Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) fórum

5 NAPOS DIÉTA ZABPEHELLYEL, hétfőn kezdünk! (2011.08.15.) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
682. LauraJones (válaszként erre: 681. - Comediangirl)
2011. aug. 16. 14:40
üdv a csapatban, és hajrá!
2011. aug. 16. 14:36
Sziasztok! Én holnaptól kezdem és 64kg vagyok most.
680. LauraJones (válaszként erre: 673. - 91d4989ab9)
2011. aug. 16. 14:33
egyet értek teljes mértékben :)
679. Esztici (válaszként erre: 674. - 91d4989ab9)
2011. aug. 16. 14:07
Teljesen igazad van :) Én nem sima 4 tojásos fehér tésztára gondoltam, hanem valami Norbi Update tésztára.. Ha jól számoltam az 5 nap alatt 400 g tésztát lehet fogyasztani, szóval sokba nem is kerülne. Szerintem zöldségekkel is jól lehet lakni.
678. MsFlower (válaszként erre: 677. - 91d4989ab9)
2011. aug. 16. 14:03
Keksz az nálunk is van mindig ilyen esetekre. Csak végszükségben nyúlok a gyógyszereimhez.
677. 91d4989ab9 (válaszként erre: 675. - MsFlower)
2011. aug. 16. 13:55

én se birom megenni:D inkább zöldséget eszegess akkor


meg nálam mindig van itthon keksz vészhelyzetre:D


mondjuk nekem a vércukrom esik le, akkor fogok 5 kekszet és megeszem és minden oké:D

676. Böbusz (válaszként erre: 675. - MsFlower)
2011. aug. 16. 13:52

Úgy csináld, hogy jó legyen... :S sajnálom, hogy ennyire feljön a savad... :(

Ha el is térsz a diétától, próbálj egészséges cuccot magadhoz venni! :)

2011. aug. 16. 13:48
Na eddig én is nagyon jól el voltam a kis kásámmal, ma tényleg jól eltelített, míg az előbb meg nem ettem 1 nektarint. Egyből felvitte a savamat és most ég nagyon. Ez a baj az én gyomrommal: ha megennék éhgyomorra 1 almát, vagy narancsot vagy akár 1 barackot, kivégezne. De ezt őszintén tényleg így van. akkor aztán nem győzném a savlekötőmet befele kapkodni. Muszáj leszek valami szilárdat elrágcsálni, mert így kikészülök. De van itthon korpás abonettem még azt hiszem, megyek előkeresem
2011. aug. 16. 13:47

jó diéta nem jár semmi szenvedéssel


ha szenvedsz az nem jó diéta, erre kell csak figyelni


és egyénileg átalakitani:D

2011. aug. 16. 13:45

szerintem a tésztadiéta csak a kcal számolás miatt működik de szerintem nem lenne mellette rendszeres széklet sokaknál viszont éhség érzet lenne


durumtésztával kicsit jobb a helyzet, de... inkább ez a zabos, bár ezt se szabadna annyira betartani:dvagyis hosszu távon:d nem véletlenül 5 napos csak:d

672. Böbusz (válaszként erre: 669. - LauraJones)
2011. aug. 16. 13:42

XD

:)

671. Esztici (válaszként erre: 655. - LauraJones)
2011. aug. 16. 13:41

Szerintem is a kalóriák miatt jó ez a diéta meg hát szeretem a spagettit :) Az az igazság hogy ezt ugye korábban találtam meg és nincs meg már az oldal (megszűnhetett ez a cikk) ahonnan szedtem. Az Ideál oldalán meg csak ennyit ír róla, amit felraktam.

Követném a diétát, annyi változtatással, hogy kenyeret tuti nem ennék, inkább a kétszersültemet.

670. Arel (válaszként erre: 666. - Böbusz)
2011. aug. 16. 13:40
Bölcs biztos nem, de igyekszem kupálódni az egészséges életmód témában. Persze nekem is vannak gyenge napjaim, de kb. 80%-ban szerintem tartom magam az elvekhez és nem is kínoz vágy holmi nassolásra. Most azt tesztelem, hogy várandósan hogyan tudom magam ehhez tartani, azaz egészséges ételek+heti 4-5 torna, illetve így mennyit fogok a végére magamra szedni.
669. LauraJones (válaszként erre: 668. - Böbusz)
2011. aug. 16. 13:38
akkor válnál hitetlenből hívővé :D még lehet meg is térnél :P
668. Böbusz
2011. aug. 16. 13:37
De én tényleg szívesen végig követném a diétázókat, érdekel, kalapomat megemelem, ha összejön a fogyás. :) És ezt őszintén írom.
667. Böbusz (válaszként erre: 664. - LauraJones)
2011. aug. 16. 13:35

Ott a pont:

az utolsó mondat a lényeg...

666. Böbusz (válaszként erre: 663. - Arel)
2011. aug. 16. 13:34

Ooooh, nagyon cuki vagy :) :)

és már úton a másik kis gyönyörűség!!! :D :D

Köszönjük a bíztatást és hogy olvasod sorainkat! :)

Bölcs anyuci lehetsz! :)

Puszi!

665. LauraJones (válaszként erre: 663. - Arel)
2011. aug. 16. 13:34

akkor sok boldogságot és jó egészséget kívánunk a családnak :)

és köszönjük az értékes tapasztalatokat!

664. LauraJones (válaszként erre: 661. - Böbusz)
2011. aug. 16. 13:32

ezt kérdeztem én is, hogy miben van a kulcsa? :) anyagcsere diéta? mert ha azt mondjátok, hogy igen, akkor én elhiszem, de addig csak azt tudom elfogadni, hogy ez egy kicsit változatossá teszi a kalóriaszámolást, mert ugye 1100 körül van a napi bevitel.

Egyébként én annyi rációt látok benne, hogy szénhidrát, és az könnyen emészthető... de ugye csokitól se' fogynak az emberek :D

663. Arel
2011. aug. 16. 13:31

Egy nem okoskodó hozzászólás:

Elejétől olvasom a fórumot, én mindennap (amikor tehetem) eszek zabkását tízóraira, kb. 3 dkg-ot egy kanál korpával és forralt vízzel leöntöm. Fajéj, 1 kiskanál méz és valamilyen gyümi, egy kicsit hagyom ázni.

A zabkorpa és a zabpehely nem ugyanaz. A korpa a magról lehántolt rész (ugyanúgy, mint a búza esetében), a pehely, pedig a tiszta mag pelyhesítéséből készül, tehát a korpa nem a ledarált pehely.

Az én 18 hónapos kisfiam is belenassol a tízóraimba, de nekem semmilyen fenntartásom nincs ezzel, én is kicsi koromtól már ettem. Ha jól emlékszem, akkor lehet kapni zabpelyhes bébitápot is - persze babája válogatja.

A diéta szimpatikus, a zabpehely nagyon jót tesz az anyagcserének, és közepes a glikémiés indexe. Béres A. Súlykontrolljában a zabpehely/korpa/liszt alapvető szénhidrátoknak számítanak, szerintem működik.

Mindenkinek kitartást, és ha valaki meg is botlik, akkor is érdemes folytatni és nem feladni!

(csatlakozni nem tudok, mivel terhes vagyok)

662. Böbusz (válaszként erre: 659. - Énisfutok)
2011. aug. 16. 13:30
Aaahh, én is IMÁDOM!!! :) Éppen ezért az adagokat sem tudnám tartani... :S Főleg, ha nem laknék jól tőle.
661. Böbusz (válaszként erre: 658. - LauraJones)
2011. aug. 16. 13:29

Nem azért, mert én buzdítom az embereket a kitartásra... de én nem hiszek ebben a tészta diétában. Ott mire buzdítanám őket?? :)

A zabpelyhes cuccnak valós értelme van, de a tésztának... ?!

660. MsFlower (válaszként erre: 643. - LauraJones)
2011. aug. 16. 13:23

A kisfiamnak is pont ezek a kedvencei és hála istennek jó evő és nem válogatós :-)

Már pici kora óta ilyen, mi se sose szenvedtünk azzal, hogy nem eszik. pont ellenkezőleg, már sokszor azt mondom, hogy néha túl sokat is eszik pl. a tojást imádja, reggelire akár képes megenni 3-ból készült rántottát kenyérrel, vagy 2 virslit kenyérrel és levesek is jöhetnek állandóan. Meg a tésztás kaják pl.:krumplis tészta, káposztás tészta.

De még se látszik rajta, igaz egész nap csak szalad, ilyenkor van 1 kis nyugi, amikor alszik :-)

659. énisfutok (válaszként erre: 654. - Esztici)
2011. aug. 16. 13:16
Imádom a tésztát. :)
658. LauraJones (válaszként erre: 656. - Böbusz)
2011. aug. 16. 13:11
az energiahiány miatt fogsz fogyni :) csak az az érzésem, hogy állandóan éhes leszel, mert a tészta hirtelen megdobja a vércukrot, és amikor az leesik, akkor a szervezet azt hiszi, hogy éhes, hiába van tele a gyomor... én már csak ezért is tartok tőle...
657. Böbusz
2011. aug. 16. 13:07

Én ahogy magamat ismerem ettől sajnos híznék :S

Tuti.

De ha benne vagytok figyelemmel fogom kísérni utatok! :)

656. Böbusz (válaszként erre: 654. - Esztici)
2011. aug. 16. 13:05

Hihetetlen, ezzel hogyan lehet fogyni... :)

Kenyér, tészta... pont, ami tilos a fogyókúrában. :)

2011. aug. 16. 13:03

egyébként részemről rendben! :) Ez napi kb 1100 kalóriát jelent, ami jó a kalóriaszámolás tekintetében. Jó, hogy van 5 étkezés, hogy gondol a délutánokra.

És mit ígér? Arról van, vmi infó?

Ez egy változat a kalóriaszámolásra, vagy anyagcserét okoz, vagy mi a kulcsa? :D

654. Esztici
2011. aug. 16. 13:00

Spagettidiéta


A spagetti mindig nagyon finom, sokunk kedvence. Elsősorban szénhidrátot tartalmaz, ami energiát ad, ugyanakkor nem terheli az emésztőrendszert. Egy 5 napos diéta spagettivel.


A diéta minden napjára


Reggeli (választható)

- 2 dl aludttej 10 dkg eperrel (vagy ízlés szerint más gyümölccsel) - 170 kcal.

- 1 szelet rozskenyér 2,5 dkg edámi vagy Gouda sajttal és paradicsomszeletekkel - 175 kcal.

- 1 szelet teljes őrlésű lisztből készült kenyér fél kávéskanál félzsíros vajjal és egy lágy tojással - 200 kcal.


Délelőtt: 1 Abonett-kenyér késhegynyi félzsíros vajjal, egy felszeletelt paradicsommal, petrezselyemmel és zsázsával megszórva - 60 kcal.


Ebéd: Előételnek vegyes nyers zöldségtál (sárgarépa, zeller, uborka, saláta) 1 kávéskanál olajjal és citrommal vagy ecettel.


Délután: 30 dkg gyümölcs - 80 kcal.

Este: Köretnek saláta, 2 kávéskanál olajjal, ecettel vagy citrommal, kevés vízzel és friss fűszerekkel elkészítve.

Italok: Legalább 1,5 liter nátriumszegény ásványvíz. Hozzá gyógytea, csak hígított gyümölcslé és gyógytea.

A spagetti mennyisége a receptekben a száraz tésztára vonatkozik!


1. nap


Ebéd: spagetti "alla Nonna"

1 kis fej apróra vágott vöröshagymát és 1 gerezd zúzott fokhagymát 2 kávéskanál olajon megpárolunk. Hozzáadunk 1 kisebb, apró kockára vágott padlizsánt és rövid ideig pároljuk. Megszórjuk egy csipet kakukkfűvel és paprikával. Hozzákeverünk 2 dl paradicsompürét és egy babérlevelet. Addig főzzük, míg a zöldség megpuhul és ízesítjük. 3 dkg főtt spagettire rátesszük a mártást. 3 dkg kockára vágott mozarellával és fekete olajbogyóval tálaljuk.

350 kcal


Vacsora: spagetti zöld szósszal

Felforrósítunk egy pohár joghurtot és belekeverünk egy kávéskanál étkezési keményítőt. 3 evőkanál finomra vágott fűszerrel (petrezselyem, metélőhagyma, bazsalikom, tárkony) ízesítjük. Megfőzünk 5 dkg spagettit és rátesszük a mártást. Kapribogyóval tálaljuk.

350 kcal


2. nap


Ebéd: spagetti tengerész módra

Felmelegítünk 2 kávéskanál olajat. Hozzákeverünk 2 kávéskanál lisztet és 1 dl zöldséglevest, besűrítjük. Hozzáadunk 3 apróra vágott szardellafilét és 10 dkg garnélát. Egy evőkanál tejszínt keverünk hozzá és ízesítjük. 3 dkg főtt spagettire rátesszük a mártást. Kaporral megszórva tálaljuk.

355 kcal


Vacsora: spagetti fügeszósszal

1,5 dl barnamártást - szakácskönyv alapján - készítünk. 2 evőkanál hideg vízben feloldunk fél kávéskanál étkezési keményítőt és belekeverjük a barnamártásba. Felfőzzük és 15 dkg friss, hámozott és negyedekbe vágott fügével rövid ideig együtt főzzük. Almaecettel és fekete borssal ízesítjük. 5 dkg spagettit megfőzünk és elosztjuk rajta a mártást.

350 kcal


3. nap


Ebéd: spagetti Jóasszony módra

1,5 dl barnamártást készítünk. Megforrósítunk benne 5 dkg főtt zöldborsót. 2 evőkanál tejföllel finomítjuk, ízesítjük. 3 dkg spagettit megfőzünk, leöntjük a szósszal, megszórjuk petrezselyemmel, turbolyával.

345 kcal


Vacsora: spagetti sárgarépaszósszal

25 dkg felszeletelt sárgarépát 1 csipet gyömbérrel és szerecsendióval fűszerezve 1/8 l erőlevesben megfőzünk és mixelünk. Beleteszünk 1 evőkanál tejszínt, pár csepp Worchester-szószt. Megfőzünk 5 dkg spagettit és a mártással tálaljuk.

350 kcal


4. nap


Ebéd: spagetti tonhalas-paradicsomos mártással

1,5 dl erőlevesben kis lángon 5-10 percig főzünk egy finomra vágott mogyoróhagymát és 3 meghámozott, gerezdekbe vágott paradicsomot. Hozzákeverünk 8 dkg darabolt tonhalat (konzerv) és fűszerezzük. 3 dkg főtt spagettin elosztjuk a mártást. 4 szem fekete olajbogyóval és metélőhagymával tálaljuk.

350 kcal


Vacsora: spagetti sajtmártással

Felmelegítünk 2 kávéskanál olajat. 2 kávéskanál liszttel és 1 dl zöldséglevessel összekeverjük és besűrítjük. Hozzáadunk 2 evőkanál reszelt sajtot és kis lángon megolvasztjuk. Egy kávéskanál kapribogyót és ízlés szerinti zöldfűszereket teszünk bele és ízesítjük. Megfőzünk 5 dkg spagettit és a mártással tálaljuk.

350 kcal


5. nap


Ebéd: magyaros spagetti

2 kávéskanál olajban megdinsztelünk 1 kis fej karikára vágott vöröshagymát, 2 sárga húsú paprikát és 1 kisebb, gerezdekre vágott paradicsomot. Ezután ráütünk egy tojást és rövid ideig sütjük (úgy sütjük, hogy szaftos legyen). Sóval ízesítjük. Megfőzünk 3 dkg spagettit és a tojásos lecsóval tálaljuk.

350 kcal


Vacsora: spagetti gombaszósszal

Egy finomra vágott mogyoróhagymát megdinsztelünk egy kávéskanál olajban. Belekeverünk egy meghámozott, kimagozott paradicsomot és egy babérlevelet, kevés zsályát és kakukkfüvet. Kis lángon sűrűre főzzük. Beleteszünk 15 dkg szeletekre vágott gombát és rövid ideig főzzük, majd ízesítjük. Megfőzünk 5 dkg spagettit és a szósszal tálaljuk. Megszórjuk egy evőkanál reszelt parmezánnal.

350 kcal


Köszi Böbusz, nem akarom eloffolni a zabdiétát!!

653. Böbusz (válaszként erre: 652. - Esztici)
2011. aug. 16. 12:55
LÁSSUK! :)
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook