Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2532. kiraanyu
2011. okt. 21. 11:49

Segítséget szeretnék kérni.

Egy ismerősöm Dr Gubásnál szeretne szülni 2. babát, Leskó ajánlotta Őt neki.


18hetes, eddig egyszer volt nála a kórházban. Majd jövő héten megy ismét hozzá a kórházba.


A szülési árra lenne kíváncsi, ill. hogy milyen doki, hová hívja a kimamáit vizsgálatra, Ő csinálja-e az uh-kat... Minden érdekli.


Kérlek írjatok. Lehet privit is.


Előre is köszönöm.

2011. okt. 21. 10:49

Köszönöm VAVY31 és SZILI84 a segítséget! Még azt szeretném megkérdezni, hogy hogy tudom utolérni Zajáczné Máté Valériát? Esetleg nem tudtok telefonszámot vagy hogy a kórházban általában mikor lehet megtalálni?

Köszönöm mégegyszer

2530. szili84 (válaszként erre: 2528. - Terheslány)
2011. okt. 20. 20:58

Kórházba neked:

- köntös

- papucs

- hálóing

- törülközők

- tusfürdő

- wc papír

- nedves törlőkendő

- vastag betét

- hálós bugyik

- fésű, fogkefe, fogkrém

- mellszívó

- melltartóbetét

- homeopátiás bogyók (tejszaporításra, fájdalomcsillapításra)

- bimbóvédő

- telefon és töltő

- szülőszobába vihetsz szénsavmentes vizet és szőlőcukrot


Babának kell

- pelenka

- popsitörlő

- kistörülköző, amit én a háza mögé tettem feltekerve és azzal támasztottam ki szoptatáskor


Hirtelen most ennyi jutott eszembe


Ja és én is ajánlom neked Zajáczné Máté Valit, mindkét gyerkőcöm nála szültem, szuper volt

2529. Vavy31 (válaszként erre: 2528. - Terheslány)
2011. okt. 20. 18:33

Szia!


Én javaslom a pelenkát és egy csomag popsitörlőt,magadnak panadolt azt lehet szedni

én egy gyerekkori barátnőmet ajánlanám neked Zajáczné Máté Valériát


remélem segítettem

2011. okt. 19. 19:32

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Nemsokára (circa 2 hét) szülök a Semmelweisben és azt szeretném kérdezni, hogy mit érdemes vinnem, hogy érdemes pakolnom nekem és a babának? De ami a legfontosabb kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani szülésznőt, mert a fogadott orvosom nem biztos, hogy jelen tud lenni és első gyerek lesz és egyébként is ideges vagyok a szülés miatt és még ez az orvos dolog is. És hogy hogy tudom a szülésznőt utolérni Köszönöm a segítséget!

2527. fogtunder29 (válaszként erre: 2526. - Babakeksz)
2011. okt. 17. 12:53
Nagyon köszönöm!
2526. Babakeksz (válaszként erre: 2525. - Fogtunder29)
2011. okt. 17. 07:46
Azt hiszem 61, de nem vagyok benne biztos. a villanyrendőrtől vissza a legelső kapualj, és az emeleten van a rendelő, ha a centrumtól megyünk bal oldalt.
2011. okt. 16. 16:37

Valaki tudna segíteni egy házszámmal? Bejelentkeztem Gubás dokihoz a magánrendelésére csütörtökre (most megyek majd először hozzá), csak épp a házszámot nem tudom.

Annyit tudok, hogy valahol a volt Napsugár cukrászdával szemben valamelyik kapualj.

Köszi előre is!

2524. kiraanyu (válaszként erre: 2523. - Eremit)
2011. okt. 10. 14:47

Én is Dr. Dienesnél szültem mindkét babámat :-))))


A kórházban Veled van a pici végig. Ha jól vagy, rögtön kiviszik hozzád a picit, amikor átkerülsz az osztályra a szülőszobáról. (nekem nem adták ide sajnos, mert elég carul voltam, azt mondta a doki, nővér, h nem lehet kihozni :-()

De másnap délelőtt már Velem lehetett :-)


Hajnalban viszik el fürdetni őket, fél 5 körül, majd 8 körül viszik vissza az anyukának.


Kérdezz nyugodtan, Én is szívesen válaszolok, ha tudok.


A hazahozás:

Amikor megkapod a záród, átmész a csecsemőosztályra és szólsz, h mennétek haza. Akkor behívnak és van egy helység, ahol fölöltöztetheted Te magad a babát, de Én inkább a nővérre bíztam :-)

Odaadják a baba záróját is, átveszed a kismama csomagokat és lehet indulni haza :-)

2523. eremit (válaszként erre: 2522. - Kiscsibe79)
2011. okt. 10. 14:04
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Novemberben fogok szülni (de lehet császár lesz), Dr. Dienesnél. Sejtettem, hogy jobb, ha az ember csomagol pluszba ezekből a dolgokból, de ez a megerősítés jól jött. A plédre pl. nem is gondoltam! Na akkor, még kérdeznék: amíg bent van az ember, ki látja el a babát? Mármint tisztába rakni, fürdetni stb.? Hazahozás hogy működik? Az anyuka készíti elő a babát, vagy esetleg a nővérkék teszik mindezt? Van valami tanácsod, amit érdemes megfogadni? Írok még, ha valami eszembe jut... Köszi előre is!
2522. Kiscsibe79 (válaszként erre: 2520. - Eremit)
2011. okt. 9. 09:57

Szia!


Én a Megyeiben szültem, és tény,hogy adnak pelust, de napi 4 db a max. Néha elég, de néha nem, én vittem be pluszba. Popsikrémet adnak egy kis mini promóciós Bepanthent, kb. fél napig elég. Szerintem vigyél azt is. Popsitörlő szintén. Én vittem és azt használtam. Vigyél be kis plédet, a kis "ágyba" ahol a Picid fekszik majd, plusz egyet betakarni. Hogy ne a csupasz, hideg ágyban legyen. ( Ilyen fehér műbőr, rém hideg) Ruhát, amíg bent vagytok ők adnak rá, kising és angolpólya, utálatos darabok. Ha még szeretnél kérdezni a megyeiről bármit, akkor csak bátran!! Mikorra vagy kiírva? Kinél fogsz szülni?

2521. pbeácska75 (válaszként erre: 2520. - Eremit)
2011. okt. 8. 19:01

Szülni mész???

Akkor persze hogy adnak mindent!! :)

Csak azt kell vinni,amibe majd haza hozod! :)

2520. eremit
2011. okt. 8. 15:21

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: amikor az ember bemegy a kórházba, a babának vinni kell valamit? Adnak "kincstári" ruhát, vagy neked kell? Pelenkát, mennyit? Popsitörlőt, krémet? Stb.?

(Főleg a megyei kórház érdekelne...)

Köszi a választ!

2011. szept. 28. 13:26
ancika, megkérdezhetem, mennyi most nála a magánrendelés? nekem is már esedékes lenne elmenni hozzá. régen voltam.
2518. ancika001
2011. szept. 28. 11:45
köszönöm a jó tanácsokat:) tegnap voltam szemánnál és szerintem megtaláltam azt akit kerestem :)
2517. ancika001
2011. szept. 23. 15:10

hát az én babáim már nagyok azóta volt költözés felújítás most nem tudom hogy van akkor még adtak tejet a babáknak:)

nekem bevált a laktoherb, szülés után nem volt tejcsi másnap hozott be anya és onnantól 11hónapon át ömlött, de ennél számít a genetika is, anyukámnak is volt...

és igen nekem is más volt a tapasztalat mind a 2 gyereknél:) mint írtam ugyan az a csecsemős aki nagyon rendes volt a fiamnál, lehordott a sárgaföldig a lányomnál, mert megkérdezte mit dolgozunk és az én szakmám unszimpatikus neki utána nem állhattam meg előtte, de ez van:)

és a korház miatt aggódok a legjobban,mert hogy minden rendben lesz az egyértelmű :))

2516. Drozd
2011. szept. 23. 14:15

Én nemtudom hogy mit csinálnak a leadott tejjel, de a Semmelweisben tápszert adnak az "éhező" babáknak.

Lehet viszik át a megyeibe a tejgyűjtőbe és ott kezelik majd a koraszülöttennek adják, nem tudom vagy csak képzelődöm.


Egyébként Semmelweisben a nővérek szülésznők le a kalappal, de a csecsemősökkel is jól ki lehet jönni. Nekem pont az idősebb korosztály volt a segítőkész, mondjuk első ránézésre nem túl szimpik, de sokat segítettek, a fiatalok meg le se cartak. De mindenkinek más a tapasztalata.

pl egyik csecsemős csak szoptassam,(nem volt tejem, nagyon nehezen indult be de az is már itthon), majd lesz tej, aztán rájött hogy tényleg nincs a mellembe semmi, ekkor hozott tápot, majd mindenkinek azt mondja nincs tápszer meg majd lesz tej...stb, és a végén még ő adott haza is tápszert hogy amig a doki ír addig tudjak neki enni adni. Közbe meg a szobatársam volt ilyen okítások (pelenkázás, köldökápolás, szoptatás) és a tök ellenkezőket vallotta mint amit csinált,na mind1, lehet szimpi voltam neki, pedig sok segítséget kértem mert császáros is voltam meg első baba.

Utólag nem gáza csecsemős rész sem, az csak szépen kérni kell mindent okosan!

2515. ancika001
2011. szept. 23. 08:35
hát érdekesek az biztos, viszont mindig vannak olyanok akikre jószívvel gondolsz vissza:) nekem szülés után úgy megindúlt a tejem, hogy ömlött belőlem én láttam el a csecsemősöket tejjel:) és az egyik csecsemős mielőtt hazaindúltunk lejött hozzám, letett a szekrényemre egy cumisüveget és zavartan azt mondta:-nem lehetne, hogy nem viszem haza, hanem itthagyom a tejcsit az éhezők javára :) na én ezen nagyot mosolyogtam és erre ma is jószívvel gondolok vissza, de ezek a fiatalok ők még nincsennek belefásúlva a szakmába...
2514. kiraanyu (válaszként erre: 2513. - Ancika001)
2011. szept. 22. 22:29

:-(


Kíránál szerencsém volt, jó csecsemősök voltak akkor. Szilveszter, január 1. és hétvége volt, lehet, h emiatt (?) De akkor nem szereztem rossz tapasztalatot.


Most Zsolt babánél ezt nem lehet elmondani, szinte mind egy boszorka volt, 1-2 kivétellel....ráadásul évezték, h szenvedek a kisfiam miatt, mert nem hozták ki nekem vizeletgyűjtés miatt.

2513. ancika001
2011. szept. 22. 19:09
a csecsemősök szerintem mindenhol szörnyűek, bár az akit a fiamnál imádtam úgy lehordott a lányomnál, mert csak vendéglátós vagyok és példát vehetnék a szomszéd ágyon fekvő tanárnőről, hogy majdnem elsírtam magam...
2512. kiraanyu (válaszként erre: 2512. - Ancika001)
2011. szept. 22. 15:27

Értem :-)


Nekem össz. a két szülésem alatt négy szülésznővel volt dolgom a Megyeiben (vagy inkább nekik Velem :D ) és szerencsére nagyon jók voltak mind :-)

A dokim szintúgy.


A körülmények és a csecsemősök nem jöttek be nekem.

2511. Juttta (válaszként erre: 2509. - Ancika001)
2011. szept. 21. 13:46

Fórum - MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK

itt találsz:)

2510. kiraanyu (válaszként erre: 2509. - Ancika001)
2011. szept. 20. 23:09

Akkor nem tudok segíteni.

Ott nem ismerek senkit.


Miért ragaszkodsz a semmelweishez?

2509. ancika001
2011. szept. 20. 22:12
én a semmelweisben szültem a 2 babám és most is ott keresnék dokit melyik rendel ott?
2508. eremit
2011. szept. 20. 16:41
November 21. az időpont, de bizonyos körülmények miatt inkább november első fele lesz belőle. Remélem előtte is és utána is flottul megy majd minden! :-)
2507. kiraanyu (válaszként erre: 2506. - Eremit)
2011. szept. 20. 11:30
Mikorra vagy kiírva?
2506. eremit
2011. szept. 20. 10:24
Köszi! Én is így gondoltam, csak egy kicsit elbizonytalanodtam a kapott időpont kapcsán. Én is meg vagyok vele elégedve! :-)
2505. kiraanyu (válaszként erre: 2501. - Ancika001)
2011. szept. 20. 08:30

Szia!


Nem tudom, kik voltak, akik nem mentek be a szülésedre. Elárulod?


Én két babámat szültem Dr. Dienes Józsefnél.

Maximálisan elégedett vagyok/voltam a terhesgondozás és a szülés alatt is.


Ha kérdéede van, írj nyugodtan.



Üdv, Judit

2504. Andibaba36 (válaszként erre: 2501. - Ancika001)
2011. szept. 19. 22:43
Dr.Szemán György.
2503. kiraanyu (válaszként erre: 2502. - Eremit)
2011. szept. 19. 22:39
Van. Hétfő-szerda-olykor péntek délután.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook