Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem szeretnék gyereket fórum

Nem szeretnék gyereket (beszélgetős fórum)


1 2
58. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 18:43
Én sem akarok gyereket...még...de nem is tudom, hogy mikor jön el az a pillanat amikor majd vágyni fogok rá. Engem nem zavar, sőt! Nem tudom te miért szégyelled maga emiatt, lehet későn érünk, vagy most más foglalkoztat, nem a gyerektéma. Az, hogy nem vagy férjnél..na bumm, majd valaki megkér, ha meg nem, hát szabad vagy mint a madár :) Különben is én azt látom a barátnőim körében, hogy aki korán szült, vagy egyértelműen nem volt itt az ideje, az most már bánja hogy nem az eszére hallgatott. Nyilván a gyerekét nem bánja, de már elismeri, hogy talán várni kellett volna. Úgyhogy no para :)
57. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 18:07

Sokan vannak ezzel igy , gyerek nelkul is boldog lehet egy ember :)

Hogy mit kepzelgetnek a ferfiak azzal meg , ne is törödj , a fontos az , az hogy Te mit hiszel es kepzelsz :)

56. 4d201760e3 (válaszként erre: 54. - 53dfddad18)
2011. aug. 12. 18:03
Kimondta neked hogy nem védekezek????????
55. 6b006fc769 (válaszként erre: 54. - 53dfddad18)
2011. aug. 12. 17:11

:)))

És ha az ámber az erősebb???

54. 53dfddad18 (válaszként erre: 53. - 4d201760e3)
2011. aug. 12. 16:54
Akkor védekezz!!! :)
2011. aug. 12. 16:48
Én sem!!!!
52. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 16:43
Ne törődj vele mások mit gondolnak, mit mondanak. Nem mindenkinél életcél az, hogy anya legyen. Egyenlőre én sem vágyom se gyerekre, se házasságra. Jól megvagyok a kis életemmel, és köszönöm szépen, nagyon jól érzem magam így.
51. 83e25137af (válaszként erre: 50. - C38e379cec)
2011. aug. 12. 15:01
persze hogy nem. akkor úgy mondom hogy LEHETSÉGES mellékhatás :)
50. c38e379cec (válaszként erre: 34. - 83e25137af)
2011. aug. 12. 14:26
Nem feltétlenül! :))
49. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 14:11

Ezért még 1 icipici bűntudatod ne legyen.

Annyi időd van mint a tenger, belőlem is 1 embernek sikerült ezt kiváltania, hogy érezzem, hogy Ő az akivel szeretnék családot alapítani.



Egyébként nem mindenki vágyik rá, nincs ezzel semmi baj.

Fel a fejjel.

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 14:09

Szerintem egyrészt nem vagy lekésve semmiről.

Másrészt ha jön az érzés, jön, ha nem jön, nem jön, nem vagy semmivel sem kevesebb attól, hogy nem szeretnél, csak fogadd el a döntésed, érzésed, szeresd magad!

47. Trinitas (válaszként erre: 44. - Brad)
2011. aug. 12. 14:04

Szerintem egészséges. Ha a biológiát nézzük akkor épp itt az ideje, hogy az anyai ösztön háttérbe szoruljon bizonyos egyedeknél :) mert egész egyszerűen hamarosan ivóvízhiány lesz akkora a népesség.


Ha spirituálisan nézzük akkor meg mi mind fejlődni születtünk ide és van, hogy a gyerek ebben gátolna.. pl szükség van munkamániás emberekre is hisz egy életmentő vagy egy orvos aki Afrikában segít embereknek nehezen tud családot alapítani úgy, hogy ne kerülne hátrányba az életének valamelyik szegmense.

Vagy ott vannak azok az emberek akik félrevonultan élnek és a lelki fejlődésükre koncentrálnak.


Sok-sok feladat van itt ezen a világon amit akkor lehet legjobban véghez vinni ha az ember maximálisan arra koncentrál. Ez nem is biztos, hogy nagy dolog, lehet csak most egész egyszerűen szükséged van az energiáidra és nem akarod szétszórni. Miért lenne az baj ha nem akarsz gyermeket? Hol hallottál vagy olvastál olyat, hogy ez nem helyes? ( Más kérdés az abortusz persze de most nem arról van szó.. ) Ez csak a többségnek fura.. de egyre kevésbé lesz az mert egyre több nő nem akar szülni. Tapasztalat: szépségiparban rengeteg ilyen nőt megismertem.

46. kzsu80
2011. aug. 12. 13:52

én mindig tudtam, hogy majd akarok gyereket, de érezni nem éreztem...valahogy úgy, mint te. kb 28 körül kezdett vmi elindulni, de más kisgyerek se érdekelt. 30 évesen szültem, és az embernek a sajátja a tökély!

Ne aggódj, csak várj, és akkor gondold újra, mikor már szorít az idő. Ha ez téged zavar, akkor jó anya leszel!

45. Brad (válaszként erre: 43. - Trinitas)
2011. aug. 12. 13:46
Na ez az! :) Köszi!!!!
44. Brad (válaszként erre: 41. - Spinneli)
2011. aug. 12. 13:44

neeeeeeeeem :)


a multkoriban elmentünk egy osztrak baratokhoz segiteni epitkezni. tök jo volt.

nagyon szerelmesek, imadjak egymast. olyan aranyosak voltak. aztan mondjak, hogy nem akarnak gyereket.

nagyon ledöbbentem, hisz ertelmisegiek, mind a kettönek biztos allasa van, egeszsegesek, most epitik a hazukat stb. Tökeletes feszek lenne egy baba szamara. Tök sokaig ragodtam ezen... agyaltam rajta... mert nem ertettem.

Aztan feljött bennem (ismet, mert neha elöfordul) a kerdes, hogy en sem szeretnek?.! Hogy önzöseg-e az, hogy a sajat eletemet akarom elni es nem maset egyengetni? Hogy magamra szeretnek több figyelmet szentelni? Hogy egeszseges-e ez a gondolkodas? Hisz az a ket ember, az a par is ugyanezt teszik...

43. Trinitas (válaszként erre: 38. - Brad)
2011. aug. 12. 13:40

Ha lesz egy gyermeked, azt sosem bánod meg. Azt csak az ősbunkó, primitív embereknél fordulhat elő. De intelligens ember a saját gyerekét szereti és el se tudja az életét nélküle képzelni.


..olyan viszont lehet, hogy egyszercsak rájössz, már nem lehet pedig jó lett volna..


Időd viszont még van és valóban az lenne a jó ha valaki meglátná benned az anyát és feleséget mert talán te is átértékelnéd a dolgokat. Lehet ez csak egy mély bizonytalanság, önbizalomhiány vagy ilyesmi.. és megfelelő ember helyreteszi ezt a dolgot benned.


Ha bánt, hogy mások azt mondják nem lennél jó anya akkor igenis jó anya lehetnél. Eleve mert foglakoztat a dolog.


A legtöbb nőben ez alakul, és partnerfüggő is.. ismerek én is olyat aki nem akart férjhez menni, nem akart gyereket de jött a szerelem és ez megváltozott.


Ha meg nem akkor nem.. baromi sokan vagyunk a bolygón, sok ember születik már olyan élettervvel amiben nem szerepel gyerek.. a fajfenntartásért aggódnunk nem kell :D

42. 53dfddad18 (válaszként erre: 39. - Brad)
2011. aug. 12. 13:37
Nem az. Úgyhogy Te egészséges vagy. :)
41. spinneli (válaszként erre: 40. - Brad)
2011. aug. 12. 13:35

én ellentmondást érzek ebben...igazából szerintem te sem tudod, hogy akarsz-e gyereket vagy nem.

dehát rengeteg időd van eldönteni ezt.


Az is lehet, hogy az egész topik inkább arról szól, hogy megbántott a barátod és nem az egyenlőre még zavaros gyerekkérdésről.

40. Brad (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2011. aug. 12. 13:33

38. hsz-ban a valasz.

es nem "masok", hanem hozzam közel allo szemlyek mondjak, akiknek a velemenye fontos szamomra.


nem mindegy, hogy kimondja.

39. Brad (válaszként erre: 33. - 53dfddad18)
2011. aug. 12. 13:30
engem az foglalkoztat fökent, hogy egeszseges-e az, ha nö letemre nem szeretnek gyereket.
38. Brad (válaszként erre: 30. - Trinitas)
2011. aug. 12. 13:29

van benne valami!

de attol hogy nem szeretnek babat, attol meg rosszul esik az, hogy masok nem tudnak elkepzelni jo anyanak vagy felesegnek. Föleg a sajat baratomtol... azert ez eleg durva kritika egy nö szamara.

Az, hogy nem szeretnek gyermeket, meg nem azt jelenti, hogy nem lennek jo anya...

Ez nem önzöseg?


Es mi van, ha 40 evesen ott allok, total egyedül, radöbbenve, hogy elszurtam az eletem?

37. 7e992805d2 (válaszként erre: 35. - Vigyorex6)
2011. aug. 12. 13:18
Még mindig jobb mint sokan akik megszülik és nem gondoskodnak róla.
2011. aug. 12. 12:23
Az mondjuk tényleg jó kérdés, ha tényleg nem szeretnél, miért zavar, hogy mások is ezt mondják?
35. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 12:22

1, "Kiskoromban mindig is hangoztattam, hogy nekem sosem lesz gyerekem!" - szerintem igaz, hogy ha valami túl sokáig ismételgetünk magunkban, akkor egy idő után el is hisszük, hogy úgy van.


2, Mondták egyes férfiak az életedben, hogy nem tudnának anyaként elképzelni, és ez Neked fájt. - ha nem érdekelne a gyermekvállalás, akkor nem érintene meg.

3, Ha a jelenlegi párod említést tenne róla, lehet, hogy megváltozna a véleményed. - akkor ez mégsem annyira lejátszott dolog.


Fiatal vagy, időd, mint a tenger. Ne hajtogasd ezt folyton, hanem adj időt magadnak.

Aztán végül, ha nem lesz gyermeked, mert ez saját elhatározáson alapul, attól még nem ez határoz meg mint embert. Én becsülöm azokat az embereket, akik kimerik mondani azt, hogy: "nekem nem lesz gyermekem", és nem vállalnak, pusztán, mert ezt követeli a protokoll.

34. 83e25137af (válaszként erre: 28. - C38e379cec)
2011. aug. 12. 12:20
én is. :D ha kell emelt dózisban. csak van mellékhatása: közönyösség
2011. aug. 12. 12:18
Azé' ha valaki kiír egy ilyen fórumot...mégiscsak foglalkoztathatja a dolog...
32. c38e379cec (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 12:16

Nincs mit szégyellned, ha itt lesz az ideje biztosan változik a véleményed. Nagy szavak, de még előtted az egész élet!


És ha nem gondolod meg magad, miért lenne probléma! Légy boldog! Gyerekkel, vagy gyerek nélkül. Ha pedig macerálnak, még ha családod is, kérd meg őket, ne akarják ők élni az életed!

31. spinneli (válaszként erre: 1. - Brad)
2011. aug. 12. 12:16

25 évesen még azért fiatal vagy...nekem kb. 28 éves koromra jöttek ilyen érzések, előtte egy szem sem.

Egyébként meg ha végleg úgy döntesz nem nekjed való akkor sincs semmi, a lényeg, hogy Te és a párod ebbe biztos legyen.

30. Trinitas (válaszként erre: 25. - Brad)
2011. aug. 12. 12:14
hát akkor pedig szerintem itt nem arról van szó, hogy te nem szeretnél gyereket hanem arról, hogy nincs magadban bizalmad.. mert ezek szerinte te vágysz rá, hogy azt mondja: "Gyere hozzám! Szeretném ha te lennél a gyermekem anyukája!"
29. Vikuc
2011. aug. 12. 12:14
Ismertem nem egy hasonló lányt,akik nem akartak sose gyereket.A volt főnöknőm is ugyanez volt.Már gyerekkorában tudta hogy sosem lesz gyereke.Most 36,és nem jött meg a kedve.Ettől ő még nem rossz ember,és te sem vagy az.Sőt! Nem lehet mindenki egyforma.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook