Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha acetonosnak érzem a leheletét, de negatív a vizelet, akkor nincs gond? fórum

Ha acetonosnak érzem a leheletét, de negatív a vizelet, akkor nincs gond? (beszélgetős fórum)


9. 5221355151 (válaszként erre: 8. - 8d691b84ef)
2011. aug. 15. 18:28

Szia!

Köszönöm! Csak vizet szokott inni. Nagyon-nagyon ritkán hajlandó egy-két korty gyümilevet vagy ilyesmit inni.

Ha továbbra is érezni fogom, úgy is mondom a doktornőnek.

2011. aug. 15. 13:40

Szia! Az acetonos lehelet a kiszáradás vagy a cukor jele lehet. Ha nincs kiszáradva, akkor én csináltatnék egy vérvizsgálatot. Veszteni nem vesztesz vele, max megnyugszol. És még valami, ha nagyon sokat iszik, és nem azért mert édeset iszik ami ugye nem oltja a szomjat, az is a cukorbetegség egyik tünete lehet.

A vérvizsgálatot te is kérheted a doktornőnél, fog adni beutalót. Azzal, hogy mit gondol ne foglalkozz, te ismered a legjobban a picikéd, hiszen te vagy vele mindig. Szeretnek legyinteni, ne hagyd magad. Tapasztalat...

7. 5221355151 (válaszként erre: 4. - Kszisz)
2011. aug. 13. 15:11

Szia!

Köszönöm!

Itatom rendesen, ritkán is jön elő a panasz. Azt gondoltam, hogy eleget iszik. Lehet, hogy még sem.

6. 5221355151 (válaszként erre: 3. - 3687b4709d)
2011. aug. 13. 15:10

Szia!

Köszönöm!

Én is arra gondoltam rögtön. Sokat iszik azért, szinte csak vizet hajlandó. Nagyon figyelek rá, ritkán jön elő.

5. 5221355151 (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. aug. 13. 15:08

Szia!


Köszönöm!

Vért nem vettek tőle. Vinni fogok vizeletet többször. Ha akkor sem lesz gond, akkor keveset ihat. Pedig sok vizet iszik. Nekem volt egy kis terhességi cukrom, meg a férjem családjában előfordult felnőtt korban.

2011. aug. 13. 14:49

Szia!

Barátnőm is acetonszagúnak érezte néhányszor kislánya leheletét, nála is vizeletet néztek, de pluszban vért is vettek. Én úgy tudom ilyenkor cukorra és kiszáradásra lehet gyanakodni. De neki is negatív lett minden. Azóta fokozottabban odafigyelnek, h sok folyadékot igyon a kislány és elmúlt a panasz!

Lehet nektek is csak a folyadékra kellene figyelni...

3. 3687b4709d (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. aug. 13. 14:48
szia.nálunk az acetonos leheletre mindég a kiszáradás jött szóba.nem tudom hogy mi mással van összefüggésbe.
2. Agnik1 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. aug. 13. 14:46

Szia!


Én úgy tudom hogy az acetonos lehelet a cukortól van. Nekem gyerekkoromban vizelet+vértesztet néztek és negatív lett. Azóta sincs cukrom, és a terhességem alatt sem volt.


Ha az megnyugtat vigyél többször vizeletet ahogy a doktornő mondta.

2011. aug. 13. 14:43

Sziasztok!

Korábban már nyitottam erről egy fórumot.

Van egy lassan 15 hós kisfiam. Néha acetonosnak érzem a leheletét, nem a szájszagát érzem, azt más. Ritkán, de előfordul. Két hete néztek nála vizeletet, ami negatív lett. Akkor miért lehet? A doktornő mondta, hogy vigyek máskor is, megnézzük többször. Légyszi ne nézzetek hülyének, túlaggódós anyukának. Elég, ha a környezetem annak néz. :-( Ha aznap, meg előtte meg utána sem volt acetonos, amikor nézték, attól függetlenül ki kellett volna mutatni a vizeletből?


Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook