Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hamarosan lejár a Gyesem, már igényeltem a Gyetet, mi a teendőm? fórum

Hamarosan lejár a Gyesem, már igényeltem a Gyetet, mi a teendőm? (tudásbázis kérdés)


14. capuccino77 (válaszként erre: 13. - Capuccino77)
2011. aug. 9. 11:48
+ = 3
13. capuccino77 (válaszként erre: 10. - Rohiani)
2011. aug. 9. 11:47

Végkielégítésről nincs szó, mert fél évet dolgoztam nála, mielőtt terhes lettem a harmadik gyerkőccel. :) + és fél éve vagyok itthon. A helyzet bonyolult a kínainál, mint eleve ő maga is. :) Amikor Én elmentem táppénzre, időben, nehogy eszébe jusson azonnal felmondani, (miután meghallja, hogy terhes vagyok), épp akkor zárt be egy szomszédos boltot, így aki ott volt eladó, átjött az Én helyemre. Ő már évek óta nála dolgozott akkor is. Eleve nem fogja elküldeni, hisz szinte a jobb keze. TEhát ha épp nem lettem volna anno terhes, akkor valószínű lapátra tett volna amúgy is, mert mint írtam korábban, nem alkalmaz 3 embert. :P Jókor jött a babám! :)

34 vagyok, 3 gyerekkel. Nem szándékozok munkanélkülire menni, hisz ott a főállású anyasági, amivel egyenlőre olyan, mintha maradnék gyesen. Pénzben ugyanannyi szinte. És nem tudom, a kislányom mikor mehet az oviba. Kénytelen vagyok itthon maradni vele. De örülök is, mert így kaptunk még egy kis időt együtt. :) Aztán majd lesz valami.

A ben maradt szabikat ez a gyökér kínai régen is úgy fizette ki, hogy alkudozott. Több napot el akart volna sumákolni, és persze csökkentett összeggel. Nálam egy hetet akart simán elsumákolni. Hát nem hagytam. Nem mindegy, hogy 1 nap vagy 1 hét. :P Szóval nem lesz könnyű meccs. De a munkaügyi bíróságot Én is tervbe vettem, ha minden kötél szakad. Járt már ott, ismeri az utat arrafelé. :)

12. capuccino77 (válaszként erre: 8. - Papp Szilvia)
2011. aug. 9. 11:33
Ezt sajnos nem tudom. :P
2011. aug. 8. 18:18
elve= eleve
10. rohiani (válaszként erre: 3. - Capuccino77)
2011. aug. 8. 18:17

először is mióta vagy otthon? Előtte mennyi ideig dolgoztál a kinainál?

1. elve nem vehetett volna fel a helyedre senkit csak úgy, hogy addig amíg te vissza nem jössz helyettesíteni

2. ne te mondj fel, hanem ő neked, ha te mondasz fel nem jár neked semmi (munkanélküli vagy nem tudom most hogy hívják), ha több mint 5 éve (3 év gyed,gyes is bele számít) akkor jár végkielégítés is, attól hogy kínai a törvény rá is vonatkozik

3. szabit pontosan nem tudom, ehhez kell a korod és hogy előtte menyit vettél ki, de olyan 25-30 nap kb. tuti jár, ezt vagy kiveszed vagy kifizetetted vele, ha kiveszed annál később kezd el ketyegni a munkanélküli és addig állományba vagy ez még kb. 1,5 hónap. Csak úgy szó nélkül nem küldhet el, mond neki hogy elmész a munkaügyi bíróságra és majd jól megüti a bokáját és fizethet egy csomót.

2011. aug. 8. 16:51
amúgy menj be szólj hogy eljösz hivatalosan is, és írjon kilépőket neked,plusz a szabidat tuti nem adja ki(ahogy leírtad nem érdekli a trv) így próbálj egyezkedni...ha nem akar semmit betartani akkor mond meg hogy mész a munkaügyi bíróságra, és max 1éven belül megkapod ami jár(szabikat pénzben:))
2011. aug. 8. 16:49

arról ne feledkezzünk meg hogy aug.1től csak 6hónyi szabi jár/gyerek!

kérdés: ez mindenkire vonatkozik?vagy csak aki aug 1 után megy el szülni?

2011. aug. 8. 16:49
Én úgy voltam, hogy megszűnt a cég a városunkban ahol dolgoztam. Közösen megszüntettük a munkaviszonyomat és kifizették a szabimat. Remélem tudtam segíteni.
6. capuccino77 (válaszként erre: 5. - 5d58fc17fc)
2011. aug. 8. 16:17

Már látom magam előtt, ha bemennék, hogy jövök vissza dolgozni (mellesleg nem tudnám kire hagyni a gyerekemet!), csak keresné a szavakat (töri a magyart rendesen) aztán szajkózná, hogy nem kell 3 ember, kettő elég. Nincs annyi munka, nincs pénz!

Tudom, hogy nem venne vissza, és őt nem érdekli, mi van a törvényekben, eladó voltam, betöltötték a helyem, és a mostani 2 ember közül (nagyon jól bevát emberkék) nem fogja egyiket sem elküldeni a kedvemért. De azért a szabimat kifizethetné. De azt sem tudom, mennyi járna. :P

5. 5d58fc17fc (válaszként erre: 3. - Capuccino77)
2011. aug. 8. 16:10
Olyan nincs, hogy nem vesz vissza, mert fél évig kötelező alkalmaznia minden munkáltatónak a GYED-ről, vagy GYES-ről visszatérő kismamát.
4. encifinci (válaszként erre: 3. - Capuccino77)
2011. aug. 8. 16:10
HÁt nem sokat tudok segíteni de ha munkaviszonyod volt akkor a szabidat még kiveheted vagy ki fizethetik,de ha visszamész sem rúghatnak még ki 30 napig,de ilyenkor ha Te nem akarsz menni nem nagyon tudom mi a helyzet.
2011. aug. 8. 16:00

Ha valaki volt már hasonló helyzetben, attól szívesen fogadnám a tanácsokat, tapasztalatokat.

Hamarosan lejár a Gyesem, már igényeltem a Gyetet, mivel tudtam, hogy a volt munkahelyemre nem vesznek vissza, mivel betöltötték a helyemet és a legkisebb majdnem 3 évesem sem megy még oviba szeptembertől. A kérdésem, hogy mi a teendőm. Be kell mennem felmondani, vagy a munkahelyemről várjak valami papírt, amit automatikusan küldenek? Mi van a szabadságommal, ami felhalmozódott? Tanácstalan vagyok. És ráadásul a munkáltatóm kínai, nagy ívben tesz a szabályokra. Hol itt van, hol pesten, hol Kínában... :P Még csak az sincs, hogy bemegyek hozzá, mert nem lehet csak úgy könnyedén utolérni. :( Valaki tud segíteni?

2011. aug. 8. 15:59
?????
2011. aug. 8. 15:54
Gyes után - Gyet előtt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook