Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


82. Böbusz (válaszként erre: 80. - Raczbetti)
2011. aug. 9. 10:21

Majd apránként ráérsz leadni a pocidból is, nem kell erőltetni. Inkább haladj lassabban, de tartós lesz! :)

Megpróbálhatod velünk a diétát, bármikor abba is hagyhatod, de ha úgy érzed, akkor eszel hozzá pluszban husit, vagy amit gondolsz. Csak ne éhezz... gondolom. Mi sem fogunk!!!! :D De neked főleg megengedett, hogy bárhogy variálhatod az ételeket, az étkezéseket! :)

81. raczbetti (válaszként erre: 79. - Esztici)
2011. aug. 9. 10:18
Köszi a választ!Köszi a dicséretet.Az a nagyobbik fiam.Most tettem fel friss képeket.
80. raczbetti (válaszként erre: 78. - Böbusz)
2011. aug. 9. 10:10

Hát majd még meglátom.

A szopi az minden képen fontos de az is hogy jól érezzem magam a bőrömben./rég volt már ilyen/

Zumbázni járok heti két alkalommal és az nagyon jó.Szeretem és jól is esik.

Csak a hasamból szeretnék már nagyon leadni mert olyan mintha még mindig terhes lennék.

79. Esztici (válaszként erre: 77. - Raczbetti)
2011. aug. 9. 10:09
Nem tudom. Szerintem ennél a diétánál több energiára van szükséged, ha szoptatsz! Nagyon édes a kisfiad :)
78. Böbusz (válaszként erre: 77. - Raczbetti)
2011. aug. 9. 10:02

??

Csajok, én ehhez nem értek, szerintetek??

Lényegében semmi vészes nincs benne...

De a szopi csak fontosabb a diétánál, nem???

2011. aug. 9. 09:59

Sziasztok!


Nekem is tetszik ez a diéta.Szerintem nem vészes.

Még szopizik a babám mert 5,5 hónapos.Akkor is csinálhatom ezt?Szerintetek?


Betti

76. Esztici (válaszként erre: 70. - LauraJones)
2011. aug. 9. 09:52
Azért sósan nem akarom kipróbálni. Mikróban is össze lehet dobni? Majd én is varálom fahéjjal, gyömbérrel, ánizzsal, pici mazsolával. Én is kíváncsi vagyok a fejleményeidre! Majd benézek a naplódba is.
75. miel77 (válaszként erre: 73. - LauraJones)
2011. aug. 9. 09:50
A zab remek rostforrás, és tisztítja a szervezetet, kimossa a salakanyagot, és ha az kiürül a poci tájékról, akkor laposabb lesz a pocakod :)))
74. Böbusz (válaszként erre: 73. - LauraJones)
2011. aug. 9. 09:21

Ezek szerint ettől lelapulhat!!

Csak nehogy belehúzzunk és már nem kifele fog kerekedni, hanem befele... :D

Szerintem egészséges cuccokból áll (maga a diéta meg a zabpehely is az) és ezért lapíthatja.

Bár, mióta nem "zabálok", hanem odafigyelek az étkezéseimre, már attól lapul a pocakom. :)

73. LauraJones (válaszként erre: 71. - Miel77)
2011. aug. 9. 09:19

Én sem ettem még korábban ilyet, de már bánom :)


Hogy lapítja le a hasat? Mitől lapul az le? :)

72. Böbusz (válaszként erre: 71. - Miel77)
2011. aug. 9. 09:14

Akkor szombaton lesz bőven kettőt jobbra, kettőt balra táncika... :D Sokat táncolj és lemozgod a millió finomságot!! :)


A receptekre rá fogok kukkantani, hétvégén meg kipróbálok 1-et 2-őt, én soha nem ettem ilyesmit...

71. miel77
2011. aug. 9. 09:08

Sziasztok! :)

Én is hétfőn kezdem, szombaton lagziban leszek, ott tutti nincs zabkása :)))

Én már ezerféleképp csináltam egyébként kását, a legjobban nekem a kockasajtos-tejfölös jön be :))) nyami :))) van is a naplómban egy olyan fejezet, hogy Zabpehely receptek :)) szóval sztem lehet variálni a diétában, nem mindig ugyanolyant kell enni. Sőt én ugye csináltam ezt már, és az első 3 nap után már csak napi 2 zabos étkezést csináltam. Ált ebédre ettem normál ebédet, mert kül erőtlennek éreztem magamnak a tornához.

És egyébként a zab tényleg nagyon jó a poci lapítására, nekem sokkal kisebb lett ettől a diétától :)))

70. LauraJones (válaszként erre: 67. - Esztici)
2011. aug. 9. 09:00
Mesésen finom íze, nagyon krémes még vízzel is. De ha nem bírod így, akkor tegyél bele pici édesítőt, vagy sózd meg :)
2011. aug. 9. 08:59

LauraJones, majd írj fejleményeket!!!! :D:D

Isszuk majd soraid... :)


Mi meg várunk hétfőig...

A hétvége bárhogy is nézzük sokszor a bűnözésről szól, úgyhogy nekem tuti a hétfő lesz a legjobb a kezdéshez.

2011. aug. 9. 08:57

Helló csajok!!

Igen, csatarendbe álltam, de csak fél lábbal, mert várom az árut és ha megjön, akkor elszólít a meló...

LauraJones, nagyon büszke vagyok rád, hogy mától bevállalod!!! :D Ahogy megírtad a terveid, jól hangzik, majd mi buzdítunk, hogy nehogy feladd!! :D Csak keményen!!!! :D

Anyukám biobolt mellett dolgozik, úgyhogy én onnan hozatok vele... De tuti bárhol lehet kapni.


Esztici, próbáld meg, csak úgy fog kiderülni!!!! :D Lehet én se fogom bírni 5 napig, de semmit nem veszítek. Ha bejön, akkor meg csak nyerek vele!!! :D

67. Esztici (válaszként erre: 65. - LauraJones)
2011. aug. 9. 08:41
Sziasztok! Hétfőn kezdem a diétát. Tényleg finom a kása? Fenntartásaim vannak, hogy nem fog bejönni..
2011. aug. 9. 08:06
Jó reggelt Böbusz! Csatarendbe álltál már???
2011. aug. 9. 08:06

Még jó hogy írok :)


Első tapasztalatom, hogy nagyon finom ez a zabkása :) A reggelinek való adagomat megszórtam egy kis fahéjjal... Nyamiii :D

64. venyigeszú (válaszként erre: 63. - LauraJones)
2011. aug. 9. 07:52
Hajrá! Én maradok a hétfőnél. Eredményeket, tapasztalatokat majd írj!
2011. aug. 9. 07:04
Velem tart még valaki ma? Vagy a többség holnap illetve hétfőn kezdi?
2011. aug. 9. 07:03

Jó reggelt, jó reggelt :)

Nálam ugye ma indul a diéta ... Induló súlyom hozzá: 76,4 (tegnap óta fél kilót fogytam :D) Csak is a Zumba lehet :)))

2011. aug. 8. 21:50

hát ezek szerintem mindig túloznak.

de talán 2 kiló reális lehet, ha tornázik az ember mellette

korábban még nem csináltam ezt a diétát, úgy hogy csak annyit tudok mondani, hogy ha túl vagyok rajta, akkor minden kiderül :)

2011. aug. 8. 21:34
Akkor, végül is, ahány nap, annyi kiló mínusz? Vagy azért nem ilyen egyszerű ez? :-)))
2011. aug. 8. 21:30

beemelem ide a diétát, hátha valaki lemaradt a linkről:


Ezt a különleges diétát egy spanyol Prost nevű dietetikus találta ki (a spanyolok szerint). A diétának öt nagy előnye van: egészséges, rövid ideig tart, könnyen követhető, napi egy kilót lehet vele fogyni és szinte mindent meg lehet enni.

Ez a diéta nem csupán egy sima diéta, hanem egy tisztítókúra is egyben.


A diéta zabkorpából és friss zabpehelyből áll. Mindkettőt megveheted, bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben. A zabkorpa szinte nem jelent kalóriákat, minden 30 grammban 71 kalória van. A 30 gramm ebben az esetben nagyon sokat jelent, hiszen a zab állaga pehely, ezért nem sokat nyom. A zabpehelynek megvan az az áldásos tulajdonsága, hogy a gyomorban felduzzad, így úgy érezhetjük, hogy borzasztóan sokat ettünk.


Persze mint minden diéta ez is akkor használ igazán, ha mellette mozgunk is. Így heti 4-5 kilót leadhatunk.

A diéta 5 napig tart: az ötnapos diéta után ha, szeretnél pihenhetsz is. Persze ez nem azt jelenti, hogyha hétfőtől péntekig diétázol, akkor hétvégén összeehetsz mindenfélét. Hétvégén se egyél kalóriabombákat ha lehet.


Amit szabad: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sajtok, magvak. Nyugodtan ihatsz kávét, teát, tejet.

A zöldségek lehetnek: spenót, brokkoli, hagyma, spárga, saláta, paradicsom, répa, cukkini, gomba, borsó.

A gyümölcsök lehetnek: alma, körte, narancs, eper, banán, málna.

A zabpelyhet összekeverheted egy kis csésze vízzel, vagy tejjel, esetleg joghurttal. Fogyaszthatod hidegen vagy melegen. Ha az édes ízeket szereted, akkor egy adaghoz használj édesítőszert, maximum két kávéskanálnyit.


Öt napi diéta

Első nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely egy kis vízzel, vagy joghurttal

Tízórai:

2 szem eper

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: brokkoli, spárga, hagyma, paradicsom, saláta, stb., három levél menta, olívaolaj, egy csipetnyi só.

Édesség: egy alma vagy egy narancs, friss sajt.

Uzsonna: egy gyümölcs vagy egy pohár tea.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Sárgarépa szeletelve vagy lereszelve, olívaolaj, és egy csipetnyi só.

Édesség: egy sültalma, két szelet sajt,


Második nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

1 banán vagy alma

Kávé vagy tea cukor nélkül

Tízórai:

Hat szem málna vagy valamilyen zöldség

Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal

Uzsonna: egy tea, vagy egy gyümölcs

Vacsora:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: spárga (zöld vagy fehér), olívaolaj, só


Harmadik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hat szem eper (vágd ketté őket így legalább többnek tűnik)

Tízórai: egy kávé tea vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Paprikasaláta, olívaolajjal és babbal, vagy fejessalátával

Uzsonna: két szelet sajt egy fél almával

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Babsaláta, hagymával


Negyedik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Egy banán

Tízórai: a szokásos tea , kávé vagy egy szem gyümölcs

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hagymás babsaláta, édesség: egy alma

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé.

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

saláta, sajttal szórva

Édesség: egy joghurt


Ötödik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Egy narancs

Tízórai: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Spenótsaláta, répacsíkokkal, joghurtos öntettel

Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé

Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Paradicsomsaláta, olívaolajjal és hagymával, zöldsalátával

58. 4c07880d46 (válaszként erre: 57. - LauraJones)
2011. aug. 8. 21:29
Köszi szépen, szerintem megpróbálom :-)
57. LauraJones (válaszként erre: 56. - 4c07880d46)
2011. aug. 8. 21:23

A típus étrend szerint reggelire, ebédre, és vacsira is 3 ek pelyhet kell enni vagy vízzel, vagy tejjel, vagy joghurttal.

Én ezt ma meg is csináltam, már mint a holnapi adagomat (9 ek = 80 gr) felfőztem 2 deci vízben. Így egy kicsit kemény lett, úgy hogy lehet próbálkozni egy kicsit több folyadékkal. Megijedni nem kell attól, hogy vízben főzöd meg, nagyon krémes, és isteni finom. Ha szereted a tejbegrízt, vagy a tejberizst, akkor ezt is fogod szeretni.


A zabkása nem éppen egy zsírégető étel. De nem is ezért szeretjük! A zabkása magas rosttartalmú, tele vitaminnal. Egy igazi reggeli, nem úgy mint a cukros gabonapelyhek... A kalóriatartalma gyártónként kb 350-370 kcal között változik. De a javasolt mennyiség betartásával vízzel készítve ez kb 95-100 kcal étkezésenként, ami így már nem is sok :)

2011. aug. 8. 21:09
Sziasztok! Nekem tetszik ez a diéta, és csinálnám is veletek szívesen. De az, hogy mindenhol azt írják, mekkora szénhidrátbomba a zabkása, kicsit visszatart...Vagy itt az a lényeg, hogy kevéssel is jól lakunk, mert eltelít? Vacsira is lehet enni?
2011. aug. 8. 20:32

sziasztok :) végül is nálam úgy alakult, hogy holnap kezdem a diétát, mivel egyetemi barátnőim ezt találták ki. úgy hogy én már megcsináltam a holnapi adag kásámat, én vízben csináltam. olyan finom lett, hogy már most megettem volna egy részét :D

Aztán nem régen hívott az egyik barátnőm, aki egyébként annyira akarta a holnapot, hogy hát megcsinálta a kását, de benézett a hűtőbe, és ott volt a süti, amit a hétvégi lagziból kaptak... és inkább akkor hétfőn kezdi ő is :D

de én már bele éltem magam a holnapba, úgy hogy kitartok mellette, meg rajta kívül elvileg még 2en kezdik holnap a baráti társaságból... bár ha a sütis leányzó bejelenti nekik is reggel, hogy kiszállt, azt hiszem az ő lelkesedésük is megcsappan majd. De ti azért tartsatok ki, akinek kedve van szerdán kezdeni, hát tegye meg, ne habozzatok!

Én azt ígérem, hogy holnap elkezdem, az tart szombatig, vasárnap tartok egy nap szünetet, és hétfőn újra kezdem. Igaz, akkor már csak szerdáig, mert csütörtökön nyaralni megyünk :D

Felhívom azok figyelmét, akk esetleg kedvet kaptak a holnapi kezdéshez, hogy reggel ne felejtsetek el ébredés (pisi) után ráállni a mérlegre, illetve centizkedni, hogy tudjuk a kiindulási adatokat.

Addig is sziasztok!

Reggel jövök!

2011. aug. 8. 17:50

amíg vásárolni voltam, jó sok beírás lett. Közben rájöttem, hogy én is inkább hétfő, mert hétvégén grillparty lesz nálunk (azért a zabpehely nem jó grillezve).

A zabpelyhet egyébként én az egyik sima üzletben veszem, tilos reklámozni, S-sel kezdődik a neve. Van neki a sajátmárkás, az nem túl drága, és van a kék zacskós (K-val kezdődik) teljes kiőrlésű, kevesebb a kalóriaértéke egy kicsivel, az aprószemű fajtája jó főzéshez.


Egyébként én úgy főzöm a zabkását reggelire, hogy 30 g zabpehely + 150 ml sovány tej egy tálba, 600 watton mikróban 2 perc 40 mp, szoktam bele egy kis aszalt áfonyát vagy meggyet tenni. Szerintem amikor vízzel kell enni (asszem csak hétfőn), akkor a joghurtot inkább akkor kell beletenni, amikor kész van. Vagy lehet nyersen is enni, de nekem úgy nem ízlik.

2011. aug. 8. 16:32
Csajok, majd holnap leszek ismét netközelben, addig is tessék ráhangolódni a hétfői kezdésre! (Vagy aki szerdán kezdi, az a szerdaira.) Holnap jövök és buzdítom tovább a többieket, hogy csatlakozzanak!! :D:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook