Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki mit tud az élesztőről? fórum

Ki mit tud az élesztőről? (beszélgetős fórum)


2015. jan. 25. 01:49
egeszseges,plusz kell hasznalni ha tesztat sutunk,sorkesziteshez is nelkulozhetetlen.........stb
16. inf3rno (válaszként erre: 14. - Juditka1982)
2015. jan. 24. 20:08

szia!

ez az elsavasodas dolog tudomanyosan teljesen megalapozatlan, nem kell foglalkoznod vele. az elesztot nyugodtan szedheted, jotekony pl Crohn betegsegnel, es talan meg a candidat is vissza tudja szoritani vmennyire, mivel versenyez vele a tapanyagokert ugyanugy, ahogy a belbakteriumok is. pufadast okozhat, ha nyersen eszed es utana szenhidratot eszel, pl tejet iszol, sutit, mezet eszel ra stb... ilyenkor ugyanugy szendioxidot termel, mint a kenyerben

2010. aug. 30. 19:15

[link]


savasító ételek:

Élesztő


Mindenfajta élesztőt – sörélesztőt, sütőélesztőt és „étkezési” élesztőt –, valamint az élesztőt tartalmazó ételeket is teljesen ki kell zárni az étrendünkből. Ez ugyanis színtiszta mikroorganizmus koncentrátum. Az élesztő, illetve az élesztős termékek fogyasztása elősegíti a mikroorganizmusok elszaporodását, és emeli a mycotoxinok (gombamérgek) szintjét a szervezetben.


Az élesztőt többnyire sohasem önmagában fogyasztjuk, hanem valamiben, valamivel, ami többnyire szintén savasító hatású. Így a sörrel és borral, amik önmagukban is veszélyesek. Kenyerekkel és pékárukkal amelyeket tárolt gabonából készítenek, s a liszten (egyszerű szénhidrát) kívül cukrot és más szénhidrátokat is tartalmaznak.


Az élesztő és az élesztős termékek fogyasztása hozzájárul a vesekő képződéshez, továbbá köveket okozhat a májban, a húgyhólyagban, sőt az agyban is, csontlerakódásokat, csontízületi-gyulladást, reumás ízületi gyulladást, vesebetegséget, szívbetegséget, cukorbetegséget. A fogyasztással járó további panaszok a Crohn-betegség és a vastagbélgyulladás is.



[link]


Az élesztő élettani hatása:


Az élesztő egysejtű, mikroszkopikus, élő gombák tömege, amelyeknek hatására a cukor alkohollá és széndioxiddá alakul, vagyis alkoholos erjedés következik be. A keletkező széndioxid pedig felfújja, lazítja a tésztát, a kenyeret és a különféle süteményeket. Szervezetünknek nemcsak fehérjére, szénhidrátra, és zsírra van nap mint nap szüksége, hanem vitaminokra és ásványi sókra is. A vitaminok közül vannak vízben és zsírban oldódók, az előbbiek szervezetünkből naponta kiürülnek. Ebből következik, hogy azokat újra és újra pótolnunk kell. Az egyik leghatékonyabb és legfontosabb B-vitamin-forrásunk az élesztő. Az élesztő B1-vitaminja a felelős azért, hogy az idegeink jobban bírják - pestiesen szólva - a gyűrődést, amit el kell viselnünk. A naponta, rendszeresen elfogyasztott élesztő tehát kimondottan semlegesíti a stresszhatást.

Közismert az élesztő emésztést elősegítő hatása, ezért különösen fogyókúra esetén bátran éljünk vele! Az élesztő magában is fogyasztható. S ha elegendő jut belőle szervezetünkbe, bőrünk és hajunk is szép marad. A kozmetikában már régóta használják az élesztőt, és sokféle krémbe ugyancsak belekeverik, mert bőrregeneráló hatása óriási.

Érdemes ezért minél több, élesztővel készült süteményt, tésztát ennünk, persze úgy illesztve az étrendünkbe, hogy a sok szénhidrát ne okozzon súlyfelesleget, vagyis ne hizlaljuk magunkat. Miután bizonyos mennyiségű szénhidrátra mindenképpen szükségünk van, gondoljuk meg, hogy azt milyen formában fogyasztjuk el. Inkább kelt tészta (kenyér, sütemény stb.) legyen, mint vajkrémes, cukros sütemény!

14. juditka1982 (válaszként erre: 12. - Haribo)
2009. ápr. 21. 09:39

Szia!

Hogy állsz az élesztővel? Én most kezdem újra szedni, mert volt egy kis kihagyás nálam. Segített valamiben, vagy még korai a kérdés!? Nekem korábban, amikor szedtem azt vettem észre, hogy jobban nőnek a körmeim és nagyon szépek. Bár a hajam még most is hullik :(

Azt mondta nekem egy ismerősöm, hogy ne szedjem az élesztőt, mert elsavasodik tőle a szervezetem? Nem hiszek neki! Szerinted lehetséges?

Bár ez a nő annyira "BIO", hogy .....áá mindegy.

13. Ercsu7
2009. márc. 16. 18:42
tele van B vitaminnal
12. haribo (válaszként erre: 11. - Juditka1982)
2009. márc. 13. 11:46

Szia!

Én most olvastam róla, egy fogyókúrás topikban.

Ugyan csak 3 napja eszem, de én megeszek egy egész élesztőt. Azt a kis sárga csomagolásút, azt hiszem 5dkg.Nem egyszerre, egész nap.

Ha lesz valami látszata megírom. Szeretnék fogyni is, meg hull a hajam, törik a körmöm. Lehet, hogy mindenre jó lesz.(-:

2009. márc. 6. 12:50
Szaisztok!Tudna vki segíteni?Mennyit kell az élesztőből megenni naponta a jó hatás érdekében?Én egy néhány hete eszek beleőle naponta két tablettányi méretet.Összegömbölyítem és vízzel lenyelem.Így nem rossz.A körmöm már erősödik, de a hajhullás még fenn áll!
10. 1207andi (válaszként erre: 8. - Franc22)
2009. jan. 17. 13:20

Azt írtad hogy enni is szoktad az élesztőt.Apukám is ette valamikor ,azt mondta hogy jó a pattanásokra.Én azt hallottam hogy székletet csinál.

Te miért eszed?Én is megprobáltam de letapadt a torkomra,azóta nem próbáltam.

2009. jan. 16. 10:43
Arcpakolásként nagyon jó a problémás bőrre! De megenni annak nem jó , aki már volt candida fertőzött!
2009. jan. 13. 10:29
én az arcomra szoktam tenni, jó a bőrnek. Amúgy enni is szoktam. Fini:)
2009. jan. 13. 10:20

Én még szoptatok és az élesztőt ajánlották,hajhullásra/körömre.

Tényleg hatásos lehet ha eszem belőle mindennap?

Csak mert nem valami jó ize van,bár megeszem,de ha ugysem ér smemit akkor minek.

Na meg a tejbe nem megy át?Tud erről esetleg valaki valamit?

2008. ápr. 1. 11:55
Jót tesz akkor is, ha hullik a hajad, vagy töredezik a körmöd. Sok benne a B vitamin(ezért egészséges ital a pasik szerint a sör is:-))
2008. ápr. 1. 11:38

Épp tegnap olvastam róla, hogy mindenféle B vitamin megtalálható benne!


Külsüleg pedig pl. kefírrel keverve nagyon jó a pattanásokra. Ma fogom kipróbálni :)

4. Ferildi (válaszként erre: 1. - Macska1201)
2007. dec. 5. 10:37

Szia!

Ha a gyomrod bírja S.György Vegetáriánus könyve szerint mézzel keverd össze,úgy edd meg.Az ízét meg lehet szokni,de nekem sok lett tőle a gyomorsavam.

2007. nov. 3. 10:12

Ha nyersen kicsit is beveszed, nagyokat büföghetsz tőle.


Nélkülözhetetlen a kelt tésztákhoz. Hatását fokozza ha rétes liszttel készítik.


A pattanásokhoz külsőleg, pakolás formájában használják.

2007. nov. 3. 10:09

Az élesztő rendszeres fogyasztása semlegesíti a stresszhatást,


Az élesztő jelentős szerepet játszik a szénhidrátok lebontásának folyamatában is, mert serkenti a hasnyálmirigy működését, ezért rendkívül előnyös cukorbetegek számára is,


Az élesztő megszépíti a bőrt, a házi kozmetikában és a kozmetikai iparban régóta használják bőrregeneráló hatása miatt.

2007. nov. 3. 10:05
Sziasztok ! Köztudott az élesző jótékony hatása,de mire?.és hogyan lehet használni??A napokban olvastam,hogy a zsíros bőrre is kitünő!10 dkg élesztő pár csepp tejben elkeverve maszkként használható,próbálta már valaki??Vagy tudtok még élesztős trükköket?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook