Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves kisfiamnak székrekedése van, már mindent megpróbáltam. Mit lehet még tenni? fórum

Két éves kisfiamnak székrekedése van, már mindent megpróbáltam. Mit lehet még tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 10. 07:46

És mi van akkor, ha pszichológiai okai vannak, hogy nem akar kakálni? Anduska valahol azt írja, az ingr megvan, tehát nem ezzel a résszel lenne gond. Az ilyen idős gyerekeknél sok ok lehet, hogy nem megy a dolog. Ezt is lehet meg kéne keresni, és akkor nem kellenne különféle praktikákon gondolkozni.

Pl. vannak gyerekek, akik egyszerűen szégyenlősek, vagy félnek kakálni. Vagy társaságban félnek kakálni. Vagy bilibe félnek kakálni, vagy nem tudnak koncentrálni és "elengedni" a dolgot, és sorolhatnám még....

2011. aug. 10. 07:36

Van ilyen " székletgondos téma bőven " valóban.

Ötlettel teli a padlás, épp ezért.

De mi lenne ha 1 teáskanál mustármagot beáztatnánk éjszakára 1 dl vízbe. Másnap felforralni, és csöppet higítani hideg vízzel.

Cukor nélkül. Állitólag az édes is " köt ". ( azt is próbáltam hogy 1 teádkanállal este vízzel. nem nehéz lenyelni, apró golyócskák. Sőt néha napközben evés előtt 1 teáskanállal ). Igazából ez is csak ideig óráig használt.

Gyógynövény boltba 25 dkg - os kiszerelésben, sokkal olcsóbb.

Van abba is valami igazság, ha lazább még nem híg, akkor kénytelen elmenni a gyere ( felnőtt ) wc -re.

Zöld teát kb 2. hónapja szorgalmasan iszom..

Talán ihatják, találtam valamit.

" Az én keresztlányom kb. fél éves korától ( mikor elkezdett enni szilárd kaját) zöld teázik. Reggelihez mindig azt kortyolgatja, mert a szülők is azt isznak, neki meg az kell, amit anya is iszik. Egy, max. két decit biztos megiszik naponta. Semmi baja, nem is olyan, mint egy bagoly, alszik délután is és este is időben lefektetik."

2011. aug. 10. 07:29
Szia! Glicerines kúpot lehet kapni vény nélkül gyógyszertárban. Semmi hatóanyag nincs benne, a glicerin megszívja magát vízzel, megduzzad, ezáltal ingert okoz, és kinyomja. Nálunk ez vált be. 0.5-1 órán belül mindig van eredménye. :D
2011. aug. 10. 07:22

Felnőtteknek a zöld teát is ajánlják. Én reggel éhgyomorra iszok. Nem tökéletes, de sokkal jobb. Általában naponta, a fogyasztás után 1 - 2 óra múlva van eredmény. ( ritkán 2 naponta )

Ha a tea nem javasolják, ( koffein tartalom ) egy pohár " langyos víz " szintén éhgyomorra!

Persze ha épp a lakás, és az oviba menetel között jön az inger, akkor általában nincs a közelbe wc. És ez a baj sok felnőttnél is szerintem. Otthon még nem kell, és akár autóval mesz melózni, vagy busszal, pont két út között kellene..

Jó nem keverem ide a felnőtteket, az ötletek pedig sokszor ugyan azok, hogy könnyebb legyen ez a dolog..

2011. aug. 10. 07:13
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk :( Mindent kipróbáltunk,de minden csoda 3 napig tart nálunk. Én megvettem a Hummel a gélt is,és 3 napig volt széklet,aztán maradt a hőmérőzés,de azt sem szeretném mindig,mert hozzászokik a gyerek :(Kislányom már este mondta:hőmérő anya segíts! Így mi kipróbáltuk a guttalaxot is,napi 2szer 3-4 csepp,reggel és délben,hogy ,legyen eredmény még aznap.2-3 nap után már spontán is volt széklet,kb.1 hétig,aztán megint adom neki.
2011. aug. 10. 07:02
Nekünk szilvát javasoltak...igaz mi még csak 7hónaposak vagyunk.
15. Trinitas (válaszként erre: 12. - Solmyr)
2011. aug. 10. 06:59

Van erről már sok fórum, meg klub is.. az a baj, hogy hiába a sok javaslat (mi, akik benne vagyunk is tudjuk, tele a padlás az ötletekkel), mert ezek a dolgok csinálnak székletet de nem folyósítják el és a gyerek aki fél kakálni így vissza tudja tartani 2-3 de sokszor több napig is és akkor megint kemény lesz.. ez ördögi kör..

Olyan cucc kell ami természetes és hígabb lesz tőle a kaki amit egyszerűen nem tud tartogatni és legalább kétnaponta kakál.. de ilyet egyenlőre én nem találtam. Nálunk a laevolac nem csinál semmit holott minden nap evőkanállal adom. Többet azért nem merek mert egyik anyuka mesélte, hogy nála allergiás lett emiatt a gyerek. Hosszú távon nem lehet ezt nagyobb mennyiségben, hiába csak cukorszirup.


A tamarinra nekem meg tegnap azt mondta a gyógyszertáros, hogy ő nem javasolja mert van benne szenna :S


Mi most az aloe-t próbáltuk, két kaki híg lett aztán a következő iszonyat kemény.. nem értem az okát..

Jön az emóció.. ha az se válik be akkor a laxacur, mert ezt a kettőt javasolták nekem..

2011. aug. 10. 06:50
iszik napközben elég folyadékot?
2011. aug. 10. 06:49

nálunk se a szirup se a lekvár se a gyümik nem váltak be!


lehet ez most nagyn meglepő de érdekesen egy véletlen útján jöttünk rá nekünk mi a jó!


nyers rétes tészta.de komolyan! na persze nem egy csomaggal, hanem két falat, és másnap minden ok a pociban:) nem megy a hasa tőle, nem csikarja,nem szenved,csak még erősebb az inger és nem bírja visszatartani,vagyis a lányom még nem is akarja visszatartani, de ha akarná se menne...:O


ne botránkozzatok meg! a többiből egy halommal fogyasztottunk és semmi!

12. solmyr
2011. aug. 10. 06:22

A Laevolac szirup segített nálunk is.


A kisfiam is sokáig visszatartotta, mert nehéz volt kinyomnia, ezért még rosszabb lett a helyzetet. (volt, hogy véres volt a széklete)

Ezt a szirupot a doki ajánlotta nekünk.

Rövid idő alatt rendeződött a dolog, olyannyira, hogy 2-3 hét után már minden nap volt széklete a kisfiamnak a szirup nélkül is.

Persze mi is "rásegítettünk" egy kicsit: ha produkált a bilibe, akkor kapott vmi jutalmat (pl 1 db gumicukrot)


Egyébként a gyógyszertárban még a tamarin lekvárt javasolták.

2011. aug. 10. 00:29

szilvalekvár

paradicsompüré

10. border05 (válaszként erre: 7. - 5d58fc17fc)
2011. aug. 10. 00:17
ez nekünk is bevált
9. koko1377 (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. aug. 9. 23:54

Szia!

Sajnos az én kisfiam is mindig visszatartotta,és sokáig a Lavolac szirupot használtam nála.Ez azért jó,mert nem tud hozzászokni a szervezete.

8. gne2
2011. aug. 9. 23:54

Nálunk a tutik: Laevolac szirup, sárgabarack és őszibarack gyümölcsként, saját kezűleg facsart narancslé, joghurt zabpehellyel.

A lányommal sokat szenvedtünk kiskorában. :(

2011. aug. 9. 23:53
nekünk a védőnőnk mondta, hogy popsikrémmel kenjük be a lázmérőt és lázmérőzzük meg, hátha beindulna az inger
2011. aug. 9. 23:51

Épp most nyílt ilyen témájú klub, csatlakozzál Te is :)


[link]

2011. aug. 9. 23:49
Normális széklete szombat reggel volt utoljára.Az inger megvan csak visszatartja valamiért.Próbáltuk a szokásosat,ami máskor mindig bejött:őszibarack,szilva stb.Glicerines kúp,Mira baby víz.Mit tegyek?A paraffinolajat olvastam még,valaki próbálta már?Hogyan kell?
4. Mucmuc987 (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. aug. 9. 23:48
Hummel gél. Gyerekeknek is adható és nagyon szuper. Csak természetes anyagokat tartalmaz. 5 ezerbe kerül egy üveg.
2011. aug. 9. 23:48
Próbálj neki szilvát v. körtét adni.
2011. aug. 9. 23:47
Szilva, szilvalekvár?
2011. aug. 9. 23:46
Két éves kisfiamnak székrekedése van, már mindent megpróbáltam, segítsetek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook