Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mi korosztályunk fórum

A mi korosztályunk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mi korosztályunk

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. nov. 29. 21:40

Én erre csak azt tudom mondani, nem értek egyet, de úgy látom, ezzel kb. egyedül vagyok... a mai fiatalok sem felelőtlenebbek mint mi, sőt, mi sem vagyunk nagyobb hősök mint bárki, aki átjutott a serülőkor buktatóin....

A mai gyerekeket ráadásul mi magunk neveljük úgyhogy ha rosszabbak mint mi voltunk, csakis magunkat okolhatjuk....

Szerintem.

2011. szept. 23. 01:06
mennyire igaz amit leírtak,tényleg ilyen volt a gyerekkorunk,és most elnézést,de k..va jó volt.
386. a14deb9047 (válaszként erre: 383. - Aeb0378846)
2011. szept. 10. 14:03
Akkor a nagyon szerencsés kevesek közé tartozol...
2011. szept. 10. 14:02
Ingatlan és hitel irodát vezetve mondom, nem tudod elképzelni mennyire örülök!!!!!!!!!!
384. Lili74
2011. szept. 4. 22:53

Én csak 41 vagyok de soha nem volt lakáshitelem:)


Azthiszem ennek a ténynek őszintén örülhetsz!

383. aeb0378846 (válaszként erre: 381. - A14deb9047)
2011. szept. 4. 15:17

szerencsés vagy, de akkor is tény a 20 években születettek nagy százaléka már meghalt.


Én csak 41 vagyok de soha nem volt lakáshitelem:)

2011. szept. 3. 09:38
Huuu de igaz ez a cikk , de jo volt olvasni :))) a tabortuzet gitarpartikkal kihagytad :))))
2011. aug. 30. 10:04
A szüleim élnek - 79. - 89. évesek. Ha nem nem élnék jórészt az ő tapasztalataik alapján, hiszen az ő szüleik meg 1898-,1902-ben születtek, akkor valószínűleg most én is parázhatnék a devizahitel miatt. De nem. Az idősek nem buták, csak tapasztaltak. És vannak dolgok, amik nem avulnakel (lásd takarékoskodás...) Másfél éve nulla lakáshitellel a hátam mögött már könnyebben beszélek.
2011. aug. 30. 09:45
Annyira köszönöm Neked az élményt. Tényleg visszarepültem a múltba, és jót mulattam közben.Elgondolkodtató az írás. Nagyon tetszett.
2011. aug. 19. 06:30

A véleménycsere nem veszekedés:), és ha magyarok vagyunk ha nem nem kell ugyan azt gondolni mindenről.

De jó hogy megmondtad a tutit:)

A 80 évvel ezelőtt születettek legnagyobb hányada ma már nem él .

A jelen generáció lelki baja pedig társadalmi jelenség, változik a világ ha tetszik ha nem.

378. soktap
2011. aug. 17. 22:32

Na hölgyeim és uraim,tessék csak tovább veszekedni-hiszen magyarok vagyunk-én 69 évemet betöltöttem,Slavi 32 éves és milyen bölcs egy kis hölgy!Elsősorban azért mert az álló vízből árvizet produkált.Gratulálok neki.Másodsorban azért mert nem felejtette el,hogy ki is Ő tulajdonképpen, mit élt át anno és ez egy nagyon dicséretes dolog.Sajnálom,hogy a 377 hozzászólóból csak egy páran vonták le azt amiért ez a kis esszé megszületett.Ez csak egy emlékezés!? vagy mégsem?Talán egy figyelmeztetés azoknak akik utánunk jönnek:lehetünk -Sőt-mindenféle haszontalan vacakkal túl árasztva,boldogtalanok.Mindenben pazarlás folyik milliárdok vannak a szemétre kidobva évente,ez az ami a mi időnkben nem volt,mi mindennek tudtunk örülni!!most az unokáink 3 nap alatt mindent lefikáznak és KELL új és újabb szarság,és következik a satnyaság,a lelki sérűlés,az öngyilkosságok tömege.Igen a 80 évek előtt születettek nagy hányada ma is boldog.Csak amikor az utódait látja hogyan pazarolják el az életüket a sok felesleges lom megszerzéséért,akkor vagyunk szomorúak.Nagyon szomorúak.

Köszönöm az írásodat kedves Slavi.

377. Lili74 (válaszként erre: 370. - Globus)
2011. aug. 17. 10:11

Lehet megcsapnám. Bár lehet inkább betenném egy üres szobába az egész napi játék helyett.

Még jó, hogy nem Amerikában történt, ott be is börtönöznék a szülöt :((

376. Pitypangné (válaszként erre: 372. - Muraja)
2011. aug. 16. 21:06
Azért nem csak nekünk szerintem. :) Sajnos sokan valóban megkeseredettek lesznek, ezért írtam azt.. Örülök, hogy ő nem. :)
2011. aug. 16. 21:04
=)))
374. aeb0378846 (válaszként erre: 368. - Pitypangné)
2011. aug. 16. 17:44

Amit nem vesz be a gyomrom a kategorikus kijelentések. A korral rájössz mennyire keveset tudsz a világról az emberekről.Látod, már most sajnállak tiszta szívemből, aki kocka az is marad, de a 20 éves kockafej ritka jelenség, öregben is utálom fiatalban meg szánom.

Látom nem veszi be a gyomrod, semmit nem látsz még a világból, de mivel már méretes szemellenzőid vannak nem is fogsz.

373. aeb0378846 (válaszként erre: 368. - Pitypangné)
2011. aug. 16. 17:40
Örülök hogy legalább az önbizalmad rendben van:) . De a modorodon csiszoljon már anyud, mond meg hogy nem végzett jó melót, pocsék:)
372. Muraja (válaszként erre: 369. - Pitypangné)
2011. aug. 16. 13:01

Kedves P. tudod a mama nektek köszönheti hogy hala Istennek igy eli - tertja az eletetet.

Egy olyan ferj es edesapa utan nem kell egyaltalan semi hianyt erezni.

Meg jönnek mamanak sok szep napok a unokakon keesztul es tiszra remenyben hogy szamotokra szebb jövö var .

Nem könnyu ma partnert talalni a fiam egyedula alo pappa a lanyaival , van egy magas beosztasa jol elnek es avval beerik.

371. Pitypangné (válaszként erre: 370. - Globus)
2011. aug. 16. 10:10
Vajon ez valóban megtörtént? :D Ha igen, akkor nem semmi a gyerek....
370. globus
2011. aug. 16. 09:59

Hihi :)

[link]

369. Pitypangné (válaszként erre: 366. - Muraja)
2011. aug. 15. 20:37

Én is sajnálom, de szerencsére nem lett megkeseredett, mint sokan mások... Sőt, néha én is elcsodálkozom, mennyi élet van benne. :D Persze valahol még biztosan élnek benne a régi dolgok, de nem emésztődött fel bennük. :) Én is szeretnék 60 évesen olyan lenni, mint most ő, kívül belül. Nővéreimmel segítünk neki, amiben csak kell, meg amiben hagyja. :D Apukám meg igazából már nem foglalkoztat... Olyan, mint apa néha hiányzik ez tény, de nem személy szerint ő. Tisztában vagyok vele, hogy most nem lennék boldog, és a gyerekkorom is rosszabb lett volna, ha velünk marad.


Én csak azokat a gyerekeket sajnálom, akiknek meghal valamelyik szülőjük, az sokkal rosszabb szerintem. :(

368. Pitypangné (válaszként erre: 367. - Aeb0378846)
2011. aug. 15. 19:53
Hát én pedig leírom, mert tényleg hülyeség. Elhiheted, hogy semmilyen elfojtott düh nincs bennem. :) Főleg nem anyukám iránt, aki mindig mindent megtett értem. A véleményem meg ugyanaz, mint amit először leírtam. Nagyon nem veszi be a gyomrod, ha egy fiatalnak igaza van veled szemben úgy látom... Rossz érzés lehet. :(
367. aeb0378846 (válaszként erre: 365. - Pitypangné)
2011. aug. 15. 19:03

Semmi aranyélet, ki mondta?.. dolgoznak tanulnak amelyiknek van jövőképe kitartása az pedig jut előre.


Ja látom finomodik a véleményed:) előző hsz ben még CSAK A SZÜLŐ TEHET.

Nem fekete és fehér minden, mindenki bizonyos kor felett felel saját magáért.

Persze hogy nehéz , ja és én egy anyám korúnak 20 évesen nem mertem volna "nem dumálnál hülyeségeket"- ezt írni. De erről a megnyilvánulásról nem szegény anyád tehet, egyedül csak te.

Sok benned az elfojtott düh és fájdalom a szüleiddel szemben, csak akkor lesz teljes az életed ha megbocsájtasz nekik, és hidd el bármit hoztál, 20 felett már a te sarad hogy viselkedsz mit csinálsz.

366. Muraja (válaszként erre: 365. - Pitypangné)
2011. aug. 15. 12:10

En ujra irom hogy igazad van ! en egy falkat neveltem fel , egyedul !

Lassan en is 60 leszek , az inlinestöl kezdve , bringa es masfele aktivitast elek .

Gyerekeim respektalom maig es ha mar nem is laknak othon nem rontok rajuk bejelenkezes nelkul .

Josagra , respektre szeretettre tanitottam öket ha szukseguk van tanacsra vagy barmire tudjak hol vagyok.

Sajnalom hogy edesanyadnak ennyire nehez az elete , sajnalatos a csaladi politika .

Inkab egyedul lenni mind rossz hazassagban - felelemben.

365. Pitypangné (válaszként erre: 362. - Aeb0378846)
2011. aug. 15. 11:50

Anyukám most 60 éves. Urbán legenda, persze.. Mint írtam anyukán EGYEDÜL nevelt fel 3 gyereket, és még vasárnap is dolgozik, reggeltől estig, hogy meglegyen mindenünk. Fogalmad sincs arról, hogy nekem milyen életem van, szóval jó lenne, ha nem dumálnál hülyeségeket. ;) Gondolom a te gyerekeid nem nézték végig, hogy az apjuk szétver téged és elissza a fizetésedet, ezért hiszed, hogy minden velem egyidősnek aranyélete van. Hát elárulok egy titkot neked: ez nincs így. A korosztályom nagy része csonka családban nő fel, sokan azt sem tudják pl az apjukról, hogy egyáltalán él-e még. Ha a gyerek neveletlen, arról igenis a szülő tehet. Nyugodtan letagadhatja, akinek ettől jobb lesz a lelkiismerete, de attól ez még így marad.


Még egyszer leírom: NEM írtam, hogy minden szülő olyan, úgyhogy nem kell minden önérzetes anyukának megsértődnie, hogy én milyen általánosító, semmit nem tudó kislány vagyok. :D Nem kell leírni hogy nevelitek a gyerekeiteket, mert nem érdekel. Az sem érdekel, hogy a házimunkából kiveszik-e a részüket, és az sem, hogy tisztelettudóak-e. Az viszont, amit írtam legnagyobb sajnálatotokra igaz. Az a gyerek, akire odafigyelnek és rendesen nevelik, nem fog tanárokat verni, és nem fogja pusztán poénból idegesíteni az idős embereket, ésatöbbi. Ha tetszik ha nem, ez így van. :) Na én itt be is fejeztem, nem írom le ugyanezt még egyszer...

364. Cilumiluci (válaszként erre: 363. - Muraja)
2011. aug. 15. 11:34
Tényleg nagyon aranyos könyv:)
363. Muraja (válaszként erre: 362. - Aeb0378846)
2011. aug. 15. 11:33

Ajanlok egy jo könyvet olvasasra - Harisnyas Pippi - Astrid Lindgren hol egy nivora van teve a gyerek es a felnöt vilag.

Nagyon de nagyon pedagogiku könyv , igen jatsza nevelni, tanulni ..

Nem pedig autoritas gyakorlasban csak reszesiteni öket - gyerekeket.

2011. aug. 15. 10:29

Ha egy gyerek neveletlen, arról CSAK és kizárólag a szülő tehet.

Ezt te írtad, amúgy te vagy a generáció akit az enyém nevelt fel. Konkrétan a nagyobbik fiam veled egy idős, egyetemista.

Kategorikus kijelentések tévedhetetlen vélemény, ez a generációd sajátja.

Igyekeztem minden anyához hasonlóan a gyerekeimnek a legjobbat adni. De hogy meséljem el, a kis gyerek mellet a műszak reggel és este mindennap tart. Fáradtan mégy haza, nem pihenten kevés időd van, ami alatt a házi munka végére is kell jutni.

HIába mesélem mert neked ez még urbán legenda:).

Nem ölnek embert, nem alkoholisták, nem drogoznak:)tisztelik az idősebbeket.És dolgoznak hogy résztvevői legyenek a család életének. Nem kis hercegnek neveltem őket, mert nem volt rá időm.Tudják használni a mosógépet porszívót, mikrót:) fűnyírót.

Szóval, fontos az iskola, a barátok akik körülveszik őket, de elhinni hogy mindenről a szülő tehet:)))))))) jó ég....

Részem van benne hogy remek srácok, de nem csak nekem, a sulinak a barátaiknak és főleg bizonyos kor után saját maguknak köszönhetik.

14-16 éves kor után, a baráti kör veszi át a család szerepét.

Élj még kicsit, utána szívesen megvitatom veled az élet kérdéseit, persze legyen véleményed.

De az élet az élet:) kicsilány, és nem minden vagy úgy ahogy te azt elképzeled.

És ovis koruk óta van számítógép

361. 5e48d37001 (válaszként erre: 355. - Pitypangné)
2011. aug. 15. 07:03

Vannak szélsőségek,de azért nem kell általánosítani.

Nem lehet kikerülni a számítógépet és a tv-t,de azért nem ül minden gyerek csak ez előtt.

PL az én gyerekem egyenesen utál tv-t nézni,számítógépezni.

Sőt kikapcsolja,hogy én sem tegyem:-))

360. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Slavi)
2011. aug. 15. 06:59

Sz mind nagyon szép. Én is elolvastam már párszor ezt az irományt,nem új keletű,de erről írtál is:-)

A kérdés az,hogy megéljük,mi 70 születésűek a nyugdíjas kort is??

Egyre több 30-as hal meg rákban.

velem egyidős lánynál most diagnosztizálták a rákot. Az egyik lánynak még csak 24 hónapos a kisfia,egyedül neveli.

Igen ettük a zsírok kenyeret,meg a disznósajtot,káros anyagokkal fürödtünk,mostunk, a szülők füstöltek mint a gyárkémény,szennyeztük a környezetet,pl Ózon lyuk..

Na ez a nagy kérdés,fel tudjuk-e nevelni a gyerekeinket,mi nagy hősök?

359. Pitypangné (válaszként erre: 358. - Pitypangné)
2011. aug. 14. 15:17
Azt sem írtam, hogy minden szülő... Ha magadra vetted az vagy jelent valamit, vagy olvasd el még egyszer, mielőtt belekötsz valamibe.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook