Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek hány kg egy átlagos 3-4hónapos? fórum

Szerintetek hány kg egy átlagos 3-4hónapos? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. Bcicus (válaszként erre: 61. - Jozsi.38)
2011. aug. 12. 08:40
Nem vonom meg tőle a kaját. Épp hogy tömöm mert nem evett eleget, egyébként már nem sovány. Arról volt szó, hogy majd oda fogok rá figyelni és nem fog cukrot kapni.
2011. aug. 12. 08:39
Kátya írány vissza a klubba!!!
2011. aug. 12. 08:38
de a babád inkább sovány mint elhízott! ilyennel is el lehet szúrni egy gyerek étkezési szokásait és majd vagy kövér lesz ténylegesen felnőttként mert gyerekként megvonták tőle, vagy étkezési zavarai lesznek és nem eszik meg akármit, és itt nem a szemétkajára gondolok, hanem zöldség-gyümölcs vonalon
60. Bcicus (válaszként erre: 56. - Jozsi.38)
2011. aug. 12. 08:28
Az bármikor kialakulhat, de a felnőtti kori diabetesben is nagy szerepe van a gyerekkori elhízásnak is. És az én kisfiam kimondottan veszélyeztett sajnos mivel én ir-es vagy az apósom pedig 40 évig volt súlyos cukor beteg.
59. Bcicus
2011. aug. 12. 08:27
Semmi akadály én eddig sem sűrűn írtam neked, ezen nem is akarok változtatni.
58. Bcicus
2011. aug. 12. 08:26
36os hozzászólás
57. eaedab0e25 (válaszként erre: 54. - Bcicus)
2011. aug. 12. 08:25

AZ étkezéséről vitatkoztunk, meg már máskor írtad rá, hoyg szerinted alultáplált (vagy valami hasonlót). Nem érdekelt, mert én tudom hogy nem az, de tényleg azt vártad, hogy nyitsz róla egy fórumot amin úgy csinálsz mintha valami szörnyen sovány és beteg gyerek lenne, akkor arra nem fogok reagálni



Hol írtad, hogy az a gyanúd?? Megtanultam olvasni, de nem találom!


Ez legyen a végszó kettőnk között!!!! Erre nyomatékkal megkérlek!

2011. aug. 12. 08:14
nem értek hozzá, de az még nem korai ebben a korban?
55. Bcicus (válaszként erre: 52. - Jozsi.38)
2011. aug. 12. 08:09
cukorbeteg vagy inzulinrezisztens
54. Bcicus (válaszként erre: 53. - Eaedab0e25)
2011. aug. 12. 08:08

Nem nem írtad ki a nevét. Épp ezért írtam azt, hoyg az a gyanúm.....

SOványnak sovány volt, de nem rémisztően, mellesleg mitn írtam egy rakat vizsgálaton voltunk sé sehol nem találtak semmi bajt, most meg már nem is sovány.

53. eaedab0e25 (válaszként erre: 47. - Bcicus)
2011. aug. 12. 08:03

Kimondtam a nevét itt a fórumon?? NEM!


Érdekelt a két véglet, hogy mi közé esik egy gyerek!

A tiéd rémisztően sovány azokon a képeken. Ha ezt nem látod, akkor valami bajod van!

2011. aug. 12. 07:53
a beteget hogy érted? mitől lehetne beteg, vagyis miért?
51. Bcicus (válaszként erre: 48. - Bcd3c288ee)
2011. aug. 12. 07:52

De én ilyet nem írtam, azt írtam, hoyg MAJD. És, hogy nem fog cukrot kapni, mert veszélyes.

Most sem eszik gyakrabban, csak tömöm tápszerrel. Kelteni most sem lehet kajához, mert olyankor nem eszik, csak egyszerre többet tömök bele.

A dagit viccesen írtam, hogy az eddigi önmagához képest. De amikor már összekapta magát igen is odafogok figyelni, hogy mikor és milyen gyümölcsöt eszik az ő érdekében, emrt nem akarom, hoyg beteg legyen.

2011. aug. 12. 07:50
megnéztem a képeket TÉNYLEG sovány a baba. az enyémet is mindig soványnak látja a védőnő 3hónaposan 5380g és 62centi volt. egyszerűen hosszú és vékony baba mint mi. most 5hónapos 6150g és 68cm. de ha valaki a gyümölcs cukortartalmát nézi a baba hozzátáplálásánál az beteges. egy babát nem lehet túletetni
2011. aug. 12. 07:31

Szóval lényeg, a lényeg, a vita az illető gondolkodásmódja miatt volt elsősorban.

Bocsánat, de nincs hosszú i a billentyüzetemen. Ahogy hosszú ü sem. : D

2011. aug. 12. 07:24

Mielőtt mindenki egymás torkának esik:

Itt egyáltalán nem versengésről van szó(azt én is ki nem állhatom). Dióhéjjban leirom az előzményeket.

Ahogy megnéztük a baba képeit, többünk soványnak látta.

Ilyenkor megkérdezi az ember, hogy eszik-e rendesen, .... stb.

Nos, az illető baba nem lett felkeltve az etetésekhez, mert állitólag annyira bealudt. Ez azt jelenti, hogy 6 óra is eltelt a két etetés között. Jó tanácsként jeleztük, hogy talán (mivel nincs túl jó húsban) a három óránkénti etetés szükséges lenne.

Ez szerintem mostanra sikerült, elkezdett hizni a baba. Nos, itt jött egy megjegyzés, ami többünknél kiverte a biztositékot a fórumban, ami arról szólt, hogy arra is oda fog figyelni, hogy mennyi gyümölcsöt fog kapni a gyerek, mert abban is cukor van és már kezd dagi lenni a gyerek. (megjegyzem, messze van még az én gyerekem súlyától és őt sem nevezném daginak).

Én sem adtam a nagyobbik fiamnak két éves koráig édességet, nem cukroztam agyon a kajáját, de adtam neki enni, amennyit igényelt. Se többet, se kevesebbet. Már 6 éves lesz a jövő7-en, egy deka súlyfelesleg sincs rajta, sőt én attól féltem a státuszvizsgálaton, hogy túl vékonynak fogják találni. Ja, édesség. Természetesen már kap. De csak ha megeszi az ebédjét/vacsoráját. Természetesen mértékkel.

Azt próbáltuk mi megértetni, hogy egy kisbaba nem tudja még túlenni magát, annyit eszik, amennyire szüksége van.

Azt megértem, hogy nem akarja, hogy elhizzon a gyereke, de könyörgöm, egy kisbabát diétáztatni???? Azért remélem itt még nem tart a világ!

Most is tartom a véleményemet: ha nem akarja, hogy elhizott gyerek legyen a piciből, ne adjon neki egészségtelen ételeket és ennyi!!!

47. Bcicus (válaszként erre: 46. - Eaedab0e25)
2011. aug. 11. 23:41
AZ étkezéséről vitatkoztunk, meg már máskor írtad rá, hoyg szerinted alultáplált (vagy valami hasonlót). Nem érdekelt, mert én tudom hogy nem az, de tényleg azt vártad, hogy nyitsz róla egy fórumot amin úgy csinálsz mintha valami szörnyen sovány és beteg gyerek lenne, akkor arra nem fogok reagálni.
46. eaedab0e25 (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2011. aug. 11. 22:29
Nem a súlyáról vitáztunk, hanem a gondolkodásodon!
45. hnora (válaszként erre: 41. - Dragon29)
2011. aug. 11. 22:24
Hű, ezzel a hasonlítgatósdival most találkoztam először, amikor egy rokongyereket hasonlított össze a mamája lányommal. Mivel a hét hónapnyi korkülönbség ellenére is ugyanakkorák mind súlyban, mind hosszban, Janka mozgásfejlődésben is előbb tart, mint a másik kislány ebben a korában, ezért két dolgon lovagolt: az övének több a haja, és több a foga. Én meg röhögtem.
44. *Mimmi* (válaszként erre: 42. - Gagababi)
2011. aug. 11. 22:16

Én a múltkor a saját barátnőmre akadtam ki. :-D

Egy éves szervízen voltunk a Tökivel ahol 9,5 kg-val mérlegelték. Barátnőm lesajnálóan "nem baj, majd összeszedi magát, ő ilyen kis vékonyka". Aha, mondom neki, ha jól emlékszem a lányod a 2 éves szervízen volt 10 kg. Válasz: "Tényleg? Hát arra már nem is emlékszem! Akkor végülis nem is olyan kevés az a 9,5 kg".

Tiszta hülyeség az egész... De miért kell megjegyzéseket tenni? Meg versengeni? Nem értem...

2011. aug. 11. 22:09

Én nem értem miért kell azon versengeni kinek a gyereke nagyobb! Szörnyű mit művelnek egyes anyukák! Némelyik gyereknek akkora feje van, hogy alig fér bele a babakocsiba, a combjait meg simán megirigyelhetném én is... Aztán amelyik kicsit vékonykább azt le kell szólni rögtön!

Egyébként nekem két gyerekem van. A lányom mindig is kis husika volt, annak ellenére, hogy tényleg nem evett sokat. A fiam viszont teljesen más alkat, hihetetlen mennyiségeket megeszik, mégis kis vékonyka. Vagyis inkább átlagos.

Egyik ismimnek a fia elég vékonyka volt kiskorában. Mindenki tömte mindennel, hogy hízzon mert tényleg vékony volt. Na ennek az lett az eredménye, hogy hozzászokott a szinte egész napos evészethez, a sok édességhez stb és 18 éves korára kb 150 kg-osra nőtt...

2011. aug. 11. 22:01

Nálunk alkati kérdés, és hiába evett sokat, kicsi kora óta egy ficánka..

Engem a gyerekorvos nyugtatott meg, amikor tiszta zizin mentem be,hogy a többi anyuka megjegyzéseket tett...van az a percentuális -nem tudom,hogy jól írtam-e-, a skála,amin nézik,hogy az adott gyerek hány éves, és mekkorának kell lenni...alulról a második vonalon van középen...erre mondta,hogy "hát nem a nagy gyerekek közé tartozik, de hát maguk -szüleik-sem nagy darab emberek"

Úgyhogy innentől kezdve *arok rá, hogy kinek mi szúr szemet, vagy milyen megjegyzést tesznek.


Dragon..nálunk az anyukák versengenek a beszéddel is, meg mindennel...még a láb mérettel is! "a tiedének mekkora a lába?" mondom, 20as...anyuka akinek két hónappal fiatalabb a fia "Az övé 22es! "de ezt mind olyan fennhangon,mintha valamit is számítana! Mintha neki ettől jobb gyereke lenne...úgyhogy már ebbe a közegbe le sem járok...

41. dragon29 (válaszként erre: 37. - Gagababi)
2011. aug. 11. 21:41
Nálunk nem a súlynál van ez, hanem mindig azt kell hallgatnom anyósnál, hogy rokonuk gyereke, aki 3 hónappal idősebb már jár, már beszél, már nincs pelusa..stb., mint egy versenyfutás. Folyton az ment hogy vezessem a gyereket, hogy megtanuljon járni...á hagyjuk, tiszta pipa leszek a mai napig ezektől!
40. Bcicus
2011. aug. 11. 21:36
Ja egyébkét SB olyan 64 c, körül van már lehet kicsit több.
39. dragon29 (válaszként erre: 31. - Bcd3c288ee)
2011. aug. 11. 21:35

Ebből a szempontból az én kisfiam is átlag feletti, most 20 hónapos, a legutóbbi mérési eredménye másfél évesen 12820g és 86cm. Ő is nagy súllyal 4050 grammal született. :D

3 hós: 65cm, 6800g


Sok minden befolyásolja a súlygyarapodást.Ha kiegyensúlyozott baba, akkor semmi gond nincs.

38. Bcicus (válaszként erre: 37. - Gagababi)
2011. aug. 11. 21:33

Sb nem nagy evő most tömöm, mert már kezdett tényleg nagyon vékony lenni, de azért elhízlalni sem fogom. Nem jó kövér gyereknek lenni. Cukrot nem fog kapni, nincs is itthon. Most annyit csinálok,. hogy az előírt napi minimum adagot beletömöm.

Most mióta elkezdtem tápival tömni híziott 450got egy hét alatt, most már teljesen jól néz ki egyáltalán nem sovány már. Jó kedvű, ma mondjuk sírt mert bedurrant az oltás helye, de egyébként nagyon ritkán sír, csak ha becisnált. "beszélget" ezerrel. Kuszik már, tartja magát. Minden lelete tökéletes. INkább vékony legye mint kövér én azt gondolom. Én kövér gyerek voltm és sajna most a terhesség és szoptatás alatt megint elhíztam nem akarom neki is ezt.

2011. aug. 11. 21:26
Itt a lakó környezetemben is van pár anyuka, akik mindig azon versengenek,hogy melyikőjüké nagyobb gyerek...az enyém volt a mérce, az tette boldoggá őket,ha az övéké, -akik 2-4 hónappal fiatalabbak - lehagyták az enyémet...az egyik anyuka egész nap tömte a sajátját,csakhogy hízzon.."mert bezzeg xy baba már ennyi kiló" ..a másik 4 hónaposan már 8 kiló volt..."nem baj, ha dagadt, majd 1 évesen lemozogja" igaz,hogy szegényke még a fejét sem tudja tartani..
36. Bcicus (válaszként erre: 35. - Gagababi)
2011. aug. 11. 21:17

AZ a gyanúm.

Miután ma épp z ő súlyáról vitáztunk egy fórumon és 4,5 kiló, pontosabban 4650 3,5 hónaposan.

35. Gagababi (válaszként erre: 34. - Bcicus)
2011. aug. 11. 20:53
A Te kisfiadra gondolt a téma nyitó? :O
34. Bcicus (válaszként erre: 28. - Eaedab0e25)
2011. aug. 11. 20:27

Nem kell, hoyg szúrja a szemed.

És nem nem sír éjjel. Nagyon jól alszik és teljesen egészséges. Ő ilyen testalkat és kész.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook