Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
3192. Babakeksz (válaszként erre: 3191. - Esthajnalcsillag)
2013. febr. 8. 09:16

Nekem csak jó tapasztalataim vannak róla! 2012 október 23.-án szültem, tehát friss még az élmény. Szülés előtti nap pont ő volt ügyeletben, és mivel a fogadott dokim (Dr. Gubás) nem dolgozott aznap a hosszú hétvége miatt, nála kellett bemutatni az Nst eredményt. Nem csak hogy alaposan átnézte a papirom, és a kiskönyvem, az utolsó laboromat is kiértékelte. Mivel aznap töltöttem a terminust meg is uh-ozott (félbe hagyva a többi kismama nstjének kiértékelését), és ő vette észre, hogy a babám nyakán van a köldökzsinor. Mindent alaposan elmagyarázott, megnyugtatott, hogy ez nem nagy baj, pedig akár ki is rakhatott volna 2 perc alatt, hiszen nem az ő betege voltam. Másnap született a lányom, valóban a nyakán volt a köldökzsinor, sőt csinált egy laza csomót is rá a lepény mellett, ami uh-al nem volt látható. A fogadott orvosom meg sem uh-ozott volna, aznap, ha nem mondom neki, hogy előző nap mit talált Kocsis. Szóval nekem csak pozitív élményeim vannak vele kapcsolatban. Ráadásul rá 3 napra, mikor fent keringett a gyerekágyas részen, és észre vett a nyitott ajtón át, bejött hozzám beszélgetni, mert emlékezett rám!


A másik kérdésre válaszolva meg szerintem a magán rendelés tízszeresét szokták adni általában egy szülésért. Nekem a nagyobb lányom is Gubásnál született lassan 3 éve. Én akkor a 2. alkalom után (20 hetesen kerültem hozzá, mert orvost váltottam) kérdeztem rá, hogy elválalná-e a szülésem, de én összeget nem kérdeztem. Egyrész féltem, hogy megmondja, és egy világ omlik össze bennem, hogy ez milyen már? Másrészt mi van ha nem tudom kifizetni? Akkoriban 5000 ft volt egy magánrendelés, mi 50 e ft-ot adtunk a szülésért. Mostanra 6000 ft lett egy alkalom, és 60 e ft-ot szántunk neki. Nst-n beszélgettem egy kismamával, aki Encsen jár hozzá rendelésre, (nem magán) és ő azt mondta, hogy két ismerősének is úgymond közölte az árat (akik szintén sima rendelésre járnak hozzá ott helyben), hogy számítsanak rá, hogy 50 e ft. lesz a szülés. Nekem ez nem volt túl szimpatikus...Végül mi is 50-et adtunk neki újra, na nem is ezért, hanem kijött egy plusz villanyszámla amit SOS-be be kellett fizetni. :) Hú jó hosszú lettem. :)

3191. esthajnalcsillag (válaszként erre: 3186. - Be749d73f9)
2013. febr. 7. 23:39

Kocsis "doktorral" akkor nagy szerencséd volt eddig!


Velem csak lekezelő volt, de rokonomat ő vizsgálta még várandósan, az UH-on nem látott szívhangot, kijelentette, hogy halott a gyerek, készüljön, indítják a szülést.

A férjnek kellett szó szerint kiharcolni egy újabb vizsgálatot és jé, volt szívhang.


Másik történet: szülés után a kórházi szobatársam mesélte, hogy neki már volt egy terhessége, de elhalt a magzat, Kocsis volt az orvosa.

Mikor kiderült az UH-on, hogy már nem él a baba, kérdezte a nő, hogy akkor most mi a teendő.

Erre odavetette neki Kocsis, hogy ráér még a műtéttel vagy 2 hétig.

Gondolj bele, egy halott magzattal a méhedben 2 hétig!!!

Amellett, hogy mérgezést kapsz, a lelki oldala is elég megterhelő.


Szóval Kocsist amilyen messze csak lehet kerüljétek el.

3190. esthajnalcsillag (válaszként erre: 3178. - Maxité)
2013. febr. 7. 23:25

Nekem fájt, ill. az az érzés rémisztett meg, hogy valóban azt hittem kettérepedek.

Gyors és könnyű szülésem volt, lehet, hogy aki hosszú órákig vajúdik, az valóban úgy elzsibbad, lefárad, hogy a kitolást már meg sem érzi, nem tudom.


A gátvédelemmel semmit nem foglalkoztam terhesség alatt (masszázs, hasonlók), csupán fejben eldöntöttem, hogy könnyen szüljek.

Kitoláskor a szülésznő csak 3 fájásnál engedett nyomni, az utána következő talán 2 fájás alatt magától kicsúszott a lányom, lehet, ezért nem repedtem, pedig max. 15 perc alatt született meg.

3189. maxité (válaszként erre: 3184. - Linda74)
2013. febr. 7. 22:40
Te tudod, hogy kik a fix árasok? Meg sem kell kérdezni mennyi az annyi, hanem ha megkérdezem, hogy elvállal-e akkor ő mondja, hogy igen és azonnal közli a szülés árát, így értetted?
3188. maxité (válaszként erre: 3185. - Linda74)
2013. febr. 7. 22:38
Kihez jársz? Első baba lesz?
3187. Ági05 (válaszként erre: 3185. - Linda74)
2013. febr. 7. 15:56

De jó hallani Rólad!

Nagyon örülök a babának! Sok puszi :)

3186. be749d73f9 (válaszként erre: 3173. - Esthajnalcsillag)
2013. febr. 6. 16:30
Én Kocsisról csak jót tudok mondani. Kétszer szültem nála és egy rossz szavam nem lehet! Nem választok mást harmadszorra sem, ha úgy alakul...
3185. linda74
2013. febr. 6. 16:06
Én most fogok szülni ,juniusra vagyok kiirva,elég friss a tapasztalat.
3184. linda74 (válaszként erre: 3182. - Maxité)
2013. febr. 6. 16:05

Én ugy tudom hogy aki fix áras az közli magátol is.

Én ugy vagyok vele hogy havonta fizetek 6000ft a vizsgálatért a magánrendelöbe,Az Uh -ot ha a korházba csinálja akkor adok boritékba 3000ft.

Nekem az a véleményem hog egy orvos ne mondja meg hogy mennyiért csinál egy szülést,elégédjen meg azzal hogy boritékot adok neki benne annyit amennyit én tudok adni,ha nem teszik neki különösen nem érdekel,legfeljebb legközelebb megyek máshoz.

Tudok egy pl mondani,két éve voltam bent a kórházba sajnos terhesség megszakitáson 20 hetesen(nagyon beteg volt a baba)

én akkor 20000ft adtam és semmi jele nem volt hogy keveselte volna azota is hozzá járok és meg vagyok vele elégedve,de akkor volt egy szobatársam aki megkérdezte az orvosát hogy mennyiért vállja a szülést az meg azt mondta neki hogy nem gondolja hogy bejövök a szabadnapomon 5000ftért,ennek ellenére a csaj nála szült de én elküldtem volna a fenébe,de mindt irtam én sose fogom megkérdezni.

3183. maxité (válaszként erre: 3180. - Kteky)
2013. febr. 6. 14:34
Igen, azt mondták, hogy meg kell kérdezni elvállal-e. Én is most tájékozódom, és sokan segítenek priviben is. Állítólag van olyan orvos, akinek ha nem vagy szimpatikus el sem vállal. Nem semmi! És igen azt mondják, hogy vannak fix árasok. De hát ezt csak úgy lehet megtudni ha rákérdezünk, nem? Én is várom a tanácsokat továbbra is.
3182. maxité (válaszként erre: 3181. - Linda74)
2013. febr. 6. 14:31
Igen, én is így hallottam, hogy vannak fix árasok. De ezt honnan tudom meg? Ha meg sem kérdezem, mert te is írtad, hogy nem kérdeznél rá. Gondoltam én is arra, hogy nem kérdezek rá. És tegyük fel szülés után adok amennyit gondolok, akkor mit fog csinálni? Közli, hogy kevés? Vagy hogy van ez?
3181. linda74
2013. febr. 6. 12:37

Sziasztok


Azt szokták mondani hogy a szülés ára az a vizsgálat árának a tizszerese vagyis ahova mondjuk én járok ott 6000ft egy viszgálat tehát a szülés kb 60000ft ha császár akkor 70-80

Azt én megkérdeztem hogy elvállal e de én szülés árat nem kérdezetm és nem is fogok,ha valamelyik orvos megmondaná nekem hogy mennyi nála a szülés ott is hagynám,pedig vannak ilyenek is.

3180. kteky (válaszként erre: 3179. - Maxité)
2013. febr. 6. 12:27
Nem is gondoltam volna h ez ennyire bonyolúlt lenne. Most már engem is nagyon érdekel h tényleg meg kell-e kérdezni a dokit h elvállal-e és még az árat is előre fixálni kell???? Bocsi de úr isten hol élünk már???!!! Milyen világban??!!! Az természetes ha meghálálod neki h segitett és persze az legyen a te döntésed h te mennyire láttad őt segitőkésznek. De h előre mond egy árat??!! Na ez már nagyon morbid!! Lehet én rögtön otthagynám!! De kiváncsi vagyok tényleg mindenki tapasztalatára aki ezen már túlvan..
3179. maxité
2013. febr. 6. 11:08
Olyan kérdésem lenne még, hogy ha elmegyek egy magánorvoshoz, aki mellett döntök, és mondjuk abból az egy találkozásból szimpatikusnak találom, akkor meg kell kérdezni, hogy elvállal-e, és ilyenkor meg szokták kérdezni a szülés árát is? Mi van ha olyan összeget mond, ami nekem sok. Akkor többé nem megyek hozzá? Vagy nem ciki megmondani, hogy ez nekem sok? És akkor keresek újabb orvost? Ti ezt hogyan csináltátok? Köszönöm.
3178. maxité (válaszként erre: 3177. - Esthajnalcsillag)
2013. febr. 6. 11:06
Nem azt szokták mondani, hogy a kitolás már nem fáj? Bocsi, ha hülyességet kérdezek, de így hallottam, hogy az már megy könnyen. Írnál nekem erről a gát témáról bővebben? Megköszönném.
3177. esthajnalcsillag (válaszként erre: 3174. - Maxité)
2013. febr. 5. 22:48

Árat sajnos nem tudok mondani, nekem nem volt fogadott dokim.


Szülésznőm sem, viszont ha legközelebb szülnék, biztos megfogadnám azt (ha lehet), aki az én szülésem vezette le.

Nagyon érti a dolgát, gátvédelemmel szülhettem, nyugodt, segítőkész volt, pedig egy forintot nem adtunk neki sem.

A kitolásnál eljött egy pillanat amikor bepánikoltam, hogy én itt bizony most kettészakadok, de ő azonnal teljesen meg tudott nyugtatni.

Ha valakit érdekel, Lénártné Gróf Magdolnának hívják és a Semmelweisben dolgozik.

3176. maxité (válaszként erre: 3175. - Btkitti)
2013. febr. 5. 21:48
Köszönöm, minden infó jól jön.
3175. btkitti (válaszként erre: 3174. - Maxité)
2013. febr. 5. 20:02
most vettem észre, hgoy nem válaszoltam neked priviben legutóbb, csak elolvastam, amit írtál, aztán meg elfelejtettem :( holnap írok, de szülés árak engem is érdekelnének, mert igazából én az előző szüléseknél is a hasamra ütöttem.
3174. maxité (válaszként erre: 3173. - Esthajnalcsillag)
2013. febr. 5. 19:09

Szülés árakról tudtok-e információt? Ha ide nem szeretnétek jöhet privibe is.

Azért kérdezem, mert priviben írtak nekem két doktorról árat, de nekem az nagyon sok, ezért kíváncsian várom, hogy ti milyen árakat tudtok.

2013. febr. 4. 22:28

Sziasztok,

Dr. Sándor Csaba már nem vállal szülést sajnos, pedig ő tényleg fantasztikus.

Dr. Gubás Péter is nagyon jó, törődik a betegeivel.

Mikor szültem, a mellettem lévő ágyon fekvő kismama a betege volt, nem csak, hogy bejött többször hozzá kedvesen érdeklődni, de mikor átvitték az anyuka babáját a Megyeibe, ő maga telefonálgatott információkért kérés nélkül, mivel az anyának nem mondtak semmit telefonban.


Hollósyt viszont amilyen messze csak lehet el akarom kerülni.

Egyszer találkoztam vele, irtó lekezelő volt.

Kocsis doktor szintúgy.

3172. maxité (válaszként erre: 3169. - Anettjana)
2013. febr. 4. 18:40
Írnál nelem Dr. Szalmási Attiláról? Akár ide, akár privibe. Neked ki ajánlotta anno? Mennyibe kerül a magánrendelése?
3171. maxité (válaszként erre: 3168. - Kteky)
2013. febr. 4. 18:39
Már kaptam egy másik helyről is infót, hogy nem biztos, hogy csinál még Dr. Sándor Csaba szüléseket, de biztosra én sem tudom. Dr. Szalmási Attiláról még nem hallottam. Ki ajánlotta neked? Fórumon vagy baráti körben? Van róla bármilyen infód? Ha igen megírnád priviben? Melyik kórházban van ő?
3170. edusz81 (válaszként erre: 3159. - Nórika81)
2013. febr. 3. 19:42
Szia ki lenne az a jó orvos Debrecenbe?
3169. anettjana (válaszként erre: 3168. - Kteky)
2013. febr. 2. 22:30
Én Szalmáshoz járok,nála szültem,nagyon meg vagyok vele elégedve.
3168. kteky (válaszként erre: 3167. - Maxité)
2013. febr. 2. 21:39
Nem vagyok benne biztos, h Dr. Sándor Csaba csinál- e mèg szülèseket. Ugy hallottam, h nem. De ha csak egy jò doki kell akkor ö tènyleg az. Nekem most Dr. Szalmási Attilát ajánlották.
3167. maxité
2013. jan. 31. 14:24

Nem tudom jár-e még erre valaki, jó pár oldalt már visszaolvastam, és priviben is sok hasznos infót kaptam, amit itt is megköszönök.


Akikről a legtöbb jót hallottam: Dr. Sándor Csaba, Dr. Szemán György, és Dr. Gubás Péter. Róluk mindenki azt írta, hogy nem bunkóznak, emberségesek és nem pénzéhesek, illetve, hogy Szemánnak van egy stílusa, de egyébként normális. Illetve ajánlották még Dr. Hollósy Jánost is, viszont pénz tekintetében róla nem tudok semmit.


Ezekről az orvosokról szeretnék megtudni még több információt. Illetve jöhet másról is, ha meg voltál vele elégedve.

3166. Babakeksz (válaszként erre: 3164. - Ági05)
2013. jan. 30. 13:22
Köszönöm a választ, továbbítottam a web oldalt! :) Viszont magánrendelés árat nem találtunk. Esetleg tudja valaki?
3165. Drozd (válaszként erre: 3160. - Betti0204)
2013. jan. 25. 14:09
Ki a mostani dokid, ha nem gond, megírnád? Köszi
3164. Ági05 (válaszként erre: 3163. - Babakeksz)
2013. jan. 25. 00:34
Googleban megtalálod.Egyik ismerősöm 40-et,másik 60-at adott neki a szülésért.
3163. Babakeksz
2013. jan. 25. 00:15
Sziasztok! Egy ismerősöm kérné Dr. Kocsis elérhetőségét, illetve hogy hol van magánrendelése, mennyit kér, és mennyi nála egy szülés. A választ előre is köszi!
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook