Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyesből és családi pótlékból fizetési meghagyás után vonhatnak akármit is, ha csak ez a jövedelem van? Vagy védettnek számít? fórum

Gyesből és családi pótlékból fizetési meghagyás után vonhatnak akármit is, ha csak ez a jövedelem van? Vagy védettnek számít? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. inizin (válaszként erre: 30. - Macskanita)
2011. szept. 9. 08:10
Gyermek étkeztetési díjra az iskolában!
30. Macskanita (válaszként erre: 29. - Inizin)
2011. szept. 8. 20:18
milyen térítési díjra gondolsz?
29. inizin
2011. szept. 8. 10:54
Sziasztok!Én azt szeretném megkérdezni,hogy(legalábbis ezt hallottam)a családi pótlékot megvonhatják-e akkor ha térítési díj hátralékod van?Igaz ez vagy csak ijesztgetés?Köszönöm előre is a választ!
28. 4e7c752558 (válaszként erre: 5. - Macskanita)
2011. aug. 8. 22:25

Nem, nem lehet letiltani! Csak jogtalanul felvett családi pótlékot illetve gyes -t lehet levonni belőle.

Ha fizetési meghagyást kaptál akár bíróságtól, akár közjegyzőtől akkor onnan kérjél részletfizetést (itt jobban megadják akár hosszabb időre is). Ha nem fogod tudni kifizetni akkor végrehajtóhoz fog kerülni az iratod és ott már a végrehajtással felmerült költségeket is meg kellesz fizetni.

2011. aug. 8. 20:14
értem...próbálok egyezkedni...
26. dokianya (válaszként erre: 23. - Macskanita)
2011. aug. 8. 16:12
Ha írsz egy-két levelet szerintem menni fog. Egyébként én is jártam így a pannonnal régebben. Én önfejűen elkezdtem fizetgetni a behajtó cégnek a megadott számlára az általam bírt összeget, minden azonosítót feltüntetve, közben írtam nekik levelet, hogy csak így meg így tudom fizetni és már elkezdtem utalni és el is fogadták...kaptam szerződést és így fizettem vissza.
25. r-iett (válaszként erre: 23. - Macskanita)
2011. aug. 8. 16:10
Ezért kellene a 10-el próbálkozni hátha azt elfogadják meg a 19-nél sokkal jobb.... Nah meg ha nem egyezel meg velük akkor ki tudja hol lesz a vége a tartozásnak mert számolnak aztán mindent rá. Esetleg ha vannak feleslegesnek számító cuccok azokat el lehet adni és bele fizetni a tartozásba ami még mindig sokkal jobb mintha majd egyszer a behajtók mennek akik sok mindent visznek :S
24. dokianya (válaszként erre: 21. - Macskanita)
2011. aug. 8. 16:09
Pedig szerintem ekkora összegre meg tudsz egyezni velük! A szomszéd csajszinak 100 felett volt és végül 5 ezrenként fizette vissza, csak azt hiszem először talán 20%-ot kellett befizetni.
23. Macskanita (válaszként erre: 22. - R-iett)
2011. aug. 8. 16:06

50ezres a jövedelmem, hát izé, 5-öt ajánlottam nekik, de az nekik kevés:-(

nekem meg ketten a gyerekkel még ez is megterhelő.tudom, hogy anno nem kellett volna elhúznom a befizetést...de akkor eszméletlen sz@rban voltunk:-(((

22. r-iett (válaszként erre: 21. - Macskanita)
2011. aug. 8. 16:04
Szerintem próbálj velük tovább egyezkedni hátha havi 10ezres törlesztő jó nekik és nektek is megoldható
21. Macskanita (válaszként erre: 17. - Dokianya)
2011. aug. 8. 16:02
nem titok.36ezer a tartozás, plusz 40ezer kötbér.erre adtak 19ezres havi törlesztőt, az eos...ami ha megfeszülök sem megy:-(
20. Agnik1 (válaszként erre: 18. - R-iett)
2011. aug. 8. 15:57
Ó, de már nem tart sokáig:) Legalábbis nagyon remélem. Pénteken előtörlesztettünk egy szép nagy összeget, remélem sikerül azt a minimálisat is ami még van egy összegben betenni, és akkor vége ennek az egésznek:)
19. Agnik1 (válaszként erre: 12. - Macskanita)
2011. aug. 8. 15:56
Na ezt sajnos nem tudom. Nekem is ismerős a helyzet, csak nekem pr*videntem volt. Slusszpoén, hogy én fizettem volna, csak nem küldtek pénzszedő munkatársat. Elköltöztünk, én a költözésünk másnapján felhívtam a központjukat, jeleztem, hogy elköltöztünk, és kértem küldjenek embert aki átveszi az aktuális részletet, de nem küldtek. 4szer hívtam őket, közölték fáradjak be az irodájukba és fizessem be én. Én meg közöltem hogy sorry, de nem kevés kamatot számolnak fel arra hogy a munkatársuk a lakásba jön és ő viszi a pénzt. Nem véletlenül kértem otthoni szolgáltatást tőlük... A vége az lett, hogy behajtó céghez került a dolog. Már lassan több mint egy éve rendeztük, de hogy én az életbe soha többé nem veszek fel hitelt, és főleg nem a pr*videnttől az is tuti!!!!
18. r-iett (válaszként erre: 11. - Agnik1)
2011. aug. 8. 15:55

A számládról vonják a hitelt szóval tök mind1 milyen pénzt kapsz oda mert automatikusan levonásra kerül belőle...

Ha már egy csomó tartozást összehoztál és inkasszót raknak a számládra amire mennek ezek a pénzek akkor így jártál...

Viszont ha postán kapod akkor már nem tudnak sok mindent kezdeni...

Szóval neked ez más

17. dokianya (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2011. aug. 8. 15:53
Akkor szerencséd van, mert így nem tudnak mit csinálni. Ha nem titok, mekkora összegről van szó kb.
16. dokianya (válaszként erre: 11. - Agnik1)
2011. aug. 8. 15:52
Ilyen esetben nem vizsgálják felül, hogy neked változott-e a jövedelemforrásod, csak az a lényeg, hogy szerződés szerint hozzásjussanak a pénzükhöz. Új hitelt nem is adnak GYES-re, GYED-re.
2011. aug. 8. 15:51
a postai dolgokból nem tilthatnak semmit, ami folyószámlára kerül abból igen. (múltkor láttam erről a tv-ben egy műsort)
14. dokianya (válaszként erre: 5. - Macskanita)
2011. aug. 8. 15:50
A szomszéd csajszinak hasonló ügye volt, de nem tiltottak le neki semmit, pedig nem tudta fizetni a részleteket. Csak sorban kapta a felszólításokat. Utána végül is meg tudtak egyezni kisebb részletekben, és ha jól tudom azóta ki is fizette. Próbálj még velük egyezkedni, írd meg, hogy milyen részletekben tudnál fizetni. Hátha bejön! De ne várdd meg, ameddig tovább adják végrehajtóhoz. A behajtó cég kicsit kíméletesebb!
2011. aug. 8. 15:50
Ha inkasszót terhelnek rád akkor visznek amit csak tudnak.
12. Macskanita (válaszként erre: 11. - Agnik1)
2011. aug. 8. 15:50
de mi újság, ha nem bankszámlára megy a pénz???egyezkedtem velük havi 5ezerben akartam, de keveslik...
11. Agnik1 (válaszként erre: 9. - Dokianya)
2011. aug. 8. 15:49
Megvolt a hitelem, és természetes, hogy vonják, hisz én vettem fel, én vállaltam, hogy fizetem, csak nekem is azt mondták, hogy a GYES-ből és CSP-ből elméletileg nem vonhatnának le semmit.
10. Macskanita (válaszként erre: 8. - Dokianya)
2011. aug. 8. 15:47
postán kapom, nincs bankszámlám.
9. dokianya (válaszként erre: 3. - Agnik1)
2011. aug. 8. 15:47
Ha már megvolt a hiteled, mikor GYES-re mentél, akkor az megint más.
8. dokianya (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2011. aug. 8. 15:46
Elméleti síkon nem tiltható le a gyerekek után járó összegből semmi sem, de a VH símán leinkasszózhatja a számlát akkor is, ha csak ezek vannak rajta, mivel a VH nem nyomozza le igazán, hogy milyen jogcímen van rajta jövedelem.
7. Agnik1 (válaszként erre: 5. - Macskanita)
2011. aug. 8. 15:46
Így szerintem nem.
6. 06718ca650 (válaszként erre: 3. - Agnik1)
2011. aug. 8. 15:46
akkor rosszul tudtam. mikor én melóztam olyan helyen, nem lehetett belőle letiltani.
2011. aug. 8. 15:45
van t-mobilos saram, átadták az eosnak, ahonnan hívogatnak. próbáltam egyezkedni velük, de horribilis összegű részletet ajánlottak fel, ami nem megy...postai úton kapom a családi pótlékot, meg a gyest, tartós beteg gyerek után. Abból is tilthat?
4. 06718ca650 (válaszként erre: 2. - 06718ca650)
2011. aug. 8. 15:45
bocsánat, úgy.
2011. aug. 8. 15:45
Hát nekem a GYES-emből meg a CSp-ből vonják a hitelemet. A bank szemrebbenés nélkül viszi belőle a 25ezret:S
2011. aug. 8. 15:45
én úgx tudom gyesből nem lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook