Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csongrád, Bács-Kiskun megye látnivalói, érdekességek fórum

Csongrád, Bács-Kiskun megye látnivalói, érdekességek (beszélgetős fórum)


24. marel2
2011. aug. 18. 08:56

A Szelidi-tó szerintem csodálatos! Fürdeni, strandolni, horgászni kiváló! A környékben Kalocsa, Hajós (borfalu) lovas programok teszik kellemessé a nyaralást. Kalocsán az Érseki Könyvtár, a Kalocsai kézműves manufaktúra (megnézheted, hogyan készítik a gyönyörű porcelánokat), a buszpályaudvarral szemben, vagy a Városi Képzőművészeti Gyűjtemény ,Viski Károly Múzeum, stb. Szeliden pedig utcabál szombatonként, kertmozi, éttermek stb. Úgyhogy csak a jókedv szükséges :)

Aug. 20-ra sok program lesz, aug. 25-28 között pedig motoros találkozó! Jó szórakozást!

23. Drienke (válaszként erre: 14. - Mandella)
2011. aug. 11. 07:10
Én is ezért preferálom a környékbeli strandokat.
2011. aug. 11. 00:04

A Füvészkertről eddig nem is esett szó!:)


Pedig július végén virágoztak a lótuszok, amik azt hiszem, máshol talán nem is láthatók. Gondolom, hogy még nem nyíltak el...cáfoljatok meg, ha okosabbak vagytok!:P

21. a14deb9047 (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2011. aug. 10. 21:45
Kiskunhalason is van jó strand, Szélmalom, Gyűjtemények Háza, Thorma János múzeum.
2011. aug. 10. 20:08
nagyon köszönöm a sok információt! :)
2011. aug. 10. 19:53

Tompa, Szent Anna templom. Egy pici ékszerdoboz.

Kiskunhalas, Alsóvárosi Főplébánia templom, "Sóstó".

Baja Szentháromság térrel, Sugovicával, Türr-kilátóval a sziget végén, a zsinagógából átalakított könyvtárával, több templomával együtt hangulatos kirándulás. És persze a bajai halászlé kihagyhatatlan! Átgyalogolni a hídon jó testmozgás :)

2011. aug. 10. 19:36
Azt hiszem Szeged mellett Dorozsmán a Sziki tónál van most egy kalandpark: Csú-sziki (van honlapja), külön kisgyerekeknek való akadálypályákkal...több lehetőséggel. Szóval van itt néznivaló bőven, de most csak ennyi jutott eszembe. :D
2011. aug. 10. 19:33
Ha már strand, akkor akár Kiskunmajsa. Vadaspark Kecskeméten is van-bár nem voltam még ott. Hadtörténeti Múzeum Kecelen. Kiskunhalas Csipkeház. Kalocsai érseki kastély, paprika múzemum. Valahol van azt hiszem Kecskeméten pálinka kiállítás. Ja és most Jakabszálláson a Magyar kert-erre én is nagyon kíváncsi lennék. :D
2011. aug. 10. 17:18

Nekem is Szeged ugrott be először!


Fantasztikus város, bár most tényleg káosz van a felújítások miatt. Viszont van vár, várszínház, Hundertwasser kiállítás van a Reök-ben, és igen, Hungarikum fesztivál is lesz, a Vadaspark is csudajó. :)

Kecskemét is szép, ott nem jártam mostanában, nem tudom, építkeznek-e.

Kastély pedig Nagymágocson van, ha jól tudom. Még nem láttam, de biztos érdekes.:)

15. kinni
2011. aug. 10. 16:50
Ópusztaszeren a történelmi emlékpark.
14. mandella (válaszként erre: 7. - Tüncica*)
2011. aug. 10. 16:42
viszont a környékbeli fürdők meg is fizethetők, míg a szegedi horribilis pl. egy családnak, de akár két főnek is...
13. miel77
2011. aug. 10. 16:40
vagy Bács megyében sokan szeretik Soltvadkerten a Büdös tavat :) ha inkább természet közelbe vágytok, bár szerintem akkor már a Szelidi tó jobb.
12. miel77
2011. aug. 10. 16:39
ja és van új sétáló utca is :) bár az annyira nem nagy látvány a Kárász utca mellett.
11. miel77
2011. aug. 10. 16:38
Most hétvégén épp hungarikum fesztivál szegeden :)) egyébként az új strandunk nagyon jó, de szerintem iszonyat drága, ha minden részre veszel jegyet.
2011. aug. 10. 16:29

Ezen kívül a Kárász utca is szép, sok üzlet, fagyizók, kávézók. :)


A plázát nem javaslom, mert most épül a nagy Árkád, és rengeteg üzlet költözik, így kevés a választék már ott.

9. szöszke40 (válaszként erre: 3. - Duci-juci)
2011. aug. 10. 16:29
Bács-Kiskun -ban van Tőserdő...mi ott voltunk hétvégén,mindig tudsz faházat bérelni a kempingben,ott van töle 5perc sétára a strand.Nagyon jó a vize,pedig én nem csípem a zárt strandokat.sokat sétáltunk az erdőben,tájvédelmi körzet,olyan romantikus kis utak vannak:) lehet csónakázni,bérelhető a víz mellett.és minden nagyon olcsó..étterem a kemping mellett,de bolt minden ott van közel...ajánlom:)
2011. aug. 10. 16:26
Szóval az élményfürdőt érdemes megnézni, nagyon nagyon szép lett! :)
7. Tüncica* (válaszként erre: 5. - Drienke)
2011. aug. 10. 16:25
Nem tudom mikor voltál utoljára Szegeden, de egy éve épült fel a Napfényfürdő Aquapolis, minden extrával amit csak eltudsz képzelni. Lifttel megközelíthető csúzda, élményfürdő, babamegörző, szauna, masszás és társai. Ennek a nyomába sem ér Mórahalom vagy Majsa. :) Valóban régen jobban voltak, de már egy jó ideje nem.
2011. aug. 10. 16:05
Kalocsán van ezer látnivaló...tájház, paprikamúzeum, székesegyház, érseki palota, érsekkert, nagyon klassz a Viski Károly Múzeum, a Hotel Kalocsában lehet wellneccelni fürdőbelépővel (szóval nemcsak szállóvendégeknek)-pár kilométerre van Bakódpuszta (asszem oda be kell jelentkezni a Koronatoursnál) színvonalas lovasprogram, szürkeharhagulya, birkanyáj, pár km-re Dunapataj mellett a Szelidi-tó, lehet pacsálni ha jó az idő...és még biztosan van jópár dolog amit kihagytam :)
2011. aug. 10. 15:58
javasolnám Szegedet! az egész várost felújítják és egy élmény ha az úttesten át tudsz menni. De a vadaspark gyönyörű, van élményfürdő, de a környékbeli strandok jobbak ( Mórahalom, Algyő) érdemes megnézni a Dómot, a Zsinagógát, a szabadtéri színpadot
2011. aug. 10. 15:54
Ópusztaszer :)
2011. aug. 10. 15:49
Igazából 1 napos programot tervezünk, lehet még más érdekesség is.
2011. aug. 10. 15:48
Érdekelne ezen a környéken, esetleg lehet egy picit messzebb is, vár, várrom, múzeum, kastély. Tudsz valamit ajánlani?
2011. aug. 10. 15:47
Csongrád, Bács-kiskun megye látnivalói, érdekességek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook