Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves kisfiamnak székrekedése van, már mindent megpróbáltam. Mit lehet még tenni? fórum

Két éves kisfiamnak székrekedése van, már mindent megpróbáltam. Mit lehet még tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. nov. 2. 19:20
Sziasztok!Látom ez a fórum nem nagyon aktív,de én leírom a tapasztalatom hátha segít,ha valaki elolvassa!Írtam ,hogy a laktózmentes táplálkozás segített,de csak egy ideig,ha ő visszatartja bármivel etethetem,akkor is visszatartja sajnos!Megoldás az most nekünk,hogy kapott székletlazítót,és pezsgőkúpot,most rájött hogy a kaki nem fáj,mert így nem repedt szét a kis segge.Beállt neki 3-4nap kakil,már kúp minden nélkül,mert nem akarja a kúpot inkább kinyomja,csak ne kapjon kúpot.Most 2,5 éves!Kitartás minden anyukának!:)
2016. okt. 19. 13:12
Sziasztok! Mindent kipróbáltam a 15hónapos kisfiamnál,és amióta laktózmentes termékeket veszek neki simàn tud vécézni,előtte mindent kipróbáltam,de semmi,màr vérzett a kis segge életemnek,úgy nyomtuk ki a kakit sokat szenvedett,bújkàlt!Azóta semmi baja :) Remélem màsoknak is segít!
2011. aug. 14. 18:24
Old fel a félelmét!
2011. aug. 11. 13:07

Teljesen más példa!

" Szemétszüret időben " volt. Tanítónéni mondta a gyerekeknek hogy össze kell szedni a szemetet. Valaki rögtön a pad alá bújt, és fel vett valamit..

Szerintem nem teték hozzá a körítést! Nem most azonnal! majd a szünetben..

Na ezért kell néha részletekbe menni. Persze szerintem mindenki ismeri a saját gyerekét, tudja : mit, mikor, hogyan..

Nagy a lányom, gyógyszerprobléma azt hiszem nem volt...

47. 59554a629a (válaszként erre: 46. - Ncilány)
2011. aug. 11. 12:30
persze :)))elmondok neki minden körítést :)
46. Ncilány (válaszként erre: 43. - 59554a629a)
2011. aug. 10. 19:14

" Ártalamatlan " becsapás. De nem az! Valamelyik nap a rádióban elhangzott: az aszalt szilvát régebben gyógyszerként adták, székrekedésre.

De azt tedd hozzá ha mondod neki : Gyógyszer, hogy könnyebben kakiljál. De tudod a gyógyszert csak azt szabad amit anya ( mama ) ad. Hogy ezt be kell venni.

Nem ám kis figyelmetlenség miatt hozzájut másik bogyóhoz, és önállóan beszed belőle..

45. 59554a629a (válaszként erre: 42. - Anduska80)
2011. aug. 10. 18:57
Örülök és remélem nem lesz gond :))) akkor ennek a témának is vége :))))))))
2011. aug. 10. 18:53
Annyira nem vészes a dolog de amikor kimarad 2-3 nap kicsit aggódom :)
43. 59554a629a (válaszként erre: 41. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. aug. 10. 18:52
Nem szereti sem a gyümit sem a zöldséget :( persze mondom neki hogy inni kell hogy jöjön ki a kaki néha megérti néha nem. A levesbe megeszi a zöldséget de az almán Kívül semmi gyümit nem eszik. Majd megpróbálom hogy veszek neki szilva lekvárt és ugy adom neki mintha gyógyszer lenne hátha....
42. anduska80 (válaszként erre: 21. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 10. 16:08
Szerencsére megoldódott a probléma,ma már 4x kakilt.Igazad van urbanszkyviki valóban lelki oka lehetett a székrekedésének.Tegnap a gyógyszerész is azt mondta,hogy általában lelki oka van,ha visszatartja.Az az igazság a múlthéten nagyon sokat vitáztunk a párommal,próbáltunk nem előtte,de érezte a feszültséget.Ill. a bilire szoktatást is megkezdtünk,nem erőltetve,ő szerette volna,nagyon ügyes is volt,de valószínűleg még nem érett meg rá.Sok gyümit és zöldséget eszik,sokat iszik és általában 3x kakil egy nap.Sajnos az ő székrekedésének lelki oka volt.Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!
41. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 28. - 59554a629a)
2011. aug. 10. 14:10
:( gyümit, zöldséget szereti, sokat mozog? Beszéltél vele erről?
40. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 39. - Trinitas)
2011. aug. 10. 14:06
Szerintem se kell erőszakoskodni az ivással, de én megfigyeltem ha sokat iszik a kislányom, ( több, mint 1 litert es most 3 eves) akkor van, hogy 2x is jön egy nap. Neki is volt már fájdalmas a székelés, de elmagyráztam hogy a csokitól volt és szerencsére megértette így ha fáj neki néha azt mondja nem eszik többé csokit. ( egyébként tényleg attól lehetett) ilyenkor kéri, hogy kenjem be a popot sudokremmel vagy bepantennel es rögtön megnyugszik. (Első alkalommal azzal kentem be) egyébként imádja a gyümölcsöket, zöldségeket és szerencsére inni is szeret es imádja a leveseket. Egyébként előfordult már hogy 2-3 napig nem volt kaki de ez tényleg nagyon ritka általában naponta van illetve néha kétnaponta. Szóval én a folydékra esküszöm és arra, hogy meg kell beszélni ha probléma van, mert hiába kicsi a gyermek, egy adott kor után meg fogja érteni. Ha nem akar inni, gyümit, zöldséget enni, akkor meg kell találni mi az amit szeret.
2011. aug. 10. 10:59

Olaj, beöntés, glicerines kúp.. ez mind jó.. csak épp hosszútávon ellustítja a szervezetet.. márpedig a szorulás a gyerekkorban elhúzódik szokszor, olyan megoldás kell ami nem árt..


És a legtöbb esetben arról van szó, hogy egyszer fájt mert valamiért kemény lett, aztán a gyerek fél kakilni és tartogatja amitől megint bekeményedik: tökmindegy mit eszik, mennyi iszik (megjegyzem egy-két éves gyereknek mondhatod, hogy igyon eleget ha nem akar.. erőszakoskodni meg nem lehet mert az ugyanúgy nyomot hagyhat benne)


Ez egyébként alkati dolog, a legtöbb gyerek eszik kekszet, iszik kakaót, nem biztos, hogy eleget iszik, az se biztos, hogy kakál minden nap, mégsincs szorulása.


Nálunk ez a dolog néhány hónapja van, előtte teljesen gyerekbarát dolgokat evett, imádja a kekszek, a kakaót, az almát.. nem kakilt minden nap mégse volt szorulása.

Trauma nem érte. Illetve de igen, maga a kemény kaki volt a trauma, onnantól tartogatja és hiába a keksz megvonás, kakaó megvonás, csoki megvonás.. hiába a sok tej, probiotikus ital, laevolac, lenmag..stb a helyzet nem változik. Mert nem erőszakolhatom bele a gyerekbe, szóval lehet a mennyiség kevés de mondom, szerintem nem erről van szó, mert akkor a legtöbb gyerek szorulásos lenne.


Adom neki a normaflort, hátha a belekben történt valami.. meg most a szilvalekvárt teáskanálól mert így gyógyszernek veszi, arról tudja, hogy azt meg kell enni.. amúgy ugyanis nem eszi meg a lekvárt.

2011. aug. 10. 10:23
A kislányom két éves. Szinte születése óta szorulásos volt, amin hellyel-közzel segített a szilva meg a Levolac, de nem volt az igazi. A komoly problémák a bilire szokás idején kezdődtek. Napokig semmi, aztán sírva kakilás. Ami nekünk bejött az kicsit bizar :-) Mivel nem volt rajtunk a játszótéren pelus, a bokorba végeztük a dolgunk. Egyik alkalommal végre sikerült a kaki is. Rájött, hogy a gugolós pózban könyebben jön ki neki, még ha kicsit kemény is. Utána egy ideig akkor is le kellett menni az udvarra elvégezni a dolgunkat, ha amúgy fent voltunk a lakásban. Olyan voltam, mint aki kutyát sétáltat, zacsi meg minden. Aztán a WC-n kezdtünk el úgy produkálni, hogy mint egy nyilvános klotyó felé, gugoló pózban tartottam. Pár hét elteltével már ment a bilibe is, és egy ideje normálisan működik a szűkítőn.
37. 83ff5144bd (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2011. aug. 10. 09:50

nekünk a védőnő cukrozott teát javasolt.. 2 decibe 2-3 teáskanálnyit nyugodtan tehetsz, de a kicsit több sem gond... legjobb ha a kamillatea...

nekünk bejött, reggel kezdte inni, estére volt kaki :)

persze az is fontos hogy igyon sokat a baba.. teát is és mást is... és a rostos Activia is jót tesz :)

és nem gyógyszer egyiksem.. :)

2011. aug. 10. 09:17
Nekünk a doki írt fel valamit, olyan mint az olaj nem gyógyszer.1 evőkanállal kell, és meglazítja a székletet. A kemény széklet is szabályosan kicsúszik. Nekünk nagyon bevált!
35. d2299ac778 (válaszként erre: 34. - 59554a629a)
2011. aug. 10. 09:13
Igen,és fájni sem fáj!:)
34. 59554a629a (válaszként erre: 33. - D2299ac778)
2011. aug. 10. 09:11
tehát beöntés????????????
2011. aug. 10. 09:10
Nyugalom...fecskendőből a fenekébe egy kis melegvíz....az segít...:)
2011. aug. 10. 09:08
Nekem az ismerősöm küzd ezzel, megivott egy kis szenna levél teát, amit a gyógynövényes ajánlott, csak kicsit többet tett mint a zacskón írt, reggelre olyan hasmenése lett, hogy csak na.
31. 59554a629a (válaszként erre: 30. - Briguska)
2011. aug. 10. 08:59
:))))))))))))))))))))))))
2011. aug. 10. 08:54
Szia! az egyik barátnőm kislánya is ezzel a gonddal küzdött (székrekedés). Kivizsgálták, nincs ingere a nyomásra... egyszer észrevették, hogy jó ízűen ugrált az ágyon és kakálnia kellett, a nagyszülők vettek neki egy udvari trambulint, ekkor kb. 3 éves volt, és azóta minden reggel ugrálással kezdődik a nap... most 5 éves és már van nap, hogy magától jön az inger reggel. :)
2011. aug. 10. 08:53
néha előveszek valami érdekes poharat,üveget és abbol többet iszik,most ép sima fél literes üvegből iszik,már adom is neki :))))
28. 59554a629a (válaszként erre: 27. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. aug. 10. 08:52
Szia,az én kislányom is ezzel küzd,nem rég megfigyeltem,itattam gyakran,igy sikerült neki nem egészen 1 liter folyadékot meginni. Csak vizet hajlandó inni nagyon ritkán egy -egy korty édes valamit.....de ha nem figyelek oda akkor kb. fél litert iszik egy nap. 2 éves lesz oktoberben. mi már voltunk korházban és kinyomták belőle :(((
2011. aug. 10. 08:42
Sziasztok, azt szeretném kérdezni az összes hozzászólótól, akinek probléma van a gyermekük székletével, hogy mennyi folyadékot iszik és gyümölcsöt eszik a gyermekük? Ha lehet ne azt írjátok, hogy elegendőt.:) sztem ha megfelelő a bevitel, akkor talán nem tudnák visszatartani és hígabb is lenne a széklet.
2011. aug. 10. 08:34
frissen facsart naranccslé, szilva, barack
2011. aug. 10. 08:24
Mez- mezes tej, aludt tej.Nekunka mez segitet
24. Ncilány (válaszként erre: 23. - Ében11)
2011. aug. 10. 08:19
Mi felnőttek se szeretnénk ha nézne valaki...
2011. aug. 10. 08:01
Sok főzelék gyümölcs-sok mozgás-és nyugalom-az én fiam is próbálkozott visszatartani-1-2 nap miatt még nem izgultam-nem mondtam neki sem semmit-hogy kell wc-re mennie stb.És nálunk kellett a magány neki a wc-n-rácsuktam az ajtót-amit most is kér.Szerintem nálatok is átmeneti lesz.
2011. aug. 10. 07:48
Szia!Mi is ezzel küzdünk,már voltunk sebészeten is és hiába.Nekünk a legelején a makrogol vált be.Ezt a háziorvos írja ki és nem hashajtó csak széklet lazító.Most is ezt használjuk.És csak pár száz forint,a patikában csinálják és ilyen nagyobb kristályos,szemcsés,de langyos tejben teában jól oldódik.Ezt érdemes volna kipróbálnotok,mert tényleg jó és nem mellesleg olcsó.Nekünk 1,5 évesen kezdődött ekkor kezdtünk a sebészetre járni mert 2 hetente volt széklete és amikor kakilnia kellett akkor 3-4 órát rohangált fel és alá a lakásban ordítva,és előtte 2-3 napig nem is evett.Borzasztó volt.A sebészeten minden alkalommal azt mondták,hogy van éppen elég hashajtó a patikában amivel lehet próbálkozni az egyik majd használ.Ez után a mondat után soha nem vittem vissza.Úgy hogy mi megjártuk a poklot is szinte hiába,most úgy szinten van a dolog mert hetente van széklete,majd most kezdjük újból ezt a makrogól kúrát,mert a gyerek kórházban ezt javasolták megint.Minden képp vidd el a fiadat a körzeti orvoshoz,ha már hosszú ideje fenn áll a székrekedés és kérd i a véleményét erről a szerről.Sok sikert és kitartást!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook