Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cickafark tea - menstruáció - terhesség fórum

Cickafark tea - menstruáció - terhesség (beszélgetős fórum)


14. sunshine 19191 (válaszként erre: 13. - Ba7da9cfc0)
2012. máj. 20. 16:28
köszi szépen a segítséget,így már értem. Remélem összejön már a pocaklakó :)
13. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 10. - Sunshine 19191)
2012. ápr. 27. 12:15

A ciklus első felében cicka, napi 1 csésze éhgyomorra,nem több, mert cisztásodást okozhat.

A ciklus második felében meg paslást, napi 1 csészével, szintén éhgyomorra.

Jó ha hőmérözöd, hogy tudd, mikor volt meg az ovu, mert utána már nem szabad cickát inni.

Ezt így 3 hónapig csinálhatod. A cickát nem szabad hosszabb ideig inni, megint csak a cisztásodás miatt.

Nekem ez a második teázós hónapom. Reménykedem.

2012. ápr. 27. 12:00
anyósom azt mondja ő epére itta
2012. márc. 31. 12:11
Nekem egyik alkalommal nagyon erős menstruációs görcseim voltak. Voltam dokinál, kiderült, hogy gyulladásom van. Kaptam rá kúpot, megnézte, ciszta nincs. Miután elhasználtam a kúpot, úgy gondoltam, kipróbálom a cickafark teát. Pár napig ittam, de rendszertelenül. A legközelebbi menstruációm úgy megjött, hogy nem is éreztem. Enyhébb és rövidebb lefolyású volt. Még nem mentem vissza ellenőrzésre, de szerintem a gyulladás megvan. Szeretném kpróbálni ülőfürdő formájában is. Böngésztem a neten, de nem tudom elképzelni, hogy is néz ki az az ülőfürdő, pláne úgy, hogy tusolónk van. Bocs a béna kérdésért... Ti hogy oldjátok meg? Még sosem csináltam.
2012. márc. 31. 11:59
sziasztok. 4 éve probálkozunk a babával.Nemrég rátaláltam a fogamzás teakeverékre,ezt szeretném kiprobálni.A kérdésem az lenne,hogy reggelente irja 1-1 csészével minni a cickafark és palástfü teát inni.Ciklus elsö felében CSAK a cickafarkteát és a másik felében CSAK a palástfü teát???Mert 1-1 et ir.Ja,és lehet belöle többször is inni naponta? Köszönöm mindenkinek elöre is a választ
2011. aug. 10. 17:14
Köszi Mindenkinek!
8. zsizsmizs (válaszként erre: 2. - Sibetti)
2011. aug. 10. 17:11
Én hónapokig ittam (cickafark-palástfű), de mégsem sikerült babásodni. Aztán abbahagytam, mert már rühelltem az ízét, és pár hónapra rá terhes lettem. :D Szóval nem tudom, hogy van e benne valami, de én azzal nyugtattam magam, hogy ha másra nem is jó, legalább a napi folyadék mennyiségét ezzel is növelem. :D
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Sibetti)
2011. aug. 10. 15:36

Oks! Azért kérdeztem, mert akinek cisztája van, annak nem jó ha issza, mert kihathat rájuk, és növekedésnek indulhatnak.

A második felében palástfüvet igyál, ha szeretnél teázni.

2011. aug. 10. 15:34
Igen! Pont egy hónapja voltam dokinál. Mindent rendben talált! Amúgy csak az első felében ittam!
2011. aug. 10. 15:33
Amúgy ultrahangoztak mostanában?
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - Sibetti)
2011. aug. 10. 15:31
Csak a ciklus első felében idd!
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. aug. 10. 15:28

Cickafark-tea

A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.

Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)


Teafőzet:

1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.


Ülőfürdő:

100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.

2011. aug. 10. 15:23

Sziasztok!


Ebben a hónapban kezdtem el inni a teát, mert a fogi.gátló abbahagyása után, elég rendszertelen lett a ciklusom. Most meg is jött percre pontosan. Mit tudtok erről? Meddig kell inni? Ez befolyásolja a teherbeesést?

Várom a tapasztalokat!

2011. aug. 10. 15:21
Cickafark tea - menstruáció-terhesség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook