Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelkizés fórum

Lelkizés (beszélgetős fórum)

2009. júl. 22. 03:57

Ám én már próbáltam mondani neki meg egy barátnőm anyukája is mondta anyának de makacs...és nem akarja megismerni a szüleit:(!Remélem egyszer az életben megenyhül!

Köszönöm a segítséget:)!

16. spinneli (válaszként erre: 15. - Bimbinyó)
2009. júl. 22. 01:36

Sajnos ez általános probléma mindenhol.

Még tényleg friss a kapcsolatotok, de később esetleg össze lehet hozni egy szülő találkozót.

Addig is mesélhetsz anyukádnak, apukádnak arról, hogy hogy élnek a barátodék, mit dolgoznak, hogyan gondolkoznak.

Így ember közelebbivé teszed anyukádnak úgymond a "gonosz cigány" képet.

Egyébként megértem, hogy meg akarsz felelni anyukádnak, de ez nem azt jelenti, hogy z Ő előítéletei alapján kell leélned az életed.

fiatal vagy, de annyira már nem, hogy ne merd azt mondani, én másképpen akarok élni, mint te anya.

El mondhatod neki azt is, mennyire fáj neked, hogy Ő ilyen negatív.

Csak őszintén.

2009. júl. 22. 01:31
Sziasztok!Most találtam az oldalt gondoltam hátha itt sikerrel járok és tudtok segíteni. . . későn írok mivel aludni nem tudok. . . szeretném a segítségeteket kérni, lassan 3 hónapja van barátom akit nagyon imádok, még friss a kapcsolat tudom, már jár le nálunk. . . szóval mivel a barátomnak az apukája félig roma származású az anyukája magyar, ezt elmondtam a szüleimnek először tiltották utána megengedték, édesapám feldolgozta a dolgokat és látta hogy boldog vagyok és nem szólt sőt örül, viszont édesanyám a mai napig mindig mondja a magáét és nekem ez nagyon rosszul esik minden nap sírok és nem tudom mit csináljak, szakítani nem akarok a szerelmemmel mert belehalok ez a kapcsolat nagyon erős érzelmeket takar, de viszont anyukámnak is megakarok felelni, nagyon szeretem de nem tudom mit csináljak hogy jó legyen minden, apukám már vitatkozott anyával hogy ne szóljon bele de csak mondja mondja segítsetek mert én nem tudom mit csinálok ez így nagyon rossz két pad közé estem:(!!!Ezt olvasva tudom nem olyan vészes de átélni borzasztó. . . :'(!Előre is köszönöm a segítséget:)!
14. Szilesz78 (válaszként erre: 13. - Évi75)
2007. nov. 24. 14:53
Lehet,hogy csak kommunikációs probláma van köztetek.Mindenkinek más az ingerküszöbe.Valahogy add a tudtukra!Mondd el mi bánt és mire vágynál!Veszíteni valód nincs,hisz legfeljebb minden marad a régiben,de legalább megpróbáltad!Ha igazán szeretnek akkor megértik és jobban figyelnek majd rád,de ne várd azonnal a változást,biztos kell egy kis idő.Ha meg nem,akkor keress új barátokat!Na igen a rokonait nem válogathatja meg az ember...de te legalább megnyugodhatsz,hogy adtál egy esélyt a dolgoknak:)
13. évi75 (válaszként erre: 12. - Szilesz78)
2007. nov. 24. 14:36
köszi! nagyon jó tanácsot és ötleteket adtál!Igen, valóban én mindig adok, de nem kapok, ami nem mindg szükségszerü. Valóban minden körülöttem és a világban zajló dologkat észreveszem.De néha jó lenne ha az én lelkemmel is törödne valaki, ha én is fontos lennék valakinek (nem a családra gondolok)hanem pl apukám, vagy a barátok, vegyék észre hogy vagyok.És valóban sokat szorongok.
12. Szilesz78 (válaszként erre: 3. - Évi75)
2007. nov. 24. 13:32
Örülj neki!:)Tudod,én is nagyon lelekis vagyok ezért sokkal jobban észre veszem a körülöttem zajló dolgokat és érzekenyen reagálok rá,de szerintem ez még mindig jobb ,mint bamba zombiként "a rólam minden lepereg" elve alapján élni.Az érzékeny lelkis emberek sokkal többet tudnak adni a világnak,jobban tudnak szeretni,kedveskedni,mert figyelnek!éreznek!ez persze magában hordozza a csalódás veszélyét,de hidd el megéri!A tipródásodat meg próbáld önismeretre megfordítani!Ha rádjön a szorongás gondold végig reális e amiatt a prbléma miatt annyira enned magad és találj valami megoldást(mégha az éppen rajzfilmbe illő lenne akkor is!!)Ha végkép nem megy számolj el 10-ig ,na jó néha 20-ig:) és látni fogod ,hogy az élet megy tovább:)és tulajdonképpen nincs nagy gond(ezt persze a hétköznapi apróbb idegesítő dolgokra értem,nem a tragédiákra!)Nekem sem volt könnyű életem.Korán fel kellett nőnöm és megértenem a dolgok menetét,de túl éltem és igyekeztem okulni és mindig felkelni a padlóról,mert csak így lehet,így kell élni!És senki sem tükéletes,mindenkinek vannak hibái,biztos neked is.Próbálj változtatni rajtuk,ha nem megy fogadd el önmagad a dolgokat az embereket olyannak amilyenek,és megjön a belsőnyugalom is,hidd el!
11. évi75 (válaszként erre: 9. - Szilesz78)
2007. nov. 24. 10:01

ez nagyon így van!

nagyon jól megfogalmaztad!

10. LoLiNa (válaszként erre: 9. - Szilesz78)
2007. nov. 24. 05:32
milyen igazakat írtál..
2007. nov. 23. 23:50
Sajnos ilyen a mai rohanó világ.Felgyorsult életet élünk,mindenki magával van elfoglalva,nincs idő és energia igazán foglalkozni egymással,ápolgatni a kapcsolatokat.És minden egyre olcsóbb,értéktelenebb,az emberi kapcsolatok is.Nem akarok általánosítani,de sokan egyszerűbbnek látják a másikat megycsalni,hazugságban élni,mint felvállalni a döntéseiket,vágyaikat,korlátaikat,gyengeségeiket,igazi énjüket és szembe nézni a nehézségekkel,megbeszélni a dolgokat,mert sosem ok nélkül,egyik napról a másikra csalnak meg valakit(és véletlenül sem szeretnék senkit se megbántani!)mindig egy folyamat vége vagy állomása.Sajnos ma már kihalóban vannak a kapcsolat alapját adó értékek:öszinteség,hűség,megbecsülés,alkalmazkodás.Egyszerübb szaladni egy látszólag jobbhoz...Fel a fejjel minden megcsaltnak!Nem döl össze a világ!Fogjátok fel tanulási folyamatnak,gondolkozzatok el vajon mit ronthattatok el?mi vezetett idáig?Ha meg van az ok azzal már lehet valamit kezdeni,mert nem mindegy,hogy miért! csaltak meg,és ha okosan csináljátok még vissza lehet fordítani a folyamatot,ha még szeretitek egymást (már aki meg akar menteni egy ilyen kapcsolatot?!)Csak ugye egyből jön a következő konfliktus forrás:ezek után meg tudsz e még benne bízni?!Kemény dolog!
2007. nov. 23. 22:27

én kész vagyok. itt mindenkit megcsalnak. ne értsétek félre,nem kételkedem, meg baromi szar érzés lehet, hanem inkább azon vagyok kiakadva, hogy a mai világban már az a trendi ha hütlenség szerepel a kapcsolatokban? én remélem hogy ez nálunk nem fog bekövetkezni!

akiket megcsaltak: kitarás.sajnos erre nem nagyon lehet vigasztaló szavakat mondani.

2007. nov. 23. 22:27
Rájöttem, hogy nem az a fájó, ha az embert nem szeretik, hanem az, ha nem mutathatja ki az érzéseit, ha visszautasítják a szeretetét. Néha rám tör, hogy szeretnék átölelni valakit, mondjuk, hogy megvigasztaljam, de nem tehetem, mert vagy félreérti, vagy mert olyan kínos az egész. Miért kínos egy ölelés?
2007. nov. 23. 22:12
Nekem csak úgy rossza kedvem, de nagyon!!! :(
2007. nov. 19. 13:13
Megcsalnak. Most derült ki. 2 napja nem eszem, nem alszom. Lelkileg és idegileg kész vagyok. Hiszen imádom, szerelmes vagyok belé!!!
2007. nov. 16. 21:21

engem most az bant, hogy miert mindig en vagyok, aki eloszor nekiall a "munkanak", vagy barminek

Elegem van...

2007. nov. 16. 20:49

engem az bánt, hogy nagyon lelkis vagyok. mindig mindenen tipródok.


bo.bettike: fel a fejjel!nagyon rohadt érzés lehet! volt hasonlóban részem.

2007. nov. 3. 18:04
Megcsalt a gyökér férjem....rohadtul tud fájni.
2007. nov. 3. 16:41
Azért adtam ezt a cimet hogy itt mindenki irja le ami bántja vagy sérti.Irjátok ki magatokból a bánatotokat.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook