Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászok Miskolcon fórum

Nőgyógyászok Miskolcon (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
3552. Ági05 (válaszként erre: 3551. - Linda74)
2014. jan. 24. 21:25

Igen,nekem is egyszer megetette egy nővérke,de mondta,nehogy mondjam valakinek.Van ennek a bababarát címnek hátránya is.Valóban az anyatej a lejobb a babának,de ha nincs :(

Emlékszem,hogy most a megyeiben szültél.Úgy örültem,hogy hosszú idő után nemrég jelentkeztél priviben :)

3551. linda74 (válaszként erre: 3549. - Ági05)
2014. jan. 24. 18:33

szia


én most a megyeibe szültem,csütörtöki npon és vasárnap reggel szoltak hogy fogy a baba ,és után kell táplálni,nekem ott elkezdték akkor etetni,nem sok tejem volt.

Egyébként meg teát adnak a babának ott is csak nem mondhatják mert nem lehetne mivel baba mama barát korház cimet viseli.

Csecsemös növér ismerösöm van ott ezt ö mondta.

Az is lehet hogy az ismerösöm miatt kezdték el tápszerrel is etetni.

3550. linda74 (válaszként erre: 3546. - Angyalka29)
2014. jan. 24. 18:30

Azt hogy hogy lehet tulélni az ilyet,mert feldolgozni nem lehet csak probál az ember együtt élni ezzel,erröl napokig tudnék oldalakat irni föleg az elsö 1 évröl.

ügyeleti ideg ambulancia,mindenféle kivizsgálás a rosszullétek miatt ami mind ez miatt volt,pszichologus,és a mai napig szedek magne b6 néha hova tablettát kb igy lehet elviselhetövé tenni az egészet.

3549. Ági05 (válaszként erre: 3541. - Maxité)
2014. jan. 24. 17:47

Mikor szültem,sokan voltunk,nem volt szabad ágy,addig a szülőszoba folyosóján ültünk,vagy járkáltunk.Mikor lett szabad hely,feküdni kellett.Kb.óránként benézett valaki.

Az etetéssel úgy tudom a Semmelweisben megengedőbbek(barátnőim tapasztalata).A megyeiben 3 nap után könyörögnöm kellett(pénzt is adtam),hogy adjanak enni a gyereknek,nappal is sokat,egész éjszaka(hogy ne üvöltsön) a mellemen volt,véresre szívta,de nem jött semmi.Mikor 5 nap után bekerültünk a Gyekbe,ledöbbentek,hogy túl sokat fogyott a kisfiam,miért nem adtak neki enni.

3548. Ági05 (válaszként erre: 3539. - Linda74)
2014. jan. 24. 17:40
Igen,így van.Sajnos még működik ez a rendszer,hogy húzzák éjfélig.Persze ha nagy baj van,akkor nem.
3547. nórika81
2014. jan. 24. 13:13
Hát, nagyon tudom irigyelni azokat, akiknek van lehetőségük magánklinikán szülni.
2014. jan. 24. 12:46

linda74 kívánom neked, hogy legyen még gyermeked, ha szeretnéd. nem is tudom elképzelni, ezt az egészet, hogy tudtad/tudod feldolgozni, a 2009-es és 2011-es eseteket.

szomorú, amiket írtok, nagyon.


azt én is tapasztaltam, hogy a szülésznők (tisztelet a kivételnek) nem mindig teszik oda magukat:(

ha nincs veled senki ott, akkor nagyon egyedül vagy a fájdalmaddal, kiszolgáltatva, felülni nem tudsz, fáj mindenek, izzadsz.


nálam is mindkét esetben nagyon sokat vártak, hátha megszületik a pici, az elsőnél 12 órát, a másodiknál 6-ot, és úgy lett műtét.

3545. linda74 (válaszként erre: 3540. - Csengu)
2014. jan. 24. 10:22

2011-be lett volna de a terhesség 20 hetébe megszültem mert nagyon beteg volt.

tavaly májusba született megint egy kisfiam aki egészséges eleven baba.

igy most 1 élö babám van.és mivel az éven 40 leszek nem is biztos hogy lesz kisteso ennek az esélye elég kicsi

3544. lovergirl (válaszként erre: 3537. - Maxité)
2014. jan. 24. 10:11
A semmelweisben valamiért nagyon császár-ellenesek,egyébként nem is értem hova ez a nagy császárellenesség,a sima szülésnek legalább annyi kockázata van,ha nem több,lásd a mi sajnálatos példánkat.Én sem járok így,ha eltolnak és megcsászároznak és ezt ők is tudták,mert rögtön szülés után ezzel takaróztak. Ja, és Linda, a mentőre az én babámnak is 1 órát kellett várnia,hogy miért az isten tudja,pedig az alapítványi mentő. Ezek után mindenki a Megyeibe ment,ahol is a néhol közhhiedelemmel ellentétben még tudják az orvosok,hogy mi az emberség.
3543. lovergirl (válaszként erre: 3528. - Csengu)
2014. jan. 24. 10:03
Kedves Csengu! Eszünkbe sem jutna az orvos ellen egy rossz szót is szólni, ha azt látjuk,hogy mindent megtesznek és úgy történik ez. Az én esetemben viszont konkrétan a folyosón passziánszoztak, miközben a babám már 4 órája ázott a saját székletében, mégsem tettek semmit,hiába szóltam baj van,csak nevetgéltek,pedig megvan ilyenkor a bevett eljárás,amit ,ha megtesznek,vagy figyelnek rám,mit mondok ,akkor ma két gyerekes anyuka lehetnék egy egészséges kisfiúval. Ez a nem mindegy,hogy figyelnek-e egyáltalán rád és megteszik a szükséges lépéseket és úgy történik,mert akkor az ember belenyugszik,van ilyen kész...de nem ez történt.
3542. fruzsi74 (válaszként erre: 3528. - Csengu)
2014. jan. 24. 07:45

Képzeld el nekem is 2009 nyarán történt, milyen érdekes, nem szemánhoz tartoztam, a fogadott orvosom nem volt ott, az ott lévők és a szülésznők is leszartak nagy ívben, csak amikor már baj volt akkor kapkodott mindenki...

Annyit mondok csak hogy kellő odafigyeléssel elkerülhető lett volna az egész.

"Bármelyik orvosnál megesik"-te tudod miről beszélsz??? Nem , nem tudod, fogalmad sincs, mert NEM ÉLTED ÁT!!!!!

3541. maxité
2014. jan. 23. 22:23

Ki mit tud a két kórházról olyan tekintetben, hogy hol mennyire hagynak békén a szülés alatt, mennyire szigorú a protokoll, kötelező-e háton fekve vajúdni, standard-e a gátmetszés, stb.

Illetve, hogy mi a helyzet az azonnali tápszeres etetéssel?

3540. csengu (válaszként erre: 3539. - Linda74)
2014. jan. 23. 22:14
Megkérdezhetem van-e azóta másik babátok!?
3539. linda74 (válaszként erre: 3537. - Maxité)
2014. jan. 23. 22:03
én ugy tudom a limitált császár azt jelenti hogy mondjuk egy nap max 5 lehet,ha valakinél baj van állitolag huzzák éjfél utánig és akkor császározzák.ezt régen halottam most nem tudom igy van e.
3538. maxité (válaszként erre: 3531. - Fzsuzsa76)
2014. jan. 23. 21:52

Ki volt a fogadott orvosod és kinek adott át?

Nem is értem, hogy hogyan történhetnek meg ilyen dolgok. Második babát kinél szülted? Akkor már sokkal körültekintőbb voltál, vagy mégis hogyan kerestél orvost, úgy, hogy elégedett is légy?

3537. maxité (válaszként erre: 3527. - Ági05)
2014. jan. 23. 21:47
Mit jelent az, hogy limitálva van a császár? Kevés pénzt kapnak rá és inkább nem császároznak, hagyják, hogy szenvedj és ha mégsem úgy alakul, ahogy gondolták, akkor az utolsó pillanatban?
3536. linda74 (válaszként erre: 3535. - Csengu)
2014. jan. 23. 21:41
köszi
3535. csengu (válaszként erre: 3532. - Linda74)
2014. jan. 23. 21:29
Sajnos mindent hallottam, és mindenre emlékszem! Igazad van, ne haragudj, és remélem ti nyeritek meg a pert!
3534. fzsuzsa76 (válaszként erre: 3533. - Linda74)
2014. jan. 23. 21:27
Szia.Ez már elég régen volt, de az "élmény" felejthetetle.2003.augusztus.De sajnos ahogy hallom, azóta ott a helyzet változatlan.Nagyon sajnálom, ami veled történt:-(
3533. linda74 (válaszként erre: 3531. - Fzsuzsa76)
2014. jan. 23. 21:11
szia ez melyik évbe volt?
3532. linda74 (válaszként erre: 3530. - Csengu)
2014. jan. 23. 21:09

igen aug.28-án szültem ,és végig rossz szivhang,fájásgyengesség és rátekeredet köldökzsinor miatt simán kellett szülnöm.tudták hogy nagy a baj ,mikor szültem tudták hogy oxigénhiányos állapotba fog születni a baba az elhuzodo szülés miatt még se volt ott akkor az ujszülött mentö csak joval késöbb ,nem látták el szakszerüen ,boncolási jegyzökönyv szerint amit ki kell szedni a baba szájábol azt ö befele tolták,soroljam még ,a jegyzökönyv szerint én is veszélybe voltam és mindezt tudta az orvos orákkal a szülés elött és mégse császározot meg.én nem tudtam hogy baj van nem mondtak menet közbe semmit ,akkor én még az nst hez nem értetem,csak akkor láttam hogy baj lehet amikor a kitolásnál vagy 10 -en ott voltak.

Minden az orvos döntése volt nagyon nagyott hibázott.másnap reggel bejött hozzám és elismerte hogy rosszul döntött és tudja hogy ebböl per lesz,ami azota is tart.sajnálom hogy nem élnek a szüleid nem mondom én se hogy mndehol az orvos a hibás de könyörgöm egy kihordott terheségel bemégy szülni és ez történik ott az orvos a hibás akárkinél is szül az ember.

3531. fzsuzsa76
2014. jan. 23. 21:02
Én is a Semmelweisben szültem, fogadott orvosom volt.Jul 30-ra voltam kiírva, kedves orvosom elfelejtette közölni, h ja ő jul utolsó hetétől kezdve aug közepéig szabin lesz.Átadott másnak.Na pár nap túlhordás után befektettek.Augusztus 13-án a 42.héten már elég ideges voltam, amikor is azt hittem, h folyik a magzatvíz."megnyugtatott" az orvos, h ez csak 1 kis erős folyás.Na ez nem az volt.24 órán keresztül folyt a magzatvíz, míg csak megpróbálkoztam még 1x az orvosnál, h ez azért már mégsem lehet folyás, ugyan nézzen már meg.....Nem részletezem mert hosszú lenne, és kedvem sincs hozzá.A vége császár lett 14-én délután.Már de 11-kor tudták, h mindenképpen császár lesz, de merthogy a dokim már hazaérkezett a nyaralásból, felhívták, h van e kedve bejönni megcsinálni a műtétet.Azt mondta igen, de csak délután 5-re tud jönni....Megvárták.Az első kérdése szó szerint az volt mikor meglátott: "EZ miért van még egyben?" Az EZ az én voltam...megcsinálta a császárt, majd egy tanoncra rábízta az összevarrást, és eltűnt.A következő gyerekemet érthető okokból nem a Semmelweisben szültem.
3530. csengu (válaszként erre: 3529. - Linda74)
2014. jan. 23. 20:55

Ha te voltál az, (aug. 28) elnézést, nagyon sajnálom, de ha nem te voltál akkor is! Nem akarok veled veszekedni és egyáltalán nem mondtam, hogy a te hibád! Ne haragudj ha megbántottalak vele. Tényleg nem az volt a célom, csak nem értem miért okolja mindenki mindenért az orvosokat!?

Amúgy megtörtént én hozzá tartozómmal is! a szüleim már nem élnek, 14 és 17 éves koromban meghaltak a kórházban...

3529. linda74 (válaszként erre: 3528. - Csengu)
2014. jan. 23. 20:36

Mivel én is 2009 augusztusba szültem valoszinü hogy én voltam a melleted fekvö anyuka akinek meghalt a baba.Nem akarok én neked ugrani de

Azt hogy bármelyik orvossal megesik ezt majd mond amikor veled vagy valamelyik hozzádtartozoval megtörténik.

Tudta az orvos hogy rosszul tesz amit tesz mégse csinált semmit lehet hogy nem szemánál szültem de amint hallottam ö se különb.

Tovább megyek rossz szivhang ,fájásgyengesség ,nem tágulás esteén csak ugy nem császroz meg mert ö igy dönt az igen is az ö hibája .kihordok egy terhességet egy egészséges gyerekel aki meghal az ö hülyesége miatt nehogy már az én hibám legyen.

3528. csengu (válaszként erre: 3525. - Linda74)
2014. jan. 23. 19:41

Ez bármelyik orvosnál "megesik"... ezért nem értem, most miért kell egy adott orvost "lejáratni"

2009. augusztusában szültem, és azon az éjszakán a mellettem lévő anyukának is meghalt a babája... nem Szemánhoz tartozott

Értem aki haragszik emiatt az orvosra, de ez nem csak szülészeten esik meg. nem de? az emberek meghalhatnak orvos keze alatt.. akkor máris az orvos a hibás?? és természetesen az sem mindegy, milyen korban hal meg az ember, nem kell e miatt nekem ugorni

3527. Ági05
2014. jan. 23. 18:58
Sajnos a legtöbb hiba abból adódhat,hogy limitálva van a császár.Persze ha szükséges,baj van,ezt egy orvosnak be kell vállalni,nem várni,húzni az időt.Még rosszabb,ha ez szakmai hibával is párosul.
3526. Dancsi018
2014. jan. 23. 14:26

Valaki segítene nekem?!


Magánrendelésre járok Gubás Péterhez, ma kértem tőle időpontot UH-ra és azt mondta, hogy a terhesgondozóba menjek jövőhéten?

Ez hol van? Vagy...

3525. linda74
2014. jan. 23. 13:49

Velem ez az egész 2009 történt és én azota egy kicsit belefáradtam az egészbe vagyis ennek az egésznek az elmesélésébe tudjátok miért mert az embereknek egyik fülén be a másikon ki és igazábol el is felejtik hogy mit mondtam.De azért ha valakinek nem elrettentö az hogy az emlitett orvosoknak meghalt egy baba a keze között mert nem törödöm volt.vagy hogy ebbe a korházba évi kb 2-3 ilyen eset van akkor rajta csak menjen oda nyugodtan és a ha kijön mnden gond nélkül akkor tegye a két kezét össze.

teljesen mndegy hogy ott ki az orvosd akkor is megtörténhet ez bárkivel igaz ezt most a kétkedök ugyse hiszik el.

nekem is fogadott dokim volt öt is mindenki istenitette mégis baj lett.

Kár hogy korábban nem hallottam ilyenkeröl,hogy nem informálodtam biztos be se tettem volna a lábam oda.

Mi nem azért irunk ide ilyen rosszakat mert le akarunk jártani valaki vagy ép a korházat de sajnos ezzek tények és igazak.

Nekem több oldalas orvosszakértöim jelentésem van a hibákrol ami már biroságon van.

röviden csak ennyit szeretem volna irni.

3524. linda74 (válaszként erre: 3515. - Maxité)
2014. jan. 23. 13:26
küldtem privit.
3523. lovergirl (válaszként erre: 3521. - Csengu)
2014. jan. 23. 12:23
Nem,valóban. Az én hibám,mert bementem szülni úgy,hogy nem voltam vele tisztában,hogy hogyan kell magamon császármetszést végrehajtani,mint ahogyan azzal sem, hogyan szivjam le a gyermekem légútját,hogy ne fulladjon meg, amikor még belőlem lóg köldökzsinórostól. Valóban nem az orvos hibája.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook