Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
3252. maxité (válaszként erre: 3242. - Csipmanzka)
2013. febr. 23. 17:02

Az orvosok mennyire támogatják az epidurálist? Mert hallottam már olyat, hogy nem mindenki támogatja.

Neked nehéz szülésed volt? Te már úgy mentél szülni, hogy kérni fogod? Vagy ezt előre meg kell beszélni? Vagy hogyan működik ez? Köszi.

3251. maxité (válaszként erre: 3245. - Babszibobó)
2013. febr. 23. 17:01
Most olvastam ezt a hozzászólásod. Úgy látom neked nem volt könnyű. Akkor ez a gáz nem sokat ér? Vagy ez is mindenkinél máshogy hat?
3250. maxité (válaszként erre: 3241. - Babszibobó)
2013. febr. 23. 16:57
Te miért nem kértél epidurálist? A gáz mennyire csillapította a fájdalmat? Nem is gondoltál rá, hogy kérni fogod?
3249. maxité (válaszként erre: 3237. - Mirtus30)
2013. febr. 23. 16:54

Szia Mirtus!


Írtad, hogy nem volt idő epire. A gáz mennyire csillapította a fájdalmat?

3248. babszibobó (válaszként erre: 3247. - Csipmanzka)
2013. febr. 22. 20:31

2006-ban az akkor még meglévő Diósgyőr Vasgyári Kórházban Dr.Balogh Zoltánnál


2009-ben a megyeiben Dr.Gubás Péternél


Miért?

2013. febr. 22. 13:51
Babszi, melyik korhazban szultel a varosban?
3246. Picurborsó (válaszként erre: 3226. - Babóca86)
2013. febr. 22. 08:38
Bocsi,hogy csak most válaszolok. Hála az égnek nehéz körök lefutása után most már babát várok, még az elején vagyok,és eddig még nem volt fogadott orvosom ezért érdeklődtem, mert róla hallottam jókat,de meg akartam bizonyosodni több helyről is. Már bejelentkeztem hozzá,remélem tényleg rendes lesz. Jó egészséget Nektek!
3245. babszibobó (válaszként erre: 3244. - Pdorka1985)
2013. febr. 20. 22:08

Az első szülésemnél kaptam gázt, de nem tudtam "szelepnyitásig" szívni, bénáztam és gyenge is voltam (kb. a 12. óránál adták ide).


Második gyerkőcöm születésekor már nagyon jól szívtam :-D, fura volt, a puszta kézzel lekaparom a csempét fájdalom megmaradt, mégis valahogy más lett az egész és tudtam két fájá között, nem is tudom mi a jó szó, mert nem aludtam, de ébren sem voltam, valami pihenést félét produkálni, bár a derekamba igencsak beállt a fájdalom (két fájás szünetében is fájt).


Mindkét szülésemnél inkább magamba fordultam és magamban szenvedtem, viszont a mai napig hálas vagyok, hogy a Párom mellettem volt, nagyon sokat számított a puszta jelenléte :-D

3244. pdorka1985 (válaszként erre: 3243. - Babszibobó)
2013. febr. 20. 21:56

Érdekes az egyéni tűréshatár, rám a gázt is szinte rámerőltették, azt sem akartam kérni. Nem volt megbeszélve az érzéstelenítés, de ha mondták volna hogy lehet, akkor lehet kértem volna, de így is kibírtam.

Nagyrészt hozzáállás kérdése ez az egész szerintem. Nem a félelemre és a fájdalomra kell koncentrálni, mert az nehezíti a tágulást. Nekem a férjem hülyéskedett, elterelte a figyelmem, talán ezért volt könnyebb :)

3243. babszibobó (válaszként erre: 3242. - Csipmanzka)
2013. febr. 20. 10:49

Szerintem fölösleges személyeskedni, én csak leírtam, hogy ki lehet bírni, de nem vetem el és nem ítélem el a használatát.


Ill. tagadhatatlan nem helyesen fogalmaztam: 2 ujjnyinál hamarabb nem, tuti nem, de nagyon ritka spec esetekben még kicisvel utána beadhatják, bár ez tény, hogy ritka (Sógornőm pl: később kapta meg mint 2 ujjnyi), mert később nincs ideje hatni,ill. lelassíthatja a folyamatot (ezért epi alatt is adagolják az oxitocint) ill. kitolási szakaszban nem is szabad hatnia (ott, valamivel előtte általában "lehúzzák").

3242. Csipmanzka (válaszként erre: 3241. - Babszibobó)
2013. febr. 20. 08:40

Igy van, ne keverjuk.

Majd az erdeklodonek elmondjak, hogy NEM adjak be neki, ha 2 ujjnyinal tagabb. Ezt nem csak nekem veste a fejembe az orvos, a vedono, hanem az osszes ismerosom "panaszkodott", aki nem olyan hosiesen viselte a fajdalmat, mint babszibobo.


Nem szegyen, ha faj, nem kell Maxite vagy masok, hogy rosszul erezzetek magatokat miatta. Szegyen ez azoknak, akik ezt ereztetik veletek.

Mindenkinek mas a fajdalomkuszobe.

2013. febr. 19. 22:26

Ne keverjük a dolgokat nagyon össze..


Epiduralt 2 ujjnyinal kisebb szituban nem adnak be,az a minimum,mert azt jelzi képes vagy tagulni,persze ez nem a vége....és utána egészen a kitolasig lehet kérni,de az utolsó érában már nincs rá mód,hisz jó esetben 1-2 nyomás és kint a baba,ha több akkor nem lehet előre és ott fölösleges.


Ha csaszaroznak akkor is epidural\ spinalis erzestelenites,ha sürgösségi akkor altatas,ez helyzet függő,mire van idő!


2 gyerkoc jó sok óra vajúdás és kibírtam epi nélkül...

3240. Csipmanzka (válaszként erre: 3236. - Maxité)
2013. febr. 19. 21:51

Sztem beszelj valaki profival, ha ennyire rettegsz. Addigra meg kell nyugodnod!!

Meg annyit tennek hozza, h a szulesznok szerint az orvosok nejei is epit hasznaltak. Gondolom nem veletlenul.


Mellesleg nekem jo 15 oras volt a menet es nagyon jo volt, nem faradtam ugy bele a fajdalomba. Volt tartalekom a kitolasra. A gaz ilyet nem tud.

3239. Csipmanzka (válaszként erre: 3237. - Mirtus30)
2013. febr. 19. 21:48

Ezt mondom, hogy nem lehet ilyen kategorikusan kijelenteni, mert van, akinek igen, es van akinek nem.


A kitolasnal jelentkezik a tolo fajas. Ez a neve. Nekem fajt.

Epd helyett van gaz. Van aki ezt keri. (es van, aki hanyt tole, vagy rohogott) Ha 2 ujjnyi vagy, akkor adjak az epd-t, utana v. elotte nem. Csaszarban nem tudom, mit adnak.

3238. Csipmanzka (válaszként erre: 3233. - Hannicsku)
2013. febr. 19. 21:44
Igen, koszonom!
3237. Mirtus30
2013. febr. 19. 20:49

A kitolás az valóban nem fáj.

2011-ben szültem és nem volt idő az EDA-ra (epire), gázt kaptam végig.

3236. maxité (válaszként erre: 3229. - Csipmanzka)
2013. febr. 19. 20:37

Több embertől hallottam már, hogy a kitolás nem fáj, hanem minden azt megelőző dolog. Sajnos én nagyon félek a szüléstől.

Az epidurálisról mi a véleményed? Nem veszélyes?

Ha azt nem kérek, mi mással helyettesíthető? És ha erről lekésik az ember, és császárra kell menni, akkor mit adnak?

3235. babszibobó (válaszként erre: 3228. - Maxité)
2013. febr. 19. 18:54
Nem 10%- a, hanem 10x-se...nem mindegy:-D
2013. febr. 19. 18:50

Gubás Doktor 2012. December 1-ével már a Semmelweis Kórházban van!!!


Nincs a megyeiben!


A magánja ott van ahol eddig is, de a Semmelweisben szüleszt stb.!!

3233. Hannicsku (válaszként erre: 3227. - Csipmanzka)
2013. febr. 19. 17:16

A 10 %-a, az a magán egytizedét jelenti, vagyis ha a magán 8000 Ft, akkor a 10 %-a az 800 Ft.

Gondolom a 10 szeresét akartad írni.

3232. Hannicsku (válaszként erre: 3230. - Agnes.h80)
2013. febr. 19. 17:13

Szia!


Az egyik ismerősöm is ikreket vár, most 27 hetes, a megyeibe jár Gubáshoz és 100%-osan meg van vele elégedve! (o:

3231. Drozd (válaszként erre: 3230. - Agnes.h80)
2013. febr. 19. 15:32

Szia


Ugy tudom már nincs a megyeiben, de iker szüléshez vki komolyabb dokit kellene fogadnod szerintem....


Nekem ismerős osztályvezetőt kérte fel, kicsit elfoglalt nehezebb az időpont egyeztetés, de ikrekkel ugyis ráérsz, gondolom már most otthon vagy. Egyébként ő Nagy Gábor.

Mindenképpen főorvoson gondolkodj!

3230. agnes.h80
2013. febr. 19. 13:09
Kedves Fórumozók! Segítségeteket kérném abban, hogy találjak egy jó szülész nőgyógyászt Miskolcon. Végre hosszú idő után sikerült teherbe esnem (köszönet érte Debrecenben Farkas Ágnes doktornőnek), jelenleg 12 hetes vagyok, viszont nem tudom megoldani, hogy Debrecenben szüljünk. Mivel ikreket várunk :) szeretnék mindenképp egy jó és tapasztalt orvost. A koraszülés veszélye miatt leginkább csak koraszülött osztállyal rendelkező kórházba mennék, emiatt a megyei lenne az első számú, habár nagyon sok negatívat olvashattam a fórumokon...nekem mégis elsők a babák lesznek. Dr Gubás Péterről sok jót olvastam, de nem tudom biztosan, hogy a megyeiben van-e még, vagy most már a Semmelweis-ben. Kérném, aki tud segítsen tanácsot adni ebben a témában nekem. Minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönet..:)
3229. Csipmanzka (válaszként erre: 3178. - Maxité)
2013. febr. 18. 21:32

Szia, nem remiszteni akarlak, de ki mondta, h a kitolas nem faj? Minden faj, ha olyan erzekeny az ember. Van, akinek egyaltalan nem faj, de az 1oo-bol 1.

Ja, es ne ugy allj hozza,h baromira fajni fog, mert akkor be fogsz parazni.


Gatmetszest en nem akartam. Nekem ez volt a nagy felelmem!! Megkerdezik, h akarsz-e. Mondtam hogy nem. Viszont ha ugy itelik meg, h a baba miatt kell, akkor termeszetesen. Es sajna kellett, viszont hidd el, nem erdekelt! Akkor ott nem, nem is ereztem. Amugy jobb, mintha repedne.

Ja, nekem Epim volt, tompitott a fajdalmon. Ez azert is jo, hogyha menned kell csaszarozni, akkor mar van fajdalomcsillapitod. Kesobb ezt nem adhatjak be, csak egy bizonyos idopontban.

3228. maxité (válaszként erre: 3227. - Csipmanzka)
2013. febr. 18. 20:42

Jó, hogy leírtad ezeket a dolgokat. A magánrendelés 10 %-a, ezt már hallottam én is, de így, mint te még senki nem írta, hogy csak akkor, ha nem jársz hozzá magánra. És sokan írják orvostól függetlenül, hogy nem sokszor hívta magánra. Akkor ez így tényleg ok, hogy akkor szülésre odaadja a 10 %-ot, de ha mindig oda hív + a szülés, az azért elég húzós.

Neked ki volt az orvosod? Kit ajánlanál?

2013. febr. 18. 13:11

Sziasztok!


Sokan nem tudjak, mi a "tarifa" :)


Szerintem senkinek nincs kituzott osszege a nagy napra. Ha van, akkor sztem nem o a te embered.

Ha az en orvosom megmondta volna, hogy jolvan, o megszuleszt engem, cserebe 4 Ft-ot ker, akkor nem jo szajizzel mentem volna hozza.



Remelem segit: akiktol en megkerdeztem, senki nem mondta meg a pontos osszeget. A neten jartam utana, hogy mit "illik". Allitolag a maganrendeles 1o %-a, de csak akkor, ha nem jartal hozza maganra. Miert? Mert ha jarsz hozza terhesgondozasra, maganra, akkor igencsak ott fogod hagyni a gatyadat. Vagy! Jarj, de ne adj neki utana.

Ja, es ne felejtsuk el, hogy nem a fovarosban elunk, hanem az egyik legszegenyebb orszagreszben. Sztem ezzel ok is tisztaban vannak. Vannak meg rendes orvosok.


Ha pedig vicces a dokibá, attol ne feljen senki. Legalabb kepes oldani a feszultseget, amire barmikor szukseged lehet.

3226. babóca86 (válaszként erre: 3225. - Picurborsó)
2013. febr. 16. 20:00
Nagyon szivesen! Örülök,ha segíteni tudtam! Ha nem felejtem el akkor biztos,hogy írok majd! Hogy jó orvost választ az ember szerintem az idö közbe derül ki, sok függ attól,hogy milyen a doki stílusa, hozzáállása a mamához és,hogy a kisanyuka mit vár el tőle! Itt is van olyan aki nincs Sikóval megelégedve,de szerintem nincs olyan doki akivel mindenki el lenne ragadtatva! Köszönöm a jókívánságot! Te babás vagy már vagy csak tervezed? Üdv.
3225. Picurborsó (válaszként erre: 3224. - Babóca86)
2013. febr. 16. 14:31
Köszönöm a válaszod Babóca86! Ha nem vagyok tolakodó esetleg amikor beszéltek a szülésről írnál nekem itt vagy priviben, nagyon megköszönném!Nagyon felé hajlik a mérlegem,csak biztos akartam lenni, hogy jó orvost választok.Nagyon sok egészséget kívánok Nektek!
3224. babóca86 (válaszként erre: 3220. - Picurborsó)
2013. febr. 15. 21:46
Szióka! Èn most járok a 31.hétnél és Siko doktor az orvosom! Èn teljes mértékben meg vagyok vele elégedve ! Emberséges, alapos, és szerintem nem pénzéhes. Nem 12 a magán nála, de ez attól is függ,hogy milyen vizsgálatokat végez, de olyan is volt, hogy semmit nem kért! Èn úgy tudom,hogy azért elég jó híre van a munkahelyén ezért szerintem nem csak akkor érdemes választani ha valami gond van a kismamánál. Legalább is nekem semmi gondom nem volt a teherbeeséssel, hála Istennek azóta is minden oké még is őt ajánlották nekem is és nála is maradtam. A szülésről még nem tudok sokat azt majd a 36-ik héten beszéljük meg!
3223. Drozd (válaszként erre: 3220. - Picurborsó)
2013. febr. 15. 13:19

Szia!


Én nála szültem 2011-ben, szerintem is csak akkor válaszd ha indokolt, egyébként én is maximálisan elégedett vagyok vele, magántarifa huzós, 12e most egy vizsgálat, de a szülés kb annyi mint mindenki másnál! Ha más bővebben is érdekel írj privit!

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook