziasztok az én kis lányom 5hónapos és alul már 2fogacskája van. Szerencsés vagyok mert én észre se vettem hogy jön neki egyszer csak meg bökte az ujjam. Nagyon nyugodtan viselte mind kettöt.
42. DODICA
2007. nov. 6. 13:21
Jó ezt is tudni. :(
2007. nov. 6. 05:31
Sziasztok!Mindenkinek köszi,aki reagált.Elvittem orvoshoz,és ugy tünik tényleg a teától lehet.Instant teát iszik a drága,de semmi mást,így szerintem maradnak a foltos fogak,bár nem romlott azóta a helyzet,csak egész közelről lehet észrevenni.
40. Éva79
2007. nov. 5. 18:35

Sziasztok!

Na végre 2.-án kijött az elsö,és 4.-én a másogik fogacskája. Most ugylátom jönnek a felsök.

Na már bizti nem marad fog nélkül :)

2007. nov. 3. 09:09

Sziasztok!

A kisfiam öt hónapos múlt, mostanában rágja az öklét, nyálaskodik, ja és alig eszik. Gondolom elindult nála a fogzás. Ha a fájdalmait enyhítjük mondjuk homeopátiás kúppal az étvágytalanság is megszűnik? Eléggé zavar hogy nehezen tudom rávenni az evésre.

38. Éva79
2007. nov. 1. 21:29

Sziasztok!

Hát ma nagyon bedurant az inye, sokat sírt.

Remélem mostmár hamar kintlesz neki.

üdv: Éva

37. Gy.M.
2007. okt. 28. 15:45

Sziasztok!

A fogzás megindulása nagyon változó, van olyan hogy foggal születik a kisbaba. Nálunk 2 hónaposan kezdett nyálazni és 3 hónaposan már ki is bújt két fogacska. Igaz a kezemben volt a gyermekem és közben a rágókát tartottam a szájában. Az utólsó rágófoga meg most jön 2 évesen,már nagy része kint is van.

Bár az igaz fájdalom nélkül nagyon ritka, hogy kijönnek, kitartást!

36. zoe006 (válaszként erre: 35. - Éva79)
2007. okt. 17. 12:46

Szia!

Ne aggodj,az én lányom már 3 hósan elkezdett fogzani és csak 10 hósan jött ki az első.

Most tartunk a 4-diknél és össze-vissza jönnek.

Fent egy,lent három.

Kitartás.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook